Jump to content

Moto Zajednica

Nikkor 18-140 DX VR... pitanje, iskustva...

Recommended Posts

  • Јахач змајева, 1537 postova

Pozdrav ljudi...

Imam pitanje na koje bi korisnici Nikona možda možda imali odgovor...

 

Razmišljam o Nikkor 18-140 DX VR objektivu kao odličnom "all-rounder" to jeste kao o dobrom staklu za svaku priliku...

da li je neko imao taj objektiv? Koristio? Zna nešto više o njemu? Dobro-loše? bla-bla...


Trenutno imam 18-55 i sledeći u kitu, 55-200 ali kako sam ja užasno lijen za mjenjati objektive a još mi teže pada nositi dva sa sobom onda sam smatrao da je 18-140 odličan kompromis... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

18-200 je odlican kompromis ako cemo iskreno. Ja imam 18-140 i nista specijalno. Cak sta vise crkao mu je VR posle 3 meseca pa sam nosio na zamenu. Uglavnom od 1 do 10....Ocena 3.5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Ja sam imao 18-105mm...njega mozes pazariti za oko 130 eur..realno. Uglavnom sam bio zadovoljan..odnosno sta on moze ponuditi za svaki dan.Gadja fokalnu duzinu koja zavrsava posao..ima solidan wide od 18mm a sa druge strane ima i manji zoom na 105mm. Mada,predpostavljam da imas nesto od jeftinije price kada je telo u pitanju tipa D3000 ili D5000 pa tu dobrim delom spada i D7000 serije. A posto tim telima,pogotovo D3000 serija,nikad dosta svetla i vec ISO preko 800 je gubitak na kvalitetu,ja ti preporucujem nesto sa fiksnom blendom..bar sam ja tako uradio. Tamron 17-50 2.8 vec nesto malo ozbiljnije..mada Nikon bi bio idealan ali on je vec dooosta skuplji. Doduse,ovde ti je fokalna duzina znatno krace od ove koju ti trazis ali blenda 2.8..ili 3.5..na ovim jeftinijim telima znaci puno. Jeste da ti ovim tekstom nisam puno rekao o pomenutom objektivu ali bar imas koju informacij u vise pa pazaris nesto drugo :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

raspitujem se onako...

Dugo nisam ništa fotkao, nisam imao aparat ali sada imam na raspolaganju D3100 od gospoje pa eto...

Toliko me mrzi da aparat nema remote trigger i ne mogu da vjerujem da samo D3100 nema a da 3000, 3200, 3300 svi imaju... pa majku mu...  :jok:  :jok:  :jok: 

Nemam love da mjenjam aparat ili da investiram u to jer sada ide period u kojem treba da se obnovi moto oprema i kupi novi dvotočkaš a kako sam se tek odselio na zapad i još čekam radne dokumente i to ne bih da se trošim suvišno na sve, radije samo objektiv... 


Vidjeću šta da činim... volio bih što veći raspon a da je gubitak svijetla minimalan, to jeste da mi je da se je*em a da mi ne uđe... teška borba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne razumem, nije ti mrsko da vučeš toliki aparat sa sobom sa tolikim objektivom a mrsko ti je da poneseš drugi (manji) objektiv?

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Poredio sam 18-105 i 18-140, razlika nije velika, tačnije skoro nikakva...

Drugo, objektive mjenjam samo u kontrolisanim uslovima tako da to zaista NIKADA ne radim napolju... 

Upravo je i to što jednostavno ne želim da mjenjam objektiv razlog što mislim o 18-140 ili sličnom nečemu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Najbolji kompromis je neki PS aparat. Za većinu slučajeva odličan a za neke posebne prilike poneseš torbu sa svom opremom i taj dslr.

 

Bar sam ja tako rešio svoju lenjost :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja