Jump to content

Moto Zajednica

100 000 idemoooo :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Hvala :)   a na agregatu ove mazge koja sve trpi nista nije radjeno. Samo sam na 99000 imao peh jer se odlomilo parče vodjice šibera membrane karburatora i motor ga usisao pa sam morao da ga vadim iz cilindra. Premazao stare dihtunge, kupio drugi karb koji nema taj problem, vratio glavu i teraj. Evo tema  .  Inače , uvek originalno Agip ulje 5/40 i obavezno filter, na 6000 km,  i taj skuter nikad, ali nikad nije zaštucao ili se ugasio (sem kad je napukla usisna grana ). Pali  dan danas ko mina, bilo leto, bila zima. Skuter koji je non stop na više od 6000 obrtaja. Jeziva mašina i za svaki respekt. Vozim ga i leti i zimi isto. 

 Inače, skuteru je 2 puta menjan semering vodene pumpe, crkla jedna faza od tri na magnetu, ili je žica u prekidu pošto nemam nikakav otpor (još uvek tako vozim :)  ), nekoliko puta zatezao žabice u konektorima, propalo ogledalo u kratkom faru,  promenio gumenu usisnu granu i preventivno gumeno crevo koje vodi do kućišta filtera za vazduh jer je  već sasušeno, akumulator, promenio ležaj prednjeg točka 2x, ležaj zadnjeg jednom.....sada ne mogu da se setim šta još...Inače , cilindar kao nov, da čovek ne veruje. Nema razlike nikakave izmedju mesta na cilindru gde nije dosezala karika i onog gde su žuljale karike. Klip takodje. Evo, sklopljen i već oko 1200 km  vozim i ide kao nevreme (za svoju  kubikažu). Naravno, ne spominjem potrošne delove. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Hvala ! 

 

Anlaser ?  Mene zezao bendiks baš tu negde na 95000, počeo učestalije da proklizava. Verujem da je to i kod njega. Sredio sam ga. Skine se sa vrha bendiksa osigurač, rasturi se i skine se opruga koja drži zajedno 3 kao neka tega koje liče na lamelice i njih drži jedan prsten koji je nabijen na osovinu. Taj prsten je kao što rekoh nabijen i vremnom pojede osovinu i počinje da proklizava.Kako sam to rešio? Prsten skinuo, osovinu na tri mesta izravnao turpijom, a na prsten na odgovarajuća 3 mesta navario malo mesa. Vratio i više neće da može da zeza     hehehe

 

evo ti slika

 

gallery_501_1463_1413985.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

200 pise kolegi ispod avatara koji je model i koliko kubika ;)

 

Inace svaka cast za kilometrazu, vidi se da je to ljuta sprava :)

Hvala,preko telefona se ne vidi,zato sam i pitao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

 

200 pise kolegi ispod avatara koji je model i koliko kubika ;)

 

Inace svaka cast za kilometrazu, vidi se da je to ljuta sprava :)

Hvala,preko telefona se ne vidi,zato sam i pitao

Zato smo tu ;) Nego videh da je jos jedan kolega pitao koji je model pa reko cisto da napisem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Hvala u ime Aprilije  :)      

 

Inače, ovaj motorčić je,kao što se i vidi u potpisu i kao što mnogi znaju, prošao sito i rešeto. Prešao je mnogo po putovanjima, ali mu sigurno najteže  pada gradska vožnja. Jedna pojedinost je da nikad, ali nikada nisam krenuo a da se motor ne zagreje na leru do prve tačkice za temperaturu.

 

Kao da mojih 90 kila nije dovoljno, kad idem negde nešto da šljakam, tu je na patosu aparat za varenje, na njemu pun ranac  alata, iza mene na sedištu pun ranac alata, pun prostor ispod sedišta, alat, kišno odelo, komplet za čepovanje, sijalice, osigurači, rezervni kaiš, prva pomoć i naravno pun kofer alata koji ladno ima i 20 kila (merio) jer imam specijalno napravljen nosač kofera, a i kofer je bio pukao jadan pa sam ga ojačao.....siroma, nije mu lako   :)

 

gallery_501_1463_71905.jpg

 

gallery_501_1463_154108.jpg

 

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja