Jump to content

Moto Zajednica

Sa TDM 850 4TX na: TDM 900, Varadero 1000 FI ili čak Africa Twin RD07A ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Kolege, (mislim da sam) odlučio da prodam svoj TDM 850 1999. godište pa mi je potreban savet iskusnijih od mene.  Zapali su mi za oko pomenuta 3 motora. Računam da izdvojim oko 4000e za kupovinu pod sledećim uslovim za navedene modele:

  • YAMAHA TDM 900 da bude minimum 2004.,
  • HONDA VARADERO 1000 obavezno da bude FI, (navodno karburatori dosta troše),
  • HONDA AFRICA TWIN da bude bar 2000. godište, dakle prema onome što sam čitao RD07A model.

Nisam nešto preterano afinisan za brzu vožnju, dakle 80-100 km/h putna brzina ali da ima dovoljno snage za "ne daj Bože situacije" i za brda pod punom putnom opremom i suvozačicom od 65kg (ja sam 180cm i 90kg).  Bar 50% sezone je vožnja po gradu i na kraćim relacijama. Prosečna kilometraža za sezonu oko 8000km. Hvala unapred na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Nisam imao ni jedan od pomenutih, ali kapiram da je TDM 900 najbolji izbor od navedenih za grad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Prvi i treći motor ti se koncepciski dosta razlikuju..

 

Posle 3-4 godine akanja Super Tenere uzmem tdm-a 2004 i smorim se..motor je dobar, ali više ne mogu šta sam mogao ranijie.. Al felna i nizak klirens..i loša zaštita od vetra na većim brzinama.. jeste lep i poteže dobro..ali meni to nije leglo..

 

U petak ga prodam u subotu pazarim RD04.. i osmeh oko glave je opet bio tu..uspešno me letos izvozala po Kavkazu i Gruziji..

i da to je taj motor stvoren za sve.. 07 je malo više putno orjentisan..duplo više para..ali vredi stvarno..

 

Varadaro mi je isto bila jedna od opcija..ali savet je bio ne karburatori..a sve sa ubrizgavanjem je bilo dosta skuplje od tdm-a koj je to imao..

 

Dakle posle svog tog mog iskustva savet ti je Honda i penzionerskih 80-90..

daleko ćete dogurati.. :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako nemas Off-road ambicija (makar i malo), a pola kilometraze provodis u gradu, mislim da je izbor TDM900. Da je vecina kilometraze (70-80%) na putovanjima onda Varadero, ili da volis po malo da se zvlacis na makadamske puteve onda Afrika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Ako nemas Off-road ambicija (makar i malo), a pola kilometraze provodis u gradu, mislim da je izbor TDM900. Da je vecina kilometraze (70-80%) na putovanjima onda Varadero, ili da volis po malo da se zvlacis na makadamske puteve onda Afrika.

Ove godine sam negde oko 80% na dužim relacijama, ali to je ova godina, pitanje je kako će biti sa narednim (novac, vreme...). Zato sam uzeo da je 50:50% odnos putovanja i vozikanje po gradu. Nemam off road ambicija, mada je ove godine i TDM uspeo bez ikakvih problema da dođe na meandre Uvca po lošem putu.

 

Prvi i treći motor ti se koncepciski dosta razlikuju..

 

Posle 3-4 godine akanja Super Tenere uzmem tdm-a 2004 i smorim se..motor je dobar, ali više ne mogu šta sam mogao ranijie.. Al felna i nizak klirens..i loša zaštita od vetra na većim brzinama.. jeste lep i poteže dobro..ali meni to nije leglo..

 

U petak ga prodam u subotu pazarim RD04.. i osmeh oko glave je opet bio tu..uspešno me letos izvozala po Kavkazu i Gruziji..

i da to je taj motor stvoren za sve.. 07 je malo više putno orjentisan..duplo više para..ali vredi stvarno..

 

Varadaro mi je isto bila jedna od opcija..ali savet je bio ne karburatori..a sve sa ubrizgavanjem je bilo dosta skuplje od tdm-a koj je to imao..

 

Dakle posle svog tog mog iskustva savet ti je Honda i penzionerskih 80-90..

daleko ćete dogurati.. :moto2:

Africa mi je možda najrazumnije rešenje- jednostavna, robustna, proverena, pouzdana. Za 3000-3500e bi mogla da se nađe dobra pa da ostane neka kinta i za putovanje ali me muči da li ima dovoljno snage za prtljag jedne žene (!!), moj, opremu za kampovanje i 2 putnika od 200kg. Krajnja brzina mi nije bitna ali jesu među ubrzanja a tu sa TDM-om nisam imao problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Pa tebi drug treba ono sto ja imam i prodajem.

Gledam i tvog TDM-a na oglasima, ništa se ti ne brini. ;)  Mislim da je ovaj: http://www.polovniautomobili.com/motori/7198236/yamaha-tdm-900

Samo što ja nisam prelomio šta će biti sledeće. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Africa mi je možda najrazumnije rešenje- jednostavna, robustna, proverena, pouzdana. Za 3000-3500e bi mogla da se nađe dobra pa da ostane neka kinta i za putovanje ali me muči da li ima dovoljno snage za prtljag jedne žene (!!), moj, opremu za kampovanje i 2 putnika od 200kg. Krajnja brzina mi nije bitna ali jesu među ubrzanja a tu sa TDM-om nisam imao problema...

 

 

 

Da, to je ta raga napravljena da vuče, tegli i nikad ne ostavi.. ram je dovoljno čvrst i za dva debela nemca sa sve kamp opremom..

 

Takva vozila se više ne proizvode, potrošačko društvo nalaže drugačije..

 

Jedna situacija od letos..  spustim dragoj motor sa 2700m na 2000 recimo..bila je gadna strmopizdina sa opasnim kolotrazima.. nego ko će sad peške po suncu nazad..?! Mladen je na svojoj rd07 vukao brdo alata, opreme, guma, vode i pitaj boga šta sve ne..na to sam i ja seo i izvukao me je gore kao neka divokoza skačući sa kamena na kamen..skoro pola tone mase.. nije mi baš bilo svejedno pozadi..ali tu sam shvatio o kakvoj se paklenoj mašini radi..

Motor pravljen za put oko sveta i za skoro sve terene..neverovatno vozan upotrebljiv i dugotrajan ma ko da mu je bio za volanom..skoro pa neuništivo..

Uz neke prepravke za naprednije i zahtevnije to i postaje..

 

Tdm-a kad natovariš..neće mu prijati ni veća rupa..niti kakav makadam..

a takvim puteljcima se stiže do najlepših mesta :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: yamaha fazer 600, 2007 godina

Najbolja opcija je varadero ali i najskuplja. Ja sam imao karburator verziju i bio sam prezadovoljan. Dvoje ne osjeti u voznji sa koferima, potrosnja na otvorenom malo ispod 6l u gradu cak po meni 8-8,5l ali zato 0-kvarova. Veliki plus ti je sa hondom..gdje god stanes gledaju te

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja