Jump to content

Moto Zajednica

Temišvar 2015

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

                       Montenegro – Romania 2015

 

U ovim zimskim danima kada naši ljubimci ušuškani stoje u garažama i na terasama, pade mi na pamet minulo ljeto i naš put u Rumuniju . Kako smo zaboravili da ponesemo foto aparat, imamo samo nekoliko fotografija urađenih mobilnim telefonom... Žao mi je, ali desilio se .

Kao i proteklih godina Tanja i ja planiramo neko putovanje početkom septembra, odnosno put je već isplaniran a krećemo krajem ljeta kako bi izbjegli velike vrućine. Najdraže nam je otići u Ohrid i onda se vozikati okolo, a išli smo i na Krf sa Dacom i Mimijem, pa u Sarande ( postoje obije reportaže o ovim ptovanjima ) ali ove godine nijesmo mogli uskladiti želje. Daca i Mimi su otišli u Grčku a nas dvoje smo jako željeli da odemo u Rumuniju . Ipak... nijesmo mogli a da se ne vidimo pa smo se dogovorili da dođemo kod njih u Beograd na par dana, i da istog jutra iz njihove kuće krenemo na put, oni ka jugu a mi sjeverno ka Banatu ...                      

20150828_063423.jpg
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Dan prije polaska na put dobijem temperaturu i jaku upalu grla. Doktor mi je rekao da mirujem i dao mi dvije kutije antibiotika, koje sam naravno uzeo sa sobom i odnio na putovanje,te sam uredno pio svakog dana po jedan Hemomicin J.

Krećemo oko 07h i prvi put oblačim novu moto jaknu koju sam kupio prije par dana. Nakon desetak km bio sam potpuno mokar. Jakna i pored pet otvora za ventilaciju je toliko kondezovala, da se nakon desetak minta mirovanja u njoj nije moglo opstati od vrućine i znoja. Umjesto da se vratim i uzmem drugu jaknu ja stajem i presvlačim majicu, kao blesav... i opet nakon deset minta mokar. Ponovo presvučem majicu, i malo prosušim jaknu, te tako nastavim.

 

20150828_070556.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Osim te neprijatnosti što sam cijelo vrijeme morao da trpim mokru jaknu na sebi, put je odmicao u lijepoj vožnji u kojoj smo uživali. Prolazimo kanjone Morače, Tare i Lima i eto nas na granici sa Srbijom. Bez ikakvog zadržavanja prolazimo oba granična prelaza, i nastavljamo prema Zlatiboru. Tu nam je prvo noćenje, jer obožavamo ovu mjesto i porodično dolazimo i zimi i ljeti, a i ja onako mokar i nikakav nijesam imao više volje da nastavim ka Beogradu.

 

20150828_105446.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Smjestili smo se u veoma lijep mali apartman, tuširanje, presvlačenje i na klopu pored jezera. Parkiramo motor iza jednog lokala na samom jezeru, sad se ne mogu sjetiti imena ali će svakako biti neka fotografija pa ćemo saznati kako se zove J

Vlasnik lokala je takodje bajker i on vozi Hondu Varadero. Upoznali smo se i kazali mu da već desetak godina dolazimo na Zlatibor sa djecom i da smo česti gosti njegovog lokala. Popili smo kafu, otišli na dooobar ručak, i uživali u šetnji i lijepov vazduhu. Zlatibor je zaista prelijepo mjesto, i jednog dana ćemo ako se kocke sklope kupiti neki plac i sagraditi malu vikendicu,pa da uživamo zimi u skijanju na Torniku i ljeti u šetnjama i vožjni bicikla...

 

20150828_180822.jpg
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Noć je već uveliko pokrila ovu varoš i odlučujemo da se vratimo u apartman. Pakujemo sve stvari kako bi nam ujutro bilo lakše. Ustajemo nakon lijepog spavanjca i stavljamo kofere na motor, oblačim prokletu jaknu i krećemo za Beograd. 

20150828_193823.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Nkon što smo prošli Užice odlučismo da doručkujemo, i sa desne strane pored nekog servisa i marketa, u bliini benzinske stanice vidio brzu hranu. Izabrali smo  komplet lepinju, i napravismo najveću grešku. Neljubazna radnica koja nam je onako sva smrknuta jedva i napravila doručak, stavila je toliko soli da mi je pritisak bio 220/130 ...

Krećemo dalje... nijesmo ni završili doručak, svega smo par zalogaja pojeli . Na putu ka Gornjem Milanovcu zaustavljamo se na benziskoj stanici da napravimo kratku pauzu, i pozivam Dejana Antića da se vidimo. Deki je kontaktirao suprugu Olju koja je bila na poslu preko puta i ona nas je sačekala i ugostila. Ubrzo dolazi Dejan i uživamo u druženju koje je na žalost kratko trajalojer smo morali da nastavimo dalje, ali smo napravili dogovor za naredno ljeto da provedemo par dana zajedno u nekoj vožnji. 

 

20150829_075439.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Do Beograda nijesmo pravili pauzu osim u  Lipovačkoj Šumi da pokažem Tanji dje sam 1992 bio u JNA (tu nam je bio teren cijelo proljeće i ljeto i krajem avgusta sam se skinuo jer nijesam koristio nikakva odsustva, a bio sam septembarac ) i evocirao uspomene na to vrijeme. Nedugo zatim se isključujemo na skretanju za Niš i nastavljamo prema Bubanj Potoku. Stajem na nekom proširenju i zovem Mimija, a javlja mi se Daca i navodi nas kako da dodjemo do njih najlakšim putem. Uskoro smo u Vinči kod naših prijatelja.

 

 

20150829_195244.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Provodimo dva fenomenalna dana družeći se, skitali smo po gradu, obilazili Vinču, i naravno išli u McDonalds na cheeseburgers J,  na moju inicijativu jer ih obožavam.. ali obožavam!!!

Milan i Kristina ( Mimijevi sin i kćerka) su cijelo vrijeme bili tu za sve što nam zatreba. Milan mi se i pohvalio KLE-om kojim je išao na svoj prvi put, te smo tako i našli dosta tema za razgovor. Upoznali smo i Saleta, kolegu bajkera koji je Mimijev i Dacin prijatelj i popili kafu sa njim te razgovarali o raznim dogodovštinama, a kako vozim bez navigacije Sale se ponudio da nas kad krenemo za Temišvar isprati, odnosno izvuče iz gradske gužve i izvede na auto put..

Brzo su prošla ta dva dana i ujutro Mimi i Daca kreću ranom zorom na put, a mi smo odspavali malo duže. Spakovali smo se i popili kafu, doručkovali i eto Saleta. Pozdravljamo se sa Kristinom i Milanom i krećemo za Temišvar. Sale nas provlači prečicama i za čas smo na putu za naše odredište. 

 

20150830_192552.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Pozdravljamo se sa njim i uz ,, palac gore ,, krećemo ka Rumuniji. Ovog puta sam skinuo jaknu i vozio u nekom tankom šuškavcu, a tako je bilo sve do povratka u Podgoricu. Kao poslednji kreten, na svakom putovanju ponesem i moto prsluk a sada sam ga ostavio doma... zaista sjajno.

Lako je pratiti znake i ne lutamo puno. Za nas dvoje je pravi doživljaj voziti žitnim poljima i Banatskom ravnicom, jer u Crnoj Gori nemamo kilometar pravca, sve same krivine...

Dolazimo u Temišvar i tada na mobilnom telefonu aktiviram navigaciju koju mi je instalirao Vesko par dana ranije. Pokazale se veoma precizna i dovodi nas do hotela za čas. 

 

 

20150831_115008.jpg

 
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Hotel fenomenalan, ogroman apartman... sve uredno i čisto, osoblje savršeno govori engleski jezik, svi ljubazni... oduševljeni smo.

Kako je bilo podne i velika vrućina odlučismo da ne izlazimo do večeri.... hahhaha, kako da ne. Odmah smo kao po komandi nakon tuširanja i presvlačenja u bermude sjeli na motor i pravac grad. U gradu zaista velika vrućina i odlučismo da idemo u tržni centar, što je Tanji teško palo alieto.. morali smo .

Tržni centar Julius Mol ( Iulius Mall ) koji je zaista impresivan. Prija nam klimatizovani prostor nakon kuvanja ispod moto opreme, i idemoda nešto klopamo i osvježimo se. Na poslednjem spratu se nalazi veliki broj brzih restorana i kuhinja iz cijelog svijeta. Za jeftine pare smo  jeli i smakli coca colu a onda u razgledanje. Izašli smo tek uveče i otišli u grad. 

 

 

20150831_144505.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Temišvar je veoma lijep grad sa urednim trgovima i ulicama i veoma gostoprimivim stanovnicima. Primijetio sam da nema buke na ulici i ono što me je veoma obradovalo je da veliki broj stanovnika kao prevozno sredstvo koristi bicikl, longboard, rolere...

Naravno, večera u McDonaldsu i razgledanje grada, pa piće u nekom lijepom kafeu na trgu. Ponoć je blizu i odlazimo u hotel...

 

20150831_210331.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Sjutra dan smo iskoristili da obidjemo grad detaljno, da vidimo sve što nas interesuje i napravimo puno fotografija. Tanja je bila razočarana jer nijesmo pronašli ulicu koja je prekrivena raznobojnim kišobranima i o kojoj mi je pričala i radovala se kako ćemo napraviti par fotografija u njoj.

Divno proveden dan sa ponovnom posjetom šoping molu i kupovinom poklona za klince, a i još su neki kupili sat za sebe na sniženju...

Sledećeg dana smo otišli u Arad, grad udaljen manje od 50km i nijesmo pogriješili. Mnogo lijep grad sa naravno urednim i čistim ulicama, veoma lijepim kafićima i naravno McDonaldsom koji je meni kao sveto mjesto.. moram ući ... što ću kad sam vjernik i to veliki. 

20150902_114852.jpg

 

 
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Šetali smo gradom i kako smo išli od gradske pijace ka centru,primijetim u jednoj sporednoj ulici neko šarenilo. Bili su to kišobrani svih boja koji suvisili nad ulicom... Namjerno okrećem Tanju u drugom pravcu i govorim kako je lijepa neka zgrada i neke slične gluposti, samo da ne vidi ono što i ja.

Polako šetamo i pokušavam da nas dovedem tačno u tu ulicu kako bih je iznenadio i obradovao. Uspio sam... došli smo tačno ispod kišobrana i ona se oduševila, a ja sam za nagradu dobio veliki zagrljaj i poljubac pred pomalo začuđenim srednjovječnim stanovništvom J.

 

20150902_122427.jpg
 
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Pri povratku vidim Proveli smo lijep dan i bilo je vrijeme da se vratimo u Temišvar. Vozim u tablu Temišvar 36km ??? Mora da je auto put... idemo.

Mislim da su nas sa čuđenjem gledali kako vozimo 170km/h  obučeni u bermude i majicu kratkih rukava, a Tanja u haljinici, ali pri toj brzini ne bi pomogla ni oprema... Uglavnom, odlično smo prošli i nijesu nas izudarali leteći insekti. Dolazimo u Temišvar i pravo u restoran na ručak, a utoliko je pao mrak i nastavljamo šetnju gradom.

Ujutro se pozdravljamo sa ljubaznim menadžerom hotela i njegovom suprugom,i nastavljamo put dalje... a on nas vodi u Bjeljinu i etno selo Stanišići.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Jedina neprijatnost mi je bila kada me je zaustavila saobraćajna Policija i naplatila mi kaznu jer sam vozio 62km/h na ulazu u naseljeno mjesto. Tu sam poludio, pao mi je motor na stranu, bacio sam kacigu i histerisao... a Policajci se udaljili kad su vidjeli da me ne mogu smiriti. Mjesto se zove Srpska Crnja...

Idemo prema Novom Sadu i nailazim na Policajca na motoru, stajem i pričam mu što mi se dogodilo, a on mi kaže da su i njemu kolege sa kojima radi napisale dvije kazne u poslednjih godinu dana i da je platio obije ??!!

Nebitno, malo sam se smirio i kolega me izvlači iz grada i pokazuje mi put kuda treba da idem, zahvaljum mu se na ljjubaznosti i pozdravljamo se sa njim.

Prolazimo kroz Novi Sad i idemo dalje prema Bjeljini. Ređaju se sela i zaseoci J...

Stižemo u Bjeljinu i smještaj nalazimo u motelu Braća Lazić, koji je veoma uredan i sa ljubaznim domaćinima koji nam nalaze smještaj za motor u garaži pod video nadzorom i alarmom, a tu je i noćni čuvar.

Nakon dosadnog rituala skidanja kofera sa motora i presvlačenja, idemo u etno selo Stanišići. Mnogo lijepo turističko mjesto ( jer ne mogu reći objekat ) sa etno restoranima, raznim sadržajima poput jezera i manjih vodenih površina ( vještačkih naravno) sa labudovima i patkama... vozićem koji vas vodi u razgledanje, i najbitnije ljubaznim osobljem i veoma pristupačnim cijenama. 

 

20150903_164409.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Bilo je tu puno turista iz raznih krajeva, pa i onih van granica bivše YU. Ručali smo i išli u razgledanje, a nakon što je pao mrak pošli smo u grad. Bjeljina je mali gradić sa par kafića u centru i za nas je to bio vremeplov. Vratio nas je tridesetak godina unazad, i to nam je veoma prijalo. Pili smo dobru kafu u lokalu u centru, otišli u robnu kuću ( đe sam i ja kupio sat ) i pronašli kapu za Balšu ( našeg sina ) koju je tražio a koju nijesmo mogli naći ni u jednom tržnom centru. Sve u svemu lijepo proveden dan i povratak u hotel. Spavanje i ujutro nakon doručka pokret... preko Drine u Srbiju i ponovo na Zlatibor.

20150903_172207.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Nama dobro poznata varoš, šetnja i vožnja motorom po ski stazi (našim motorom), ručak i onda odlučujemo da nam se ne ide kući još...ostajemo na Zlatiboru još dva dana.

Da sada ne prepričavam kako nam je bilo lijepo, jer zaista se tamo odmorimo kao malo đe.. jedino Ohrid može tako da me odmori i obraduje... Vratismo se kući gdje su nas čekala đeca i nekako nam je brzo ali lijepo prošao ovaj odmor.

Nadam se da sam uspio bar malo da vam dočaram  ovo naše putešestvije...

 

20150904_152702.jpg

 
20150904_152823.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

A ja kad sam video prvu fotku htedoh da te pitam koja je to jakna i gde si je pazario... :) :) :)

Stvarno dobro izgleda a i njena boja je pravo osveženje u odnosu na ostalih 90% crnih koje se voze. Mislim da je tu problem u postavi od neadekvatnog materjala.

Lep putopis Mikeli druže, ti pišeš jednostavno i pravo iz duše.

Nateraćeš me da i ja napravim putopis :)

 

Vidimo se na točkovima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Hvala momci .

 

Strider, jeste jakna baš lijepa... i meni bila tačna, ali kao što kažeš postava je užasna. 

Naći ću opet neku slične boje ali da se ne kuvam u njoj. 

Veliki pozdrav i nadam se vidjenju iduće sezone ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

 

Jedina neprijatnost mi je bila kada me je zaustavila saobraćajna Policija i naplatila mi kaznu jer sam vozio 62km/h na ulazu u naseljeno mjesto. Tu sam poludio, pao mi je motor na stranu, bacio sam kacigu i histerisao... a Policajci se udaljili kad su vidjeli da me ne mogu smiriti. Mjesto se zove Srpska Crnja...

 

 

:lol3:  izvini, ali slatko sam se nasmejao. Ako ti je za utehu - nisi jedini. Ja sam imao tu čast više puta, u istom mestu, a znam neke kojima su brojali ziherice u prvoj pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Mikeli odličan putopis, u prvom mahu kada si rekao da si zaboravio fotoaparat ja sam pomislio da neće biti uopšte slika, al nisu toliko loši ovi noviji telefoni, ipak može bez problema da posluži kamera njihova.

A što se tiče jakne koja je marka?

A taj problem kuvanja je sigurno zato što je 100% vodonepropusna i onda se stvara problem koji ne mogu rešiti ni lufteri....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja