Jump to content

Moto Zajednica

Doslo vreme da se menja kaciga

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Uostalom,sto se ne cujes sa Luckijem,on svakako moze da ti pomogne.Ja sam supruzi uzeo s 600 za 100 evra kod njega,ganc novu.-BELUUUUUU sa saricama...

post-13797-0-15161200-1450541295.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

 

kaciga mora da bude Shoei ili Arai.

To ti je to.

Zaboravljas da napises da ne moze da bude bili koja Shoei i Arai nego iskljucivo njihov najskuplji model
Moze bilo koja....samo mora da zadovolji sve one uslove o kojima smo pre govorili.

@Kile.......zaboravih ti reći još nešto....to je isto jako vazno....kupujes iskljucivo integralnu kacigu!

@bocca_bastard...........Trol spray.......hahaha...

@Savan......evo covek koji se razume!....Ova mladost nikako da shvati vaznost kacige. Za pravu kacigu se novac ne štedi, za motor, da!

Ako nema keša, ima kredita.

@nasaStvar...........ne znaci da je sigurnija, ali Shoei i Arai su po kvalitetu svetlosnim godinama ispred ostalih.....i za tebe bi moj savet bio...kad vec mozes sebi da priuštiš dobru kacigu....mani se HJC,AVG,Shark...pa cak i BELL...odi prvo u radnju gde imas sve ARAI kacige...pa probaj redom...one jako skupe...pa manje skupe...pa srednje skupe...i probaj sve.....onda odi u Shoei i odradi po istom principu.....kad stavis na glavu pravu kacigu za tebe...znat ces! To se ne moze pogresiti...kao stvoreni ste jedno za drugo. Tako se kupuje kaciga.

Eto, meni recimo Arai kacige ne valjaju....ne odgovaraju mom obliku glave....prosle godine sam probao Arai TTMan...kaciga top-notch...ali ne moze....znaci i najbolja i najskuplja Arai kaciga nije za mene...srecom Shoei kacige su mi kao salivene...imam X12 repliku Markezove...

Imaj na umu da su Shoei i Arai kacige.....a sve ostalo su štrace i imitacije kacige.....kad kupis pravu kacigu za sebe vidjet ces o cemu govorim....

@....kolegama....sa pitanjima....polovna kaciga.....rok trajanja......i sl. ........dugacak je odgovor....mnogo je na netu o tome napisano pa malo zagooglajte....sve ce vam jasno biti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Hvala na savetima :) Ocigledno cu morati da napravim rebalans budzeta pa da ponovo pogledam koja bi mi kaciga najvise odgovarala. U svakom slucaju kad je pazarim postavicu sliku i utiske ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Kile, kaciga je generalno jako skupa stvar. Lako se ošteti, pa se mora dobro paziti. Mozes kupiti najskuplju kacigu, a malim udarom ces joj integritet uništiti, i ona će izgubiti zaštitnu funkciju. To se od spolja ne moze vidjeti, i baš mozes biti ti osoba koja je kupila takvu polovnu kacigu!

Savan ti je dao dobre savete. Kupujes kacigu za svoju glavu. To je najbitnije. Znaci moras testirati sve kacige svih renomiranih proizvodjaca. Ja ti ne mogu savetovati bez Arai i Shoei, jer verujem u ono što sam ti rekao, ali postoje i drugi. Kad nadjes kacigu koja ti bas dobro odgovara....bit će to neki tip kacige..nekog proizvodjaca..neke velicine...neke boje...neke cene

Par zadnjih stavki mozda mozes korigovati...zavisi od ponude....

i znas da li ti je potreban kredit.

Ovo sto neko kaze...znas imas kacigu...HJC...RHCA...1100xyz...mnogo je lepa...crne mat boje sa zelenkastim trakicama...zvezdicama...a kosta 200E...a ti bas mozes toliko si priustiti....TAKO se kupuje POGRESNA KACIGA....a moze biti i mnogo skupa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Jedno je sigurno (to znam od prvog dana kad sam poceo da se interesujem za motore) a to je da NIKADA necu kupiti polovnu kacigu. Bilo je do sad objasnjenja zasto se ne kupuje polovna kaciga pa necu da se ponavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

E ko ce vas da pohvata :) :) , bitno da kompresija ne curi sve ostalo cemo lako. :) No da ne skrecemo sa teme vise.

 

Послато са GT-I9301I

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Ja sto vise gledam kacige to se vise gubim :) Svako ima neku svoju pricu neke sam i probao ali dok se ne provozas sa njom tesko je reci da li je prava za mene i motor koji vozim..bezbednost mi je najbitnija valjda tome i sluzi a budzet je tu oko 400e mozda bi se nategao i svih 500..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Najlakse je mudrovati kako ne treba stedeti na opremi. Niko nije toliko glup da stedi na opremi ako ima para. Problem se javlja kad covek nema dovoljno para a pokusava da nadje najbolju mogucu opremu koja mu se uklapa u budzet. Ja planiram da pazarim i pantalone i cizme ove sezone. E sad pomislite koji je to atak na budzet u zemlji Srbiji. U mom slucaju, ako se odlucim za neku skuplju kacigu moracu da se odreknem pantalona npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Negde sam vec pisao, ali kad sam kupovao reket za tenis, uzimao sam par modela na probu da vidim kako mi leze. Vlasnik radnije je napravio deal da mozes da uzmes reket na probu ali da das 20eura. Isto tako i za svaki sledeci reket. Ja sam ih uzeo 4 i ispruzio se 80eura, koje sam dobio nazad kad sam kupio jedan od ta 4.

 

20e sluzi samo da ne bi kod njega isprobavao i na kraju odes na www i kupis. Smatram da bi svaka prodavnica u ovo doba morala neke takve usluge da pruza da bi se opravdala razlika u ceni izmedju online kupovine i uzivo u radnji, jer nije isto. A za kacigu to isto vazi ako ne i vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Postoje demo modeli možda? I one sto stoje izložene su navučene jedno xxx puta od strane gomile nepoznatih pa i njih ne kupuješ kao nove već kao demo modele. Ali da ne preterujemo, kacigu ne trebaš na par dana već možda na 1 ili 2h eventualno popodne jedno ako baš temeljno hoćeš da je isprobas.

 

A i auto ne kupuješ drugačije.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Probao sam n104 u Motoringu,(ona radnja u Simpo zgradi) i prodavac je najljubaznije ponudio probu kacige na putu, par sati, ali uz avans od 100% cene kacige, i ako si zadovoljan, vratis se i oni ti otkucaju racun i garanciju, ako ne vrate pare ili daju drugi model na probu. Tako da, postoji u Srbiji i to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Za automobile znam da možeš i kod nas. Kacigu nisam nikad kupovao ali ne mogu da verujem da ne može da se nađe rešenje.

Svakako imaš pravo na nekoliko dana da se predomislis i da vratiš proizvod? Ali budimo realni, sat dva ti je dovoljno, u svakom slučaju mnogo bolje odmerena kupovina nego na 'nevidjeno' pa čak i od onog samo kad navučeš na glavu.

Jbg ja nisam išao na probnu vožnju sa kacigom ali mi je sela na glavu kao kec na 11 tako da nije bilo ni potrebe.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Probao sam n104 u Motoringu,(ona radnja u Simpo zgradi) i prodavac je najljubaznije ponudio probu kacige na putu, par sati, ali uz avans od 100% cene kacige, i ako si zadovoljan, vratis se i oni ti otkucaju racun i garanciju, ako ne vrate pare ili daju drugi model na probu. Tako da, postoji u Srbiji i to.

U tom slucaju svaka cast. Konacno i mi da postajemo svet... lagano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Za sve od opreme moze proba,ostavis pare probas,dovoljna je i jedna voznjica ako neodgovara vrate se pare.Ja sam uzimao kazem nekoliko puta nove kacige koje mi odlicno stoje sve u fulu i na motoru posle pet kilometara me zaboli glava od buke i zvizdanja.I onda vracac staru u promet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Još samo da presvučem sedište u braon kožu i idem da pazarim ovu :) ili postojeću kacigu kod bobana na prevlačenje :)

 


post-32893-0-96955900-1450648090.jpg

 

Edit: zajebava tapatalk sa uploadom slika pa sam promenio format sa kompa kuci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ja sam u Motoringu probao Nolan N86, izvađenu iz kutije i posle malo držanja na glavi, kupio. Kaciga je odlična, koštala 24.990 din. ali imam jedno pitanje.

78274ddc1f0b7cd36b4e0323367f1849.jpg

284ec1a5b7315e71e8c0a5f81e269156.jpg

 

Stalno tripujem da mi je tesna jer kad je stavljam i skidam, uši spadaju i često ostanu podvrnute pa moram da zavučem prst i namestim. Posle je ok. Ne stiska nigde previše, ne žulja, izuzetno je tiha. Da li je ovo normalno i da li će se vremenom malo "predati"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Najlakse je mudrovati kako ne treba stedeti na opremi. Niko nije toliko glup da stedi na opremi ako ima para. Problem se javlja kad covek nema dovoljno para a pokusava da nadje najbolju mogucu opremu koja mu se uklapa u budzet. Ja planiram da pazarim i pantalone i cizme ove sezone. E sad pomislite koji je to atak na budzet u zemlji Srbiji. U mom slucaju, ako se odlucim za neku skuplju kacigu moracu da se odreknem pantalona npr.

 

Ne treba da mjenjaš budžet, promjeni svoj način razmišljanja, promjeni svoj stav o kupovini kacige i ostaće ti budžet.

Ako uspiješ da promjeniš stav to znači da si usvojio informacije i argumente koji idu tebi u prilog a ne protiv tebe.

 

A argumenti su sljedeći:

1. Postoje mjesta na internetu gdje za za novac od 100 E možeš kupiti vrijednost od 200, 300 i više E. Takvo jedno mjesto je ebay.

2. Napravi kompromis tipa - ok može polovna ali taj famozni Arai ili Shoei. Evo je na linku ispod nakon brze pretrage niti je posebno tražena niti posebno birana samo da znaš da postoje.

http://www.ebay.de/itm/221965932423?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

3. Napravi kompromis tipa -  ok samo nova ali neka normala firma sa porijeklom: Italija Engleska... postoje mnogi kvalitetni proizvođači. Trenutno je Nolan N44 na ponudi na ebay za 174E !!

 

Znači nema izgovora da ti treba više para - treba ti bolja organizacija i rad na stavu kako da dođeš do najboljeg rezultata tj do najbolje moguće kacige.

 

Sve ostalo je priča u prazno, odnosno priča preko zime da skratimo dane. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Samo morate biti svesni da postoje i kineski plagijati. Video sam x-802 recimo ili Arai RX-7 za jako male pare

 

Da ne ulazim u polemiku ali bolje onda i bilo koja od 150€ nego plagijat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja