Jump to content

Moto Zajednica

Doslo vreme da se menja kaciga

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Stalno tripujem da mi je tesna jer kad je stavljam i skidam, uši spadaju i često ostanu podvrnute pa moram da zavučem prst i namestim. Posle je ok. Ne stiska nigde previše, ne žulja, izuzetno je tiha. Da li je ovo normalno i da li će se vremenom malo "predat

Ne stavljas lepo kacigu , probaj da je stavljas od napred ka nazad a kad skidas obrnuto. Razgazice se posle par hiljada na glavi, nemas brige.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma opustice se vremenom, lepo ti Zeka kaze, i meni je stara isto tako u pocetku, pa posle nije... Sve ok..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Svidja mi se kaciga ali jednostavno nemam toliko love :(

Pogledaj na Amazonu, ja sam letos kupio Shark S900C i bila je 149e (knap za tvoj budžet :) ) bez dodatnih troškova dostave za Nemačku i Austriju. Bilo je i dobar izbor boja i dezena, jedva sam odlučio koju da uzmem. Obrati samo pažnju kod Sharka na veličinu, ja nosim M ali mi je njihova S bila taman kako treba, M sam iste sekunde provalio da mi je velika (probao prethodno u Yamaha barelu ;)). Tako da ako imaš nekog u švabiji da naručiš pa da ti donese završio si posao, ionako je zima pa pretpostavljam da ti nije hitno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Nemam nikoga u Svabiji a I nije mi hitno. Bas zato sam sad preko zime I krenuo u potragu za kacigom... a I zbog popusta ;) Razmotricemo ideju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Pa da, peckaj preko zime i isplatiće ti se sigurno. Kod nas je tad S900 koštala oko 22000 jednobojna a oko 25-26000 sa dezenom, tako da mi je ostalo 60-70e u džepu. Pogledaj i u Louis-u možda bude neka novogodišna akcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

 

Svidja mi se kaciga ali jednostavno nemam toliko love :(

Poslusaj ti mene! Pusti ove mamipare nek prodju pored tebe.

Prvo moras imati dobru kacigu, pa tek onda dobar motor.

Naravno, kacigu kupujes uvjek novu. Nikad, ali bas nikad polovnu!

To je zlatno pravilo motociklizma. Moras znati da kaciga ima rok trajanja. Manje-vise, 5 godina. Poslije kupujes opet novu.

Mozes kupiti Shoei ili Arai.......ja koristim Shoei kacige, nazalost Arai mi ne odgovara obliku glave. I ne salim se sa ovim.

Ako kupis neki drugi brend, bacio si novac! Zato, pamet u glavu, kupi kacigu, Shoei ili Arai, a prava je ona koju kad navuces na glavu imas osjecaj kao da si stavio rukavicu na ruku. Znaci snug-fit!

I ako nemas lovu, onda podigni kredit da kupis kacigu!

 

 

Nigde nisam naleteo na vest da je neko poginuo jer je imao kacigu marke X-Y-Z a ne neku od dve famozne, samo varijante: nije imao NIKAKVU.

 

Da malo proširimo temu: da li to znači da ako voziš auto koji je lakši od dve tone i ima manje od 8 air bag-ova, zapravo voziš mrtvački kovčeg sa točkovima? ;)

 

Još bih i razumeo toliko insistiranje na ova 2 brenda da imaš neki procenat od toga, ovako ne vidim realne argumente i ne znam za uporedne testove koji potvrđuju tvoje uverenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ne treba preterivati.. Kaciga od 500e ne pruža 3-4 puta bolju zaštitu od recimo navedene Shark s900 koja košta 150e, verovatno nešto bolju zaštitu a možda čak i istu, tu su testovi pa ko hoće nek veruje ili neka misli da je drugačije. Ta razlika u ceni je najviše zbog opreme koju ima kaciga, kvaliteta materijala materijala unutrašnjosti što se odražava na udobnost i nivo buke, izrade više veličina kalupova kako bi se što bolje prilagodila pojedincima itd, a na kraju krajeva plaća se i brend kao neka nepisana garancija kvaliteta.

 

Ali je glavna poenta da kaciga od 150e pruža bar 10 puta bolju zaštitu od neke XY nesertifikovane kacige, i 1000 puta od gole glave

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Ne treba preterivati.. Kaciga od 500e ne pruža 3-4 puta bolju zaštitu od recimo navedene Shark s900 koja košta 150e, verovatno nešto bolju zaštitu a možda čak i istu, tu su testovi pa ko hoće nek veruje ili neka misli da je drugačije. Ta razlika u ceni je najviše zbog opreme koju ima kaciga, kvaliteta materijala materijala unutrašnjosti što se odražava na udobnost i nivo buke, izrade više veličina kalupova kako bi se što bolje prilagodila pojedincima itd, a na kraju krajeva plaća se i brend kao neka nepisana garancija kvaliteta.

 

Ali je glavna poenta da kaciga od 150e pruža bar 10 puta bolju zaštitu od neke XY nesertifikovane kacige, i 1000 puta od gole glave

 

Slažem se -  plaća se brend !!

I tu nema ništa loše na kraju krajeva

Neko se osjeća bolje ako plati više za brend.

Zato brendovi postoje.

A neko se opet osjeća bolje ako plati manje za sličnu kvalitetu koja nije brend.

Zato postoji stručna literatura!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Svako se pruza koliko je dugacak.U to ime su i razlike u cenama svega na svetu.Svaka klasa ljudi ima cenovnu robu za sebe.To je jednostavno tako.Onaj u novoj mecki pogine pri sudaru isto kao i onaj u fiesti...Kaciga od 150 sacuvace glavu ili nece isto kao i ona od 1000...Status zvanja-sranja je taj koji nam diktira...Ali ne se uzbudjavate...Nego kao sto rekoh,koliko si dug toliko se opruzi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Svako se pruza koliko je dugacak.U to ime su i razlike u cenama svega na svetu.Svaka klasa ljudi ima cenovnu robu za sebe.To je jednostavno tako.Onaj u novoj mecki pogine pri sudaru isto kao i onaj u fiesti...Kaciga od 150 sacuvace glavu ili nece isto kao i ona od 1000...Status zvanja-sranja je taj koji nam diktira...Ali ne se uzbudjavate...Nego kao sto rekoh,koliko si dug toliko se opruzi...

Ne bih se složio sa tobom sashac.......jednom sam imao saobracajni udes, a vozio sam Volvo S80, nov, prednji točak mi je od udara zavrsio ispod sica, a ja i zena ni ogrebotine; u isto vrijeme sam imao Golf 3 GTi sportski....sav utegnut...spreman za brdske trke, igrom slučaja sam sjeo, na moju sreću, u drugi auto, a ne u tada omiljenog Golfa.

Tako da, budi siguran da onaj u Mercedesu i onaj u Fiesti ne nastradaju podjednako!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ni nalik podjednakom. Ako se porede naravno jednake situacije.

Ali ko nema para za 'mečku' on vozi za šta ima para. Basis je svakako da se voziš bez udesa i da to sprečiš svakako.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Ni nalik podjednakom. Ako se porede naravno jednake situacije.

Ali ko nema para za 'mečku' on vozi za šta ima para. Basis je svakako da se voziš bez udesa i da to sprečiš svakako.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Pa da! Samo, iako ne moze svako kupiti mecku, svako moze kupiti dobru kacigu. Znaci, motor malo slabiji, a kaciga malo bolja. Nikako obratno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

Svako se pruza koliko je dugacak.U to ime su i razlike u cenama svega na svetu.Svaka klasa ljudi ima cenovnu robu za sebe.To je jednostavno tako.Onaj u novoj mecki pogine pri sudaru isto kao i onaj u fiesti...Kaciga od 150 sacuvace glavu ili nece isto kao i ona od 1000...Status zvanja-sranja je taj koji nam diktira...Ali ne se uzbudjavate...Nego kao sto rekoh,koliko si dug toliko se opruzi...

Ne bih se složio sa tobom sashac.......jednom sam imao saobracajni udes, a vozio sam Volvo S80, nov, prednji točak mi je od udara zavrsio ispod sica, a ja i zena ni ogrebotine; u isto vrijeme sam imao Golf 3 GTi sportski....sav utegnut...spreman za brdske trke, igrom slučaja sam sjeo, na moju sreću, u drugi auto, a ne u tada omiljenog Golfa.

Tako da, budi siguran da onaj u Mercedesu i onaj u Fiesti ne nastradaju podjednako!

 

Tose poginuo u najjacem dzipu,mogu nabrojati koliko hoces situacija.Ali nije to poenta...Poenta je da coveku pomognemo sta da uzme za 150 evra,a ne da palamudimo da je on glupan jer stedi na kacigi,i da mora da proda bubreg da kupi neku od jedno 1000 evrica,inace ne postuje sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Toše se vozio brže od života a tu ne pomaže ništa. Toše nije bio vezan možda?

 

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

 

 

Svako se pruza koliko je dugacak.U to ime su i razlike u cenama svega na svetu.Svaka klasa ljudi ima cenovnu robu za sebe.To je jednostavno tako.Onaj u novoj mecki pogine pri sudaru isto kao i onaj u fiesti...Kaciga od 150 sacuvace glavu ili nece isto kao i ona od 1000...Status zvanja-sranja je taj koji nam diktira...Ali ne se uzbudjavate...Nego kao sto rekoh,koliko si dug toliko se opruzi...

Ne bih se složio sa tobom sashac.......jednom sam imao saobracajni udes, a vozio sam Volvo S80, nov, prednji točak mi je od udara zavrsio ispod sica, a ja i zena ni ogrebotine; u isto vrijeme sam imao Golf 3 GTi sportski....sav utegnut...spreman za brdske trke, igrom slučaja sam sjeo, na moju sreću, u drugi auto, a ne u tada omiljenog Golfa.

Tako da, budi siguran da onaj u Mercedesu i onaj u Fiesti ne nastradaju podjednako!

 

Tose poginuo u najjacem dzipu,mogu nabrojati koliko hoces situacija.Ali nije to poenta...Poenta je da coveku pomognemo sta da uzme za 150 evra,a ne da palamudimo da je on glupan jer stedi na kacigi,i da mora da proda bubreg da kupi neku od jedno 1000 evrica,inace ne postuje sebe...

 

 

 

ne bih se slozio da je touareg najjaci dzip, izvini molim te 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja