Jump to content

Moto Zajednica

Svetleca kaciga

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Izvodljivo, nsjlakse Led trakama ali baterije dodatno otezavaju kacigu i prave dodatni debalans.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

ustvari to nisu led trake, već "optičke cijevi" sa po dvije LEDice na krajevima.... može se nekoliko desetaka sati napajati sa 4x3V one male button baterije za sat ... :) 

 

a može se na ebayu naručiti i sa kontrolerom, pa se može i paliti-gasiti i svašta nešto .... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Ma to je vise light show i sigurno nikada u zivotu to ne bih koristio po gradu. Ali na putu neka bude cirkus koliko god, ako ce da poveca uocljivost onda je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2004

Noću super, danju baš ružno izgleda. Kada bi bila neka varijanta koja prijatnije izgleda na dnevnom svetlu definitivno bih razmišljao da namestim. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dobra je stvar biti primećen. Ali postoje i neka pravila valjda o svetlosnoj signalizaciji. Vozilo jedne vrste treba da ima takvo osvetljenje i te boje npr, dok isto to vozilo otpozadi mora da ima xxx osvetljenje.

 

Inace može svako da nakači neki lajt šou na kacigu/motor itd

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

12094963_10200915612090232_2095089958740

 

Evo moje :)

 

Nema bolje slike niti mogu slikati bolju jer sam je skinuo posle 2-3 voznjice po gradu...ne zato sto nije radilo vec zasto sto jeste seljana...realno... ALIIIII ja primetim po gradu da se ovi sto se "seljakaju" stalno nesto bodu, dok metalci uvek stoje po coskovima sa pivom u ruci i na kraju suva qr*a odu kuci...ocu reci da seljana nije sve lose :)

tako i sa ovim sranjem...realno svi me gledali i kao fazo "vauuuuu" "coooooool", al cemu brate to kada imam "avion" kuci i ne moram da se cimam da budem uocen :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

ustvari to nisu led trake, već "optičke cijevi" sa po dvije LEDice na krajevima.... može se nekoliko desetaka sati napajati sa 4x3V one male button baterije za sat ... :)

 

a može se na ebayu naručiti i sa kontrolerom, pa se može i paliti-gasiti i svašta nešto .... :D

 

Ovo sto si okacio (e-bay) i te "opticke cevi" sa led diodama su totalno dve razlicite stvari, ovo sa e-bay jeste to sto je i na kacigi. Drugar hteo da uvozi pa dobio par reklamnih uzoraka. Radi tako sto ima HV trasformator, prebacuje sa DC na AC, pa dobijeni visoki napon pobudjuje fosfor koji je u cevcici...Naravno u pitanju je jako slaba struja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

Izvodljivo, nsjlakse Led trakama ali baterije dodatno otezavaju kacigu i prave dodatni debalans.

baterije rade sve isto sto i komunikacija za kacigge.

mislim da je ovaj komentar suvisan rajko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pakovanje baterija od bar 3 kom za 4.5V mislim da je teze od BT komunikacije... A u stvari nije toliko bitno, ko voli neka ugradjuje :)

 

Najlakse je oblepiti LED trake ali veliki je minus sto se napajaju sa 12V...puno baterija ;) Ili konektor i osigurac pa na accu motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Jawa CZ 175/450 •||• Sprint FVision 125cc

Meni se čini kao ok fora za one koji putuju noću, pogotovo što se ne viđa često pa će samim tim će i privući više pažnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Jawa CZ 175/450 •||• Sprint FVision 125cc

Ili može biti veoma korisno u bespućima Mongolije ukoliko dođe do kvara na vozilu ili neke reakcije želuca učesnika na jakovo mleko tj njegovu fermentaciju (Memedovićev putopis iz zemlje Džingis Kana), vrlo lako će vas uočiti nomadi i lokalni majstori, video sam zahvaljujući Discovery-ju i Mekgregoru da prave čuda na mašinama uz pomoć čekića, gumenog creva i par šrafova ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Dosta ružno izgleda kaciga sa ovim dodatkom kad se pogleda iz neke blizine, dok je ova Shark-ova sa ugrađenom tom džidžabidžom druga priča.. Mada realno jeste seljanija, ali za svakako je vozač uočljiviji noću

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Shark izbacio kacigu sa nekim svetlima. Svratio do SC-a da pogledam ima li kaciga za mene i naletim na tu svetlecu :) Interesantno izgleda...ali samo interesantno. Sumnjam da bi neko to i nosio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja