Jump to content

Moto Zajednica

Zujalica za grad (2t)

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Одвојен папир. У суду остаје само један оверен папир, никаква потврда из пореске.

Јер ти не можеш да платиш порез без уговора. Што имплицира да прво мораш направити уговор.

 

Пореска ништа не оверава, него ти издаје потврду о плаћеном порезу и апсолутном преносу власништва.

И онда још само регистрација остаје.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Mnogo je lakse da sve prepustis agenciji :)

Јесте, али није ни кванта физика па да не може да савлада :)

 

Јебига, нема YT How to туторијала за ово, па је мало дуже човеку то написмено објаснити. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Cinjenica je da je previse komplikacija za tako jednu obicnu stvar. Sta ces kad zivimo u ovakvoj drzavi gde je salterisanje normalna stvar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

@Svaler

 

Hvala. Bunilo me je jer na primeru ugovora na samom kraju ima obelezeno mesto "Nadlezni poreski organ - prostor za obracun i zaduzenje porezom" pa sam bio ubedjen da tu ide neki pecat. Uglavnom to je to. Hvala puno :jee1:

 

post-38561-0-80397000-1449866827.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

A jesil uzimao u obzir TZRku ili Gamu..mnogo su ljepsši od NSR i nemaju bezvezni visoki volan, tako da se još bolje možeš "uklopiti" u motor..Kinez 4T ne bih ni pod razno, što reko moj drug: "Ovaj inžinjer što ih je napravio, kad je vidio šta je narodu dao treći dan se objesio" :D A što se tiče potrošnje, vozio sam TZRku 93e godište, ništa to nije strašno, a vožnja ovoga i 4t je smiješna za porediti vjeruj mi..A što se tiče održavanja, možda su 2t "potrošniji" materijal, ali to su jednostavni sklopovi, majstori su ok sa cijenama pri majstorisanju sa 2t, 4t manjih kubikaža, pogotovu kinezi su nezahvalniji za rad i majstori će ti itekako više naplatiti rad sa njima..tako da na kraju otprilike ti dođe na isto..neće te 2t u ambis bacit :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

@SlobodanR1

 

Video sam i ta dva modela, jedino sto ih ima mnogo manje u oglasima. Inace TZR je svakako sledeci posle honde mada mislim da sam vec sve dogovorio oko kupovine jedne NSR :DDDD

 

@Svaler

 

Inace i meni se vise svidja "fox eye" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Vidim ja da si ti vec odlucio i pre postavljanja ove teme ;) 

 

@SlobodanR1: kao mehanicar amater licno ne vidim sta je jednocilindricni 4T motor od 125ccm komplikovaniji za odrzavanje i popravljanje od 2T motora,cak naprotiv. Pritom ne znam majstora (ne varijanta uradio sam dve generalne na APN-u i otvaram servis) koji ce da naplati svoj rad vise zato sto nije privilegovan da servisira motor iz Japana... Nemoj me pogresno shvatiti i ja sam za to da uzme zujalicu ako moze finansjijski da isprati,uostalom i sam cuvam RG-a u garazi kad me uhvati nostalgija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

...Kinez 4T ne bih ni pod razno, što reko moj drug: "Ovaj inžinjer što ih je napravio, kad je vidio šta je narodu dao treći dan se objesio" ...

uh sto volim ovakve, svi mi koji vozimo kineza smo im neizmerno zahvalni jer zbog tih istih kinezi su jeftini, sto znaci da za mali kesh ih mozes kupiti a potrosnja im je smesna, sto bi znacilo da se vozim dzabe,

 

 

Elem, rekao si da ti je budzet 800e za motor, a koliko jos imas preko toga? Trebas da platis prenos, registraciju, da kupis opremu, kupujes POLOVAN motor pa trebas da imas neki evro preko za ne daj boze jer najskuplji motor je onaj koji stoji u garazi (pokvaren u sred sezone), najbolje da kupis motor od poznatog vlasnika i sa istorijom u koliko ne mozes imaj bar 200e viska za nepredvidjene troskove,

druga stvar koja se zanemaruje je potrosnja, meni keeway speed trosi tacno 2.2L, koliko ce trositi ta nsr-ka, 8L + ulje, kvalitetno ulje ne znam kolikp kosta sad, dakle ja na 100km trosim 2.2Lx150din=330din, ulje sipam na 5ooo km kad radim servis, sada imam oko 30.000 km na satu, sto mu dodje da sam samo na gorivo dao ~99.000 din, servis i registraciju da ne racunam,

 

 

Dok ces ti sa svojom nsr, potrositi bez ulja 8Lx150=1240din na 100km, u odnosu na mojih 30.000km potrosio bi 372.000 din + ulje + otvaranje masine i remont + osecas se na mesavinu (smrdis), i umazan si od istog ulja

 

tako da sam ja u odnosu na vas ustedeo 273.000 din, za ovu sumu imas da kupis R motor koji ce sto puta da bude lepsi od te trkalice koju sada nameravas da kupis, i koji ce manje da trosi, ja sam sebe castio banditom 600, 2004 god, samo od ustede u gorivu,

 

Tako da vidi, saberi, oduzmi, presaberi pa vidi gde si, po gradu ogranicenja su sva ista tako da sam sa kinezom stizao svud u isto vreme kao i moji drugovi sa apriliom rs125 i yamahom fazer 600, isao sam sa na kosovo kada je bio moto skup, na srebrno jezero, svuda po srbiji, itd.. da se ne lazemo fali mi malo snage prilikom preticanja, jesam trom i spor, recimo na autoputu idem max 90 dok drugar sa rs125 ide 160kmh, ali to je nekih 2-3 minuta neka bude i 5min i sve mu ziske izlazile iz auspuha mislili smo da se upalio :-P , meni se to po mojoj racunici nije isplatilo

 

Ali zadovoljstvo nema nema cenu, i ekonomska strana je nebitna tada, sta god da odlucis tvoje je i bices zadovoljan, najbolje da probas pre kupovine da vidis sta ti lezi, dzabe si se zalepio za nsr ako ti vise lezi recimo rs125 ili neki drugi, aj pa da se navozas sa sa bilo kojim motorom, u zdravlje ;-)

 

Poslato sa HUAWEI Y300-0100 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja