Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina za malo veceg vozaca

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Danas "premerio" R1. Nisam vozio, samo sedeo da vidim položaj i sl. Pesma. :)

 

Jbt, samo sedenje na tom motoru stvara strahopostovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Realno, pamtnije ti je da uzmeš 600ccm, ako misliš da možeš da se spakuješ na njega.  Lakše se kontroliše, manje troši gume, i svakako je bolji za učenje.

Naravno, pitanje je i kakav si tip tj. koliko si spreman da napinješ na stazi.

 

Ima ljudi koji u svojoj vožnji ne izlaze mnogo iz zone komfora, iako vole i redovno idu na stazu. A ima i onih koji će uvek napinjati do svojih limita, što često ode i preko. Ako si u drugoj grupi onda 1000 nije baš pametno rešenje za entry level.

 

Ja sam sa 750 sport turing mogao da radim šta hoću bez opasnosti da me motor iznenadi, dok je sa 1000 u V2  već bila druga priča i samo sreća me je par puta izvukla da se ne polupam na stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Hvala na savetu. I ja mislim da je pametnije 600.

 

Pogotovo što mislim da sam bliži ovoj drugoj grupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 125,Honda cb500,Honda cbr 954RR

Pozdrav svima. Evo i ja cu pokusati da pomognem koliko mogu. Milsim da visina i ne predstavlja toliki problem koliko tezina,dosta visokih ljudi vozi sampionate po svetu i ostvaruju dobre rezultate. Sto se tice izbora motocikla,ja sam sa svojih 189-190cm pre par godina takodje razmisljao o kategoriji do 600cc,na kraju sam se odlucio za Hondu CBR 954RR I nisam se pokajao,motocikl ima dovoljno mesta za nas visoke,relativno je udoban u svojoj kategoriji,ide kao zlo,sve u svemu odlican motor. Sto se tice samog nacina voznje mislim da je sve u tvojoj glavi,i da jedino od tebe zavisi kako ces ga voziti. Nadam se da sam bar malo pomogao. Pozdrav :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Hondu CBR 954RR I nisam se pokajao,motocikl ima dovoljno mesta za nas visoke,relativno je udoban u svojoj kategoriji,ide kao zlo,sve u svemu odlican motor.

Шта сматраш под тим да је 954 релативно удобан? Возио сам га и по мени је само за стазу и за вожње до 100км.А то да иде одлично и да изгледа до 00 се слажем апосолутно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 125,Honda cb500,Honda cbr 954RR

U poredjenju sa konkurencijom smatram da je relativno udoban. Za neke vikend voznje do 250km takodje mislim da moze da prodje. Napominjem da ja sa svojom visinom nikada nisam imao problem da se "spakujem" ni na jedan motor. Naravno njegova kao i namena svakog sportskog motocikla jeste da se vozi na stazi,ali posto vecini nas standard dozvoljava maksimalno jedan motocikl onda mislim da je 954 pravi izbor :) pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Evo da se i ja upišem na temu... :)

 

Uzeo bih neki sportski motor za stazu... s obzirom na gabarite 193/115 brine me da će mi 600cc biti malo u smislu veličine... a opet uzeo bih neki entry level...

 

i naravno da ne platim puno... :)

 

Neki savet? :)

Dajete savete a ne citate ccc :)

 

Kopirao sam vam post covek trazi motor za stazu. Na stranu sto znam coveka i sto se vec oprobao na stazi dovoljno je svestan da R motor ne treba da bude udoban.

 

GuybT poslusaj Spajka nije sigurno nista sitniji od tebe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Litra piva a motor koji hoces. Mislim da nisu toliko razliciti gabariti pogotovo s obzirom da uzimas za stazu. Znas i sam da tamo nema komfora vec samo borba za zivot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 125,Honda cb500,Honda cbr 954RR

Mali off topic. Zanima me ukoliko bi neko hteo da mi objasni zbog cega visina predstavlja problem prilikom voznje na stazi,za tezinu mi je jasno,ali za visinu i nije bas. I kakve se sve modifikacije mogu odraditi na motoru kako bi bio prilagodjeniji visim vozacima. Unapred zahvalan :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Moje misljenje je da za amatersku voznju na stazi nije bitna ni visina a pogotovo ne tezina. To o cemu ti pricas mozda ima smisla na trkama. 600-tke imaju oko 120 ks i par kg vise ili manje amaterima ne pravi bas neku razliku.

 

U prilog tome evo snimak ne bas sa staze ali veoma zivopisan:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Ovom batici gabariti motora uopšte nisu bitni. Koliki god da je, sedište mu upada u bulju pa je dobro usidren...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja