Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina za malo veceg vozaca

Recommended Posts

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Evo da se pohvalim, kupio sam konacno :) Izbor je ipak pao na Hondu CBR900RR u Repsol bojama. Evo slike sa oglasa, posto sam obecao da cu postaviti sta sam kupio:

 

HpQWxgD.jpg

iPokWxm.jpg

 

Takodje jako lepo je protekla "inspekcija" motora, prodavac je za svaku pohvalu. Samo da ih ima vise takvih :) Vidimo se na drumovima :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Druze nije ostao ni veliki izbor. Ja sam visok i krupan, ne mogu ja na svakakav motor sesti :) Ovaj mi je bas legao k'o budali samar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Druze sta da ti kazem. Podelicu utiske na neke celine:

 

1. Ergonomija - uzimajuci u obzir da sam 195 visok i 115kg tezak, ovaj motor mi jako lepo lezi. Po gradi i neke krace relacije, recimo do 200km u jednom pravcu je sasvim ok. Sve preko toga pocinje dupe da mi bridi i moram da odmorim i prosetam malo, sto je i razumljivo. Imam duge ruke pa nisam previse nagnut unapred tako da sa ledjima nemam problem. U gradu je onako, sta znam, malo veci pritisak na ruke jer se sporo vozi, kreni-stani-koci, ali ajde, to moras prihvatiti.

 

2. Potrosnja - Mrzi me da idem u garazu da pogledam koliku sam kilometrazu navukao, ali uz sve obaveze uspeo sam par hiljada da odvozim ovu sezonu, slobodnom procenom recimo 3-3.5 hiljade, nemoj me drzati za rec. Potrosnja se uglavnom kretala od 5.5 do 6-7, jer ja bas i ne jurcam osim ako ne izadjem na autoput, tada potrosnja malo skoci ali nista drasticno. Jako sam zadovoljan ekonomijom. U principu sipam svakih 200km jer necu da razmisljam o potrosnji. Prilikom sipanja uglavnom natocim nekih 2/3 rezervoara sto mi daje utisak da bih "normalnom" voznjom izvlacio nekih 300km iz punog rezervoara, sto mi se cini kao odlicno

 

3. Amortizacija - Pre pocetka sezone sam zamenio ulje u motoru jer nisam pitao prethodnog vlasnika da li je on to odradio. Sipao full sintetiku 10W50. I to je u principu to, ulje u kocnicama je po tvrdnji prethodnog vlasnika zamenjeno na kraju prosle sezone i fino su radile cele godine. Plocice su ok, ovim tempom koriscenja mogu izdrzati mozda i iducu sezonu. Diskovi su ok. Lanac i lancanici ok. Sve u svemu, kako sam ga kupio tako je i sada. Sve je ok.

 

4. Ulaganje - Jednom prilikom mi je proklizalo kvacilo u 4-toj brzini. Lamele kvacila su potrosene a i opruge su popustile od godina starosti. Tako da sam to zamenio, novi set lamela i nove opruge, sad kvacilo jako lepo radi. Drugi problem sam imao sa reglerom, klasicna boljka Honde. I to sam takodje zamenio i sad radi sve ok. Prednja guma je malo stariji dot, cini mi se da vec gubi mehanicka svojstva gume, malo je tvrdja i teze se zagreva. Tacnije oseti se "plasticnije". To cu morati da promenim pre pocetka iduce sezone. Zadnja guma je ok, nekih 70%, dok je prednja iako na nekih 70% takodje, dosta manje joj verujem nego zadnjoj.

 

5. Suvozac - Vozio sam devojku nekoliko puta, iako ne voli motore nesto specijalno. Zadovoljna je zadnjim sedistem, nije previsoko, nije previse tvrdo, ne prenosi vibracije. Iako maksimalno izbegavam da vozim nekoga, eto nju sam morao par puta da prevezem. Bile su to voznjice do maksimalnih pola sata, nije se zalila da je nesto boli ili da joj je preterano neudobno. 

 

6. Odnos ulozeno/dobijeno - Ovde je malo diskutabilno. Ne u smislu da je preskup motor u odnosu na performanse/uzitak koji dobijas, vec u smislu kako ljudi cene taj motor. U oglasima mozes videti od 1300 do 2500e. Ja definitivno mislim da ovaj motor vredi do maksimalno nekih 1800e, jer vec oko 2000 mozes dobiti dosta bolje ili jace motore, recimo 1998-1999 R1. Do 2500e vec imas strasno bolji izbor. Ja sam ga kupio jer mi je ergonomski i cenovno odgovarao, a i stanje motora je extra, uzimajuci u obzir da je to 1995 model. Malo me smorila ova Repsol boja, imam vec u planu jednu semu, samo da mi farbar nadje slobodnog vremena :) Moj problem je sto volim da ulazem u motor, iako nema potrebe, tako da mi se cini da cu vise uloziti nego sto taj motor zasluzuje. 

 

Sve u svemu, jako lepo me sluzio ovu sezonu. Bilo je ulaganja tu i tamo ali nista preterano, sve u "roku sluzbe", sto se kaze. Motor lepo poteze na svim obrtajima, isporucuje snagu jako lepo, tamo posle 8000 obrtaja ti razvuce osmeh na lice, mada nema potrebe za navlacenjem u tolike obrtaje. Ja sam ga vozio tako samo na autoputu, a na 8000 obrtaja ides 210 km/h ako ne laze sat. 95% vremena se vozi lagano po gradu ili krace relacije do 100km u jednom pravcu, normalnim putevima do 120km/h u sestoj brzini to je nekih 4-5000 obrtaja cini mi se. Znaci lagano na pola gasa i bez problema svuda stizes, to mi se ja ko svidja + ekonomija je odlicna.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Evo da se i ja upišem na temu... :)

 

Uzeo bih neki sportski motor za stazu... s obzirom na gabarite 193/115 brine me da će mi 600cc biti malo u smislu veličine... a opet uzeo bih neki entry level...

 

i naravno da ne platim puno... :)

 

Neki savet? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ognjene ja mislim da tebi 600 uopste ne treba da ulazi u obzir...krupan si i tezak...cak mislim da tih 115 nije relevantno  :P Mislim da k1,2 1000 bi mogao da ti legne k4 je manji dosta, ili ako nisi gadljiv na 2 cilindra Aprilia rsv 1000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Gledao sam svašta nešto, čitao, pričao sa ljudima, malo me litra plaši, mnogo snage, a mala tolerancija za greške...

 

600cc sa druge strane više prašta greške, pa mi je činjenica da ću možda biti smešan na motoru primamljivija od potencijalnih povreda...

 

Ne znam, nisam pametan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Razmisli o zx6r u varijanti 636...2001, 2002 godište gabaritno nije mali motor a može se relativno povoljno naći...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Gledao sam svašta nešto, čitao, pričao sa ljudima, malo me litra plaši, mnogo snage, a mala tolerancija za greške...

 

600cc sa druge strane više prašta greške, pa mi je činjenica da ću možda biti smešan na motoru primamljivija od potencijalnih povreda...

 

Ne znam, nisam pametan...

Ako te zanima cbr 600rr,2003..javi se...sad je plavo belo,sivi...  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ne znam, mene su uvek nekako vece kubikaze privlacile, bas iz razloga sto su opasne masine za pocetnika. nekako su me terale da ih postujem i da korak po korak savladavam. ne znam za tebe, ako mislis da su litre previse za tebe, 600ke su danas i vise nego sposobne za sve. nemoj se zavaravati, i 600ka je opasna masina u pogresnim rukama, kao i svaki motor. pogotovo ove nove, to su masine sa 120, 130 konja a samo 600 kubika.

 

Samo pametno i svaki motor se moze ukrotiti. Vidim da odmeravas sta pricas, kontam da tako i vozis, tako da ne vidim da ces imati problema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja