Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina za malo veceg vozaca

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

a ZZR1100?

DrBane prodaje odličnog.

Pre toga bio Jasminkov i Pablov, provereno dobra kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Usled neozbiljnosti prodavca, nazalost nisam finalizovao kupovinu ali imam par motora koji su mi zapali za oko. Recimo ovaj GSX-R 600 K2

28651938_567adc15e2c912-3001839520151120

 

Prodavac kaze da trza u drugoj brzini preko 5000 obrtaja i da treba to popraviti. Da li vredi dati 2000e za ovaj motor i upustiti se u popravku menjaca/brzine? Zna li neko koliko bi kostalo to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Nemoj pogresno da me shvatis, ali ja ne bih ovaj motor pogledao 2 puta  (citaj KRS). I prijateljski savet " pokusaj da nadjes motor da bude sto vise u fabrickom, tj ocuvanom stanju". P.S. Mogu da ti posaljem slike svog pa uporedi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Motor je lep ali da sam na tvom mestu dodao bih jos par stotina i kupio ispravan motor.Verovatno mozes i za 2000 e da nadjes nesto slicno ovome a da je 100% ispravno ali mozda je bolje da dodas jos malo i kupis motor bez falinke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Stvarno nema veze sa vezom neko ko je malo višlji da mu se govori da zaboravi na R i da juri samo enduro.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Nemoj pogresno da me shvatis, ali ja ne bih ovaj motor pogledao 2 puta  (citaj KRS). I prijateljski savet " pokusaj da nadjes motor da bude sto vise u fabrickom, tj ocuvanom stanju". P.S. Mogu da ti posaljem slike svog pa uporedi.

 

Zasto mislis da je krs? Mozda neki savet na sta da posebno obratim paznju, meni se cini da je ok motor, osim ociglednog problema sa drugom brzinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ja sam visok 190 i vozim Hondu CBR 900 RR 97 i mogu ti reći da većina R-ova na koje sam probao, provozao ili samo seo mi deluju "manji", naročito što moj ima malo širi rezervoar pa imaš taj neki osećaj da voziš veći motor, ali opet je ovo malo stariji motor. Takođe sam hteo da preporučim 1100XX ali vidim kolege su me preduhitrile, mnogo mi se sviđa taj motor. Ako ti odgovara taj ZX6R kupuj ga i nek je sa srećom :) Mada probaj ti to još malo, vozio sam tu kawu i ne deluje mi ništa spektakularno što se tiče gabarita, naročito mi deluje nekako "uska" (da ne kažem baš kao bicikla) ;) srećno

 

Ma evo od kad mi propade ovaj ZX6R sto sam se bio nameracio da kupim gledam malo te CBR-ove. CBR 900 tacnije, 1998 godiste mi se extra svidja, ima jedan se prodaje u Beceju pa bih trebao dogovoriti to da odem da pogledam. Ovaj model je u pitanju.

 

http://www.mojauto.rs/polovni-motori/2132475_Honda_2392_cbr_1998_god/?cena=low

 

Znam da nista fabricki nije na njemu, mada lepo izgleda. Ja sam 195cm i 120kg (nisam debeo, samo sam krupne gradje) pa bi mi mozda vise lezao jedan CBR 900. Ne znam vise ni sam. Dosta sam predloga dobio

ovde, zahvaljujem se svima jos jednom. Ja cu verovatno jos par motora pogledati, mozda cu i sacekati tamo do kraja januara, mozda naleti nesto bolje.

 

kolor sema je neka leva, fuzasteri farbani, prednja viljuska nesto pozutela, cini mi se da ni kljesta prednja nisu njegova... 

p.s

gsxr 600 k2 ima obicnu viljusku napred a ne usd...

Eto vidis, to nisam znao. Svasta naucim ovde. Primio k'znanju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Da probam i ja što sam malo ''sitniji'' od ostalih nešto da kažem za dnevnik. Počeo sam ''karijeru'' na 2 točka sa 115kg pa sam mukotrpno napredovao do trenutnih 130kg. Visina je ostala ista - 194cm. Probao sam i provozao svašta nešto, pa  mogu da izdvojim CBR900RR kao udobnije parče kompaktnog R-a, što se kolena tiče, ali nije za duži put udvoje. ZZR-600, ZZR-1100, CBR1100XX, FJ1100/1200, ZX12R, BUSA, to su sve kabasti mopedi, možemo se lepo smestiti i mi krupniji, ali ako ti je prvi dvotočkaš, uzmi što slabiji model za početak, pa posle dodaj i oduzimaj šta ti smeta/treba. Ako insistiraš na supersport stranu, CBR900 je najbezbedniji i najčešći komad na novim prostorima.

P.S. Obavezno povedi nekog sa sobom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

 

Ja sam visok 190 i vozim Hondu CBR 900 RR 97 i mogu ti reći da većina R-ova na koje sam probao, provozao ili samo seo mi deluju "manji", naročito što moj ima malo širi rezervoar pa imaš taj neki osećaj da voziš veći motor, ali opet je ovo malo stariji motor. Takođe sam hteo da preporučim 1100XX ali vidim kolege su me preduhitrile, mnogo mi se sviđa taj motor. Ako ti odgovara taj ZX6R kupuj ga i nek je sa srećom :) Mada probaj ti to još malo, vozio sam tu kawu i ne deluje mi ništa spektakularno što se tiče gabarita, naročito mi deluje nekako "uska" (da ne kažem baš kao bicikla) ;) srećno

 

Ma evo od kad mi propade ovaj ZX6R sto sam se bio nameracio da kupim gledam malo te CBR-ove. CBR 900 tacnije, 1998 godiste mi se extra svidja, ima jedan se prodaje u Beceju pa bih trebao dogovoriti to da odem da pogledam. Ovaj model je u pitanju.

 

http://www.mojauto.rs/polovni-motori/2132475_Honda_2392_cbr_1998_god/?cena=low

 

Znam da nista fabricki nije na njemu, mada lepo izgleda. Ja sam 195cm i 120kg (nisam debeo, samo sam krupne gradje) pa bi mi mozda vise lezao jedan CBR 900. Ne znam vise ni sam. Dosta sam predloga dobio

ovde, zahvaljujem se svima jos jednom. Ja cu verovatno jos par motora pogledati, mozda cu i sacekati tamo do kraja januara, mozda naleti nesto bolje.

 

 

To je model kao moj, SC33. Ovaj rep mu je u skroz drugom fazonu pa mu dosta menja izgled u odnosu na fabrički, ali nije loše. Prednost ovog modela je udobnost, jedan od najudobnijih R-ova, pitom je i lako se vozi ali opet može i da potegne, mala potrošnja, kvalitet i izdržljivost. Moj ima 70 i kusur hiljada, sad skoro sam upoznao lika koji ga ima dugo godina i ima 130 hiljada na satu. Obrati pažnu na lanac/španer da li se čuje, kažu da to zna da im bude mana ali se rešava i taj problem manuelnim španerom (ja i ovaj lik nismo imali tih problema, kod mene lanac nije menjan, a on tvrdi da nije ni kod njega). Prednja guma je 16, malo je ređa i nešto skuplja od standardne 17, ali nadje se a i ne menja se to svakog dana. Sa suvozačicom 150-200km nije nikakvo opterećenje (za mene, a suvozač jbg ni na jednom R-u mu neće biti udobno :) ) Ako te interesuje još nešto posebno slobodno pitaj, u suštini bitno je bez obzira koji motor uzmeš da se ne zaletiš na neki krš koji je imao veće havarije ili problem sa agregatom/menjačem pa da ti posle to stvara glavobolje i lupa te po džepu, a sitnica će uvek biti za peglanje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Pa ova honda ti nije nista bolja, oba motora su sastavljana i farbana iz razlicitih delova i proizvodjaca, ocigledan znak da su imali velike havarije. Mnogo R motora ima problem sa drugom brzinom, a to znaci da su tockareni (propinjani) do iznemoglosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Nije nigde u opisu naznaceno zasto je menjao fabricke oklope. Zato bih da ako mogu da povedem nekoga ko vozi cbr 900 malo duze i zna kako treba masina da zvuci. Da provoza, vidi da li ima nekih problema. Ja se u to ne razumem, nikad nisam obracao paznju na takve detalje, tipa zvuk motora. Sad bih hteo bas malo vise da se time bavim, jer planiram da vozim do kraja zivota, nebitno koja masina u pitanju bude. Videcemo posle ovih praznika, ne zurim se sada vise. Kad naleti nesto dobro, valjda ce naleteti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Jel ima neko od kolega iz Novog Sada, sutra bih isao da pogledam ovaj GSXR tu u gradu:

 

vpuNGUV.jpg

 

Ako neko ima da se razume u GSXR-ove, ovaj je '99 godiste, pa da ga malo poslusa, provoza ili ako zna na sta obratiti paznju posebno. Bio bih neizmerno zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Kako su neki prodavci smesni. Isao da vidim ovaj srad i normalno poveo decka koji radi u istoj firmi kao i ja i koji se razume u motore i mehanicar je po struci inace. Cisto da napomenem kolika je razlika izmedju motora na slikama od realnog stanja.

 

1. viljuska ima lufta, bukvalno je pomeras napred/nazad.

2. curi voda od nekud

3. rucke izderane sto znaci da je padao

4. oklopi farbani sto potvrdjuje da je motor bio skrsen nekako

5. brzinomer napuknuto staklo

6. menjac jedva izbacio u neutralnu

7. fuzasteri nesto dovarivani, ko zna sta su budzili

8. prednje kocnice hvatale kad stisnes skoro pri kraju, kaze to tako treba.... smesno

9. na kraju smo i saznali kod kojeg je majstora sve to opravljao (kojeg poznaje ovaj moj mehanicar) i covek lepo rekao da je to nabudzeno samo da ide i da je ram bio kriv i da su ga ispravljali. U principu je rekao da zaobidjem motor,

ako mislim da sacuvam zivu glavu i ako ne mislim dobre novce da ulozim u njega

 

Ovo su neki od nedostataka koje smo uspeli da uocimo za tih 20ak minuta koliko smo gledali motor. Inace da ne bude da samo blatim, evo da kazem da kada ga je upalio, mnogo mocan zvuk daje i lepo radi, tako da sto se agregata tice nije bilo nikakvih zamerki. Verovatno bi se moglo to sve doterati da bude ok, ali previse je to ulaganja za ovaj motor.

 

Mnogo sam naucio iz ovoga, na sta da obratim paznju pogotovo. Inace vlasnik je priznao da je i sam ulozio puno (mada nikada nije priznao da je motor do te mere bio skrsen da su morali deklu da menjaju, samo je rekao da nema motora koji nije padao) i to se vidi. Nove su gume, lanac i lancanici su ok.

 

Sad izvinite, ja ovde pisem o mom iskustvu sto se tice kupovine motora, ali vidim da ima dosta mladih bajkera koji kupuju prvi motor pa ovo moje iskustvo ce mozda pomoci da obrate paznju na neke detalje.

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Pa ima tu rizla plavu boju, moze biti vrlo lako, mada ovaj motor bas izgleda zesce havarisan na fotkama sa mesta nesrece. Ma ko ce znati. Savetujem samo da ga zaobidjete ako nemate viska novca za bacanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Gde okaci ovo...sad ne mogu zaspati normalno. I ti novinari su stvarno kreteni sve do urednika im. Meni se slosilo na prizor kako mu bezivotno vire ruke ispod pokrivaca à nece majci mu.. Jadnicak ni kriv ni duzan. Jos i nju objavili na slikama kako je odvode hitna kola. Strasno..

 

Izvinjavam se na off

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Jbg druze, ja mislim da nas to moze samo podsetiti koliko je fragilan ljudski zivot i da ne treba divljati po ulicama. postoji i vreme i mesto za to, ulica definitivno nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Cisto da napomenem kolika je razlika izmedju motora na slikama od realnog stanja.

Nikad oglas nije prava slika stanja, ali ovo je baš drastično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Jel se radio SRAD uopste fabricki sa "Rizla" kolor semom? Ja se nesto ne secam...

 

@MomentumZ: Druze, nemoj pogresno da me shvatis, ali sva tri motora koja si ovde okacio su frankenstajni, sklapani, farbani, pitanje koliko ispravni, sto ti kao "pocetniku" niko ne bi pozeleo, pa ni ja... Bolje zamoli nekog ko vozi i ko se razume da ti preporuci neki motor, makar i da prelista oglase ako ne zna nekog ko prodaje neki dobar primerak. I neka obavezno neko iskusniji podje s tobom kad kupujes. Meni su npr. ova 3 primerka korektna, makar na slikama:

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/7009208/suzuki-gsxr-1000

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6991930/suzuki-gsxr-1000-k2

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6972366/suzuki-gsxr-1000

 

Da se razumemo, ne znam ni jednog od ovih prodavaca, tako da se moze desiti da neki od motora imaju falinke, ali makar na slikama izgledaju korektno, za razliku od npr. one CBR 900RR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ma vodim ja sa sobom decka koji se stvarno razume, mehanicar je po struci. Vozi motore ceo svoj zivot, trenutno ima 2010 CBR 600. On mi je ukazao na sve nedostatke tog SRAD-a, plus i to sto jos poznaje i sve mehanicare u Novom Sadu, tako da ako je motor servisiran u gradu vrlo lako mozemo saznati sta je bio kvar na motoru i kako je resen.

 

Idem sutra da pogledam jedan CBR 900 95 godiste u Repsol bojama, cini se da je prodavac bas pazio na motor. Nadam se da nije macka u dzaku kao taj SRAD. Znam da je napomenuo da je menjao regler jer valjda ta serija ima problem sa njim. Stavio od Yamahe. Videcemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ne radi mi citat

 

 

"Napisao 30 December 2015 - 12:41 PM

 

a ZZR1100?

 

DrBane prodaje odličnog.

Pre toga bio Jasminkov i Pablov, provereno dobra kupovina."

 

 

 

 

 

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/105210-kawasaki-zzr-1100/#entry1680145

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja