Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina za malo veceg vozaca

Recommended Posts

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Pozdrav svima,

 

nov sam na forumu, imam pitanje vezano za kupovinu sportskog motora. Visok sam 195cm i tezak sam nekih 115kg. Zeleo bih da kupim motor na kojem ne bih bas izgledao kao dzin, tj ne bih da motor ispod mene izgleda kao igracka. Nisam debeo, jednostavno sam krupne gradje, nemam stomacinu sto bi se reklo.

 

Ciljna kubikaza mi je od 600-750ccm, mada ne bojim se ni 1000ccm masina. Jako mi se svidjaju Yamahini R6 ili R1, '98 do 2001 modeli. Zanima me, ako mozete da mi preporucite osim ta dva modela, koje jos modele bi mogao eventualno da uzmem u obzir.

 

Vozio sam dosta puta R6, R1, CBR 600, FZR 600, GSXR 1000. Svi su mi nekako slicni sto se tice same tehnike i lakoce upravljanja (osim ocigledne razlike u snazi). Ako ima neko mojih "dimenzija" da podeli misljenje ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Koliko vidim vozio si R motore i koliko vidim nisi nesto sretan.

Razlog je verovatno sto si 195 visok. Tezina nije problem.

Ja sam nesto nizi a od pre neki mesec i malo mrsaviji i izgledaosam kao mecka na bicikli kad sednem na R1.

R6 je premali motor za tvoje gabarite.

Generalno Suzuki je pravio "najvece gabaritne R motore. kao Hayabusa.

Kad bi nasao Yamahu XJR 1300 bio bi ko car na prestolu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Osim toga vaznije je kakav stil voznje preferiras.

Sportski, turizmo, off ili.... Prema tome biraj i motorcikl

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Napisi koliko kinte mislis da potrosis na motor, da bi se lakse orijentisali.
Generalno, vecina tih novijih brzinaca pogotovo 600-tke su malene ko da su 250ccm a ne 600, a stariji modeli su vidno glomazniji, 
za tvoje gabarite, ja bi preporucio neki GSXR 600-750ccm ,oni su grdosije, modeli od '90 pa do '00

Ja imam CBR 600F2, visok sam 188cm tezak 90 i nesto kg, i sasvim lepo se skockam na njemu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Pa sta znam, 2-3000e trenutno imam na raspolaganju, mozda i malo vise od toga. Nije kinta ni problem koliko mi je sama velicina motora bitna. Da ne izgledam kao "mecka na bicikli" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma najmanji problem je kako izgledas, mnogo veci problem je npr. bol u kolenima ili gornjem delu ledja, ja sam sa proslim motorom imao taj problem, resio sam ga prelaskom na gabaritno veci motor. Tako da obrati paznju na uglove kolena i ruku, a za izgled, briga te bas..

A eno ti Sashac prodaje njegovog Fazera litru, motor ko lutka..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Donji Tovarnik Pecinci
  • Motocikl: Kawasaki ZX10 R

U klasi 600-750 GSXR K-1,2 je najkrupniji motor i ima odlican polozaj vozaca. Svi ostali su kompakniji, manji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: SLO
  • Motocikl: BMW R850R

Kada sam ja tražio motor za sebe, najbitnija mi je bila ergonomija to jest kako se ja (i suvozačica) osječamo na motoru. Prema onome što sam prešao, odlučio sam za BMW jer je za moje gabarite (186 cm i 98 kila) imao najbolji odnos mjera korman - sic - fushalteri. Pogledaj (u tvom buđetu) R1000S.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000R, Suzuki gsxr 750

Ja sam 188 i 88kg, meni su sve "zujke" premalene, odlucio sam za bmw S1000R, odlican za na stazu a ne boli te sve posle dva sata voznje....proveri CycleErgo inace po gabaritima su novi ZX10R i novi S1000RR "najkomotniji"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne znam bas koliko se novi ZX10R i S1000RR uklapaju u moj budzet :)

A plus su i oni mali. Za tebe je ili Enduro (Maxi Enduro) ili neki evropski R tipa BMW K1200S ili K1200RS.

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6902604/bmw-k-1200-rs

 

Možda bi u obzir mogli da dođu i CBR1100XX, ZZR-1400, Hayabusa. Na male kubikaže zaboravi ako nećeš enduraču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

U klasi 600-750 GSXR K-1,2 je najkrupniji motor i ima odlican polozaj vozaca. Svi ostali su kompakniji, manji.

K2 mi izgleda ok, vidim da idu oko 2-2.5 kila eura. Ta cena mi nekako i odgovara. 

 

Ma najmanji problem je kako izgledas, mnogo veci problem je npr. bol u kolenima ili gornjem delu ledja, ja sam sa proslim motorom imao taj problem, resio sam ga prelaskom na gabaritno veci motor. Tako da obrati paznju na uglove kolena i ruku, a za izgled, briga te bas..

A eno ti Sashac prodaje njegovog Fazera litru, motor ko lutka..

Pa sta znam, kontam u ovim godinama da necu imati problema sa bolovima. Mozda tamo kad jos malo omatorim predjem na neki touring. Recimo Aprillia RST 1000 Futura. Za sada bi ipak neki sport model. Inace jako lepo izgleda fazerka sashac, svaka cast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

slazem se za XX otprilike sam i ja tih gabarita i XX mi pase ko budali samar ali i hayabusa je solidna za taj gabarit vozaca i sa kintom si u tom opsegu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Imao sam prilike da malo provozam hayabusu. Brate tezak motor u pm :) Nekako od svih mogucih, izbor mi se sveo na XX ili K2 neki, mada vise me vuce na K2 trenutno. Imam fore do nove godine da razmisljam, tada cu verovatno odluciti konacno sta bih mogao.

 

Drugar ima K2 pa cu verovatno uzeti motor da malo vise vremena provedem sa njim, da malo poblize sve pogledam. Hvala na predlozima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Evo da vas obavestim, imao sam priliku da se igram sa ZX6R-om '98 godiste i mogu vam reci da mi odlicno lezi. Kupujem ga 99%. Postavicu fotke, ako nekog bude zanimalo kako izgleda, kad budem definitivno zavrsio papirologiju. Hvala svima jos jednom na predlozima, ucestvovacu u diskusijama na forumu, pomoci koliko budem mogao/znao.

 

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja sam visok 190 i vozim Hondu CBR 900 RR 97 i mogu ti reći da većina R-ova na koje sam probao, provozao ili samo seo mi deluju "manji", naročito što moj ima malo širi rezervoar pa imaš taj neki osećaj da voziš veći motor, ali opet je ovo malo stariji motor. Takođe sam hteo da preporučim 1100XX ali vidim kolege su me preduhitrile, mnogo mi se sviđa taj motor. Ako ti odgovara taj ZX6R kupuj ga i nek je sa srećom :) Mada probaj ti to još malo, vozio sam tu kawu i ne deluje mi ništa spektakularno što se tiče gabarita, naročito mi deluje nekako "uska" (da ne kažem baš kao bicikla) ;) srećno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja