Jump to content

Moto Zajednica

Prazne vile kako da zamenim ulje

Recommended Posts

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

A šta piše u upustvu.Tamo piše šta treba ,a ti možeš šta hoćeš.Mada sam ja napisao kakvi će biti rezultati.Prodaj to i kupi sebi TDR pa ćeš imati to što ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nešto mi je u glavi ostala cifra od 100e za opruge. Možda može i jeftinije. Nekako sumnjam da je motor koštao svega 200e. Pa čak i da jeste jel to razlog da se ništa više ne ulaze na motor?

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Sva takva ulaganja ne daju rezultat koji on očekuje.Iz tvog ugla možda se to i isplati u ovoj zemlji srbiji se te stvari ne rade na motorima tog tipa i te namene.Jevtinije je promeniti motor nego od ovog napraviti nešto bolje.

Mada verujem da bi jevtinije bilo promeniti ceo prednji kraj nego samo opruge.Ali sve to rezultira samo smanjenjem vrednosti takvog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ne bih da ga menjam sasvim mi odgovara malo trosi, lepo ide, ne volim da jurcam, leti za poso, i kratke vozjice,a to sto prethodni vlasnik nije hteo dinar da ulozi, ja necu kao on da teram pa dokle stignem, radim na tehnickom pregledu pa volim sve da mi je ispravno i kako treba, i na autu i na motoru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam kakav rezultat on očekuje. Pretpostavljam samo da prednja vila ima dobra amortizujuca svojstva. Sa progresivnim to će biti još za par nijansi bolje nego sa običnim.

Nije R1 nego ybr ali zato može lepo da leži na putu i u krivinama i sigurno će se osetiti razlika.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I vrlo je lako moguće da servis prednjeg vešanja može da proizvede potrebu za sređivanjem zadnjeg.

 

 

Sva takva ulaganja ne daju rezultat koji on očekuje.Iz tvog ugla možda se to i isplati u ovoj zemlji srbiji se te stvari ne rade na motorima tog tipa i te namene.Jevtinije je promeniti motor nego od ovog napraviti nešto bolje.

 

Najbolje da ne treba ni ulje u motoru da menja, ima nešto masno crno unutra, dobro je, teraj. Nema potrebe da smanjuje vrednost vozila ulaganjem u kilo ulja.

Treba da ga vozi bez pipanja bilo čega dok se ne raspadne ?

 

Predrasude našeg mentaliteta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ako si pročitao onda si video da ja to da ne menja ulje nisam pisao.Pisao sam da piše u uputstvu koje ulje i koliko.Ali sam pisao i da on od tog motora očekuje da bude skroz drukčije namene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Potrazi u radnjama " Amortizol " ili " Fork oil " - trebalo bi da mozes da nadjes - nije Leskovac mali grad. Zadnji put kad sam kupovao ( prosle godine ), Valvolin Fork oil je kostao oko 800 dinara litar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I čini mi se da malo veće 'gustine' ako uzmeš da si rešio problem.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ako si pročitao onda si video da ja to da ne menja ulje nisam pisao.Pisao sam da piše u uputstvu koje ulje i koliko.Ali sam pisao i da on od tog motora očekuje da bude skroz drukčije namene.

Generalizovao sam na tvoj komentar da se na motorima te namene i tog tipa ne isplate ulaganja.

 

Ja sam pročitao samo to da dečko očekuje potpuno tehnički i funkcionalno ispravan motor i da zato i ulaže u sređivanje, za razliku od predhodnog vlasnika koji je to terao sa bolovima u dršci od stomaka (odličan primer tipa vlasnika na koje ukazujem).

Nije napisao da želi s tim motorom da odveze Mongoliju i istočnu Rusiju (a što je najinteresantnije, to uopšte nije neizvodljivo sa YBR,čak i bez posebnih priprema motora za takav put).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Hvala na komentarima, na tehnickom sam se nagledao svakakvih ljudi, svi znamo da para nikad nema, ali nikad nisam mogao da shvatim ljude koji voze kola, sa sponama koje samo sto ne ispadnu, kocnice koje su smesne, voze porodice, svake nedelje nekom pukne neko kociono crevo, nekim namcorima smo i morali da ih placamo jer smo mi krivi, a to sto se na valjcima kocnice testiraju do krajnjih granica ne shvataju, sve se to tolerise. Da imam para vozio bi nova, ne bih ova, pa ulozi neki dinar ne mora da su  neograbana, ali  bar kocnice napravi. Svi to znamo otiso sam daleko, ulje sam trazio iako sam znao da cu bezveze da trazim, jer i posto vozim xantiu lhm u celom gradu nema pa sam narucivao,u delmaxu nemaju, daju mi polusintetiku 10 40, znao sam da ne mogu da nadjem pa sam pronasao na internetu ipone oko 10 evra. Samo cu sad da proguglam po stranim forumuma da li je neko imao nekih problema ako je stavljao gusce 15, da ne prejebem nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sad potrazih šta su meni stavili kad je menjano ulje u vilama. Po ps bi trebalo sa 2.5 a stavljeno je 5.0.

 

Kad prolistam po netu kod tebe bi trebalo da ide sa 10 a stavljaju ljudi i sa15.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

A smem li da sipam ipone sae 15

 

 

 

5AtYM6y.jpg

 

 

 

Ja sam sipao motul 10W u Kawasaki ER5 i sipaću to isto sad u ZZR 250, to je ulje za neku srednju tvrdoću vila, ako želiš tvrđe sipaj 15w ako želiš mekše sipaj 5w, mislim da je držati se neke sredine najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam jel moze vila da se šteluje na ybr jer ako moze onda je možda najbolje 10 pa onda fine tune in-out damping. I još kad bi promenio opruge...

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Sta bre ne moze u Mongoliju, ili Istocnu Rusiju? :D 

http://www.re-moto.com/the_motorcycles.php?lang=eng

ma ta yamahica je bombondza, ja sam polagao na njoj i to leto je lepo izvozao, ako se izuzme da sam ja sa 178 i 75 kg izgledao smesno na njoj tj ona podamnom, sve ostalo je bruka sa po gradu, lagan, upravljiv, malo trosi :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Sredio  sam vile, napunio sam ih sa ipone sae 10, do 156 mm po uputstvu, opruge su fabrickoj meri od 340 mm, naravno da je sad mnogo bolje, ne propadaju vile, vec lepo rade a ovo su delovi.

post-26791-0-54334100-1449692595.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Sta bre ne moze u Mongoliju, ili Istocnu Rusiju? :D 

 

http://www.re-moto.com/the_motorcycles.php?lang=eng

 

ma ta yamahica je bombondza, ja sam polagao na njoj i to leto je lepo izvozao, ako se izuzme da sam ja sa 178 i 75 kg izgledao smesno na njoj tj ona podamnom, sve ostalo je bruka sa po gradu, lagan, upravljiv, malo trosi :D

Bas i zbog njih dvoje sam ga i uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Pozdrav, tema je starija ali eto da ne otvaram novu pitacu ovde

Naime imam vile koje imaju na sebi i ventil za duvanje vazduha ( kao na gumi) , mijenjao sam semeringe i ulje i nasuo kako pise u manialu 330ml po stapu ali su previse mekane tj propanu skroz pa ih doduvam kompresorom na oko 1-1,5har i budu dobre ali ispusti opet u voznji

Ulje ne curi ali ocigledno negdje vazduh gubi pa me zanima da li se to moze rijesiti samo sipanjem vise ulja bez vazduha ili ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja