Jump to content

Moto Zajednica

Par dana...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Vreme se pogoršava. Najavili su kišu narednih dana, tako da se povlačimo sa Komova. Bilo je tu raznoraznih ideja, ali na kraju, se odlučismo za Zlatibor.

 

Usput smo stali na hidroelektrani ˝Kokin Brod˝ na Zlatarskom jezeru. 

 

AVaC9A9.jpg

 

oiUx4Uh.jpg

 

Asczr6n.jpg

 

7AYihdV.jpg

 

6WfYEVg.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Na Zlatibor stižemo u popodnevnim časovima, pomalo umorni od vožnje. Nije bilo puno kiše, možda kratko u par navrata, ali putevi su dosta vlažni, pa vožnja nije opuštena kao za sunčanih dana. Mada, nije tako ni loše, malo pustiti ruku sa gasa, i uživati u prirodi. U najlepšem sećanju mi je ostao put u kanjonu Uvca, i onaj deo kada se približavate Zlatiboru, gde su brda u livadama, bez mnogo drveća. Nažalost, Biogradsko jezero smo preskočili. Taman kada smo stali kod naplate rampe, počinje kiša...

Ni na Zlatiboru nije mnogo lepše, oblaci su nisko, osetno je zahladilo, no to ne znači da će i fotografije biti loše. Oblaci su, nekako, dali poseban šmek na svakoj.

 

cICwlRt.jpg

 

mkS0JKK.jpg

 

7hsxsOh.jpg

 

rHNS9xN.jpg

 

Sdhm872.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Bobs je u jednom trenutku sjajno primetio oblake na okolnim vrhovima, i fantastičan zalazak sunca. Boje su se prelivale po zlatiborskim livadama. Dok sam zgrabio aparat, i dok smo se spremili za izlazak napolje, sunce je već zašlo za oblake.Ostajete uskraćeni za ovaj zalazak.

Bobs se vraća u apartman, da spremi večeru, dok ja nastavljam u potrazi za boljim kadrom. Dobar deo šetnje, imao sam saputnika. Pašče se pojavilo niotkuda, na livadi, i potrčalo je ka meni. Jadno štene se izgubilo, i sad, valjda već u očaju, umiljava se svima. Tako smo se i združili. Hrane nisam imao kod sebe, ali kada sam ga pomazio nekoliko puta, kupio sam ga za popodnevnu šetnju. Kada sam se već vratio među kuće, negde sam ga izgubio. Valjda se setio iz koje je kuće. Ne znam.

 

txphdyZ.jpg

 

t2WY2Yg.jpg

 

LLHpfDJ.jpg

 

M0j3euJ.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Spomenuo sam da se Bobs vratio u apartman ... Dok se ja šećkam, čovek se svojski potrudio da napravi večeru. Ne mogu se tačno setiti naziva jela, ali još pamtim ukus. Bilo je ukusno, dekorativno, ma za restoran. :) Hvala na gostoprimstvu i večeri, Bobs! 

Slike svakako govore više od reči ... Smazali smo sve u trenu. :)

 

vu58YlV.jpg

 

obfbRk0.jpg

 

vaGAns1.jpg

 

g4UAV7a.jpg

 

uxRAkKb.jpg

 

nVTWZe9.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

One fotke na Zlatarskom jezeru...

Ostale fotke kao za film... ;)

Veliki pozdrav za moto tandem... :)

 

A, pa to je sa brane. Nisam se čak ni penjao na ogradu, sve je sa puta slikano. ;)

 

Prelijepo, svaka cast, a ova hrana.... Prava Vojvodjanska :-)

 

Hvala! :)

 

 E, sad, da li je vojvođanska, ne znam. Ipak je kuvao beograđanin. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Dakle, još uvek smo na Zlatiboru. Nakon večere smo se propisno opustili, i upustili u dogovore oko nastavka putovanja. Na Zlatibor smo došli kako bi bilo bliži Tari, gde je planirano okupljanje sa forumašima, ali je u međuvremenu otpalo. Našlo se tu više razloga ne odlaska na Taru, ali mislim da je najviše kriva - kiša. Vreme se još više pogoršalo, i najave su bile sve gore. Tako smo izneli nekoliko predloga, i gledali prognozu vremena. Ciljali smo mesto na koje bi pobegli od kiše, i iskoristili ove poslednje dane odmora suvih čarapa. Tih dana je izgleda cela Evropa bila pod oblacima, osim Sokobanje. Ne znam da li to možda zbog energije koju poseduje Rtanj, ili koji je već razlog, ali kiša, bar naredni dan obilazi Sokobanju. Setismo se Žileta. Jedan telefonski poziv, i sve je dogovoreno. Sutra uveče spavamo kod njega. Nisam ga sreo od prošle godina, kada sam u proputovanju svratio kod njega, a Bobs ga, bome, nije video već koju godinu ... 

Ujutro, pakovanje na brzinu, i ponovo smo na motorima. 

 

pvBuUjQ.jpg

 

Put nas vodi kroz Ovčarsko-Kablarsku klisuru, pa preko Kraljeva do Žike. Nisam nešto stajao da fotografišem ovaj deo puta, ali verujem da je većini već dobro poznat. 

E, ali ono što sam dobrano izfotkao, je moto trka u Kraljevu. Sećam se da smo nešto dvoumili oko puta preko Kraljeva, ali izgleda da nije slučajno prevagnulo da ipak idemo tim putem. Iako nismo imali pojma ko je koji u trci, mogu vam reći da je bilo zanimljivo. 

 

2vZLPdV.jpg

 

hSisshi.jpg

 

mjVGi8U.jpg

 

M3kMTvK.jpg

 

NxpE0E2.jpg
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Kod Žileta smo, sad već standardno, sjajno dočekani. Ubrzo nam se pridružuju Neli i njegov drugar, kom, eto, nisam zapamtio ime. Uz pivo, dva, tri,če... Ispade da svako veče nešto pijemo, još ćete svašta pomisliti. :) To veče se baš dobro proveo. I moralo je tako biti, kada je tu zaječarsko i dobra ekipa. ;) 

 

ulghQRU.jpg

 

6aUm8kI.jpg

 

equl4hP.jpg

 

MvMK4cP.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Ujutro, uz dve kafe, opraštamo se od Žike i njegove porodice. Hvala im što su nas ovako lepo ugostili, i ja se nadam da ću imati prilike da im se odužim. 

 

s5VtPOf.jpg

 

Kiša nas je stigla tog jutra, ali kako mi je već više puta izmicala dunavska magistrala, odlučujemo da je ipak vozimo. Nešto smo većali, da li da batalimo sve i odemo ka kućama auto putem, ali smo se ipak uzdali u sreću, i nadu da će kiša stati. Srećan, ovog puta, nije nam bila naklonjena, pa smo vozili po kiši ceo dan. To nas nije sprečilo da uživamo u vožnji. Jeste da nismo vozili onako opušteno kako kad je suvo, ali šta nam može kišica. Nažalost, ja sam uspeo da zaboravio navlake za čizme, pa su, iako od goretex-a, popustile posle nekog vremena. Takođe, i Bobsu se uspeo pocepati kombinezon, pa se propisno nakvasio. Kada smo došli u Kostolac, dočekao nas je Bobsov otac, sa rečima da smo kreteni jer se vozimo po ovakvom vremenu, ali šta je tu je, nije da smo mogli da čekamo da kiša stane.

 

9nbhIX9.jpg

 

U jednom od mnogobrojnih restorana, stajemo na čorbu. Bobs je sa Bogijem pre koju godinu stao baš u tom restoranu, i čorba je bila vrhunska. Ogladneli smo, i nema mesta eksperimentisanju, biramo samo proverena mesta. E, tu smo se i zeznuli. Verujem da smo stali bilo gde, osim na to mesto, da bi se najeli. U životu nismo jeli goru čorbu. Bobs ostavlja sve posle prve kašike, a ja, pregladneo, uspevam da pojedem sigurno pet kašika. :) I, da, konobar se nije ni malo potresao, već je ubrzo odneo pune tanjire. Valjda, jer on dobro zna šta služi. Zači, ako prepoznate okolinu sa narednih fotografija, tu nemojte jesti. Bežite, što dalje odavde. 

 

NeFBNeZ.jpg

 

IADznuR.jpg

 

cJMn7tC.jpg

 

Ubrzo sam odustao od fotografisanja magistrale, i to ostavio za neki naredni put. Nema smisla da vadim fotoaparat po ovoj kiši, ionako ne ispadu kako sam zamislio.

 

EvTdgYp.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Uveče dolazimo u Kostolac. Kao što sam već gore spomenuo, Bobsov otac nas dočekuje u vikendici. Naložio čovek vatru, doneo nam hranu... Kako je samo prijalo posle celodnevne vožnje po kiši. Malo po malo, okuplja se fina ekipa za druženje. Usput, sa njima sumiramo utiske sa putovanja, zadovoljni jer se sve završilo kako treba, odnosno, i bolje nego što smo očekivali. Bilo je lepog vozanja, divnih pejzaža, odličnog druženja. Verujem da smo na ovom putovanju, ioako nismo išli u neke nepoznate i daleke zemlje, otkrili mnogo stvari, i shvatili da živimo na lepom mestu. Imamo divnu prirodu i ljude, klima sasvim dobra, još samo da izbacimo političare, i ima da nam bude lepo. 

 

yef8poy.jpg

 

dOa0ufM.jpg

 

jd4Axsa.jpg

 

Sledeće godine, ako ne odem na neko duže putovanje, svakako imam ideja za godišnji odmor. Kroz glavi mi prolaze ideje da se vratim na Komove, i da obiđem ceo taj kraj, ali biciklom. A, opet, za neki produženi vikend, mislim da provedem u Kostolcu, te da se provozam bar do Kladova. Bogi mi je ostao dužan vožnju u kop, jer kiša nije stajala, a opet zbog iste, nisam otišao na ergelu Ljubičevo, na kojoj radi njegov prijatelj sa fotografije iznad, a baš imam želju. Usput, zahvaljujem se Bobsu na lepom druženju, i gostoprimstvu, sa nadom da se ponovo vozamo u skorije vreme. Ne mora baš toliko godina da prođe, ne bi li se mi zajedno provozali. 

Eto, to bilo to od ovog putopisa, nadam se da ste uživali, makar u ponekoj fotografiji. ;) 

 

mjC5hYs.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Svaka cast za fotografije odlicne su vidi se da umes sa aparatom  :sampion:

A za komeve i etno katun Stavna sam vec dugo zagrejan da posetim ako mi budu trebale neke informacije pitacu.Svako dobro :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

@nasaStvar    

 

 Važi, slobodno pitaj ako te šta zanima ...

 

@stenik 

 

Ima tu još mojih putopisa, pa procunjaj. Zimski dani su pred nama, pa bar imamo vremena za čitanje. ;)

 

@ostali      

 

Drago mi je vam se dopada putopis. Nije da sam se nešto posebno trudio oko teksta, mada je bilo trenutaka inspiracije :P , ali na fotografije sam baš obratio pažnju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Honda

Čitao sam neke od njih; fotografije su ono što ih izdvaja od ostalih sjajnih putopisa na forumu.

 

A zima tek počinje tako da je ovo jedna od redovnih dnevnih aktivnosti.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja