Jump to content

Moto Zajednica

Par dana...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Nakon Peštera, zaustavljamo se u Tutinu. Odličan izbor, ako volite jela sa roštilja. Inače, Tutin me baš iznenadio. Na sve strane se radi, gradi, dosta ljudi je na ulica. Jednostavno, grad živi, što se ne može reći za dobar deo manjih mesta u državi. 

 

Siti, moj saputnik Bobs  :YMHUG: i ja, ubrzo smo u Crnoj Gori. Vozimo se kanjonom reke Ibar. Blage krivine, bez neke gužve u saobraćaju, uživamo u kanjonu. E, sad, tu opet imam jednu primedbu. Opet to smeće .... Napravili su deponiju, tako što jednostavno svo smeće bacaju u provaliju. Tu je jedan bager koji to se ravna i gura ogromne količine smeća u reku. Odličan način da se promovišete kao ekološka država. :)

To nisam ni fotografisao, zaista nije zaslužilo. 

Uz put, srećemo dosta proizvođača drvenih koliba, i kuća. Tako da, ako nekom treba, verujem da je to tamo prilično jeftino. 

 

U sumrak, stižemo u dolinu Grebaje. Osećaj kada vidite vrhove Prokletija prvi put, neopisiv je. Shvatite koliko ste, zapravo, mali, i koliko je priroda moćna. 

 

YJsSNF4.jpg

 

Pivce kupljeno, Bobs sprema večeru, ali pre toga, valja iskoristiti odsustvo uličnog osvetljenja, i zagađenog vazduha koji imamo u gradovima. Nebo je ovde fantastično, čak i pored punog meseca. 

 

AFoOoQk.jpg

 

zcIGlS0.jpg

 

8W8YuCj.jpg

 

sMUo9sC.jpg

 

LdJXMJI.jpg

 

Da se vratimo večeri ... Podelili smo poslove - ja sam zadužen za fotografiju i ispijanje piva, a Bobs za spremanje večere .... i ispijanje piva. Večeras je na redu avokado namazan na prženi tonus hleb. Bilo je tu još par stvari, ali ovo je bilo glavno jelo. Nikada do sada nisam tako nešto jeo, i moram priznati baš prijatno sam iznenađen. Bobs se potrudio, i improvizovao sa plinskim rešoom, te smo imali vruć hleb, kao da je malo pre izašao iz peći. 

 

oZaQYzb.jpg

 

5kJLANh.jpg

                                                                                          Specijalitet spremljen u izuzetno higijenskim uslovima   ;)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Divno jutro u dolini Grebaje. Sunce lagano izlazi, i osvetljava vrhove planine. Idealno za rano jutarnju šetnju. Spavao bi duže da me nije glava razvaljivala od sinoćnjeg piva ... U narednim danima, naravno nismo se odrekli cuge, ali smo prešli na vino. Radi posao, a i glava ne boli. :) 

 

Nego, da mi pređemo na fotografije. Fino su ispale, svetlo je bilo idealno.

 

xUNatxv.jpg

 

1V391Er.jpg

 

H1pYAxe.jpg

 

ZUpZiCf.jpg

 

c5cGC7O.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Hvala ljudi! Trudim se da fotografijama dočaram mesta koja smo obišli, tekst manje-više to upotpunjuje. Večeras nastavak. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Necu da ispadnem dosadan ali od prve fotke sam odusevljen I to nekrijem. Fotke su vise od profi.

Moj otac koji je pola zivota proveo na Zlatiboru odusevljava se ovim fotkama.

Zena trazi da joj uradim jedan foto tapet preko zida. ma sta jednog skroz ukrug.

Bolesno dobar posao radis Somborac.

Ovo je najlepsi foto putopis koji sam procitao od kad citam putopise motorciklista.

Ni slovo ti nije lose, ni previse ni premalo.

Ako imas vremena za pice I rec cim budem poslom u Somboledu ili Apatinskoj p, bila bi mi cast.

:care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

A, pa lepo kad te neko pohvali, još ovako! Veliko hvala! 
Naravno, javi se kad budeš u Somboru, uvek možemo popiti neko piće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Pogledaj onaj putopis kad je isao u Maroko! Tu su fotke, paaaaaa. drugacije nego ove, u najmanju ruku! ;):lol3::jee:

Sjajno Oroku, kao i obicno! Bravo!
 

Necu da ispadnem dosadan ali od prve fotke sam odusevljen I to nekrijem. Fotke su vise od profi.

Moj otac koji je pola zivota proveo na Zlatiboru odusevljava se ovim fotkama.

Zena trazi da joj uradim jedan foto tapet preko zida. ma sta jednog skroz ukrug.

Bolesno dobar posao radis Somborac.

Ovo je najlepsi foto putopis koji sam procitao od kad citam putopise motorciklista.

Ni slovo ti nije lose, ni previse ni premalo.

Ako imas vremena za pice I rec cim budem poslom u Somboledu ili Apatinskoj p, bila bi mi cast.

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Da nastavimo dalje ... prija ovo podsećanje, pogotovo kada je ovako gadno napolju. 

 

3UtZQVp.jpg

 

Vraćamo se nazad u Gusinje, u blizini kog su Ali-pašini izvori, a nekih 10-tak km dalje, i izvor reke Skakavac. Čvrsto smo odlučili da jedemo pre nego što krenemo malo ozbiljnije da vozimo, jer stvarno nije pametno sedati na motor praznog stomaka. Vožnja zna da se oduži, pa jedemo tek uveče. Lično, retko se setim da jedem dok vozim. Setim se tek tamo poslepodne, kad stvarno pregladnim. I, tako, nije Gusinje veliko, obiđosmo mi celo seoce, hrane ni za lek. Ispostavilo se da je neki praznik, pa ništa ne radi. Dobro, bar smo vode natočili na izvoru, preživećemo bez hrane. Uostalom, doručkovali smo nešto malo. 

 

WQFRitr.jpg

 

U masivu Prokletija, Ali-pašini izvori i Oko Skakavca, svakako spadaju u najlepše izvore. Ima ih još, ali ovi su baš nešto što se ne sme propustiti, ako se nalazite u ovom kraju. Ali-pašini izvori su poznati od davnina, i nekada, dok su karavani prolazili ovim putevima, služili su kao odmorište, i mesto za okrepljene, putnicima. Danas, to je više kao neiskorištena turistička atrakcija, mada verujem da je leti ipak posećena. 

 

jEF0hHF.jpg

 

QIDUHRK.jpg

 

mMwYykF.jpg

Molimo vas da smeće sa sobom - HAHA

 

Nekoliko kilometara dalje, makadamskim putem, dolazi se do izvora Skakavca. Mi smo baš potrefili, da vode skoro i da nema. Kako reče neki dečko, koji se tu motao, da se ne pamti kada je nivo vode bio ovako nizak. Nije bilo kiše, pa je i reka presušila. Usput smo navratili i do jednog vodopada, koji je sada samo stena. :) Inače, 

 

HJGUxKQ.jpg

 

P5URN7D.jpg

 

erXtwud.jpg

 

Kako god, mi smo ovde videli šta smo videli, nismo baš nešto impresionirani. Drugi put bi trebalo da izaberemo neki raniji mesec, kada su korita puna vode. Verujem da je onda doživljaj malo bolji. Put nas dalje vodi ka Komovima. E, sad, tu je bio neki okvirni plan, da se provozamo do smeštaja koji se nalazi ispod samih vrhova, na nekih 180mnv, tamo ostavimo stvari, pa onda, narednog dana nastavimo sa istraživanjem. Mislili smo malo skrenuti sa asfalta, i tu napraviti jedan krug do crkve Sv. Ilije koja se nalazi u kršu, ali nas je vreme zeznulo. Počelo je fino da se oblači, čak je kiša jedno vreme lepo padala. Ipak u ove krajeve treba ići na leto, kada je sigurno da ćete imati lepo vreme.  

 

re7Y0F6.jpg

 

X8zpAU0.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Odlčne slike!

Šteta što niste nastavili od Savinog oka uzbrdo uz dolinu Ropojane, tu biste se nagledali lepote. Motorom (lakšim), se može do zastana gde je bila letnja karaula JNA, ili možda ćak i da izađete na jezero gde je granica sa Albanijom.

Taj teren sigurno zaslužuje više dana..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

prva asocijacija na komove mi je narodna pesma iz super emisije karavan - od komova do plava iz 73., komovi su bili poznati po lekovitom bilju, u pesmi majka se nada da ce uz pomoc bilja da ozivi svog 'posečenog' sina:

'tad bi brala bilja sa točilja,
da sastavim na ivanu glavu'  :ups::D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Odlčne slike!

Šteta što niste nastavili od Savinog oka uzbrdo uz dolinu Ropojane, tu biste se nagledali lepote. Motorom (lakšim), se može do zastana gde je bila letnja karaula JNA, ili možda ćak i da izađete na jezero gde je granica sa Albanijom.

Taj teren sigurno zaslužuje više dana..

 

Imali smo i to u planu da obidjemo, do samog jezera. Ali, kako je sve presusilo, pitanje i da li ga ima, pa smo se ipak oducili da to ostavimo za neki drugi put kad budemo imali par dana za istrazivanje. Kad se dodje tako, ostave se stvari u nekom  smestaju, pa je i voznja opustenija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Da nastavim, može?

 

Vrlo brzo nalazimo se na Komovima. Vreme je ručku, te odlučujemo da se usidrimo u restoran koji se nalazi u sklopu Eko katuna Štavna, gde ćemo noćiti. Ne mogu se setiti tačno naziva jela koje sam jeo, ali preukusno. Ukusi, mirisi su pravo savršenstvo, odličan preliv, a tek meso ... Jednostavno se topi u ustima. Ako budete ikad naleteli ovde, obavezno ručajte kod njih. Zaista, za svaku preporuku. 

 

YU3EgH8.jpg

 

Dok smo čekali jelo, obojica primećujemo da se konobar iskreno trudi da nas ugosti, tu je konstantni osmeh, i vidi se da je istinski ljubazan, bez foliranja. Nije nam bilo jasno, kako može neki konobar, koji radi ovako daleko od bilo kog grada (dakle, mora ovde da spava), može biti tako srećan, osim ako ... Da, ipak jeste, konobar odgovara potvrdno na Bobsovo pitanje da li je on ovde vlasnik. Njegova porodica i on iznajmili su ovaj restoran i nekoliko koliba pre nekoliko godina. Sve je utegnuto, čisto, bez previše luksuza. Taman onoliko koliko treba.

 

VbuaxIy.jpg

 

On i brat voze kros motore po ovim planinama, pa smo nešto pričali da se možda sledeće godine, kad vreme dozvoli provozamo po ovom kraju. To bi bilo zaista zainimljivo, jer oni odlično poznaju sve puteve po planini. Bila bi to zanimljiva vožnja, i još kada bi mogao poneti bajs negde na motoru ... 

Odlutao sam. Već sam u narednom godišnjem odmoru. 

 

TBsOXPf.jpg

 

oU4Hzrm.jpg

 

Bobs, dok smo pijuckali na tremu restorana, traži šifru za WiFi. Šifru dobijamo, ali nam usput pričaju kako je, još prošle godine, dok nisu uveli internet, ovo mesto, leti vrvelo od ljudi koji razgovaraju, druže se. Danas, kada imaju internet, svi se druže samo sa ekranom svog uređaja. Ali, to je jedna od bitnih stvari kada ljudi gledaju gde će potražiti smeštaj. Nije toliko važno što se kolibe nalaze na 1800mnv, kraj samih vrhova Komova. Nije važan pogled na okolne planine i brda, koji kada se malo opustite, zaista pruža smirenje, i opuštanje. Nije važno što su kolibe odlično napravljene, sve u drvetu, sa Smederevcem. Važno je da imate internet, jer ljudi se u današnjem vremenu osećaju bez njega kao da im nešto fali, kao da nedostaje deo njih. Vrlo često, kada ne možete proveriti facebook ili neku sličnu mrežu, osećate se usamljenim. Bukvalno smo se navukli na stalno punjenje glave nepotrebnim informacijama. Tu su stalno nove vesti, nove fotografije, muzika. Kad ćemo malo biti sami sa samim sobom? 

Komovi su pravo mesto za to. Ostavite vaš telefon, u krenite u šetnju po planini. Ne morate osvajati vrhove, mada, što da ne? Čak su i na to mislili. Znaju da nemamo svi štapove za šetnju, pa su nekoliko pari ostavili na korišćenje u svakoj kolibi. Nalaze se tačno pored iscepkanih drva za pećku. 

 

QJjNS7q.jpg

 

TXJWbXS.jpg

 

Raspisao bih se ja još sa mojim viđenjima ovog društva, ali ne želim da vas gnjavim. Zato, slede fotografije sa moje šetnje. 

 

0BJEV9l.jpg

 

SpD6qyR.jpg

 

HP8TmCo.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
Oblaci su se sve brže počeli skupljati, vetar jača, i ja uspevam napraviti samo još par fotografija, preko nego sam morao pobeći nazad ka vikendicama, ne bi li se sakrio od kiše. Prvo sam pokušao ispod drveta, nadajući se da će stati kiša. Nije stala, nego se još pojačala. :) 

Dobra stvar u kiši, je što sam imao oblake i tako napravio nekoliko dobrih fotografija. 

 

SWZsK5f.jpg

 

Ttmeioo.jpg

 

DJlpu61.jpg

 

l6v3IEo.jpg

 

kDgBmxQ.jpg

 

2kn5CeY.jpg

 

bYW8jOP.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré
nTYJfRH.jpg

 

NovynUV.jpg

 

I još nekoliko noćnih fotografija ... Mesec je opet malo pokvario, nisu se dobro videle zvezde, ali opet mnogo bolje nego u gradu. 

 

CLn590R.jpg

 

2DSWxdM.jpg

 

MUWM03L.jpg

 

JwpqGRg.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sjajno, priroda je stvarno nesto najlepse na svetu.

 

Sad mali off , iako ima veze sa putanjom kojom ste vozili. Prolazio sam cesto kroz Sjenicu,Tutin, preko Pestera, Rozaja, i zaista ima dosta smeca, koje je baceno u prirodu. Vodotokovi su takodje tim neljudima primamljivi za bacanje smeca, a da nije tako voda bi se direktno mogla piti iz vecine njih. Najcrnje sto sam video na Pesterima, u nekom selu kontejner, a oko njega 100m2 razbacanog smeca- i kravu koja jede isto.. Kakvo li je njeno mleko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja