Jump to content

Moto Zajednica

KLE 2006 koje ulje

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: TDM 900

Kolege pomagajte ne znam vise sta da radim i koga da slusam,resio sam da sipam u mog kle 2006 god. sa predjenih 8000km motorex ulje,zasto motorex zato sto sam se naslusao raznih prica o uljima tj neki kazu ako sipam bardal navodno hoce da ga trosi,ako sipam ipone navodno je tvrdji menjac i trza pri kretanju,motul kazu ne valja loseg je kvaliteta ulje kao ulje tj losa marka,comp 4 kazu ne ide u kawasaki kle.Trenutno u motoru imam motul ulje koje u masini stoji oko dve godine sa njim je predjeno 2000 km znaci motor nije bio carinjen pa sam ga po nekad provozao kroz obliznje ulice i gde nema policije.Motor sam sada carinio i u sledecoj sezoni ce se aktivno voziti pa sam hteo da mu zamenim ulje dakle koje konkreto ulje da sipam marke motorex,ili neko jos kvalitetnije ako ima tipa castrol i tome slicno,kazem da se ne razumem u ulja samo zelim za mog ljubimca sto kvalitetnije ulje i ne bih zeleo pogresno da me shvatite i  u odgovorima da vidim razna prebacivanja i prepucavanja dakle konkretan odgovor to i to ulje sipaj u tvoj motor provereno sto posto Pozdrav za sve bajkere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja sam vozio tu masinu i sad cu ti nabrojati sta sam sve sipao. Motul, Ipone, Eni, Statoil, MOL. Nikad nikakve razlike nije bilo u radu masine. Nikad ga nije trosio. Cak sam i jednom greskom sipao dva litra 10w40 i jedan litar 15w50. Samo sipaj neku kvalitetnu polusintetiku 10w40 i ne brini se nista. Vozio sam taj agregat oko 5 godina, nikad stucnuo nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

U Fiat Selenia, u Opel GM, u Citroen Total, u VW Castrol, u Yamahu Yamalube,...kažu, rekao mi jedan,...sterotipi. Fuchs-ova preporuka:

 

http://fuchsmoto.lubricantadvisor.com/Result.aspx?sType=5323930eda861e6712d4ffbc09fb6023

 

Sa vršnim uljima sigurno nema greške ali lično takve preporuke ne uvažavam slepo, i sam umesto naj skupljeg PRO 4 Plus vozim daleko jeftiniji Silkolen bez obzira što kao distributer ne zarađujem sam sebi. Ne mogu da se setim nikoga sa Kavom al osim jedne Aprilije koja je verovatno imala pohabano kvačilo, sa Comp-om 4 ni jedne zamerke već naprotiv.

 

Imaš Bigbadovo iskustvo, i ne dozvoli da ti agregat treću godinu zimi sa paljenim uljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pet godina sam koristio Silkolene u ER5... Odlicno ulje.

 

Pruzi svom motoru dobro ulje. Nikada nisam shvatao ljude zasto u jeftinija vozila stede na odrzavanju i komponentama :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
 ...vozim daleko jeftiniji....
Ne mogu da se setim nikoga sa Kavom

 

A skoro je menjano ulje.

 

Pet godina sam koristio Silkolene u ER5... Odlicno ulje.

 

Pruzi svom motoru dobro ulje. Nikada nisam shvatao ljude zasto u jeftinija vozila stede na odrzavanju i komponentama :S

 

Osećam se malo prozvanim, koristim ni malo lošije ulje iako  jeftinije u odnosu na vršna Silkolen ulja, ali  izuzetno skupo poredivši sa drugim mineralnim uljima. Skoro je sabrat sipao u "stari" BMW jedno egzotično ulje koje važi za ekstremno dobro, posle dvadesetak minuta rada se palila lampica za ulje, sa Silkolenom se to ne dešava, agregat prede.

 

U Beogradu postoji radnja sa uljem na točenje, ima svega iako pojedinih ulja jednostavno nema u radioničkim ili većim buradima, red je stalno. Svakom agregatu ili bilo kom sklopu koji se podmazuje pogoduje kvalitetnije ulje jer direktno utiče na trajnost čak i kad je motor već na izdisaju. Ljudi misle da je sve isto, da je plagijata pitaj Boga koliko i na ovu bedu neće da izdvajaju ne znam kolko para za sumnjive proizvode. Mnoge motordžije menjaju motore malte ne na godinu il dve i šta mu god sipaju za tih par destina hiljada kilometara neće se ništa desti loše agregatu, baš ih briga koliko su mu skratili radni vek. Kod filtera se štedi takođe a tek to je pogubno, ima ih koji su po nekoliko puta jeftiniji od onih sa pedigreom, kao, to se ne vidi, ne oseća itd. a kad dođe do kvara i vide se brazgotine po delovima, tek tad se ukapira da filter nije odrađivao svoj posao već propuštao nedozvoljenu granulaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: TDM 900

Jedno pitanje u vezi paknova,imam prednje pakne kyoto s1004a dobijene na poklon pa ne znam da li da ih stavljam jer sam procitao da su polu metalne tj da li ce da mi ostete disk,ako nisu dobre kazite koje jesu koje ne skripe ne stete toliko disku ,i koje bi ste preporucili zadnje pakne.Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

motul 5100 je oko 80% sintetika a 20% mineral.Polusintetike narocito one jeftine idu od 2o% sintetike i 80% mineral,tako da je 5100 tek za nijansu losiji od najkvakitetnijih ful 100% sintetika a verovatno bolji i od nekih ful intetika,mnogi sipaju u erove-ne preporucuje se osim kad su pohabani aali nase ljude nemos ubediti,pa tako dilerski stampani motul schimeierstoff-index motorrad kaze ZA TAJ MOTOR I TIM REDOM, 300v,7100,5100 tu se i neke gradacije spominju ali 15-50 mislim da je najbolji izbor za nase  uslove  i malo starije motore,sad verovatno mnogi misle zasto prvo ful sintetike ali motul za 99,9% svih motora od 2 do 200 konja preporucuje prvo ful sintetiku

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Mjanjaj ulje na vrijeme, pa malo i ranije, ne daji gasove dok je hladan, tj vozi normalno i udri brgu na veselje. Koje god ulje izaberes nema greske, moj glas ide  Motulu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Ulje gradacije kako piše u uputstvu za taj motor, nikako ful sintetika(bacanje novca i moguče klapanje u motoru).

Mijenjati ulje svako 5000km, ili jednom godišnje.

 

using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja