Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia SMV750 Dorsoduro ili KTM 950/990 Supermoto R

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

IE je laksi za odrzavanje jer ga generalno i nema, a karburatori se steluju, sinhronizuju, podesava nivo, znaju da prelivaju... Da zaliju svecice itd

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Pa dobro. To mi se do sada nije ni jednom desilo pa nemam strah od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Nije loše da Bugsy čuje neke komentare pa da sam odluči jer samo on zna koji su parametri njemu važni a to može da sazna samo ako provoza po putu gde će da koristi motor, oba motora bar pola sata.

Ako je to grad onda probaj u gradu.

Nije stvar u lovi, možeš sada da tresneš 15K eura na nov motor i osim što će da izaziva uzdahe okolo ti kao korisnik možeš da budeš nezadovoljan nekim od parametara koji su tebi važni.

Opšte je poznato da današnji moderni motori imaju ozbiljne probleme oko kontrole/tranzicije gasa i isprekidanog rada do nekih rpm a sve zbog strogih pravila emisije gasova.

I to se rešava ali ne baš tako lako i jednostavno.

 

Složio bih se sa komentarom da je pravi SM nešto što Bugsy kako je rekao neće (1 cilindar), to ti je motorče 120-140kg, 450-650ccm za "dečake" cca 70kg i pregršt zabave oko upravljanja tim motorom.

Ovo drugo što ide blizu 190kg je MEGA :)

 

Komentar oko Carb i EFI, slažem se sa onim što je Rboban napisao mada se sync radi na Carb a i na EFI jer to nema veze sa Ride by wire i ostalim tehnikama kontrole gasa, sync se radi na svakom motoru jer svaki cilindar za sebe pravi određen podpritisak.

Nema ništa lepše nego kada imaš zdrav motor, propisno našteluješ ventile i uradiš sync usisa. Drugi motor kako na leru tako i na gasu...

 

Da ne skrećemo sa teme, hteo sam da kažem ovo oko sync usisa da ne bude zabune

Svakako preporučujem da svako pročita za svoj motor, možda ja nisam bio na nekom času pa sam propustio nešto važno... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

 

 

Složio bih se sa komentarom da je pravi SM nešto što Bugsy kako je rekao neće

Komentar oko Carb i EFI, slažem se sa onim što je Rboban napisao mada se sync radi na Carb a i na EFI jer to nema veze sa Ride by wire i ostalim tehnikama kontrole gasa, sync se radi na svakom motoru jer svaki cilindar za sebe pravi određen podpritisak.

 

Kod ride by wire postoje senzori vakuma na svakom cilindru koji kontrolisu da stalno budu u syncu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Jbg, da smo u normalnijoj zemlji pa da mogu da odem kod prodavca i zakazem test voznju to bi bila prava stvar. Ovako mi je sve na osnovu informacija koje ovde dobijem/pronadjem i sto uspem sam da pohvatam na drugim forumima.

 

Sve sam nekako blizi odluci da jurim KTM950SM jer ipak ce to biti dodatni motor, a realno je najjeftiniji od navedenih. Mislim da me najvise muci to sto ako ne budem zadovoljan da cu ga tesko prodati i mnogo izgubiti na istom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Za sinhornizaciju leptira kod IE tj EFI motora znam, ali se bas retko radi, vise puta proveravao, samo jednom bilo razloga za podesavanje, pa sam stavio pod minorno u glavi.... ima negde i post moj o tome na forumu.... (kao odgovor)

Ali hvala kolegi sto je dopunio naravno! Uvek se valja podsetiti...

 

I koja je konacna ODLUKA ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

SMR 950 pa da imam sa kim da dijelim iskustva. Ja kupio u oktobru i napravio par stotina metara onako u ulici, ali sam ulazak u garazu i pogled u vranca budi adrenalin i postovanje. Cekamo proljece. U svakom slucaju sretno sa kupovinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

@rboban Najverovatnije 950SMR. Jos nije finalno, sve zavisi da li cu sutra dobiti jedan posao (mada kapiram da necu odma' znati odluku). Ako bude tako onda mozda bude i 990SMR :)

 

@Zeleni 65

Daj neke slike i detalje o motoru (godine, kilometraza i sve ostalo)? Koliko si ga platio i gde (kod nas ili preko)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Kao sto vec pomenuh, kupio sam motor u oktobru i nemam iskustvo sa istim. I mene to zivo zanima ali slabe sanse da to na forumu nabasamo. Mislim da je prilicno rijedak model ,bar u Srbiji. Ja zivim u Svedskoj i ovdje se krecu 4500-5000 eura. Znam da je Svedska malo skuplja ali su im i vozila prilicno dobra. 990 jeste bolji ali je i 2000 e skuplji, e sad dal je vrijedan to stvarno ne znam. Moja filozofija je da za tu razliku mogu imati solidan skuter ili magare za vikend voznje u sumi( u mom slucaju KLX 300r)Slike  stizu uskoro. 

 

 

IMG 1069

IMG 1075

IMG 1090

IMG 1089

IMG 1076

IMG 1067

IMG 1068

IMG 1072

IMG 1073

IMG 1074

IMG 1066

 
 

 

 

 

Promenio član Zeleni 65
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ma prelep je. Definitivno moram da ga posedujem. Vise bih voleo da priustim 990, ali mislim da to nije realno. Ko zna, mozda budem imao srece kao sa Hondom pa kupim povoljno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Izgleda cu ipak kupovati KTM SM na prolece. Vidim da ima u oglasima jedan 990SM. Treba mi misljenje ili preporuka http://www.polovniautomobili.com/motori/7369424/ktm-990-sm. Steta sto nije SMR, ali onda sigurno bi bila druga cena. Ili mozda da idem na uvoz?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pre par godina na bazenu u Sisevcu sam mislio da je pocelo da grmi. Cudilo me jer nigde oblacka nije bilo. Ispostavilo se da je parkingu bazena prilazio 990SMT. Snimio sam ko vozi i kasnije zapoceo razgovor sa vozacem. Bio je jul mesec, a KTM je proizveden u maju. Naravno, pitao sam za cenu, rek'o, 14000e? 15000e?

 

Kaze on, daj 3000 i vozi ga.

 

Dakle, otvaraj cetvoro ociju prilikom kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Definitivno to je najbitnija stavka. Da nemam problema sa zakonom zbog motora. Mada dozvoljeni su problemi samo zbog brze voznje. :D

Salu na stranu, treba mi nesto sporije. A zbog ispravnosti i pitam ovde. Kapiram da me kolege nece zeznuti. ;)

 

Hvala Lalajko :zdravo:

Imas li jos neki savet/komentar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Sada vidim da je to isti link koji sam i par postova pre postavio :D

Da li je mozda neko gledao? Fali li mu nesto? Da li je vlasnik clan foruma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Nadam se da nisam jedini koji prati ovu temu posto mi sada treba savet.

 

Kupujem najverovatnije sledeci vikend KTM 950 SMR.

 

Ono sto me interesuje je na prednjim viljuskama postoji neki ventil kao sto postoji na felnama za pumpanje guma. Kada se stisne iglica onda ispusti vazduh. Da li neko zna cemu tacno sluzi?

 

Trenutni vlasnik mi je rekao da tu on nabija pritisak kako se prelazi preko neravnina pa mogu sam da ispustim, mada meni to nije logicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja