Jump to content

Moto Zajednica

Opoziv Yamaha R1 i R1M zbog ozbiljnih problema sa menjačem

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Zato sto vidim da se redovno javis na temi gde se prica o japancima vs ostalim, narocito bmw-u da bi odbranio cast bmw-a. Mada ne vidim ovde potrebu za tim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Zato sto vidim da se redovno javis na temi gde se prica o japancima vs ostalim, narocito bmw-u da bi odbranio cast bmw-a. Mada ne vidim ovde potrebu za tim.

Druže, pod hitno trebaš kod okulista....ali pod hitno....

Član sam od 2006 godine i imam 1604 posta za razliku od tebe koji si član od 2008 godine i imaš 5367 postova. I onda se ja redovno javljam? Svaka čast......A što ne pročitaš sve moje postove gde se javljam pa da vidiš kako pomažem i rešavam probleme sa japanskim motorima....To bi bila zanimljiva statistika.,Usput, javljam se tamo gde se stvarno preteruje. Pošto u slobodno vreme popravljam motore prijateljima u svojoj radionici (koja je bolje opremljena od prosečne mehaničarske radionice), mogao bih svašta da napišem o kvaliteti tih motora naspram BMW. Ali neču jer svatko ima svoja iskustva. I kako god to čudno zvučalo iz mojih usta ali stvarno bi želeo da neko napravi bolji motor od GS-a. Ali stvarno, jer se onda nadam da če se cene malo spustiti. Zasada to još nikome nije uspelo, nažalost......

A evo i slike moje radionice da ne bi mislio da se zajebavam....

post-94-0-36951300-1453830544.jpeg

 

A što se tiče odbrane časti BMW-a.....niti je meni niti je BMW-u to potrebno. Imaju fenomenalan proizvod, fenomenalnu servisnu podršku i fenomenalnu prodaju, stvari o kojima ostali proizvođači samo mogu da sanjaju.Interesantno mi je da o njemu pišu ljudi koji ga nikad nisu vozili, ali sve znaju.Pogotovu što se provlače jedne i iste slike po internetu. U 2015 godini BMW je prodao preko 135.000 motocikala preko 500cmm , od toga preko 50.000 GS-ova. Da je samo na 1% tih motora neka fabrička greška, bilo bi 500 slika na internetu.....a ovako, šta da ti pričam, proceni sam.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ja cenim da imaš Lucart nosač za papir i verovatno njihov Eco Natural :)

:takoje: ....kako ga pogodi iz prve.....ove sedmice stvar "apdejtujem" sa biorazgradljivom pastom za ruke.Sve u svrhu očuvanja okoline.... ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Kako smo stigli od yamahe r1 do papirnih u ubrusa i paste za ruke???

Morao sam proverim da li sam na pravom forumu ili žena hoće da renovirana kuhinju.

 

Ovde nešto nije u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jednostavno zivot se sveo na daj daj i samo daj, sto brze moguce, kvalitet nije bitan jer su bitnije suske, suske i samo suske raznih valuta.

Tako da se nema vremena za ispitivanje i probu, za to je zaduzena masa ili ti kupac koji nema pojma sta ga ceka.

 

Naprave - izbace - pa usput "traze" resenja za sve moguce kvarove, kako mehanicke tako i elektricne, otud garancija, opozivi, razni info flash-ovi i td.

Danasnja vozila imaju mane, samo je pitanje dal je neko dobro il malo zas*o stvar.

 

Takav nam je danas zivot, svi nekud zurimo, sednes da jedes, umesto da zvaces nisi ni svestan da gutas....... sve sto je brzo to je i kuso, uvek bilo, vala i ostalo!

Da, istorija je puna primjera kako su vozila nekada bila daleko efikasnija i pouzdanija, a briga proizvođača o svojim kupcima skoro materinska.

 

Pamtim kad mi je stari pričao, u njegovo doba, kad je on bio baš mlad, pa su novi automobili došli i naravno narod odmah došao do zaključka kako je to nekada bilo bolje, pa onda dobiju obavještenje na radiju "danas je drug Tito bio u posjeti bratskom narodu.............." pa jedno pola sata kasnije "proizvođač automobila Reno objavio je opoziv svog modela Rešo 4, zbog greške u dizajnu jer postoji rizik da prilikom prebacivanja u četvrti stepen prenosa suvozaču laktom prospete zube" i onda oni svi pohrlili u ovlašćene servise, u kojima su ih stručno uputili da lakat drže dole kad mjenjaju brzine, tako da bi pri žustrim promjenama u najgorem slučaju suvozača samo munuli u rebra.

 

I eto sve se tako časkom rješi bez ikakve potrebe za izmjenom na gotovom proizvodu.

 

                                                                               Kraj satiričnog posta

 

 

 

Prošlo je vrjeme kada je korisnik morao da se prilagodi proizvodu, sada je obrnuto, proizvođači rade svoj posao kako treba, promakne im koja greška, ali ko radi taj i grješi, a opozivi su samo mjera brige o kupcima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Chicago
  • Motocikl: R1

Pametnije bi im bilo da i dalje prave gitare i pojacala a motore prepuste pravim majstorima...

Ti si pobednik sa ovim komentarom,da nije hondi pametnije da pravi agregate za struju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja