Jump to content

Moto Zajednica

Šine su uvek izazov

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја гледам да им приђем под правим углом, ако пак не може, онда заклапам што већи угао уз веће смањивање брзине.

 

А уз шине још нисам имао прилике да возим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

prelazio sam tramvajski most pre mesec dana sa sve ženom pozadi... užas, na sredini mosta i asvalt je u katastrofalnom stanju, ne znam kako neko prođe skuterom. Jednom davno se spuštam pored Miloševog konaka idem ka nekada rampi. Tu se put ukrštao sa šinama tramvaja broj 3 pod uglom od 45 stepeni. Bilo je još i dobro nivelisano, ali baš tada su skinuli stari asvalt par centimetara oko šine. normalno, noć, nigde nikakvog znaka. Srećom sam išao mnogo sporo, tako da sam prošao sa krivudanjem i manjim padom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ja sam letos nesto isao do Lucana, kad se iskljuci sa ibarske posle Ovcar banje prelazi se preko starog zeleznickog mosta, asfaltiran je ali ima sine koje su ostale, bukvalno nije bilo sanse da im pridjem iz nekog ostrijeg ugla, kad se suzio put toliko da mora moram da predjem sine, uhvatio me onaj zljem kao na ledu, jedva sam se iscupao, jos sam vozio eliminatora koji je prilicno nizak pa sam se malo potpomogao nogama, da je bio neki enduro bogme sa mojom visinom ne bi se dobro zavrsilo, da sam imao suvozaca ne smem ni da zamislim.  :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Železničke šine na putnim prelazima su zbog razlike u temperaturi i kondenzacije uglavnom vlažne i klizave, nije ih uvek moguće preći pod uglom od 90 stepeni, svaka šina na putnom prelazu ima i po kontra šinu, a razmak između njih je (žljeb za prolaz točka voza) projektovana tako da ne upadne kravlji papak između šina što je 70mm, znači sa šinama 210mm klizavog sa jedna i toliko sa druge strane putnog prelaza na drugom paru šina, a površina točka motora u kontaktu sa podlogom je? S tim što je na neobezbeđenim železničkim putnim prelazima i na onima na kojima se zaobilazi rampa čest slučaja neuočavanje voza a što je pruga manje frekventna više je vanrednih događaja i naletanja voza na biciklove, mopede, traktore i autovove   jer misle neće a zaustavni put voza kad vas uoči je 700m i to za brzine voza do 80 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

 

Prelazak preko sina uvek je neizvestan pa cak i za profesionalce. Dobrodosli su saveti kako bezbedno voziti uz i preko sina.

 

Tri saveta:

1. Pre prelaska točkova (naročito zadnjeg) preko samih šina, oduzmi gas.

2. Pokušaj da "napadneš" šine što više pod pravim uglom.

3. Savet br.1 je neuporedivo značajniji od saveta br.2.

 

PS: isto, samo sa mnogo većom marginom za greške, važi i za "bele linije" i zebre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

prelazio sam tramvajski most pre mesec dana sa sve ženom pozadi... užas, na sredini mosta i asvalt je u katastrofalnom stanju, ne znam kako neko prođe skuterom. .

Teško i još teže :)

 

Po sredini su rupe a sa strane šine, pa moraš biti Bojan Križaj da bi došao do druge strane mosta skuterom :)

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam imao par zeznutih situacija sa prelaskom preko pruge u Vrbas-u (ko je vozio tuda zna o čemu pričam - asfalt oko šina razvaljen od oko 10 - 15 cm).

Skontao sam da je najbolja varijanta šinu pregaziti pod pravim uglom i relativno brže proći preko njih...kada sam pokušao skroz stati i polako da pređem desilo mi se da točak bukvalno klizi po šini, neće da je pređe...vrlo zeznut osećaj... Kada malo brže idem, točak "preleti" preko šine i nema toliko vremena da klizne po njoj...

To je samo moje iskustvo, možda neko zna bolju varijantu prelaska...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

u vrbasu samo gas da se preleti jer je asfalt u visini sine..

u backoj topoli svake godine sredjuju asfalt oko sine ali ona odradi svoje vec posle mesec dana. sada autom u prvoj brzini a motorom gledam sto vise sa strane gde ima zemlje i suta. sina viri iznad asfalta nekoliko cm...katastrofa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

А шта да се прокоментарише? Тренутак непажње, човек пао.

 

Једино, како се запали мотор од таквог пада?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Verovatno je mislio na dolazak američkog potpredsednika, Bajdena, u Zagreb. Pandur koji je pao u stvari je bio zadužen da proveri rutu malo pre prolaska pomenutog zvaničnika :)

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Moje najbolnije iskustvo sa sinama je bilo prosle god u septembru. Krenuo sam na skup u Tuzlu,sam,po vremenu koje je bilo kao i citavo leto,blago usrano.

Kako skoro nikad ne idem do destinacije najnormalnijom rutom,svrnuo sam do Guce,da vidim kako je kad nije Guca(sabor trubaca). Tu me uvati provala oblaka,na nekom putu iz Guce za Pozegu. Vozio sam posle pljuska polagano po mokrom putu sa lepim kolotrazima i iste izbegavao kolko mogu. E,sad ima tamo neki most preko koga idu sine ko za tramvaj,koje dolaze niotkud iz grmlja,i odlaze u istom stilu nakon mosta. Na samom mostu su po sredini uzduzno,ali na prilazu dolaze sa strane pod malim uglom seku put na kraju krivine koja izbija na most.Kako su bile pod vodom zbog pomenutih kolotraga,primetio sam kako izranjaju iz vode na bukvalno 2metra ispred mene,ukoso??? Samo sam oduzeo gas i predni tocak ulete izmedju sine,motor ripi i zbaci me ko zdrebac. Klizao sam zbog kisnog odela par meteri,i to je to. Do Tuzle sam vozio sa ispalim ramenom,u pocetku i nije bolelo,sam sam i podigo motor,ali kad se oladilo,bilo zajebano.Na ulazu na skup u Tuzli su me bukvalno skinuli sa motora. Najbolji deo je bio sutra kad mi je lokalni "majstor" namestao rame. E to je bilo bolenje kakvo ne pamtim. Zato,ne smucajte se kojekude po kisi,sami,par stotina kilometeri od kuce,preko sina,jerbo motor nije tramvaj... 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Samo da dodam pored šina i bele linije na pešačkim prelazima i drugim obeležjima. Nisam imao iskustva na motoru ali jesam kao pešak jednog kišnog dana, samo su mi noge poletele i tresnuo sam buljom. Neverovatno da mesta koja treba da budu najbezbednija u stvari budu ovakva. Ne znam kako bi se motor ponašao pri kočenju na ovakvoj podlozi, a ne bih voleo ni da saznam. Zato kad gledam moto gp pa kad se u krivini prelazi preko ofarbanog belog dela sve imam trip da će neko da se oljušti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja