Jump to content

Moto Zajednica

2016 - Suzuki SV650

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

A dali moze neko sa motorom koji ima ABS da mi potvrdi koliko rupica ima na dnu rezervoara prednjeg kocionog cilindra?

PS

Valjda princip je isti... :)

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 10 sati, Petre je napisao:

Zamolio bih za malo pameti za problem koji se pojavio, a dosad se nikad nisam suocio.

Znaci, motor iz naslova teme, 40 000 km.

Pre neko vreme, tecnost na prednjoj kocnici je pocrnela (jednom je promenjena u garantnom roku, ali o svom trosku jer je servis smatrao da je normalno). Promenio sam tecnost, sam, izbacio staru i stavio opet Manol, jer je jeftina i ima visok stepen klucanja u odnosu na druge DOT4. Ista kao i onu koju sam koristio pre.

Nakon zamene, rucica kocnica je pocela sporo da ide natrag. Pritisnes, pustis i treba joj neki sekund da se vrati u prvobitni polozaj. Kad se rukom vrati rucica, vidi se da onaj klip koji je u glavnom cilindru sporo izlazi, tako da problem nije u rucici. Za svaki slucaj, proverio sam prednje diskove i kocione celjusti. Sve u redu, plivajuci rade, celjusti cisti, podmazani pinovi, klipovi rade odlicno.

E sad, ono glavno, kad se otvori poklopac glavnog cilindra/rezervoara za tecnost, na dnu ima jedna rupa kojom se vidi kretanje klipa. Cisto, ne vidim prljavstinu. Po meni, treba da ima jos jedna rupa manjeg promera, ali ima neka minijaturna plocica koja ne dozvoljava da se vidi sta je ispod nje. Mislio sam da nije prljavstina stare tecnosti zapusila tu malu rupicu pa da treba nekako da je ocistim. Problem je sto ne znam dali je fabricki zatvorena tom plocicom (negde na netu sam naleteo na info da je kod ABS kocnica samo jedna rupa na dnu, pojma nemam dali je to tacno, nekako ne verujem) ili je samo kao neka zastita !?  E sad, dali da vadim tu plocicu i kako ili da je ne diram ?

Deo za koji pitam je oznacen brojem 4 na dijagramu.

Untitled.thumb.png.93d1eb930585c049c14637ddf184c0a9.png

Da budem iskren nisam siguran da je to resenje problema, ali ipak. Inace, demontirao sam rucicu, ubacio iglu medicinskog sprica sa malo kocione tecnosti ispod zastitne gume klipa, vratio rucicu, pritisnuo je i ubacio sadrzaj sprica sa nadom da ke to podmazati malo klip dok se vraka u svoj pocetni polozaj. Ovo je pomoglo i sad se desava da klip glavi jedino ujutro, kad prvi put pritisnem kocnicu, a onda tokom dana nema vise problema, radi kako treba.     

Nisam 100% siguran ali kad sam menjao na stromu koč.tečnost, čini mi se da je bila samo jedna rupica, abs model.

Ta pločica tj limčić mu dodje kao neka zaštita da ulje ne špricne gore kad se pritiska ručica. Mislim da ispod nje nema druga rupica.

Jesi li dirao ona podešavanja na samoj ručici?

Zameni opet tečnost, dobro odzrači sistem pa probaj. 40 000 km nije neka kilometraža da bi imao problem, verovatno si nešto poremetio prilikom menjanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Hvala druze. Pokusacu ponovo. I ja mislim da motor koji je garaziran, pusku od pranja nije video i sa tom kilometrazom ne bi trebalo da pravi problem, al eto... 

Za svaki slucaj sam narucio set za reparaciju, da nije mozda neka gumica na klipu pocela da se raspada?! Jedva sam pronasao na netu i narucio poslednji. Japan, sigurno vise od mesec do isporuke. Ovde, kod oficijalnog zastupnika, rekli dva meseca. Zaista se nadam da nije potrebno, ali sa ovim rokovima isporuke... nek stoji.    

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ako nekom zatreba info, danas otvorio poklopac glavnog cilindra i iscupao onaj limcic. Ispod je rupa manjeg promera. Kad se pritisne rucica odatle izbija tecnost i verovatno je samo kao neka zastita kod klasicnog odzracivanja kocnice, kako ne bi prskalo dok je poklopac otvoren.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

20230917_124957.thumb.jpg.9b4e876f81f74219f591a087f86cc47c.jpgNisam. Za sad teram ovako, to kocenje rucice je skoro pa nestalo. Ne diram jos neko vreme, bar do sledece penzije :)). Mislio sam da ce iz te manje rupice izlaziti neka prljavstina ili ce mozda biti zapusena. Cisto ko suza. Dotle ke stici i onaj set za reparaciju, pa da bude pri ruci ako nesto zeznem :) .

20230917_124232.thumb.jpg.268afa2e22b24ac981991cd780a24bca.jpg

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja