Jump to content

Moto Zajednica

2016 - Suzuki SV650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Da se nadovezem na prehodni post oko cene koja su bila nagadjanja e sad kad znamo bio sam dosta blizu naime cena je 6490 u Eurosumar-u pogresio sam za 10 evra :)

za nekih 5800 bi bila prihvatljiva cena mada meni se svidja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Konkurencija kaže Jamaha Mt07 je 6150€ a Kavasaki ER6 je 5650€, a verzija sa ABS om 500€ skuplja, kod Honde mislim da nema od novih modela ekvivalenta.

Takoda cena mu je ok ali ne i baš i dobra. Kavasaki je baš mnogo jeftiniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Sa razlogom je jeftini verovatno. Uvek je i bio.
Kad ih uporediš deo po deo, ogromna je razlika. Obratite pažnju na prednje trouglove na primer. Pričam o prethodnom SV-u i ER6, za ovaj novi ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Za 2017. najavljena je i verzija Scrambler. Mada bih ja rekao da će to biti tek malo našminkani SV koji osim imena nema baš puno veze sa scramblerima.

 

 

suzuki_sv-650-scrambler_1.jpg?mode=max&q

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Da kucnem u drvo, meni je OK. Kupio 2018-te na prolece, dosad 31 000km. Bez problema. Za druge motore u toj klasi... valjda ukus.

Nisam mogao da "dobacim" do endura, pa reko bolje novi naked.

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Zamolio bih za malo pameti za problem koji se pojavio, a dosad se nikad nisam suocio.

Znaci, motor iz naslova teme, 40 000 km.

Pre neko vreme, tecnost na prednjoj kocnici je pocrnela (jednom je promenjena u garantnom roku, ali o svom trosku jer je servis smatrao da je normalno). Promenio sam tecnost, sam, izbacio staru i stavio opet Manol, jer je jeftina i ima visok stepen klucanja u odnosu na druge DOT4. Ista kao i onu koju sam koristio pre.

Nakon zamene, rucica kocnica je pocela sporo da ide natrag. Pritisnes, pustis i treba joj neki sekund da se vrati u prvobitni polozaj. Kad se rukom vrati rucica, vidi se da onaj klip koji je u glavnom cilindru sporo izlazi, tako da problem nije u rucici. Za svaki slucaj, proverio sam prednje diskove i kocione celjusti. Sve u redu, plivajuci rade, celjusti cisti, podmazani pinovi, klipovi rade odlicno.

E sad, ono glavno, kad se otvori poklopac glavnog cilindra/rezervoara za tecnost, na dnu ima jedna rupa kojom se vidi kretanje klipa. Cisto, ne vidim prljavstinu. Po meni, treba da ima jos jedna rupa manjeg promera, ali ima neka minijaturna plocica koja ne dozvoljava da se vidi sta je ispod nje. Mislio sam da nije prljavstina stare tecnosti zapusila tu malu rupicu pa da treba nekako da je ocistim. Problem je sto ne znam dali je fabricki zatvorena tom plocicom (negde na netu sam naleteo na info da je kod ABS kocnica samo jedna rupa na dnu, pojma nemam dali je to tacno, nekako ne verujem) ili je samo kao neka zastita !?  E sad, dali da vadim tu plocicu i kako ili da je ne diram ?

Deo za koji pitam je oznacen brojem 4 na dijagramu.

Untitled.thumb.png.93d1eb930585c049c14637ddf184c0a9.png

Da budem iskren nisam siguran da je to resenje problema, ali ipak. Inace, demontirao sam rucicu, ubacio iglu medicinskog sprica sa malo kocione tecnosti ispod zastitne gume klipa, vratio rucicu, pritisnuo je i ubacio sadrzaj sprica sa nadom da ke to podmazati malo klip dok se vraka u svoj pocetni polozaj. Ovo je pomoglo i sad se desava da klip glavi jedino ujutro, kad prvi put pritisnem kocnicu, a onda tokom dana nema vise problema, radi kako treba.     

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Bez obzira na pređene kilometre, mislim da je vreme da sve rasturiš i očistiš. Ako motor stoji napolju ili još gore, ako ga pereš puškiranjem....u sistemu već ima emulzije koja se rešava donekle zamenom tečnosti...ali nikada ne može sve da izađe. Kad je sprava relativno mlada (opet bez obzira na pređene kilometra) često se desi da nije potrebna zamena gumenih delova....što bi svakako bilo dobro zameniti, jer ne košta 100 dukata.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja