Jump to content

Moto Zajednica

TTR600 vs XT 600 (ili nesto trece)

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Planiram da zamenim auto za neki enduro (do 2000e), prvenstveno bih za neku Yamahu, ali moze i neki drugi, nasao sam na oglasima par motora, i najvise mi se svidja TTR600, ali sam cuo da je dosta visoka, ja sam visok oko 180, pa se plasim da mi ne bude "velika", XT sam probao i tu je negde sto se tice visine, da li je imao neko iskustva sa njom i kakvi su vasi utisci, preporuke...? Unapred hvala  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Auto je Opel Tigra 1.4, '98 godiste, i moja doplata do 400e, nije mi prvi motor, od 'ozbiljnijih' masina imao sam KLR600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

Zavisi sta hoces sa motorom, da li bas enduro ili vise asfalt, oba mogu i jedno i drugo s tim sto mislim da je TTR malo ozbiljniji motor i vise za van puta, XT je odlicna ali ja sam vise za TeTku.

 

Kad sam kupovao isto sam se dvoumio kao ti izmedju ova dva motora ali nisam pogresio,prezadovoljan sam tt-om :D (tt je bas visoka) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Onda ti je XT600 idealna !!!   Bez anlasera ni slucajno ne uzimaj !!!

ne vidim neki problem da ne uzima bez alnasera,naprotiv.

Laksa je,ne razmislja na stanje akumulatora,i ne vozi hard enduro pa da u nekom potoku mu se ugasi pa bude cupavo za paljenje,covek oce asvalt i po nekad of(dok se ne inficira malo vise),kad je sa njim sve ok ustelovano pali na keca.

Inace xt nakon 91 odnosno 3tb model nema bez alnasera bas kao sto 2kf stariji od 90te ne postoji sa alnaserom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Upravo tako, može XT da te odveze gde god zamisliš. TT je za malo ektremniji offroad, ali zato je na asfaltu neudobniji. U svakom slučaju odlične mašinu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

2kf mi se vise svidja od ove novije, ali samo mi je problem sto je malo starija, brat je imao 2kf kad sam bio klinac, radio je sa njom svasta, i ostala mi je neostvarena zelja :)

Ovu TT sam gledao na oglasima http://www.polovniautomobili.com/motori/5382487/yamaha-xt-ttr-600, i par XT-ova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jel si bio licno da je pogledas, posto mi najvise ona zapala za oko? Daleko mi je skoro 200km u jednom pravcu, mada prvo moram da ga pitam da li hoce zamenu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Znam to, ako bih je uzeo, potrudio bih se da nabavim jos jedan set tockova, samo da ispadne sve kako treba, i da odlucim koju da izaberem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Bez anlasera je OK kad je Ok ali ako se slucajno nesto desi ili ga ne palis mesec dana e onda ces polomiti nogu. Ko god da prica da se motor sa 600ccm pali lako kurblom  taj samo tesi sam sebe. 

Pali kada je vruc itd ali kada je ladan bez 4, 5 kurblanja tesko !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

tt je pravi muski motor,svidjo mi se jos pre 20 godina,ht mi je nekako zenskast a izgleda smesno kad sednu dva muskarca,pre desetak godina po svim tstovima najbolji soft enduro,opet malo slab,jedan drugar na tt predve godine nije uspevao da ga upali na kurblu i morao da legne na travu, da se odmori,zelja mi je da nabavim staru -prvu xt,ali to se verovatno nikad nece desiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Kad je motor dobar, tu problema nema. Sta je 4-5 kurblanja problem? Kad udjes u sistem, mozes da kurblas 30 puta. Moj prosli motor (tt600) je palio laganica, sve drugare sam nervirao kad se naslonim na kurblu, a on ko mina. A oni se pate sa dekompresorima i trazenjima, mada ni to nije problem kad naucis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Meni je KLR bio '84 godiste, a imao sam ga relativno skoro, do pre 3-4 meseca. u pocetku nisam znao kako da upalim, pricali su mi da moze da slomi nogu ako ne znas kako, pa sam imao i strah, nisam smeo svom snagom da zapnem, ali posle par dana sam usao u stos i nije mi posle bio problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

Isto tako i ja, u pocetku sam kurblaoo duša mi je izlazila na nos ali sad posle 2-3 meseca sam skapirao i pali lagano. Jeste da kad ne vozim duze kad nisam kuci moram da kurblam malo duze ali nikakav problem. Nauci se sve :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

TTR, tj TT600R se proizvodio od 1998-2002 i nema elektro starter.

TT600RE se proizvodio od 2003-2007 i on ima elektro starter. S tim sto je starija verzija dosta bolja (laksa,mnogo bolje ogibljenje...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Cim pozelim nesto, obavezno ispadne neki maler, auto mi se pokvario, napravio haos po motoru, tako da ce moja nova masina morati jos da saceka  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja