Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Uh, ne zelim ni da zamisljam kakav je to "prekidac" kojim je upumpavao ulje. Ima ljudi koji koriste SAE90 ili ulje za lance motornih testera i zadovoljni su, ali ulje za podmazivac je sigurno manje viskoznosti od vecine motornih ulja ako je takvo sipao.

U svakom slucaju, imas na internetu uputstvo, svaki put kada ti podmazivac ostane prazan, moras da uradis tzv. priming koji podrazumeva izbacivanje vazduha iz sistema koriscenjem flasice od Scottoil ulja.
Takodje, proveri da li je providno crevo koje se zavrsava crnim cetvrtastim gumenim poklopcem za rupu gde punis podmazivac bez opstrukcija. To ti je odusak kuda vazduh treba da ulazi kada sve radi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kod Aleksandra je elektronski sistem.

 

Ne može Scottoiler da radi sa menjačkim uljem, previše je gusto. Pogotovo E System zbog pumpe pa ne bih rizikovao da izgori.

 

Uglavnom, prvo da se napuni originalnim uljem i da se prajmuje po upustvu. Ako onda ne radi, trazicemo redom potencijalne kvarove. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

@saxomofon

Evo zaista samo još jednom da pokušam da objasnim, da ne ispadne da branim Deltu.

Svi imaju pravo na "zdravstvenu zaštitu" ali to nije besplatno 

ni u domu zdravlja niti u bilo kom servisu.

Koliko su ti naplatili dijagnostiku do sada ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ja imam E-Oiler koji je radio naš čovek iz Zrenjanina, na forumu mu je nick  hlebnicki.

Njegov podmazivač koristi bilo koje menjačko 80w90 ulje, tako mi je on rekao.  Verovatno ima drugačiju pumpu od one koja se koristi u Scottoiler sistemima, pa je prvo najbitnije utvrditi koji je uređaj u pitanju.

 

Ja sam imao problem sa mojim podmazivačem jer je u nekom trenutku počeo da kaplje čak i kada je motor zaustavljen.  Hlebnicki mi je rekao kako bih mogao da rešim problem:

Citiraj

Verovatno je usla neka necistoca u elektro ventil pa je ostao zaglavljen na otvoreno. Probaj sa rucnim doziranjem vise puta uzastopno mozda "probije" tu prljavstinu pa vidi onda da li ce da cedi.

 

Pošto to nije uspelo, sipao sam WD40 u rezervoar za ulje i to je očistilo nečistoće iz sistema, sada opet funkcioniše savršeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Neki od sistema za podmazivanje rade na vakum koji se uzima sa agregata.

Ako je taj sistem, pretpostavljam da treba proveriti i crevo koje ide na vakum, pomocu njega otvara ventil.

Nemam nikakvo iskustvo  ali idem nekom logikom...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Hvala kolegi Imenjaku @Alekre

Porucio sam odmah preko sSekule ulje za oiler i cekam isporuku sad u petak eventualno u pon.pa cu probati da resim to...

 

Zvao sam gosn Hlebnickog :) al mu je tel nedostupan, fina teta sa automata mi je odgovorila na Nemackom da je nedostupan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 22 minuta, dragan_alumiroi je napisao:

Ko je otišao u Nemačku, Hlebnički?

Otišao je u Beč, ima servis automobila tamo, ali počinje da radi i motore i imaćemo poseban popust, pa ako neko naleti neka mu se javi.   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Hvala @.milke. Drago mi je zbog njega ali mi je žao što je dobar čovek i majstor otišao.
Btw, njegov podmazivač kod mene radi odlično. Jedino sam posle 80w prešao na 90w ali čini mi se da bi trebalo i gušće...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, saxomofon je napisao:

@X8 Vračar Zvanicno, kvara nema, jer sve radi i sve je ispravno. Dijagnostika je pokazala da nema nijedne greske! Samo ljudi iz Delte ne znaju kako da rese problem, jer se do sad nisu susretali sa slicnim problemom, a i softver, odnosno bord racunar, zakljucan je, bar sto se tice podesavanja jedinica. Tvrde da nemaju pokrice da mi zamene tablu za DZ, jer na spisku modela za zamenu tabli nije i moj, s tim sto taj spisak ne govori da li je on sacinjen zbog problema slicnom mom ili zbog nekih drugih fabrickih gresaka na tabli/u softveru/sta god. Tvrde da, ako kontaktiraju Japan, sigurno ce dobiti negativan odgovor (kao - iskustvo im je pokazalo), pa su mi pokazivali neke papire za neko vozilo koje je uvezeno iz USA da imaju slican problem, sta god, nisam ih ukapirao. Savetovali su me da ja probam da kontaktiram Svajcarce, odnosno prvog vlasnika koji bi od svajcarskog dilera trazio da kontaktiraju Japan i da Honda Tokio da dozvolu beogradskoj Hondi za zamenu table na mom NC-u, kao fazon - motor se trenutno nalazi u Srbiji (skoro pa tim recima mi je receno). Nije mi jasno zasto oni ne kontaktiraju Hondu Zeneva i to isto ne zatraze...

..........

Ne znaju da rese problem, nisus se susretali a ovamo zamenili dosta tabli (pisao si ranije)..... jednom recju, nece da ti izadju u susret. 

Znaju oni vrlo dobro kako bi to resili u tvoju korist........na glavu bi im se popeo da sam na tvom mestu veruj mi.

Pritiskaj, reci da si popricao sa nekim ko je takodje upucen u tu vrstu problema, reci da si dobio skroz drugi odgovor i da si prosto iznenadjen njihovom ne zaiteresovanoscu da ti pomognu.....daj im do znanja da nisi naivan.

 

@Aleksandar NS

Jedan od razloga zasto nisam uzeo skota vec pro-oiler, povezes zice, podrzava motorno i menjacko ulje, jest da je u startu skuplja investicija od skota (180eur) ali 20K prodjoh bez ikakvih problema. 

Za 30K predjena, jedared sam iz dosade oprao lanac.

 

@X8 Vračar

Najjaci si majkemi :) 

Ako pogledas od pocetka teme u vise navrata si bio skeptican za nesto sto je piskarano..... Ok razumem da je ovo forum i da treba razmenjivati misljenja ali ne razumem potrebu za ubedjivanjem do tih mera da ladno moze preci u raspravu a nema potrebe za tim.

Samo opusteno, valja nekad prihvatiti cinjenice onakve kakve jesu a ne onakve kakve bi mi voleli da budu. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

To je taj Hlebnicki-jev prekidač, misterija rešena.

Onda ti treba w90, on je furao sa mirisom jagode, ali možeš da probaš i neke druge arome (preporučujem mešavinu vanile i muskatnog oraha).

 

Šalu na stranu, tečnost ređu od toga oiler će propišati kroz nekoliko cugova, to se meni desilo sa wd40, pošto je značajno ređi pumpa lakše povuče i progura veću količinu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, X8 Vračar je napisao:

Moguće da sam ja bio skeptičan ali sada nisam skeptičan nego prosto tvrdim da je Delta uradila sve što je do njih.

Daleko od toga da je tvoja tvrdnja tacna, ispravna :jok:

Nije prstom mrdnula, tj mrdnuo je samo majstor Nace i niko vise sem njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Vrlo je jednostavno, kao što sam rekao. Nije dijagnostikovan nikakav kvar. Ako je zainteresovan za zamenu table, rekli su mu koja je cena.
Sutra tako ja mogu da dođem kod tebe i da tražim da mi besplatno popravljaš šta god hoću...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Dakle da sumiramo... 

Nemam Scotoiler nego E oiler,... Sipano je 80w 90 ulje iphon.. i ne podmazuje lanac i dalje! 

 

U medjuvremenu sam preko Sekule narucio ulje sa Louisa za Scotoiler, pa sad ne znam dal to ulje smem da sipam u ovo moje cudo, ili da ga prodam.. ??

 

Posto je Hlebnicki zapalio u dijasporu, gde mogu da oteram da mi to pogledaju i vide u cemu je problem?? Dal neko ima ideju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Sve Ok!

 

@GuMi5 hvala za savet, cekam u pon da odem da ispustim ovo ulje iz sistema i da detaljno procackam to sve... Pa cu videti sta ce biti.. ako to ne uspe, zvacu Arakisa... Btw. Dal neko ima kontakt na njega, da mi sibne u PP??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Probaj, u međuvremenu, Motul sprej za lanac ili silikonsku mast koju je kolega u drugoj temi opisivao.

 

I jedno vezano pitanje: da li može kompletan pogon da se prebaci sa lanca na kajš?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Ako mislis da podmazem lanac sa tim sprejom? Podmazan je ON sada, to je sve uredno... Necu vozati sa suvim...

 

Ali me nervira ovo cudo, sto ne radi i dok ga ne opravim, necu se smiriti...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 17 sati, X8 Vračar je napisao:

Vrlo je jednostavno, kao što sam rekao. Nije dijagnostikovan nikakav kvar. Ako je zainteresovan za zamenu table, rekli su mu koja je cena.
Sutra tako ja mogu da dođem kod tebe i da tražim da mi besplatno popravljaš šta god hoću...

Nisi u pravu, ne znas postupke ali znas da teras svoje u krug i u krug i tako u krug :care:

Neki kvarovi idu bas kako si rekao, neki kvarovi mogu ici drugacije i treba ici drugacije kad postoji mogucnost jer se ne tretira podjednako razlicit kvar/problem.

Ovde bi te lepo zamolio da stavimo tacku . tj da ne teras vise svoje kad nisi u pravu.

 

Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

Probaj, u međuvremenu, Motul sprej za lanac ili silikonsku mast koju je kolega u drugoj temi opisivao.

 

I jedno vezano pitanje: da li može kompletan pogon da se prebaci sa lanca na kajš?

Da moze, ima komplet set da se kupi i lanca vise nema.

Nisam pridavao vaznost tome, tako da sam zaboravio gde sam to video.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja