Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema veze Rajce, svakako mi ne gine ponovno rasturanje koje ce biti na 30K gde ce me cekati svasta nesto od radova.

Inace cekam neke dzidzabidze da mi stignu sa Alia, poruceni su led migavci za citavih 10eur 4 kom. dok "isti" takvi sa Louis.de stoje 40eur po komadu ili ti 160eur sva 4.

Zatim, zadnji blatobran takodje sa Alia jer userem do pola kofera sa donje strane i suvozacu noge samo tako.

 

ovakav samo malko duzi

22309107_10213187547956372_7595379790704

 

22365580_10213187547596363_6206648961457

 

stitnik hladnjaka ce biti na foru CB500X

HTB146j_FSXXXXXbr_XVXXq6x_XFXXXt.jpg

 

tj ovako ce izgledati

IMG-494f34502d47b614dce8cd4a4d7ccf98-_V.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Arakis Gos'n Rajko (a.k.a. Arakis) je odradio sve sto je mogao. Prekidac sirene bolje radi, ali kao sto kaze dr Arakis - ne idealno, jer su kontakti patinirali i malo nagoreli od koriscenja. Svakako se sada sirena aktivira neznijim stiskom, ne kao pre - ''odozdo'' i na impuls. Instrument tabla je resetovana, mada je sada sve u ''okupatorskom'' sistemu jedinica, mph i miles. Samo da provalim kako da vratim na km i km/h. :) Kada se desio problem, lako sam ulazio u mod za podesavanje - istovremeni stisak na levo i desno dugme table, 1 - 2 sekunde, aktivira prvo meni za podesavanje osvetljenje table, onda samo klikom na levo dugme se prelazi u meni za podesavanje trenutnog vremena (prvo sati, onda minute), opet klik levim tasterom ulazi se u meni za promenu jedinica. Medjutim, sada nakon reseta, na taj nacin ne mogu da dodjem do tog podmenija za promenu sistema jedinica. Ako neko zna foru, neka javi. Do tada cu da istrazujem User manual :)

 

@X8 Vračar @Satelis  Motor je vozen po kisi, uhvatila me u Djerdapskoj klisuri kada je bila BJB voznja, samo smo se gospodjica i ja vozili sami, nasom stranom Djerdapa. Nakon toga je morao biti opran, jer je bio kao traktor posle njive :) Vodio sam racuna da iz daljine, bez velikog pritiska skinem svu prljavstinu. Trudio sam se da ne usmeravam mlaz ka kormanu i tabli, bas zbog svih prekidaca i table, blata tu nije nesto ni moglo da bude. Trenutno, nazalost, motor stoji napolju, tako da je i kisnuo pre 10ak dana, onda kada je kisa zaredjala par dana. Tako ce biti jos neko vreme dok ne zavrse stan i garazu, jer je zgrada u zavrsnoj fazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Meni je neverovatno da od vožnje ili stajanja na kiši može da se desi takav problem.  Redovno me hvata kiša na vožnjama, vozio sam 2 puna kišna dana po Tatrima, čak i potop koji je prodro kroz sve vodonepropusne delove odeće nije napravio nikakav problem na motoru.  I to što si izgubio opciju promene jedinica je neverovatno.  Ja bih ga definitivno terao u ovlašćeni Hondin servis, samo se bojim da će oni ići linijom manjeg otpora - menjaće sve što misle da nije ispravno, neće se baviti popravkama ili utvrđivanjem uzroka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@.milke. Apsolutno se slazem. Naleteh da je kolega Grk imao slicnih problema pre 2 godine

 

https://www.nc700-forum.com/forum/nc700-technical/10508-odometer-can-not-change-miles-kilometers.html

(izvinjavam se sto postujem link drugog foruma, nije mi namera da ga reklamiram).

 

Kao sto pise u ovoj temi, a i u User manual - u, samo serije E, odnosno III E imaju opciju promene iz km u milje i obratno...moj je ''svajcarac'', tako da mislim da nije serije E, jer koliko se secam nisam mogao ni pre da menjam u milje. Zato sam bio malo i iznenadjen kako sam mogao da promenim, u trenutku kada sam primetio da je bord zabagovao, ali posto sam bio malo iznerviran sto se sve to desilo, nisam obratio posebnu paznju na to. Cenim da cu morati do NBg - a i da insistiram da mi rese problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Po br šasije će u Hondi lako utvrditi zemlju porekla tj. da nije kupljen kod njih. Mogu komotno da ti ponude zamenu table, bez preteranog gubljenja vremena na dijagnostiku, ako su samo jedinice mere u pitanju. E sada sa naknadnom ili ne...

 

Eventualno iskusan elektroničar da pogleda da nema nekih pozicija na toj štampanoj ploči inst table za jumpere koji nisu u upotrebi, a koji mogu biti upotrebljeni za prebacivanje jedinica mere u slučaju da je to u software onemogućeno. Korisno bi bilo da postoji i shema table ne stranim forumima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

fc95787f5b795e944ebdb33cc8f6f12d.jpg

 

Pozzz iz Albanije, Prokletije

Promenio član Satelis
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vratih se sinoc sa puta, svrckali se po Albaniji

IMG_20180531_211244.jpg

 

necu mnogo da otkrivam, bice putopis kad se slegnu utisci

jedna, cisto da zagolica

IMG_20180531_210610.jpg

 

za 5 dana predjeno je 2.040km

uz prosecnu potrosnju od svega 3.3L/100km sa sva tri kofera dupke puna 

IMG_20180605_151342.jpg

 

ukupno na satu trenutno broji

IMG_20180605_151411.jpg

 

tako da je vreme za servis, predhodni je radjen na 20.500km

IMG_20180605_152218.jpg

 

standardna procedura

IMG_20180605_153124.jpg

 

 taman se zalaufao kad zove zence na rucak

IMG_20180606_001856.jpg

 

posle mora slatko uz kafu....ne biva razdvajati a i sta cu kad mora

IMG_20180605_154922.jpg

 

teskom mukom se vratih da dovrsim zapoceto, poklopac pr. lancanika

pa odatle samo sto krokodil nije izasao, ubi se trljajuci 

IMG_20180605_182825.jpg

 

red je bio da se pospremi

IMG_20180605_182937.jpg

 

podmazane vodjice zastitne plastike

IMG_20180605_184327.jpg

 

selne creva ponovo dotegnute

IMG_20180605_184341.jpg

 

valja proveriti s'vremena na vreme

IMG_20180605_184347_1.jpg

 

na obe strane

IMG_20180605_184408.jpg

 

vec drugi put dotezem

IMG_20180605_184423.jpg

 

odusak kuc. filt. vazduha suv ki dren, da napomenem, takav slucaj sa Motulom 7100 nije bio

u odusku se nalazilo oko 3-4mm uljnih para

IMG_20180605_184502.jpg

 

prednja guma nije mrdnula dok zadnja bogme jeste

IMG_20180605_185830.jpg

 

opravljeno

IMG_20180605_185906.jpg

 

Makina spremna za nove avanture, za sam kraj.......rucak je bio odlican ;)

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Znači, zaključio si da se Eneos najbolje pokazao, uključujući i manjač i to 10W40?

 

Koliko sam ja primetio na putu, na koliko hiljada obrtaja vozim u 6. brzini, tolika je potrošnja. Npr. ako je duža deonica autoputa 5000 = 5l/100km (mereno do čepa jer je kod mene malo siromašnija instrumentacija).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

@X8 Vračar Koliko ideš na 5000 obrtaja u šestoj?

 

P.S.  kada sledeći put dođeš u "moju avliju"  (Toblerone-land) vikni da ga potjeramo nekuda zajedno... 

 

P.P.S. odličan put Dare...  

 

:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Idem sve u skladu sa propisima :)
Zapravo iz Italije sam ulazio i izlazio jer su u Toblerone passovi bili većinom zatvoreni. Možda sledeće godine, ali baš kada bude leto...
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Zna li neko koje su to bitne razlike na motoru pa ne mogu da se stave nosaci top i bocnih kofera i crash bar od 2016-17godista na moj 2018? 

Niko nema na lageru pa ne mogu da prislonim, a cena se osetno razlikuje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Pogledaj na Givijevom sajtu da li je ista oznaka modela nosaca za 2016-17. i tvoje godiste. Ako je ista, samo naruci za stare i ustedi sebi novce. :)

Ako se dobro secam, mozda gresim sada, neka slicna prica je meni bila za crash bar pa se na kraju ispostavilo da je isti kao na starim modelima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Koliko ja znam, nije menjano ništa oko izgleda i dimenzija motocikla, ne bi trebalo da postoji razlika u nosačima.

A je li razlika je tebi u korist, tj. za 2018. su jeftiniji?  :D

 

 

Inače, imam prvi ozbiljniji problem sa motorom...   Od nedelje, kad sam krenuo nazad sa Stare planine, čuje se neko ravnomerno klaktanje kada dajem gas.  Kako ubrzavam, tako se i interval između klak-ova skraćuje.  U leru se to ne čuje, samo kada je u pokretu, negde od 3. brzine postaje jasno čujno.  Na servis mogu tek od subote, ali treba stići do Stojanova u NS-u, a ne znam smem li uopšte da vozim ovako.

  Ima li neko ideju šta bi to moglo biti?  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Jel si probao u leru da ga "provuces" kroz sve obrtaje, jel se cuje tada? Ako se ne cuje, verovatno je nesto do menjaca i prenosa.

 

Ja ne bih vozio dok sa sigurnoscu ne utvrdim sta je, pa makar bio razlabavljen oklop.

 

Ako si u garanciji, ne brigaj, vec oteraj tamo.

 

P.S. sad teh procitah da moras do NS-a, i ja bih probao u delti, ne bi smeli da te otkace

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
29 minutes ago, Ferty_ said:

Zna li neko koje su to bitne razlike na motoru pa ne mogu da se stave nosaci top i bocnih kofera i crash bar od 2016-17godista na moj 2018? 

Niko nema na lageru pa ne mogu da prislonim, a cena se osetno razlikuje.

 

Pitaš za Hondine ili Givi ili neki treći ?

Za Hondine mogu da se kladim da je nosač top case 100% isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
21 minutes ago, .milke. said:

Inače, imam prvi ozbiljniji problem sa motorom...   Od nedelje, kad sam krenuo nazad sa Stare planine, čuje se neko ravnomerno klaktanje kada dajem gas.  Kako ubrzavam, tako se i interval između klak-ova skraćuje.  U leru se to ne čuje, samo kada je u pokretu, negde od 3. brzine postaje jasno čujno.  Na servis mogu tek od subote, ali treba stići do Stojanova u NS-u, a ne znam smem li uopšte da vozim ovako.

  Ima li neko ideju šta bi to moglo biti?  

Pogledaj da nije nešto očigledno: oštećena guma ili felna ili lanac ili lančanici ili nešto kači točak i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
21 minutes ago, X8 Vračar said:

Pitaš za Hondine ili Givi ili neki treći ?

Za Hondine mogu da se kladim da je nosač top case 100% isti.

Kappa/Givi. Isto je to samo sto svi u prodaji kazu da je stara oznaka 1111, a nova neki drugi broj..s tim da bez obzira na oznaku koliko vidim svi srafovi za kacenje su na istom mestu. Fazon promenjena oznaka i odmah duplo skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, X8 Vračar je napisao:

Znači, zaključio si da se Eneos najbolje pokazao, uključujući i manjač i to 10W40?

Motul me neće više videti.

 

Pre 2 sati, .milke. je napisao:

Inače, imam prvi ozbiljniji problem sa motorom...   Od nedelje, kad sam krenuo nazad sa Stare planine, čuje se neko ravnomerno klaktanje kada dajem gas.  Kako ubrzavam, tako se i interval između klak-ova skraćuje.  U leru se to ne čuje, samo kada je u pokretu, negde od 3. brzine postaje jasno čujno.  Na servis mogu tek od subote, ali treba stići do Stojanova u NS-u, a ne znam smem li uopšte da vozim ovako.

  Ima li neko ideju šta bi to moglo biti?  

Pogledaj vizuelno da se nesto nije otkacilo kod prednjeg lancanika, oko samog agregata pa da pravi zvuk kojeg ne bi trebalo biti.

Svakako nije pametno tako voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Pozdrav svim članovima! Od pre desetak dana sam postao vlasnik Honde nc 700xa 2012.  Ovo mi je prvi motor sa "Ozbiljnom" kubikažom, pre toga sam povremeno vozikao skuterčić-moped po gradu...  Ne znam koliko mogu biti kompetentan za komentare, ali kao što su već svi rekli: motor upravljiv, veoma dobar obrtni momenat, položaj sedenja, veoma lep dizajn, potrošnja... Sve je već rečeno.  

Kao što sam rekao nov sam na ovim kubikažama, verovatno ću u buduće  imati nekih nepoznanica u vezi motorcikla, nadam se da neću biti dosadan. Za sad me interesuje boca za rashladnu tečnost, dole desno. Vidim da ima tečnosti nekih dva milimetra iznad linije minimuma. Drugar koji duže vozi motore kaže da ništa ne diram.

Ja sam mislio da dodam razblaženog antifriza, da bih podigao nivo tečnosti. Šta mislite ima li potrebe?

U boci je koliko vidim zeleni antifriz.

Inače ovo je koliko ja znam prvi nc u mom gradu, tako da mi je majstor kod kojeg sam pre odlazio već rekao:"Ovo do sad nisam radio" 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Nisam  napisao na prethodnoj stranici, od opreme ima povišen givi vizir, fabričke grejače ručica, metalni štitnik donjeg stroja- Kartera, štitnike za ruke, nosač kofera givi i nešto što mi ulepšava vožnju Skorpion izduv, koji daje prelep zvuk!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja