Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 11 sati, Satelis je napisao:

Toliko od mene, havla Djunti jos jedared, budite mi dobri i zdravi.

 

 

Hvala, takođe i ti, zdrav nam bio.

 

Prenabrežem svoju već donetu odluku o samo apstinenciji sa foruma zbog nedoličnosti, predhodno sam se saglasio da Satelis slobodno raspolaže mojim autorstvom. No, Dare, kao jedna vanredna osoba, zavređuje da prokemtarišem, a i sam njegov motor mi se mnogo dopao.

 

Pojmovna imenica, "vešanje", potiče od ubičajenosti, kad se bilo auto, bilo motor, podigne u vis, točkovi vise sa šasije, kao da su obešeni. Pravilana reč je, "oslanjanje", pojmovno ima potpuno drugojačiji smisao, oslonac je neophodan i pozitivan u životnom smislu, vezuje se i za stabilitet, odnosto, stabilnost, često se traži da se osloni na nekog ili nešto, dok vešala uvek imaju negativnu konotaciju, bar na prvu pomisao. Možda se zato i podsvesno potiskuje značaj oslanjanja, uporišta, utmeljenja itd. što je praktično spoj između vozača na šasiji sa podlogom.

 

O oslanjaju može da se priča unedogled, teorijski je sve prilično jasno, dok u praksi suprotno, malo malo, pa u F1 i GP-u se pojavljuju nova i nova rešenja, idealnog i univerzalnog, nema. U kretnom hidrauličkom sistemu ima niz nus pojava koje čine posrednost, manju ili veću, to je praktično gubitak  percepcije, kašnjenju u prenosu u oba smera itd. malecni kamičak se ne oseti, srednji možda, tek neki malo veći se oseti primerice. Prednje oslanjanje na NC 750 je školski jednostavno, na velikoj većini motora je konstruktivno tipski isto, inženjerski proračunato za prosečnog vozača, a svi smo mi različiti i po težini i po nizu specifičnosti u vožnji. Kod ovako uprošćenjog oslanjanja, imperativ je da bude tehnički ispravno jer nema nikakve mogućnosti dodatne korekcije kojom se delimično može kompenzovati neki tekući nedostatak. Masovna proizvodnja je u suštini jeftina, tako da se ništa ne čini da se malo poboljša, takav je stav generalno, ko hoće nešto ekstra, ima aftermarket izbor koji je često u skrivenoj simbiozi sa proizvođačem.

 

Na ovom oslanjanju su umanjeni svi neizbežni nus efekti, recimo, štapovi su polirani završno sa 4.000 pa sa još par gruboća tkanine i paste. Nije bilo riseva, osim blagih koji su poreklom zbog naprslih brisača, a zanilmljivo je da je fabrička obrada bila malo gruba i primetno raznolika između jednog i drugog koji je dodatno "rendan" i na kraju su ujednačeni. Stabilnost vođenje kretnih delova nije teoretski dobro, hteo sam to da pospešim i osmislio sam 3 para dodataka uveče i trebalo rano izjutra da se izrade, međutim, odustadoh jer sam u poslednji čas skapiro da će doći do promene krive performanse, možda na bolje, a možda i ne, pa bi onda to zahtevalo dodatno vreme za podešavanje, što sa tuđim motorom nije uputno. Na slikama se vidi prisutna korozija, svi čelični delovi nisu galvanski zaštićeni, a mikro čestice rđe šmirglaju samo tako, ovde još nije došlo do toga. Za dosta motora ulje za oslanjanje radi Kayaba, pa ga svako krsti. Od jednog američkog proizvođača avangardnih amortizera, koji uzgred rade i za Nescar takmičarske automobile, dobio sam svojvremeno preporuku za svega 4 ulja, jedno od tih je i Silkolene. Kod hidrauličnih ulja je glavni problem termička stabilnost i penušanje, potom frikcija i stišljivost. Kod običnih ulja je pad viskoziteta sa 40°C na 100°C 3 do 4 puta, kod vrhunskih 2 do 3, što je jako bitno jer oslanjanje ima relativno manje odstupanje, upravljanje je i konstantnije i dugotrajnije pri trkanju ili dugoj dnevnoj turi. Silkolene sa slike je trkaća serija, RSF, znači ne Fork oil koji takođe imaju, kuriozitet je da su multigradna, jednako kao što su i agregatna. Brojčane oznake nemaju nikakvu podudarnost sa uobičajenim SAE X WT, već se rukovodi isključivo po data tablicama, mada postoji orjentaciona kompartivna tabela. Dare i ja smo malo popričali izokola, što mi je olakšalo da smućkam koktel, bojao sam se da mu motor na hladno ne bude premekan, ali očigledno nije. Punjenje i ozračivanje je precizno urađeno i tačno poravnato preko visine vazdušnog stuba, odnosno, kompresionog prostora. Sipano inicijalno po manualu, 517 +2,5, preko vazdušne zapremine je odvađeno, tačna količina je 507,5ml, što može da bude i zbog mogućih izmena unutar sistema kroz godine a koje se ne navode, zato se uvek držati podatka o vazdušnom prostoru. Naj bitnije je da punjenje bude identično jer su tad kompresini stepeni jednaki, znači snaga, što čini prednje oslanjanje mirnim i dugotrajnijim, jer nema neartikulisanosti, oba štapa rade ko jedan. Zato je bitno da po svim činiocima oba štapa budu što je moguće više jednaka, zato je jedana cevka dodatno glačana da bi njihov kretni otpor bio ravnomeran.

 

Kompletan servis je rađen dva produžena radna dana sa večernjim terminom, treći dan je pakovanje već spremljenih svih delova trajalo oko 5 sati samo sa jednom kafe pauzom, potom brisanje. Rezultat je Satelis naveo, F1 / GP standard, vozi Miško, sledeći servis može da bude samo zamena ulja i ispiranje, na 30.000km, ovo sad je bilo predugo čekano, bez obzira što je motor kupljen nov. Moram da skrenem pažnju, uz dužno poštovanje, moje iskustvo je isključivo na strani originalnih semeringa, barem što se tiče BMW-a, gde štapovi imaju i malo opterćenje i uticaj, ostali ne podležu ličnoj garanciji. 

 

                           

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovo sam zaboravio, a napomenuo sam Daretu.

 

Na prihvatnim mestima ostane trag oštećenja, prljavštine, kamenca,..., pri kraju i na oko 1/3, tu se stežu trouglovi. To nikako ne pokušavati da se ukloni, već koliko nestane pri redovnom poliranju, samo se predhodno krpom i rastvaračem pažljivo očisti sve, može da bude zalepljeno neko oštro zrnce i ako dođe pod polir abraziv, zaparaće površinu. Zato se pri poliranju, početno uvek kreće od potopljenog kraja cevke, kad se prođe mesto oštećenja, obrati se pažnja da nije zapala neka nečistoća i odma prekida, a na kraju prolaza se polir obavezno očisti. Brzina prolaza je inače jako mala, 1mm po sekundi poduž cevke, nema prekidanja tokom jednog prolaska, rotacija cevki valja da se obrće, čas u jednom, čas u drugom smeru, a sve da bi površina bila što glatkija a da ostane mikro mreža koja je neophodna za podmazivanje, ona praktično kapilarno izbacuje ulje koje nestane, sve suvo a fali pri servisu, na ovom primeru, 360 i 380ml, umesto cca 517ml.

 

002.jpg.acd2fe2f6b47699ca75dcd24663cd850.jpg

 

Neophodno je prihvate u trouglovima očistiti od korozije i obrajfovati ivice, potom naneti mazivo, tad neće biti oštećenja na cevkama, u grubim slučajevima može da dođe do pucanja tvrdog habjućeg sloja. Naravno, podrazumeva se da se postupak odpuštanja i montažnog stezanja, obavlja pravilnim sledom.  Ovo je benigni primer, piting korozija i doteran trougao.

 

20191110_110149.jpg.72b5bf137f3aab05b00c7038dde5d7e1.jpg

 

 

20191110_111206.jpg.24458b24de18a953bb56a3984f300400.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Najviše zanemaren sistem na motociklima. Pogoršavanje performanse se dešava tako da korisnik na kraju ne oseti i ne zna da vozi točak koji divljači a viljuška plače zbog te bahatosti i nevaspitanja. 

 

Čim krene sezone i završim estetike krećem u kompletan remont viljuške mada ću pokušati da ubacim druge opruge po mojoj težini uzimajući u obzir saputnika i prtljag. Prvo sam hteo progresivne ali su me odgovorili od toga pa idem na linearne. Preneću utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

 

Kolege imam jedno obaveštenje.

Kontaktirali su me iz NC CLUB HELLAS  is Soluna 

Njih desetak planira  da dođe do Beograda na proleće. Zainteresovani su  da nas upoznaju , da se malo družimo i provozamo.

 Bilo bi lepo  da  da ih dočekamo  domaćinski  i pomognemo dok su ovde.... naravno ne samo NC bajkeri nego i svi drugi koji zainteresovani za druženje.

 

NCCLUB.GR

Nc Club Hellas - Index

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za druzbu uvek, malko je podaleko prolece da bi znao kaki cu bit sa vremenom tj obavezama. Obavesti s'vremena na vreme sta se desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
6 hours ago, Lucky George said:

Kontaktirali su me iz NC CLUB HELLAS  is Soluna 

Njih desetak planira  da dođe do Beograda na proleće. Zainteresovani su  da nas upoznaju , da se malo družimo i provozamo.

 Bilo bi lepo  da  da ih dočekamo  domaćinski  i pomognemo dok su ovde.... naravno ne samo NC bajkeri nego i svi drugi koji zainteresovani za druženje.

 

Jel ti znaš grčki ?

 

Reci im samo da se ne voze taxijem po BG :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 7 sati, X8 Vračar je napisao:

 

Jel ti znaš grčki ?

 

Reci im samo da se ne voze taxijem po BG :D

Ne znam Grčki , naravno  ... uostalom na motorima su ... a ti si se upravo dobrovoljno javio da ih sprovedeš do odredišta :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
On 1/22/2020 at 7:24 PM, Lucky George said:

 

Kolege imam jedno obaveštenje.

Kontaktirali su me iz NC CLUB HELLAS  is Soluna 

Njih desetak planira  da dođe do Beograda na proleće. Zainteresovani su  da nas upoznaju , da se malo družimo i provozamo.

 Bilo bi lepo  da  da ih dočekamo  domaćinski  i pomognemo dok su ovde.... naravno ne samo NC bajkeri nego i svi drugi koji zainteresovani za druženje.

 

NCCLUB.GR

Nc Club Hellas - Index

 

Interesantno, molim za update, pa se mozda i ja prikljucim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Čitao sam juče malo onaj forum što si linkivao, bez obzira što ne znam grčki. Izgleda da su gume tamo jeftinije, pa možda dogovorimo sa kolegama da ponesu po jedni Michelinku :)
Čak su im davali da testiraju Road 5 pre nego što se pojavio u prodaji.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Radi kao traktor sad kada se upali na hladnom. Centralni štender razbija beton default_0a-smiley.gif

Prethodni put u toku zime kada sam vozio nisam stigao do 6. brzine ali sada jesam!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moj ne radi ic nikako, ceka lepse vreme i ako su danas neke kolege frdzali motorima....blaze njima :)

 

viber-slika-2020-01-26-15-13-07.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Da li je neko zainteresovan da poruči SW-Motech skid plate za NC?   Taj skid nije kompatibilan sa Honda centralnim štenderom.

 

Ducati Srbija će poručiti, cena za 2 komada je 200e (toliko za sada poručujemo), za više od toga je možda još i niža, pa ako je neko razmišljao, možda nije loše da ugrabi popust.

Isporuka bi bila polovinom februara. 

Cena na SW-Motech sajtu

Cena na NC700-Shop sajtu

Ovo su naravno cene bez carine i poreza, a Ducati nam daje cenu sa uredno plaćenim dažbinama.

 

Fora je samo što bi poručivali vrlo brzo jer njima stiže roba polovinom meseca pa da se ubacimo u tu isporuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 49 minuta, .milke. je napisao:

Da li je neko zainteresovan da poruči SW-Motech skid plate za NC? 

Ducati Srbija će poručiti, cena za 2 komada je 200e (toliko za sada poručujemo), za više od toga je možda još i niža, pa ako je neko razmišljao, možda nije loše da ugrabi popust.

Isporuka bi bila polovinom februara. 

Cena na SW-Motech sajtu

Cena na NC700-Shop sajtu

Ovo su naravno cene bez carine i poreza, a Ducati nam daje cenu sa uredno plaćenim dažbinama.

 

Fora je samo što bi poručivali vrlo brzo jer njima stiže roba polovinom meseca pa da se ubacimo u tu isporuku.

Ne znam da li si obratio pažnju na ovaj detalj:

"Not compatible with installed main stand."

 

image.png.01fb490247aed8d360c4793d3d51a997.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 8 minuta, Lucky George je napisao:

Ne znam da li si obratio pažnju na ovaj detalj:

"Not compatible with installed main stand."

 

 

Uh, zaboravio sam tu "sitnicu".   

Ali srećom, samo sa OEM centralnim štenderom ne sarađuje, ko još kupuje OEM dodatnu opremu.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 7 minuta, .milke. je napisao:

 

Uh, zaboravio sam tu "sitnicu".   

Ali srećom, samo sa OEM centralnim štenderom ne sarađuje, ko još kupuje OEM dodatnu opremu.  :D

..inače je cena odlična... naravno, kome treba ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

To sto ne pase je samo onaj repic iliti produzetak koji ide ispod nosaca zadnjeg amortizera i u pitanju je sirina tog repica. Brusilicom se secne 1cm i sve paše. Ima i video na YT tako da to nije briga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 31 minuta, Ferty_ je napisao:

To sto ne pase je samo onaj repic iliti produzetak koji ide ispod nosaca zadnjeg amortizera i u pitanju je sirina tog repica. Brusilicom se secne 1cm i sve paše. Ima i video na YT tako da to nije briga

Ako imaš link pošalji ...da vidimo to ...možda će to nekoga opredeliti da li kupuje ili ne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Lepsa mi je plastika od ovoga, bar vise sakriva iznudvnu granu koja bas nakaradno izgleda.

Onaj ko vozi off njemu ce vise znaciti zastita..... ebo lepotu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 2 sati, Satelis je napisao:

Lepsa mi je plastika od ovoga, bar vise sakriva iznudvnu granu koja bas nakaradno izgleda.

Onaj ko vozi off njemu ce vise znaciti zastita..... ebo lepotu.

 

Onaj deo izduva ispod hladnjaka?  Ti si to lepo rešio sa onom mrežicom, da ti ne uleću kamenčići i blato.  Mislio sam i ja tako nešto da radim, ali računam da će ovo biti solidnija zaštita.

Kod ovog Motech-a je dobro i što štiti poklopac DCT-a, on je čini mi se baš izložen, bar sa mojim dizajnom kreš barova, pa svako obaranje ostavi neki trag. 

 

pre 39 minuta, X8 Vračar je napisao:

Jel to pravite Afriku od NC-a? default_1oda.gif

 

Ehhh, da je moguće zadržati od oba samo ono dobro.

U stvari čekaj, tako je i nastao NC  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Za sw samo prisrafiti parce lima gore ka hladnjaku cisto manje da pska sa tocka, jer je sw malo skracen napred. Posao od par min i nula dinala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ehhh, da je moguće zadržati od oba samo ono dobro.

U stvari čekaj, tako je i nastao NC 

A jel može da se montira i deo plastika? Nekako mi deluje da sa ovim može blato odozgo da ulazi "unutra"...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja