Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Muke teške, vaskolike...

Nego niko se nije osvrnuo na 195cm i NC? Ne očekujem da mi proguta tu visinu kao GS1.2, ali da ne bude vickast prizor kao kad sam seo na RnineT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Specifican je motor, pravi low-rev snagator, ali meni nije legao, doduse vozio sam nc 700 sa klasicnim menjacem. Mozda sto sam vozio ranije starije 4-cilindrase ili sto sam ocekivao vise od 750cc.
 
Pri laganoj voznji ne moze da se primeti razlika od 10-15 konja, ali za dvoje teskih ni strom 650 ni versys mu nece biti mnogo bolji. Ali u direktnom poredjenju strom 650 vs nc, ipak prednost dajem malom stromu, dobije se nesto ozbiljnija putna masina za iste pare. Versys nisam vozio, pa ne bih znao.
 
Na sajmu sam sedeo na africi, bas odaje utisak udobnog motora, pravi putni enduro koji se ne boji ni endura, nc isto udoban, ali nekako kao bicikla u odnosu na at. 
 
U sustini sve se svede na to za sta se motor koristi, ako ces jednom godisnje da ides u paru, normalno da ces uzeti manji motor, a ako svakodnevno vozis suvozaca, uvek je bolji izbor onaj jaci.
Strom, barem onaj do 2015. ionako na sva usta hvaljen mi nije nesto bolji motor od Versys-a.. Imao sam utisak da lošije ide, koči užasno(danas za sutra), poprilično zastareo dizajn, ali sa dobrim položajem vozača i prihvatljivom zaštitom od vetra, ovo zadnje na Versys-u ne postoji ( uz fabrički vizir). NC mi je nekako motor koji može baš baš fino da se skocka, Darko je dokaz toga, da izgleda i bude fina touring masina uz smešne troškove eksplatacije i proveren agregat.
Druga stvar, kao neko ko je bio rešen da uzme NC, njega ne treba kupovati kao polovan, jednostavno nema smisla, osim ako nije neka dobra prilika u pitanju, jer su im cene kao polovnjacima paprene. Traže po 5000e za motor star 4,5 godina, a nov uz malo cenkanja dobiješ za ispod 7k e.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Jeste u svemu taj bolji, ali je on naveo da bi uzeo NC do 6000, ako se ne varam, a novi strom za tu lovu mislim da nema na oglasima..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ovaj xt je bio na sajmu 7700 nov, a nova hondica x bez dct-a je oko 7500 evra. 

 

WWW.HONDA-SRBIJA.RS

NC750X krasi novi dizajn i poboljšane performanse. Opremljen uglađenim pogonskim agregatom zapremine 750 ccm, vešanjem prilagođenim za duga putovanja i opcionalnim DCT...

 

 

Nisam se interesovao da li bi dali neki popust, mozda i bi.

 

Nijedan od ova dva se ne isplati uzimati polovne.

 

Ja rekoh da malo zacinimo temu, ali mozda je covek vec resio da hoce krilo na rezervoaru, pa nema smisla za daljim off-om. Koji god da uzme, samo da je japanac, nece pogresiti:).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S
3 hours ago, Nemanja NC750XD said:

 

Strom dolazi u obzir samo ovaj novi! A mislim da je 195 cm ,već malo za razmisliti za NC-a? Zašto da ne polovan ima lepih i očuvanih primeraka za 4500-5000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Motor je sjajan ali 195 je 195. Ja već razmišljam da ga prodam. Vstrom je malo komforniji ali kada sam seo na afriku... to je bilo to.

S druge strane, ako izuzmemo visinu, baš uživam u nc-u. Toliko mnogo pruža za minimalno novca. Od kupovine, preko održavanja, do benzina. Neverovatno praktičan motor.

Btw, nemam sliku sebe na motoru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
2 hours ago, Nemanja NC750XD said:

Ako nećeš u Deltu i ako si u bg, javi se, sedi slikam te pa proceni :)

Hvala na ponudi :)

Ako se sklope kockice možda se javim za jednu fotku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Kad vec neko spomenu kockanje, evo skockao sam jos jedan maleni meni koristan dodatak. Pa jos i u tonu :Bandolero:

 

Prilicno mali i sa brojkama prijatnim za oko, pogotovo nocu da ne bode oci

IMG_20190415_221032.jpg

IMG_20190415_221116.jpg

IMG_20190415_221036.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, Singularitet je napisao:

.............

Hoće li me normalno voziti sa suprugom u kompletu (170kg jbt mojom krivicom)? Hoće li mi stajati kao igračka od mlađeg brata (195cm - nije mojom krivicom, do genetike je)?

Pored toga, i da zanemarimo razliku u ceni, nisam siguran šta bi me više usrećilo u praksi.

Poslusaj Milomira, Alekrea i ostale koji su ti ukazivali na AT jer upravo ovo sto izdvojih iz tvog posta je "problem".... gabariti.

NC je pravljen za nas niskoprofilne pa do nekih max 1.85cm da se izgleda normalno na motoru.

Da sam na tvom mestu, bez razmisljanja AT bi uzeo jer ja mogu samo da je gledam i nadam se da cu nekad porasti, jebes ga kad si malecak a nisu izmislili moto obucu sa rasklopivim djonom :)

 

Inace ima jedan NC iste boje i godista kao moj, 3.000km na satu, kupljen u Delti za 6.000 il 6.300eur. :aha:

 

Pre 5 sati, GuMi5 je napisao:

Ja kada imam putnika i vozim po ravnom držim ga u D. Dok ugledam brdo, S. 

U D modu... opusteno su mogli staviti T mod ili ti traktor mod jer tako se cuje a bogme i ide, sporohodna :lol: u svakom pogledu je bilo prvih 1.000km i bezzz odatle.

Jest da tad trosi najmanje al brale ne ide nikako plus se oseca kako gusi motor, vece vibracije ma idi.

 

Pre 5 sati, ProMaster je napisao:

Svi me ubedjivase da je NC slab i kilav motor, medjutim sve više mislim da je to mit.. Skoro smo išli na Goč .. Prvi u koloni Dare sa NC-om, iza R1200gs, ja sa Versys-om i SW400 i nisam uopšte primetio da taj motor zaostaje za Versys-om, možda kada bi se ozbiljno cepao ili neko umešniji od mene izvukao maksimum iz njega, pa onda dodje do izrazaja ta razlika od ~10hp..
Meni je NC za tu lovu odlična kupovina ..

Di Stefane pa ono sam umereno vizo, navukao neki strah od silnih isecanja koja sam imao u skorije vreme pa nisam bas opusten.

Planiraj Vlasinu u skorije vreme pa da begamo :moto3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
14 hours ago, Singularitet said:

...prednji kotač, visoko težište, a i cena je ozbiljna.

...dužih putovanja neće biti više od jednom godišnje

...preovlađuje gradska vožnja, vožnja do sela (30-ak km), kad kad malo po Srbiji

...potrošnja na ovom Jazz-u nema premca

...sirova snaga mi i ne treba, prerastao sam jurcanje odavno

...NC750X mi liči na jedan kompletan i praktičan motor, ali mi se svakako dopada i deluje kao pametniji izbor iz puno razloga

...hoće li me normalno voziti sa suprugom u kompletu?

...hoće li mi stajati kao igračka od mlađeg brata

...da zanemarimo razliku u ceni, nisam siguran šta bi me više usrećilo u praksi.

Mislim da si sam odgovorio na svako pitanje osim za gabarite. 

Ispravi me ako gresim, tebi treba motor eto tako malo za zujanje po lokalu i nekad dalje da te zelja mine :moto1:

Tezina..uvek pitam sta mislis kako su se ranije vozili ljudi na daleko skromnijim masinama? Pritom nisi zahtevan.

Visina..nisi jedini visok pa ih poseduju i visoki ljudi. Sedi, probaj..svakako ni NC nije bas najmanji motor. 

Svi znamo i cenimo Afriku, znamo zbog cega. Ali te svi savetuju upravo iz te pozude :care::tuzno: vredi li dati (za nove) 14k evra naspram 8k za vecinom voznje po Kragujevcu i okolini? Meni je greota paliti afriku jer nemas posteno gde ni da je zagrejes. Pritom vise teziste, sto si i sam primetio. Potrosnja...pa i odrzavanje, registracija, delovi..da ne idemo u sitna crevca. 

Za razliku u ceni da se i vozis i odrzavas bez razmisljanja masinu narednih xx godina, a dovesce te sigurno gde god pozelis.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Znam za sajt ali nije isto kao uživo kad se sedne. Mada je ok da se vidi razlika između modela.
Realno, svakom motoru nešto nedostaje. Nema jednoroga. Pitanje je samo šta su prioriteti. NeCa ispunjava sve osim ugla kolena. Čekam da izađe tenere 700 pa da ga probam. Za afriku znam da mi odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Verovatno moze bar 1-2cm fuzasteri da se spuste i da se podigne sediste 1-2cm i mozes napravis sebi bar malo komfornije. Stim sto bi onda morao i korman isto malo da dignes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750xa
2 hours ago, djolji said:

Visina 195

 

04wm1340JoRfJUyUyUyUyUy0n.png

Nema sanse da je ovaj polozaj stopala za nekog od 195. Meni sa 187cm kolena idu dosta napred, pa mi onda i samo stopalo (prsti) idu navise na kocnici... Zna da zaboli gornji deo stopala, posle nekog vremena... Jedino ako se sedi skroz do suvozacevog sedista (i klizi lagano) ili kao suvozac :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja