Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 11 sati, sargeras je napisao:

Imas li neki link ili izvor za ovo? Ja nisam naleteo na informacije tog tipa, a voleo bih da vidim jel stvarno napred sintered standardno. Ako jeste, da se ne brinem za disk kada budem menjao.

 

Britanski Honda sajt, pogledao deo za wheels.

http://www.honda.co.uk/motorcycles/range/adventure/nc750x-2016/specification.html#nc750x_2017_dct

 

I ja sam mislio da gledam nešto blaže za diskove, ali kada je fabrički već sintered, što bih se cimao.

 

 

Pre 7 sati, X8 Vračar je napisao:

Meni su se u Delti baš čudilo što je neko stavio organske pozadi.
Cena je isto 3600 radni sat.
Zamenu guma naplaćuju ceo sat za zadnju i 0,9 za prednju, to sam danas pitao jer i ja hoću da zamenim.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

 

Pa ne znam, ili Britanci nešto greše ili naši...  Vidim po forumima da je velika konfuzija po tom pitanju.

A za gume...  wow   :staa2:

Zato je meni mehaničar juče rekao  "Menjaj te gume negde."   :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Michelin Road 5 pozadi

18210 sa sajamskim popustom i popustom preko sajta

1250 montaža u Bikerhouse

 Sva sreća pa proverim lanac kakav je pre nego što sam seo. Bio je pretentious bez obzira što je majstor tvrdio da nije dirao štelovanje.

 

Prednje nemaju u našoj dimenziji, a stari model Road 4 je skuplja nego 5...

 

ff938e25c894fd5aeaf5104452b62617.jpg&key=275b2a2a4159de50b175d24af7b7573a03c9bda098e037ee53a0d617ca575a1d

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
 

Pa ne znam, ili Britanci nešto greše ili naši...  Vidim po forumima da je velika konfuzija po tom pitanju.

 

Sad sam baš gledao pločice. Kod mene su napred crvene, pozadi braonkaste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 6 sati, X8 Vračar je napisao:

 

Sad sam baš gledao pločice. Kod mene su napred crvene, pozadi braonkaste.

 

To je nakon zamene, zar ne?    A kako je bilo originalno?

Meni su napred bronzano-braonkaste, to bi trebalo da su sintered, a pozadi su plave.

 

Pretražio sam grad za SBS pločicama, ali najbolje što sam dobio je "stići će nova roba za 20-30 dana", tako da sam morao da se snalazim, pa sam uzeo Nissin semi metalic, plave.  Cena 4500 din.  Trebalo bi da su po tvrdoći nešto između sintered i organic, a mojim rotorima sada treba malo ljubavi. :)

Ugradnja prilično jednostavna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 3/30/2018 at 23:45, .milke. je napisao:

Čitam na nc700 forumu da oem ploče idu od 18 do 25k.  Prognoziranih 50K sa jednim setom je nestvarno. :D

...........

Inače, nisam siguran da je odradio baš sve što piše u service manual-u da treba odraditi (valve clearance check mi deluje kao nešto što se radi malo duže, a on je ceo servis odradio za sat i po).

Zivi bili pa videli :jee:

 

Inace, provera/stelovanje ventila ne ide na 20 vec na 24K, tad ujedno treba zameniti antifriz, skinuti i ocistit komlet usis, zameniti svecice......  nista od toga necu raditi tad, vec na 30K + zam. f. vazduha.

 

On 3/31/2018 at 11:22, .milke. je napisao:

I ja sam mislio da gledam nešto blaže za diskove, ali kada je fabrički već sintered, što bih se cimao.

..........

Pa ne znam, ili Britanci nešto greše ili naši...  Vidim po forumima da je velika konfuzija po tom pitanju.

Ako mene pitas Organic, opste poznato je da cuva disk, krace traje sto je i normalno, bolje da cesce menjam plocice nego da mi ukopava disk.

Kao sto je opste poznato da sinter bolje koci ali tek kada se ugreje, ko voli agresivniju voznju, hebe mu se za disk, Sinter je odlican za njega.

 

PS. da dopunim

Probaj da nadjes EBS plocice, ovde imas kataloske brojeve i nadjoh na Aliu neke Sommet koje ne izgledaju lose prednja, zadnja.

EBC (organic) sam stavljao na vise SW400 i 600ccm i nikad nikakvih problema, dobro kocenje, nema skripe, disk netaknut.

Takodje preporuka ide za TRW jer ih za sad nema u kopijama, mozda i najbolje resenje za plocice.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Jesi kupovao bilo šta u ovoj Sommet radnji? Ne vidim feedback korisnika niti part no. Cena je takva da sad odmah naručim pa da stoji :)
Diskovi koje imaju baš ne ulivaju poverenje, za pločice ne bih mogao da kažem na oko.

Inače, zanimljivu si temu pokrenuo sa diskovima. Baš sam se pitao koja je to razlika između auto diskova koji korodiraju nakon 1 kiše i ovih na motoru koje nikada nisam video da korodiraju.
Naime, ovo na motorima je daleko kvalitetniji čelik, nerđajući, manje porozan itd. što mu omogućava da bude mnogo tanji disk.
Samim tim što je disk kvalitetniji, omogućilo im je da se igraju sa materijalnom na pločicama jer mu uglavnom ništa ne mogu dok se ne pregreje.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisam kupio ništa od Sommet-a, kao što rekoh deluje na oko da je Ok, na Amazonu ima dobrih ocena ali svakako ne bi experimentisao jer kočnica i guma između ostalog glavu čuva tako da tu nema štednje.
Od svih ponudjenih mogućnosti, najverovatnije bi uzeo TRW sa Louis.de.

Kada sam Bokijeve gume odneo na zamenu i balansiranje kod Peđe, tad mi čovek reče da je video dosta drugih NC-ova sa ukopanim diskovima, pogotovo prednjim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ispravi me ako grešim, ali čak i Beverly 500 ima duple diskove napred. Možda je konstruktor podcenio težinu vozila i agresivnost vožnje "malog" motorcikla ?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
  To je nakon zamene, zar ne?    A kako je bilo originalno?

Meni su napred bronzano-braonkaste, to bi trebalo da su sintered, a pozadi su plave.

 

Pretražio sam grad za SBS pločicama, ali najbolje što sam dobio je "stići će nova roba za 20-30 dana", tako da sam morao da se snalazim, pa sam uzeo Nissin semi metalic, plave.  Cena 4500 din.  Trebalo bi da su po tvrdoći nešto između sintered i organic, a mojim rotorima sada treba malo ljubavi.

Ugradnja prilično jednostavna.

 

Ja sam kupio polovan, tako da znam samo odatle pa na dalje šta je bilo...Ako si uzeo Nissin ne verujem da je loše. Što se tiče cene, toliko sam platio i pločice za auto...

 

Sa druge strane, ako misliš da su bile tvrđe pločice, kako su se tako brzo potrošile ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Budite ipak oprezni sa izborom plocica.

 

Ja sam sa slicnim stavom na ER5 stavio organske i uspeo sam da ih pregrejem. Do odredjene temperature funkcionisu, ali ipak teski su nam motori. Ja sam tada vozio rutu Tara, Bajina Basta, Valjevo, Smederevo. U jednom trenutku je propala rucica prednje je samo propala do kraja.

 

Moj savet je ipak sinter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

To kažem.
Ako znamo da DOT 5 ulje ključa na 250, a DOT 4 na 230 (okvirne temperature, da ne otvaram specifikaciju sada), da li znamo na kojoj temperaturi se tope pločice?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, X8 Vračar je napisao:

Ispravi me ako grešim, ali čak i Beverly 500 ima duple diskove napred. Možda je konstruktor podcenio težinu vozila i agresivnost vožnje "malog" motorcikla ?

Ne verujem da je podcenio, NC je dobar na kocenju, tome ponajvise doprinosi veliki precnik diska i jedino sta tu treba promeniti su koc. creva.

Teflonska creva stavicu sigurno jer znam kolika je razlikam u odnosu na obicna, za moj dojam suvise je "mekana" rucica zbog sirenja creva pod pritiskom.

 

Pre 5 sati, X8 Vračar je napisao:

Ja sam kupio polovan, tako da znam samo odatle pa na dalje šta je bilo...Ako si uzeo Nissin ne verujem da je loše. Što se tiče cene, toliko sam platio i pločice za auto...

 

Sa druge strane, ako misliš da su bile tvrđe pločice, kako su se tako brzo potrošile ?

Na proslom mopedu sam imao Nissin kocnice, fabricke plocice sam prvi put zamenio posle 42.500km predjena.

 

evo slike

DSC_0056.jpg.2413af7f97d58818febf0c8bb0b4ad16.jpg

 

Sa tim motorom sam presao 52.5K, vozilo se po Alpima, Tatrima, RO.....kojekude i nikad nisam pregrejao kocnice, propadanja il bilo sta slicno.

Kad sam menjao plocice, jedino sam mogao naci original Nissin u ovlascenom servisu i ni u jednoj drugoj moto radnji.

Isao, gledao i svi prodaju fals pod nazivom original, kod svih isto pakovanje, org set kosta 10Krsd, fals set kosta 3Krsd.......evo slika i eto razlike.

 

garant da je i danas ista situacija, gore org, dole fals

DSC_0736.jpg.600ea3556eb1b6116b5da08d15eb9802.jpg

 

debljina org

DSC_0735.jpg.7a529d2ad5f748306bd449d6d23985e6.jpg

 

debljina fals

DSC_0734.jpg.b29ca7d3915494ec8741db45e4573c43.jpg

 

DSC_0733.jpg.ce00acbfe4a5190dfa6d68e99e88e922.jpg

 

Sinter necu sigurno staviti jer sam imao xx prilika videti na sta lice diskovi nakon odredjene kilometraze. Moj stil voznje ne zahteva potrebu za tim i to je to sto se toga tice.

S'druge strane, da ne ispadne da nabedjujem na Organic, naprotiv...... svako prema svojim potrebama nek stavlja sta misli da je dobro po njega i okolinu.

Ako hocete original brend da stavite, kod nas samo ovlasceni servis jer je sve drugo najverovatnije kopija ili TRW.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Imam ja TRW Sinter na zadnjem disku nov brembo na yamahi škripi ali koči odlično . 

Prednje su takođe Sinter i dalje fabričke ali će doći EBC . Guevara Beograd ih uvozi i ima . 

Ja nisam za organic osim nazad jer znam slučajeve na nizbrdicama i u nekim pričama da su se pregrejale . Doduše treba i birati na osnovu stila vožnje i jačine motora . Ja recimo na vmax od 280kg i svojih 100kg ne smem da se usudim na organske . Možda je najbolja opcija zapravo polu organske sa keramikom ili sa čime već ih mešaju . U svakom slučaju trw su odlične ali oce da malo skripe inače uzete u louis 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Kakva je situacija sa polu-sinter plocicama? Kad ste vec oko TRW, koristim organske napred jer odgovaraju mom stilu voznje i ok su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čitam pre stranu - dve kako si Darko postavio kapalicu za podmazivač i mislim da joj nije dobar položaj ;)

 

Satelis podmazivac 1.png

 

Stoji suviše visoko i suviše u levo tako da kad kapljica izađe iz kapalice, pod uticajem vetra ide u desno, "leprša" - nema dobrog podmazivanja. Pri manjim brzinama kapljica pada na dole, udara u lanac i raspršuje se i opet je podmazivanje loše, ujedno mislim da ti je potrošnja ulja veća nego što bi trebalo za dobro podmazivanje.

 

Znaš da sam ugradio veliki broj podmazivača i iz iskustva znam da se položaj kapalice kao što sam nacrtao crvenom bojom pokazao kao najoptimalniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, Aleksandar Sh. je napisao:

Imam ja TRW Sinter na zadnjem disku nov brembo na yamahi škripi ali koči odlično . 

Prednje su takođe Sinter i dalje fabričke ali će doći EBC . Guevara Beograd ih uvozi i ima . 

Ja nisam za organic osim nazad jer znam slučajeve na nizbrdicama i u nekim pričama da su se pregrejale . Doduše treba i birati na osnovu stila vožnje i jačine motora . Ja recimo na vmax od 280kg i svojih 100kg ne smem da se usudim na organske . Možda je najbolja opcija zapravo polu organske sa keramikom ili sa čime već ih mešaju . U svakom slučaju trw su odlične ali oce da malo skripe inače uzete u louis 

Bas tako, birati prema potrebi i kako kome odgovara, verujem Aleksandre da je u tvom slucaju Sinter najbolje resenje.

 

pre 42 minuta, hard_rock je napisao:

Kakva je situacija sa polu-sinter plocicama? Kad ste vec oko TRW, koristim organske napred jer odgovaraju mom stilu voznje i ok su.

Polu sinter je sigurno nesto meksi, organic imas u varijanti kevlar i ceramic.

Honda SW600 dobila je EBC Organic Kevlar (kao i mnoge druge) i mogu slobodno reci da su odlicne plocice.

IMG_20180401_115244.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Arakis

Rajce ako pogledas Pro-Oiler sajt, videces da sam mazalicu ugradio po njihovom uputsvu, zatim sam prepravio tj priblizio koliko god je moguce blize i prema dole kao sto si opisao ali dalje od toga fizicki i da hocu ne mogu.

Verujem tvom dugogodisnjem iskustvu i slazem se u potpunosti, samo sto lanac nije previse nauljen, cak naprotiv imao je manje ulja nego sto treba jer sam cackao doziranje dok ne ubodes neki optimalni rezim.

 

evo mazalice i hebe me ova poprecna precka izmedju strana

IMG_20160229_154347.jpg

 

Turio bi ja bas kakao si rekao ali nemerem moc jer je precka supljikava pa bi morao seci, krpiti kod plasticara a to mi se iskreno ne radi ili ugraditi drugu.....imas li mozda nesto pametno?

 

PS. da dopunim

ulje kad krene iz mazalice nema kapi koliko god da je dozirano zato sto ima vrlo malo prostora izmedju mazalice i lancanika tako da lancanik odma hvata ulje i spusta ga dole prema lancu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hmmm...pametno? :) 

 

Možda da navučeš dobrog termobužira na obe kapalice i tako ih produžiš?

 

Jedino je problem što su na krajevima zakrivljene tako da bi to trebalo odseći :):)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da, to bi se moglo izvesti, za sada neka ga ovako pa pratim situaciju, ako treba bice doradjeno....fala na predlogu :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 3/31/2018 at 23:58, Satelis je napisao:

 

Inace, provera/stelovanje ventila ne ide na 20 vec na 24K, tad ujedno treba zameniti antifriz, skinuti i ocistit komlet usis, zameniti svecice......  nista od toga necu raditi tad, vec na 30K + zam. f. vazduha.

 

Ma ja sam rešio da idem na 10k na servise...  Nije valjda da sad trebam ići za 4k km ponovo?  Izgleda da ću i ja sačekati 30k.  :)

A 'ladno je menjao ulje a nije promenio filter ulja...   Stvarno se razmišljam da batalim ovlašćeni servis.

Pritom nemaju pločice kočnica, nemaju onaj gumeni "well nut", nemaju ALOC šrafove za kočnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 45 minuta, .milke. je napisao:

 

Ma ja sam rešio da idem na 10k na servise...  Nije valjda da sad trebam ići za 4k km ponovo?  Izgleda da ću i ja sačekati 30k.  :)

A 'ladno je menjao ulje a nije promenio filter ulja...   Stvarno se razmišljam da batalim ovlašćeni servis.

Pritom nemaju pločice kočnica, nemaju onaj gumeni "well nut", nemaju ALOC šrafove za kočnice...

Ulje u motoru, filter ulja i f. DCT-a se menja obavezno na prvom servisu ili ti na 1.000km.

Sledeca zamena sledi na 12.000km i tad se menja samo ulje u motoru.

Sledeca zamena je na 24.000km, menja se sve kao na prvom servisu i tako sve u krug.

Menjam ulje i filtere izmedju 6-8K, nema glava da boli ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)
8 hours ago, .milke. said:

 

Ma ja sam rešio da idem na 10k na servise...  Nije valjda da sad trebam ići za 4k km ponovo?  Izgleda da ću i ja sačekati 30k.  :)

A 'ladno je menjao ulje a nije promenio filter ulja...   Stvarno se razmišljam da batalim ovlašćeni servis.

Pritom nemaju pločice kočnica, nemaju onaj gumeni "well nut", nemaju ALOC šrafove za kočnice...

Servis ti je obavezan na svakih 12.000 po manual-u ili godinu dana sta pre "istekne". Takodje ulje se menja ali filter ne svaki put vec da kazem svaku drugu zamenu ulja, menja se filter, pricam kako pise u manual-u a toga se drze u ovlascenom servisu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 3 sati, Funky je napisao:

Servis ti je obavezan na svakih 12.000 po manual-u ili godinu dana sta pre "istekne". Takodje ulje se menja ali filter ne svaki put vec da kazem svaku drugu zamenu ulja, menja se filter, pricam kako pise u manual-u a toga se drze u ovlascenom servisu...

Ako se desi da npr. godinu dana istekne na  npr 7000 km, i odradi se servis, sledeći se radi na tih 7 + još 12, odnosno na 19K km?  

Meni je ovo treći servis (1K, 10K i sada na 20K), a on bi u manual-u bio na 24K km i ima predviđenu zamenu svih filtera i još neke preglede koji kod mene nisu obavljeni.  Jedino ako ne misle da odvozam još 4K km pa da im dođem ponovo...  :-/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Kao sto si napisao ako se desi da ti godinu dana istekne na 7000 km onda radis na 7000km servis bez obzira koliko si presao, nemoj da te buni, gledaj samo to kao na rok trajanja za ulje npr.

 

Znaci ako ti godinu dana istekne na 7000km tada se radi, sledeci radis na 12.000+7.000(koliko si presao npr)=19.000 km ili narednih godinu dana. Ako predjes posle tih 7000km manje npr 5000km i istekne ti godinu dana onda servis radis fakticki na 12.000km.

 

Ja isto nisam razumeo al mi je jedan momak iz Delte posle sve objasnio. Ovo je sve bila prica za REDOVAN SERVIS znaci ulje + filteri i kontrola motora generalno koja ide uz te servise.

 

Sto se tice tvog sledeceg servisa najbolje da ih nazoves i pitas, jer na 24k treba valjda i stelovanje ventila itd, pa ih pitaj dal da dolazis za 4k opet ili cekas sledeci mali servis za zamenu ulja gde ce sve to odraditi... Za to ti ne mogu pomoci moras da se raspitas kod njih... 

 

Takodje ako ti nisu zamenili ulje u kocnicama do sada a proslo je 2 godine, obavezno to odradi, ja sam skoro to zamenio, ulje je bilo katastrofalne boje... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja