Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
2 hours ago, Alekre said:

Neko je već to proračunao i verujem da je znao šta radi :)))

 

Pored snage, verujem da je "manji" lanac i zarad cilja tako male potrošnje. To je po meni za NC broj 1. adut.

Na kraju krajeva koliko god ga kudili, nikome taj lanac koji je toliko "los" nije otisao posle 10k km i slicno. Masina radi mirno, prelazi brdo km, lanac traje nista manje od proseka, sve fercera o cemu pricamo tako da ne bih ja tu nista dir'o :)

Ali eto samo cavrljamo radi novih saznanja, ideja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
19 minutes ago, dragan_alumiroi said:

Da dodam par stvari koje sam primetio.
Prvo, ove preskupe Metzler Roadtec01 gume ipak ne vrede toliko. Posle 10.000 su počele da proklizavaju i više ne lepe kao do sada.
Drugo, zato što nije u tom trenutku bilo zadnjeg zupčanika sa 39, stavio sam, tj. majstor, 38 zupca. I primeti se razlika u modu D ako hoću malo jače da ubrzam. Više se trese.

I kod mene su fabricke pocele da klizaju posle 12k km. No to je i ocekivano.

Zanimljivo mi je bilo da su tada postale jako bucne. Kako ubrzavam tako je bio glasniji zvuk zujanja kao kad se ide preko bele linije sa onim tackicama. Pogotovo kad malo nagnem motor. Valjda ono malo nepotrosenih kanala na bokovima to izaziva. Sada mi kramponke ne zuje toliko..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Da dodam par stvari koje sam primetio.
Prvo, ove preskupe Metzler Roadtec01 gume ipak ne vrede toliko. Posle 10.000 su počele da proklizavaju i više ne lepe kao do sada.
Drugo, zato što nije u tom trenutku bilo zadnjeg zupčanika sa 39, stavio sam, tj. majstor, 38 zupca. I primeti se razlika u modu D ako hoću malo jače da ubrzam. Više se trese.
Meni je napred 01, od kad sam uzeo motor, sad je vec ozbiljno na kraju, ali drzi perfektno.. Za zadnju 01 ne znam kako se ponasa, ali ova prednja je odlicna, narocito na mokrom. Imao sam kocenje po potoku na auto putu ispred Rijeke kad me je neki kombiša nabio u bankinu, guma nije mrdnula, uz kocenje svom silom sa 100 na 20kmh...

Stizu mi u utorak one Mitas touring force, pa cu bas videti razliku u kocenju prednjom, mozda sam u zabludi da je i ovo sad extra.. A za zadnju Metzeler Z8 mislim da je ozbiljno precenjeno djubre, platio sam je 18000rsd i evo je sva se ukockala posle 10 000km, na sve strane ima neke rezove, iako sam imao samo jednu voznju po makadamu do Uvca kad je i popustila, tj probusilo je nesto, ostalo sve asfalt..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Prednja je mrdnula jednom i baš malo pa to ne uzimam za ozbiljno ali zadnja... Juče ceo dan imam osećaj kao da je popustila, da je manji pritisak.
Ja ću u nastavku da pređem na jeftinije, npr Mitas ili možda Dunlop, i da ih menjam češće. Sada mi je niti da menjam niti da ne menjam. Bzvz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Prednja je mrdnula jednom i baš malo pa to ne uzimam za ozbiljno ali zadnja... Juče ceo dan imam osećaj kao da je popustila, da je manji pritisak.
Ja ću u nastavku da pređem na jeftinije, npr Mitas ili možda Dunlop, i da ih menjam češće. Sada mi je niti da menjam niti da ne menjam. Bzvz
Hvala za ovo, ja sam upravo zbog zadovoljstva prednjom, vagao izmedju Mitasa i njih, ali ipak je presudila cena, zbog priprema za put i odmor.
Koliko si presao sa njima do sada?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Od momenta kad se makina upali I krene....sve se haba.

 

Zivot lanca zavisi prvenstveno od odrzavanja, nacina upotrebe motocikla I same jacine lanca (VX, VX2, VX3, ZVM-X).

Inzinjeri predvideli da za tu konjazu ide 520 lanac dok za recimo 70-80ks ide 525, 100+ks 530 pa I tu opet ima podgrupa u jacini.

 

Sto se guma tice, Angel GT je drzao odlicno do nekih 18K, posle toga samo na dobroj podlozi.

Mitas za sada toliko dobro drzi da sam u krivini zakacio cipele sa obe strane. To sam isto radio sa Bridgestone kao I sa Pirelli gumama ali u tom slucaju dosao bi do ivice njenog kraja (zadnja), nema di dalje.

Takav slucaj nije sa Mitas gumom, isti uslovi dok do kraja ima jos oko 8mm odprilike.

Dobra je na iznenadno kocenje ali ne znam kakva je na mokroj polozi.

Rano je bilo sta presuditi kod Mitasa jer su sveze, prava slika tek treba doci al eto bar nekih zapazanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
50 minutes ago, Satelis said:

Od momenta kad se makina upali I krene....sve se haba.

 

Zivot lanca zavisi prvenstveno od odrzavanja, nacina upotrebe motocikla I same jacine lanca (VX, VX2, VX3, ZVM-X).

Inzinjeri predvideli da za tu konjazu ide 520 lanac dok za recimo 70-80ks ide 525, 100+ks 530 pa I tu opet ima podgrupa u jacini.

 

Sto se guma tice, Angel GT je drzao odlicno do nekih 18K, posle toga samo na dobroj podlozi.

Mitas za sada toliko dobro drzi da sam u krivini zakacio cipele sa obe strane. To sam isto radio sa Bridgestone kao I sa Pirelli gumama ali u tom slucaju dosao bi do ivice njenog kraja (zadnja), nema di dalje.

Takav slucaj nije sa Mitas gumom, isti uslovi dok do kraja ima jos oko 8mm odprilike.

Dobra je na iznenadno kocenje ali ne znam kakva je na mokroj polozi.

Rano je bilo sta presuditi kod Mitasa jer su sveze, prava slika tek treba doci al eto bar nekih zapazanja.

Drug, potrosena mi je veoma zadnja guma.. Razmisljao sam da cekam sledecu sezonu ali su me prijatelji nabrukali jer je bas izlizana... Zamenio bih sada zadnju gumu a na prolece bi uzeo prednju... Da li da i ja kupim ove mitas touring koje si ti kupio? Da li mi mozes poslati link ovde ili na pp gde da nadjem zadnju gumu da porucim.. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Vargapi

Deder uslikaj gumu da vidiimo koliko je potrosena. Ako neces imati neku km do kraja sezone mozda moze pricekati zamenu. Ako ces imati km I bas je potrosena.... glupo je dovoditi sebe u nezgodnu situaciju zarad par crvenih.

Kupio sam kod Bakija iz KG....kucaj na gugletu Baki doo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Baki nema vise, naručio ja danas poslednji komad ( barem po stanju na sajtu).. Sutra ce me zvati da potvrde slanje, pa cu ih pitati da li imaju još..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
[mention=43629]Vargapi[/mention]
Deder uslikaj gumu da vidiimo koliko je potrosena. Ako neces imati neku km do kraja sezone moda moze pricekati zamenu. Ako ces imati km I bas je potrosena.... glupo je dovoditi sebe u nezgodnu situaciju zarad par crvenih.
Kupio sam kod Bakija iz KG....kucaj na gugletu Baki doo.
Evo par slika u prilogu3b5a54f3b3d8ef4d0f9bbec17f56ba91.jpg8fb6f7badeb7ac2a94fc59018cd416da.jpgf2b9990b6428771cef3bf6e32927c1ea.jpg6322cde726622dd84da8527c0293c777.jpg

Sent from my S10+ (SM-G975F) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Da dodam par stvari koje sam primetio.
Prvo, ove preskupe Metzler Roadtec01 gume ipak ne vrede toliko. Posle 10.000 su počele da proklizavaju i više ne lepe kao do sada.
Drugo, zato što nije u tom trenutku bilo zadnjeg zupčanika sa 39, stavio sam, tj. majstor, 38 zupca. I primeti se razlika u modu D ako hoću malo jače da ubrzam. Više se trese.


Vidiš, ovo je zanimljivo sa zupčanikom.
Računaju ljudi jedan zub manje više, ali neki drugi ljudi su i to proračunali. Čudno da se DCT ne buni, mada ne znam koji su mu parametri koje prati na svojoj mapi... Kolika mu je sada max brzina??? :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




Stizu mi u utorak one Mitas touring force, pa cu bas videti razliku u kocenju prednjom, mozda sam u zabludi da je i ovo sad extra.. A za zadnju Metzeler Z8 mislim da je ozbiljno precenjeno djubre, platio sam je 18000rsd i evo je sva se ukockala posle 10 000km, na sve strane ima neke rezove, iako sam imao samo jednu voznju po makadamu do Uvca kad je i popustila, tj probusilo je nesto, ostalo sve asfalt..



Jel ta zadnja 2CT?
Za taj novac si mogao Michelin da uzmeš. Imam nekih problema sa prednjom, ali se bar zadnja nije ukockala...


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Neko je već to proračunao i verujem da je znao šta radi :)))
 
Pored snage, verujem da je "manji" lanac i zarad cilja tako male potrošnje. To je po meni za NC broj 1. adut.
Mislim da je tu otpor kotrljanja minimalan, pogotovo ako bi se lanac sporije trošio, duže bi se vozilo sa lancem koji je u fabričkim merama.

Potrošnja je na NC takva jer se okreće do 5000 obrtaja. Možda je kompresija malo veća da bi mogao da se vozi na nižim obrtajima...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 18 minuta, X8 Vračar je napisao:


 

 


Jel ta zadnja 2CT?
Za taj novac si mogao Michelin da uzmeš. Imam nekih problema sa prednjom, ali se bar zadnja nije ukockala...


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

 

Veruj mi da nisam gledao i proveravao detaljnije, ali mislim da nije.Prethodnu Michelin 2CT (ukockala se za 5000km) sam izbusio tako da nije mogla da se krpi,  sve se desilo u subotu, a u nedelju sam planirao put na Grossglockner, po radnjama sam imao neki Dunlop 10k RSD, ali sam uspeo da za njega vidim da je djubre na netu i nisam zeleo da rizikujem. Sledeca opcija je bio Z8 za koji su svi rekli da je odlican za touring i da ljudi ubijaju lagano 20k km, ova ako dobaci 15000km bice super. 

Prosli vikend sam isao u Bosnu (Sarajevo, Mostar..) i bas sam peglao krivine, pa sam je i obradio sa strane malo.. :)
Da se razumemo, odlicno drzi, ali imam neki osecaj (psiha verovatno) da kada krenem da obaram motor, taj rub izmedju ukockanog dela i bocnog koji treba da drzi u krivini, kao da napravi neki prelaz, sto mi se nikako ne svidja..

Generalno meni ce biti tesko da nadjem adekvatnu gumu, jer sam za sad od aprila od kad imam ovaj motor presao 22 000km, od toga verovatno 60% na auto putu, natovaren u dvoje.. 

A Mitasu predstoji test, jer 1. Sept idem za Tursku, pa cemo videti koliko je otporan.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
1 hour ago, Vargapi said:

Evo par slika u prilogu3b5a54f3b3d8ef4d0f9bbec17f56ba91.jpg8fb6f7badeb7ac2a94fc59018cd416da.jpgf2b9990b6428771cef3bf6e32927c1ea.jpg6322cde726622dd84da8527c0293c777.jpg

Sent from my S10+ (SM-G975F) using Tapatalk
 

Druze, da ne ispadne da te nagovram i da zbog mene izlomis sebe ili motor ili oboje, kod mene bi ova guma presla jos 3-5 000 km. Ja menjam kada ispadne platno i to ne malo, vec ljudski. 

S tim da sam svestan da takva guma ne izbacuje uopste vodu na drumu, te kada se isti natopi vodom vozim kao po ledu, tj. jajima.

 

Ova sa slike je presla jos 1 000 km pre nego je zamenih.

20190504_204857.thumb.jpg.1757721cf57052fb6f36087e2e6fbcb2.jpg

  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@ProMaster

 

Avon 3DXM. Odnosno, Xtra Mileage. To je guma koji ima bukvalno automobilsku dubinu šare i po tome je jedinstvena. Pre svega je za motore tipa GTR1400, FJR, ST1100. 

 

Michelin Pilot Road 4 ima 6.5mm šaru, Avon čak 8mm. Čak šta više jeftina je guma. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Interesantno, 115e je zadnja u 160/60/17.. 
Hvala i za ovo i za  Enuma lanac.. :)

Zamisli divote, na 30 000km zamenis lanac i gume u kompletu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS

Zaboravio sam jos nesto da pitam... Na internetu sam nasao razlicite odgovore... Na koliko pumpate gume na NC750x 2014 ? 
Meni reko majstor da obe pumpam na 2.4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 15 minuta, Vargapi je napisao:

Zaboravio sam jos nesto da pitam... Na internetu sam nasao razlicite odgovore... Na koliko pumpate gume na NC750x 2014 ? 
Meni reko majstor da obe pumpam na 2.4

Pusti ti tog majstora, prednja 2.5 bara, zadnja 2.9.  Eventualno ih van asfalta malo popustiš, ali ih odmah vraćaš na preporučeni pritisak.

 

E sad, pritisak se meri sa hladnim gumama, ali da li se uzimaju u obzir koferi i saputnik na motoru?  2.9 bara na klot motorciklu i sa dodatnih 100kg tereta bi trebalo da ima razlike, zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
Pusti ti tog majstora, prednja 2.5 bara, zadnja 2.9.  Eventualno ih van asfalta malo popustiš, ali ih odmah vraćaš na preporučeni pritisak.
 
E sad, pritisak se meri sa hladnim gumama, ali da li se uzimaju u obzir koferi i saputnik na motoru?  2.9 bara na klot motorciklu i sa dodatnih 100kg tereta bi trebalo da ima razlike, zar ne?
Aha okej.. Sutra cu ih napumpati :)
Uglavnom vozim sam i nekad lepsu polovinu sa mnom..

Sent from my S10+ (SM-G975F) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Fabrika je sasvim ok. 

Cisto radi poredjenja, na kolima pratim preko racunara. Hladna guma 2.28. Voznja na normalnoj temperaturi i nocu 2.3. Voznja danju na +xy stepeni 2.6. To je ogromna razlika, a posto uglavnom vozimo na visokim temperaturama ne preterujte sa pumpanjem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x





Vidiš, ovo je zanimljivo sa zupčanikom.
Računaju ljudi jedan zub manje više, ali neki drugi ljudi su i to proračunali. Čudno da se DCT ne buni, mada ne znam koji su mu parametri koje prati na svojoj mapi... Kolika mu je sada max brzina??? default_0a-smiley.gif

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Dct se ne buni ali se motor buni.
Max brzinu nisam probao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Vargapi

Ako ce ti biti za utehu, moje su bile grdje pre nego sto sam zamenio.

Moze se voziti ali moras biti dosta obazriv jer potrosene gume nece isto drzati na dobroj I losijoj podlozi + motocikl se ne zaustavlja isto na kocenju.

 

Gume.....

Michelin PR5 nisam hteo jer su mnogo mekane, prednja kad dobije "lopatice" hoce da bruji kao lezaj tocka da je otisao.

Ko moze, Angel GT2 (2CT zadnja guma) mislim da je dobar izbor.

Pritisak kao sto su ti rekli 2.4 - 2.9b ili ako si natovaren 2.5 - 3.1b na hladnoj gumi.

Ako je veci pritisak od preporucenog, guma se brze trosi po sredini, ako je dosta manji ondak se opanak vise trosi sa strane.

Na manjem pritisku se rves sa kormanom kad treba da skrenes il okrenes motoikl na malom prostoru, tesko dodje u pm, u voznji nikako nije dobar ugodjaj.

 

Lancanici.....

Slicno je kao na bajsu sa brzinama, jedan zub gore-dole dosta menja situaciju/odnos tako da se uvek treba drzati fabrike.

Kod nas je 17/43 odnosno 17/39 za DCT verziju, ako se promeni odnos koji se gadja/prati, performanse mogu ostati iste al zato nece biti isto na spaneru. Tuj ce imati manje prostora za spanovanje.

 

@milomir22

Auuu jbt sta ti vozis :staa2:..... takva guma jedino za do prodavnice tu u kraju, ne verujem da bi na put il vikend voznju 300-500km krenuo sa takvim opankom.

Nek ona moze preci jos 1K do totalnog raspada al prvi iole ostriji kamicak je otvara tj sece I cao momentalno bude, nema krpjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja