Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
On 21.12.2021. at 16:08, Ferty_ je napisao:

@Rakhil @Kadezi da li ste montirali stendere? 

Ima li neka fotka polozaja?

Lako se podize motor?

Namontirao ja danas. Sve je kako treba, štender je taman kraći u odnosu na predhodni

 

20220105_153530.thumb.jpg.c107d0cfbf0024ccfd5a90e47e1316c8.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
8 hours ago, Yanco said:

Posle 5000km na novom NC već se skinula boja kod fuzastera :stabre:

 

20220105_145212.thumb.jpg.b31f6c07574927d29a3f94860eb1fd9b.jpg

Sace kinezi odmah da nacrtaju stikere za taj deo

Promenio član muljaz
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
On 1/5/2022 at 3:16 PM, Yanco said:

Posle 5000km na novom NC već se skinula boja kod fuzastera :stabre:

 

20220105_145212.thumb.jpg.b31f6c07574927d29a3f94860eb1fd9b.jpg

 

Da, i ja sam primetio da mi farba ostaje na cipeli. Cak i nakon krace voznje.

Izgleda da je taj deo napravljen sa DCT varijantom na umu :(

 

Znaci, mogu ocekivati da se ovako oguli i kod mene...

 

Mozda nalepim neku foliju tu, da zastiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To i treba da se guli koliko god pazili i sta god zalepili cipela ce u vecoj ili manjoj meri da trljka .... cim trljka znaci da se vozi, cim se vozi..... nista ja tu ne bi diro :).

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 6 sati, Satelis je napisao:

To i treba da se guli koliko god pazili i sta god zalepili cipela ce u vecoj ili manjoj meri da trljka .... cim trljka znaci da se vozi, cim se vozi..... nista ja tu ne bi diro :).

Ma nek se guli, nije problem, niti mi smeta niti ću ga farbati ili lepiti foliju. Al baš da se ovako oguli za pola godine, to baš i nije lepo. Čak nije bilo ni pola godine, ovo sam video još letos, nego se sad setih da slikam i podelim. Generalno, ko bude bio u kontaktu sa novim NC, videće koliko je kvalitet plastike dosta lošiji. Na modelu 2012 plastika je bila robusna i jaka, na 2016 već se videlo da je sve malo tanje, a na ovom novom je skoro pa kao kineski skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT

Jedno glupo: ima li neko pametno resenje za tank torbu za 2021. godiste? Znam da ima frank, ali kontam, dokumenta, voda i sitnice koje stavis u njega, moras da stanes, ugasis motor, izvadis kljuc, pa ubodes u bravu od franka...ovako u frank stavis kisno odelo, kompresor, alat i drangulije koje ti trebaju ređe a u tank torbu to sto ti treba usput. Pri tome me interesuje da li ste naleteli na nesto sto je lako skinuti i poneti sa sobom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Jedno glupo: ima li neko pametno resenje za tank torbu za 2021. godiste? Znam da ima frank, ali kontam, dokumenta, voda i sitnice koje stavis u njega, moras da stanes, ugasis motor, izvadis kljuc, pa ubodes u bravu od franka...ovako u frank stavis kisno odelo, kompresor, alat i drangulije koje ti trebaju ređe a u tank torbu to sto ti treba usput. Pri tome me interesuje da li ste naleteli na nesto sto je lako skinuti i poneti sa sobom. 
Izvini ali šta je "frank"?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 350 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Eto, lepo na Srpskom kada se napiše sve je jasno

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, Jedan_dva je napisao:

Jedno glupo: ima li neko pametno resenje za tank torbu za 2021. godiste? Znam da ima frank, ali kontam, dokumenta, voda i sitnice koje stavis u njega, moras da stanes, ugasis motor, izvadis kljuc, pa ubodes u bravu od franka...ovako u frank stavis kisno odelo, kompresor, alat i drangulije koje ti trebaju ređe a u tank torbu to sto ti treba usput. Pri tome me interesuje da li ste naleteli na nesto sto je lako skinuti i poneti sa sobom. 

Za sada nema kao sto ima za prethodni model, Givi EA116.

Verujem da će napraviti neku mogućnost jer je truba da za prethodni ima a novi da nema.

U ostalom, relativno lako možeš napraviti nosače na novom modelu jer se ta crna plastika skida, nakačiš Givi gore pomenuti i ćao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT
pre 17 minuta, Satelis je napisao:

Za sada nema kao sto ima za prethodni model, Givi EA116.

Verujem da će napraviti neku mogućnost jer je truba da za prethodni ima a novi da nema.

U ostalom, relativno lako možeš napraviti nosače na novom modelu jer se ta crna plastika skida, nakačiš Givi gore pomenuti i ćao.

Znam za taj Givi, ali on podrazumeva da imas rupe na crnim plastikama na poklopcu. Odsrafljivao sam iznutra jedno desetak srafova, nadajuci se da cu otkriti kako da provucem kaiseve tog Givija, ali sam time skinuo samo crveni (boja motora) deo koji je preko poklopca franka spolja i ide izmedju i oko te dve crne plastike. Te dve crne plastike su neodvojive od poklopca pa bih morao da ih busim i ugradjujem spolja neke nosace na njih sto ce em ruzno da izgleda kad nema tank torbe em da mi kroz te rupe potencijalno ulazi voda u frank. Ili ja nisam video neku bolju mogucnost?

Shad ima pin system, koji po pravilu ide na rupe od poklopca rezervoara. Moglo bi na ovoj crvenoj plastici da se buse 3 ili 4 rupe (ima 2 varijante sa 3 i 4 pina) i usrafe pinovi na koje se posle kaci tank torba ali me nervira da busim motor, pogotovo spolja gde se vidi. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Možda bi moglo da radi ako se zalepe parčići čel. lima ispod te spoljne plastike na mestima gde su magneti tank torbe. Tako se ništa ne bi videlo a mogu da se koriste torbe sa magnetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jedan_dva

Moze sistem pin kacenja ali pre sam za Givi jer bolje prati liniju plastika + moze stati zaista mnogo sitnica.

 

IMG-20181031-120721.jpg

 

Torbu gotovo da nikad ne skidam sa bajka, ponesem je sa sobom jedino kad putujem preko i to ne zbog kradje već zbog stvari koje mi trebaju u smeštaju.

 

IMG-20181031-120311.jpg

 

Probao bi da nadjem plastiku ćirilično P crne boje, 4kom., to bi mi bio nosac .

Odredio bi mesta gde treba da probušim i zavarim P nosac sa unutrašnje strane poklopca prtlj. za kacigu.

Em se ništa ne vidi, em nema trika da udje voda, čvrsto, spolja lepo izgleda jer ništa ne bi bilo glomazno a i boja se uklapa.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
15 hours ago, Jedan_dva said:

Jedno glupo: ima li neko pametno resenje za tank torbu za 2021. godiste? Znam da ima frank, ali kontam, dokumenta, voda i sitnice koje stavis u njega, moras da stanes, ugasis motor, izvadis kljuc, pa ubodes u bravu od franka...ovako u frank stavis kisno odelo, kompresor, alat i drangulije koje ti trebaju ređe a u tank torbu to sto ti treba usput. Pri tome me interesuje da li ste naleteli na nesto sto je lako skinuti i poneti sa sobom. 

Ne moras da stanes, gasis motor itd. Skoro svih 30.000km sam presao sa otvorenim gepekom (po srpski). 

Zakljucavam ga iskljucivo kada se udaljavam od motora ili kad zavrsim voznju i parkiram. Uvek sve na dohvat ruke pa cak i u toku voznje rukavoce, telefon, punjenje, krpica za vizir...

 

Druga opcija je uradi blanko kljuc bez čipa i koristi ga samo za otkljucavanje gekepa ako bas zelis da u toku voznje bude zakljucan, a da ne moras da gasis motor da bi nesto uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
16 hours ago, Jedan_dva said:

Jedno glupo: ima li neko pametno resenje za tank torbu za 2021. godiste? Znam da ima frank, ali kontam, dokumenta, voda i sitnice koje stavis u njega, moras da stanes, ugasis motor, izvadis kljuc, pa ubodes u bravu od franka...ovako u frank stavis kisno odelo, kompresor, alat i drangulije koje ti trebaju ređe a u tank torbu to sto ti treba usput. Pri tome me interesuje da li ste naleteli na nesto sto je lako skinuti i poneti sa sobom. 

Prošla je cijela godina od kako se pojavio ovaj model a još uvijek nema rješenja za tank torbu. 

Honda se 2021 sa dizajnom uzduznih plastika na poklopcu trunka/ trapa /podruma vratila dijelom na 2014 čini mi se, a tada ako se ne varam, isto nije bilo rješenja za tank torbu sve dok nisu došle plastike sa rupama 2016.

Tako da mislim da od toga neće biti ništa a volio bih da se varam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
Pre 18 sati, Jedan_dva je napisao:

Jedno glupo: ima li neko pametno resenje za tank torbu za 2021. godiste? Znam da ima frank, ali kontam, dokumenta, voda i sitnice koje stavis u njega, moras da stanes, ugasis motor, izvadis kljuc, pa ubodes u bravu od franka...ovako u frank stavis kisno odelo, kompresor, alat i drangulije koje ti trebaju ređe a u tank torbu to sto ti treba usput. Pri tome me interesuje da li ste naleteli na nesto sto je lako skinuti i poneti sa sobom. 

Pa vidi...na NC 2014g mi je cucnula samo mreza za tank.
Inace se taj strap stavlja pozadi ali sam na prethodnom VT500c to stavljao napred na suzu i super se uklopilo.

Ovaj put je i bolje jer zakacim za frunk vrata i ostanu funkcionalna. Ne smeta kederima od vrata isto tako. Idealno.
Ja sam jedino nasao mrezu koja je znatno gusce pletena tako da mogu i sitnije stvari da poubacujem a da ne ispadne.
Odlicno stoji npr.mapa u tome sa par osnovnih sitnica.

Motorcycle-Luggage-Net-Bike-6-Hooks-Hold-Down-Fuel-Tank-Luggage-Mesh-Web-Styling-M15.jpg

Promenio član Max Dingospo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT
Pre 14 sati, Satelis je napisao:

Jedan_dva

Moze sistem pin kacenja ali pre sam za Givi jer bolje prati liniju plastika + moze stati zaista mnogo sitnica.

 

Givi je tu tank torbu napravio bas za ovaj motor. Svaka druga sigurno oblikom dna i velicinom ne prati oblik poklopca. Vece pokrivaju bravu za otvaranje gepeka, manje izgledaju kao piletu sisa... Sveti Soićiro se u grobu okrece jer su njegovi sledbenici izostavili rupe za Givijevu torbu na ovom modelu.

 

 

Pre 14 sati, Satelis je napisao:

Probao bi da nadjem plastiku ćirilično P crne boje, 4kom., to bi mi bio nosac .

Odredio bi mesta gde treba da probušim i zavarim P nosac sa unutrašnje strane poklopca prtlj. za kacigu.

Em se ništa ne vidi, em nema trika da udje voda, čvrsto, spolja lepo izgleda jer ništa ne bi bilo glomazno a i boja se uklapa.

 

Meni je pala na pamet slicna ideja, isto П ali metal, tanka sipka (4-5mm), crne boje, sa navojima na krajevima, 4 komada, izbusim kroz crne plastike, provucem kaiseve i leptir maticama pritegnem iznutra. Izmedju matice i plastike stavim podlosku koja je sa jedne strane metal (ka matici) a sa druge guma (imam ih) da bi kada se pritegne zatvorila ulaz vodi unutra.

 

Bazu skidam samo kad perem makinu (bez alata jer su leptir matice) a posto su kaisi pritegnuti iznutra, ne moze ni da se ukrade, a torbu nosim sa sobom kada odem od motora.

 

Cekam neki lepsi dan i da konacno stane ovaj ludacki vetar u CG pa da podjem motorom i do prodavnice gde prodaju SHAD i probam da li je moguce uopste pin sistem jer je sredina (gde bih busio), izmedju crnih plastika, niza od crnih plastika i moguce je da pinovi ne bi bili dovoljno visoki da udju u rupe na dnu torbe i zabrave se jer bi torba legla na crne plastike. 

 

Isprobacu obe varijante a snimam i dalje situaciju po netu za neku varijantu bez busenja, mada kako rece @Limeni67izgleda od namenske torbe za ovaj model nece biti nista.

 

Ima i neka varijanta sa trakama koje idu na korman i ispod sedista, ali ne valja jer da bi isla ispod sedista treba odviti dva srafa svaki put kad je stavljas i skidas a trake se ne odvajaju od same torbe.

 

@Max Dingosponasao sam slicnu mrezicu kao ova na tvojoj donjoj slici, ali sam nju mislio da uglavim sa donje strane poklopca i da izmedju nje ubacim lakse stvari (kisno odelo, dokumenta...) te da tako organizujem prostor u gepeku.

 

@Ferty_ koliko sam ja avetan, da ne zabravim poklopac, tacno bi mi se otvorio u nekoj krivini i isterao me iz pameti :)

 

Hvala na komentarima....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovaj model sam takodje uzeo u razmatranje dok se E116 nije pojavio.

 

Screenshot-2018-05-01-00-28-20.png

 

Screenshot-2018-05-01-00-29-15.png

 

Screenshot-2018-05-01-00-28-45.png

 

Moglo se na Aliu naci za neke smesne novce, secam se da nije bila preko 25e.

 

Ono sta jos mozes uraditi je da namestis da bude na jake "cicak" trake (nije klasicna cicak traka), nema busenja, budzenja velikog. Ima da se kupe 3M bas kvalitetne i bude na klik.

 

PS. 

Dopuna posta

 

Na ovu 3M traku mislim, kad zabravi jaka je ko djavo, neogranicen br. kopcanja. 

Donju stranu zalepis na plastiku, gornju stranu prostepa snajder na samoj torbi ;)

http://korus.rs/proizvodi/3m-dual-lock-3560-samolepljivi-industrijski-cicak/

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 350 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Dare, isto smo razmišljali, s'tim da ja nisam ima živaca da dugo razmatram. Ja sam kupio obe Givi torbe. Prvo, ovu istu sa linka. Razlika je ogromna, sve što sam budžio, na kraju nisam bio zadovojan. Namenska je legla kao dupe na nošu, taman...

Naravoučenije, stpljen - spašen...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Budzio sam sve i svasta, jedini je uslov da mora lepo izgledati pored toga sto treba vrsiti funkciju jer drugacije nema smisla :)

Ne mogu se svega setiti u trenutku ali eto jeftinog resenja sa tom 3M dual trakom.

Takva mi drzi cntralu podmazivaca lanca od prvog dana ugradnje, neverovatno koliko je jak cicak.

 

evo je

IMG-20160609-221951.jpg

 

moram sa obe strane uhvatiti prstima da bi raskacio centralu

image-0-02-01-0e45f78d3bf8a8d1d150f6a115

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

@Satelis ova cicak traka je na linku 1700 (ne pise koja kolicina), a u lindi bude za 250din pakovanje 4 kompleta 2x10cm.

 

Edit: cicak je odlican. Mene licno uvek brine popustanje lepka bilo kog sistema kacenja. Ne secam se kad sam nasao neki super samolepljivi sta god da se nije odlepilo na suncu pre svega, a i od vlage. Zato uvek uzmem u maloj tubi obican silikon koji takodje zavrsava sav posao ili neki dvokomponentni ako je nesto za trajno. Par tacaka malo debljih da se naprave jastucici koji eliminisu vibracije i stvar radi. Nikako ne ici sa tankim slojem jer se lako rasusi i odlepi. Staklorezac me naucio nekim cakama : )

 

@Jedan_dva otvorio mi se mozda 3x u exttemnim situacijama tipa duva nenormalan vetar bocni ili idem 150km/h u kombinaciji sa vetrom. Ovako nece.

I za to ima resenje. Sa unutrasnje strane poklopca imas kukice gde se stavi neki lastiš pa tu stavljas prvu pomoc, alat, buff, potkapu kome sta treba i to ce otezati poklopac. Druga opcija je kratko rastegljivo uze sa jedne strane busnes unutrasnji zub na poklopcu i vezes ili kukicom kao za moto mrezicu ili onom malom za kacenje presvlaka sedista, a sa druge strane istim sistemom lastis zakacis na kraj crne plastike iza bravice blize kormanu. Uvek ces videti lastis kao ppdsetnik da ne zaboravis da zatvoris gepek, a drzace ga da se ne otvara. 

16419803351573223555156428064124.jpg

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

3M VHB traka moze da spadne samo pomocu spica i cekica. Stoji mi na kacigi od kako je izasao prvi GoPro. Na motoru takodje. Na pocetku sam dodatno vezivao kameru kanapcicem, kasnije kliknem i gas. Pre ce pukne neki od drzaca nego sto ce da se odlepi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, Ferty_ je napisao:

ova cicak traka je na linku 1700 (ne pise koja kolicina), a u lindi bude za 250din pakovanje 4 kompleta 2x10cm.

 

Edit: cicak je odlican. Mene licno uvek brine popustanje lepka bilo kog sistema kacenja. Ne secam se kad sam nasao neki super samolepljivi sta god da se nije odlepilo na suncu pre svega, a i od vlage.

Link sam okačio cisto da se vidi na šta mislim. Traka se može kupiti na Altini, davno je bilo kad sam uzeo, inače ide na 1m. Meni je trebalo 10-15cm tako da mi je lik secnuo i dao za dz.

 

Muljaz me preteče, isto htedoh reci.... teško da će se odlepiti, nema potrebe za silikonom ili diht masom ili nečim sličnim.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja