Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Lanac propo...ringovi popucali. Vreme mu je. A lancanici ko novi :na_glavi:
Gde mogu da uzmem solidan lanac a da nije 25.000+ iz Delte.

Fala vi fala.

Nije u delti lanac skup, već rad.
aee22a13295a0040ebb05ec4616f5bca.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Au bogtejebo...meni je bas kontakt osoba tamo rekla da bi samo lanac kostao 25.000rsd a uz to rad odnosno ruke ne vise od 3.000rsd.
Jel moguce da su oni ugradili te svoje sate u cenu lanca samo da bi pravdali kroz 'originalnost' takvog rezervnog dela jer se cena uklapa sa onim sta su meni rekli.:dil:

Meni je istog trena bilo jasno da tolika cena ne moze da se opravda u vidu jednog lanca. Pa jel Swarovski model? :stabre2:


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Zamena lanca 4.9 radna sata???

:care:

Gde da se prijavim za to radno mesto?

 

Edit:

Nov lanac na stare lančanike je tek super. Za servis.

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

I ja se slazem da mi je bilo cudno sto moze nov lanac na stare lancanike ali kapiram, samo sto su kupljeni (pre 3.000km) i deluju stvarno tip top.

Ono sto sam primetio je nejednako istegnut lanac. I msm da nije pametno da sa tim nastavljam ili zapocinjem neke duze voznje.
Kakvi su vasi saveti u vezi toga? 

Da jos malo teram sa ovim lancem tj.dodatno ga zatezem do proleca...ili da kupim novi set lanaca i lancanika pa predupredim sve nedace?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
4 hours ago, Max Dingospo said:

I ja se slazem da mi je bilo cudno sto moze nov lanac na stare lancanike ali kapiram, samo sto su kupljeni (pre 3.000km) i deluju stvarno tip top.

Ono sto sam primetio je nejednako istegnut lanac. I msm da nije pametno da sa tim nastavljam ili zapocinjem neke duze voznje.
Kakvi su vasi saveti u vezi toga? 

Da jos malo teram sa ovim lancem tj.dodatno ga zatezem do proleca...ili da kupim novi set lanaca i lancanika pa predupredim sve nedace?

Čekaj... Lanac je stradao na 3000km???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ono gore na slici računa je lanac bregaste, znači rad je otvaranje, zupčenje i ostalo. To ne znam koliko može biti jeftinije. Pogonski lanac je u DID kompletu 100 i nešto eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Ali @dojcha valjda ima nov motor. Nije valjda otvarao i lanac menjao..
@dojcha jesi li menjao pogonski ili od bregaste? Sta su bre oni tebi radili default_lol3.gif
 

Pogonski lanac se istegao, ne može više da se zateže. Ponuda je za pogonski lanac. Ako ne radim kod njih, sa original lancem gubim garanciju.

Inače DAIDO je DID

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
1 hour ago, dojcha said:


Pogonski lanac se istegao, ne može više da se zateže. Ponuda je za pogonski lanac. Ako ne radim kod njih, sa original lancem gubim garanciju.

Inače DAIDO je DID

Sent from my iPad using Tapatalk

Onda je samo debeeelo pitanje od kada se lanac menja skoro 5h  :stabre: jos ako je bez lancanika..

Secnes pin ili ga izbijes spravicom za to, rasturis ring, spojis privremeno jedan kraj novog lanca na kraj starog lanca da navuce novi na lancanik, zarotiras tocak da se lanac navuce, spojis novim iz kompleta, navuces osigurac na klin. Lanac spojen.  Zategnes osovinu na propisano i kraj sage. Necu reci da se posao meri minutima, pa neka bude i 1h jer ovlasceni cesto zaokruzuju, ali skoro 5h nema sanse.  No bilo pa proslo

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
On 11/29/2021 at 10:07 AM, Jedan_dva said:

Sta to znaci? Da li ovo znaci da svi vlasnici 2021 nc750xd treba da se jave tamo gde su kupljeni ili sta? Prvi put u zivotu imam novo vozilo i nemam iskustva sa ovakvim situacijama. 

Čitam sinoć jedan njemački forum nc750x.

Vlasnici motora kažu da su zbog najave ovog opoziva / problema sa glasom kontaktirali svoje servisere Oni su im rekli da čekaju novi softver koji će doći sredinom ili krajem decembra.

Malo strpljenja i riješit će se. Dobro je što nije sezona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Onda je samo debeeelo pitanje od kada se lanac menja skoro 5h  :stabre: jos ako je bez lancanika..
Secnes pin ili ga izbijes spravicom za to, rasturis ring, spojis privremeno jedan kraj novog lanca na kraj starog lanca da navuce novi na lancanik, zarotiras tocak da se lanac navuce, spojis novim iz kompleta, navuces osigurac na klin. Lanac spojen.  Zategnes osovinu na propisano i kraj sage. Necu reci da se posao meri minutima, pa neka bude i 1h jer ovlasceni cesto zaokruzuju, ali skoro 5h nema sanse.  No bilo pa proslo
 
 

Upravo tako, razmišljao sam da pozovem stojanova da tražim ponudu, ali sada je kasno. Neka prodje sad, garancija ističe u junu mesecu, posle ćemo drugačije.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako hoćete da se uradi kako ne treba, zamena lanca može se odraditi za 15min.

Ako hoćete da bude odradjeno kako treba.... traje dosta duže od 15min.

 

Paz sad, ni jedan rad nije izolovan, uvek ima propratno sta treba proveriti i delati ako nesto nije kako treba.

 

U ovom slučaju ovako treba da izgleda zamena lanca i lančanika:

- auspuh dole, zadnja kočiona klešta takodje (tako vani nagazi rukom polugu kočnice, ista mora propasti lako, ako daje otpor to znaci da klip glavi) da bi se videlo stanje pločica, harmonika, klizač, skini ABS senzor

- skini P kočnicu ako je XD model

- skini prednji i zadnji lancobran, operi da se cakli, pokupi gamad oko prednjeg lančanika.

- odvi šraf prednjeg lančanika, skini podlošku i očisti nalegaće površine i navoj.

- odvi šrafove oba španera, maticu zadnjeg točka, gurni tocak napred, svuci lanac

- izvadi osovinu točka, odmasti, pretrljalj, podmaži i stav sa strane

- izvuci točak, izvadi obe bolcne, operi, pretrljaj, podmaži

- točak je vani, digni oba semeringa, pregledaj ivice, očisti i nanesi novu mast u kanal

- proveri ležajeve, prebriši, zaštiti

- digni nosac lančanika, odvi matiec skini lančanik, digni dampere, očisti ležišta na obe strane (nosac-felna) , proveri dampere, veliku o-ring gumicu i ležaj točka

- očisti i podmaži spanere kao i nosac zadnjih koc. klešta

- brusilicom poravnaj klin sa linkom, alat u ruke i razdvoj lanac, izvuci vani

- pregledaj klizač (guma na viljusci) lanca, očisti max moguce, priprema terena za novi lanac

- svuci prednji lančanik sa osovine, ocisti osovinu i iza nje

 

Ovde ste na malo vise od pola obavljenog posla, ima se userete od čišćenja i trljanja.

 

- staviti odgovarajuću mast na osovinu (tanko), nabaci nov prednji lančanik, stegni šraf

- sredjen spakovan točak ubaciti na svoje mesto, osovina kao u puter mora ići

- stavi nov lnac na lancanik, vozi do prednjeg, izvuci dole i nakaci na zadnji lancanik

- mast na spojnicu, alat u ruke i zanituj lanac

- link poravnat sa linkom do sebe jer ne biva da ako nije dovoljno prišao ili još grdje ako se previse nabije, tu će glaviti i pre propasti

- glavu klina raširiti na 5.40 - 5.60 ako je DID ili 5.30 - 5.70 ako je RK lanac

- zavrti točak vidi kako se okreće

- pakuj zadnju kočnicu i izdrukaj polugu, P kočnicu, ABS senzor, čunak, lancobrane

- pritegni ovlaš zadnju osovinu, zavrti opet točak, spusti bajk sa stendera

- podesi hod lanca na 35mm, stegni z. točak (98Nm), stegni matice spanera

- proveri pritisak u opanci, napumpaj ako treba i gasss proba :moto3:

 

 

Kako i koliko ce Delti ( Ziki, Miki, Peri...) trebati da odradi poSo ne znam, nit me mnogo interesira.

Eto imate sažvakano u koracima (preskočio sam nešto sigurno) kako treba odraditi poSo polako i valjano , vreme uopšte nije bitno dal će trajati 1 ili 5,6h  :)

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
Pre 21 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Čekaj... Lanac je stradao na 3000km???

takoe...blizu 4000km a bio je mazen i pazen. na svakih 300-400km pran i nauljen [sae90] a nakon voznje po kisi, podrazumeva se.
samo sam primetio da se ringovi listaju i perutaju sa lanca jedan po jedan.
verujem los kvalitet lanca i ko zna kako odrzavan pre nego sam ga preuzeo.

Sad je prvi koji menjam od kako sam ga uzeo.

Promenio član Max Dingospo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
38 minutes ago, Max Dingospo said:

verujem los kvalitet lanca

Nemam taj motor, ali cini mi se da je posle, valjda, godinu dana od izlaska na trziste bio neki opoziv u vezi lanca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Ako hoćete da se uradi kako ne treba, zamena lanca može se odraditi za 15min.
Ako hoćete da bude odradjeno kako treba.... traje dosta duže od 15min.
 
Paz sad, ni jedan rad nije izolovan, uvek ima propratno sta treba proveriti i delati ako nesto nije kako treba.
 
U ovom slučaju ovako treba da izgleda zamena lanca i lančanika:
- auspuh dole, zadnja kočiona klešta takodje (tako vani nagazi rukom polugu kočnice, ista mora propasti lako, ako daje otpor to znaci da klip glavi) da bi se videlo stanje pločica, harmonika, klizač, skini ABS senzor
- skini P kočnicu ako je XD model
- skini prednji i zadnji lancobran, operi da se cakli, pokupi gamad oko prednjeg lančanika.
- odvi šraf prednjeg lančanika, skini podlošku i očisti nalegaće površine i navoj.
- odvi šrafove oba španera, maticu zadnjeg točka, gurni tocak napred, svuci lanac
- izvadi osovinu točka, odmasti, pretrljalj, podmaži i stav sa strane
- izvuci točak, izvadi obe bolcne, operi, pretrljaj, podmaži
- točak je vani, digni oba semeringa, pregledaj ivice, očisti i nanesi novu mast u kanal
- proveri ležajeve, prebriši, zaštiti
- digni nosac lančanika, odvi matiec skini lančanik, digni dampere, očisti ležišta na obe strane (nosac-felna) , proveri dampere, veliku o-ring gumicu i ležaj točka
- očisti i podmaži spanere kao i nosac zadnjih koc. klešta
- brusilicom poravnaj klin sa linkom, alat u ruke i razdvoj lanac, izvuci vani
- pregledaj klizač (guma na viljusci) lanca, očisti max moguce, priprema terena za novi lanac
- svuci prednji lančanik sa osovine, ocisti osovinu i iza nje
 
Ovde ste na malo vise od pola obavljenog posla, ima se userete od čišćenja i trljanja.
 
- staviti odgovarajuću mast na osovinu (tanko), nabaci nov prednji lančanik, stegni šraf
- sredjen spakovan točak ubaciti na svoje mesto, osovina kao u puter mora ići
- stavi nov lnac na lancanik, vozi do prednjeg, izvuci dole i nakaci na zadnji lancanik
- mast na spojnicu, alat u ruke i zanituj lanac
- link poravnat sa linkom do sebe jer ne biva da ako nije dovoljno prišao ili još grdje ako se previse nabije, tu će glaviti i pre propasti
- glavu klina raširiti na 5.40 - 5.60 ako je DID ili 5.30 - 5.70 ako je RK lanac
- zavrti točak vidi kako se okreće
- pakuj zadnju kočnicu i izdrukaj polugu, P kočnicu, ABS senzor, čunak, lancobrane
- pritegni ovlaš zadnju osovinu, zavrti opet točak, spusti bajk sa stendera
- podesi hod lanca na 35mm, stegni z. točak (98Nm), stegni matice spanera
- proveri pritisak u opanci, napumpaj ako treba i gasss proba :moto3:
 
 
Kako i koliko ce Delti ( Ziki, Miki, Peri...) trebati da odradi poSo ne znam, nit me mnogo interesira.
Eto imate sažvakano u koracima (preskočio sam nešto sigurno) kako treba odraditi poSo polako i valjano , vreme uopšte nije bitno dal će trajati 1 ili 5,6h  

Ako odrade sve što si napisao, ok. Ali nešto ne verujem. U ponudi nisu dali lančanike, već samo lanac (prema kataloškom broju). Ne verujem ja da je Delta izmislila satnicu, verovatno su im iz Honde poslali koliko se šta radi. Malo mi je bezveze da mi ukinu garanciju ako ne kupim lanac kod njih, ali dobro. Kao što rekoh od juna ćemo drugačije.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
Meni se ipak cini da su ti napisali ponudu za promenu lanca bregaste osovine, a u stvarnosti bi promenili lanac  prenosa snage na zadnji tocak. Dali je namerno...??? Pretrazi google po kataloskom broju.
 
What is a cam chain?
 
 
What exactly is a cam chain? The cam chain is responsible for engine control and helps achieve an accurate combustion process. It connects the crankshaft to the two camshafts, which control the engine's valves. The valve control depends on the speed of the engine and is realised by the camshafts.145760975_OperaSnapshot_2021-12-04_135435_mk.fowlersparts_co_uk.png.419df7852138a673b73cf83eebebe0a4.png
Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dojca

Nemoj me drzati za rec mislim da podrazumevaju zamenu lancanika tj da je i to uračunato.

Pisali smo lani za oem lanac, los je i ne treba da ti opet ugrade isti. 

Koliko znam imaju zamenske lance i lancanike, menjali su Mirku na Integri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

@Satelis zaboravio si pauzu za vanilice :lol3:

 

@dojcha valjda znas jesu li ti zamenili samo lanac ili i lancanike. I te kako se vidi sta je novo sta nije. 

Ne mora biti namera, moze biti nepaznja onog koji je pravio fakturu pa umesto lanca ovog kliknuo je na satnicu onog jer kod njih je uglavnom predefinisano i samo klikcu. Nista te ne kosta da sa racunom zapucas i pitas sta je u pitanju.

 

Bio sam pre dan dva da zakazem, ja spominjem kociono ulje, al' ispade da se menja motorno iliti mali servis. Ne znam satnicu, ali permutacija se lako desi. Sreca pa odreagovah. 

 

P.s.

   Pade mi na pamet makar da ti razliku namene za neki servis ili da uzmes neke rezervne delove koji ce ti svakako trebati, ako je cim vracanje novca.

Promenio član Ferty_
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Još uvek čekam lanac da stigne iz japana, ono je samo ponuda. Ne vidim da imam neki izbor ako hoću da zadržim garanciju.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Meni se ipak cini da su ti napisali ponudu za promenu lanca bregaste osovine, a u stvarnosti bi promenili lanac  prenosa snage na zadnji tocak. Dali je namerno...??? Pretrazi google po kataloskom broju.   What is a cam chain?     What exactly is a cam chain? The cam chain is responsible for engine control and helps achieve an accurate combustion process. It connects the crankshaft to the two camshafts, which control the engine's valves. The valve control depends on the speed of the engine and is realised by the camshafts.145760975_OperaSnapshot_2021-12-04_135435_mk.fowlersparts_co_uk.png.419df7852138a673b73cf83eebebe0a4.png

Zovem ih u ponedeljak da proverim.


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

@Satelis čitam i razmišljam dal da ti napišem šta mislim... ali moram. Možda će nekom koristiti.

Prvo, skidam kapu. U nekim detaljima koje si napisao sam shvatio princip razmišljanja koji imaš, i to nešto zašto moram da napišem mišljenje.

Profesionalno se bavim održavanjem teretnih vozila. Dugo godina vodim radionicu, i sam po potrebi radim sa majstorima. I uvek govorim svima, da je najveća razlika između majstora i "majstora" u detaljima, najsitnijim stvarima, posvećenosti perfekciji i u pristupu poslu, dokle su spremni da idu da nešto urade kako treba, ili samo da se uradi i da se kaže da je urađeno.

Ono što generalno prezirem je balkanska osobina koju jako često srećem, zvana površnost. Stalno imam svađu sa majstorima oko toga. 

Radi nešto, i sve uradi ok, ali u detaljima izgubi moje poštovanje, nekad to neću reći, ali znam da sam za sebe sačuvao misao da to "nije kako bi ja". Nekad kad znam da je preskočeno bitno za buduće probleme moram da vratim gospodu da isprave, iako često trpim negodovanje i žvakanje i majstorska sranja... Gotovo sigurno prepušten samom sebi, majstor će uraditi kako je njemu najlakše, iako zna da to nije "optimalno" rešenje.

Većina "mušterija" kod majstora to neće primetiti. Ni većina majstora što je najgore.... 

A tvrdim, đavo je u detaljima!

Završiću samo sa još jednim stavom koji imam: pravi majstor nikad nije skup, jer da bi se posvetio detaljima on mora da posveti vreme i da ima iskustvo da zna šta je najčešće bio posle uzrok problema i tim detaljima se i posveti. 

Najskuplji majstor je "majstor" koji je odradio samo ono što treba, a pri tom često ne zna ni šta je trebao da gleda pored toga. Mada nekad pomislim kako su blagosloveni oni glupavi, njih ništa ne muči i da je najpametnije biti glup...

 

Koliko će ko naplatiti svoj rad je pre svega bezobrazno pričati. Ali mislim da je napisati da je potrebno vreme za rad 5 sati smešno, ali shvatam da je to njima verovatno jedini način da definišu cenu svog rada. I mislim da je cena "ruku" za te moto poslove jako velika, jer znam cene ruku za kvarove na kamionima... Ali, dileri žive od toga, svima deca jedu čokoladu...

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja