Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Od modela 2012 mogao se montati do najnovijeg modela. Mislim da sam na FB video NC 2016 da nosi far od predhodnog modela.

E sad dal moze sa najnovijeg na predhodni to vec ne znam. Mozda moze da se ugradi al je pitanje dal ce plastike bocne zabraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1732 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

2016.+ Ima led far .. Treba videti da li ima električnu jedinicu van fara ili unutar, za napajanje.

Recimo kod mene na Traceru ispod farova stoji modul na kome piše Light control unit.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Na 2021 dugo svetlo se nalazi odvojeno, ispod fara, tako da bi morao da menjaš kljun i sve bočne plastike plastike. I pitanje je da li bi se uklopile sa prtljažnikom. Tako da, u praksi, nemoguća misija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
On 20.9.2021. at 16:34, Savamalac je napisao:

Evo, ako se neko razmislja da kupi, porez na prenos, opstina Savski Venac, skromnih 19.249,73 RSD. 

 

Ceka se 30 dana na resenje. 

Platio 21.200rsd ali sam cekao 15 min...u ZR

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Punjenje letnjim i moto gumama krece u drugoj polovini februara ili pocetkom marta. Strpi se malo,novac na stranu pa cekaj kad se pojave....:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Jel neko radio sedishte kod Srdjana da mi preporuci na shta da obratim paznju osim nagiba ili je decko vec izbrifiran - zna tacno koje su nashe muke? :)
Kako se moze poboljshati suvozacko?

Promenio član godovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Mozda gresim ali mislim da je @Justicijeradio kod njega sediste.

Za moju guzicu odlicno. Za suvozaca losije nego na downtownu (razumljivo). 

 

Svakako obrati paznju na suvozacevo, na debljinu materijala, ako je predebelo, moze da zaglavljuje bravica prilikom otvaranja za sipanje goriva. Jednu otkljuca, drugu ne. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Dobar dan fino društvo.

Da se prijavim!

Crvena manuelna, model 2021.  preuzeta u srijedu ove sedmice (23.11.21.) u Tuzli kod Odiseja zastupnika Honde za BiH.

I da Vam se svima zahvalim na 266 stranica strasti, znanja i zezanje koje sam od "korica do korica" pročitao.

Šaljem i par fotki.

Ako vas zanimaju detalji oko cijene, procedura kupovine, mojih muka i na kraju prevoza do Mostara rado ću vam napisati.

20211124_113451.thumb.jpg.3986d7d9e2e6e7a04c456aebc04e8a76.jpg20211124_114717.thumb.jpg.a470d8cc2dceda575b7e9abb15ac36b6.jpg

  • Sviđa mi se 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 350 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Odlična kupovina, nek ti je sa srećom i sve pohvale na pročitanoj temi

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Hvala, znam da je od srca.

Ovu sekciju pratim i čitam od 2018. kada sam  odlučio da ce NC 750X biti moj naredni motor. Krajem 2019. prodajem Apriliu Pegaso Strada 650 (2008) koju sam kupio od talijanskih karabinjera 2015 (sa 30tkm) i prešao sretno i zadovoljno  sa njom još toliko. Jer srce vuče prema Hondi.

Svaku vasu napisanu rečenicu učim napamet i skupljam pare da je kupim 2020. Sreća pa izbi korona zbog koje rekoh sebi da malo sacekam i tako ugledah model 2021 taman po mojoj mjeri od 174cm japanci se sjetili eto baš meni da i to prilagode i da je malčice spuste.

Mada nisam primijetio skoro nikakvu razliku izmedju modela 2018 i 2021 u visini sjedišta. Taj model 2018 sam vozio i probao u ljeto ove godine sa namjerom da je kupim jer je motor bio model sa kontrolom trakcije i strašno malom kilometrazom. Prodavač divan momak dobar domaćin nikako da spusti cijenu koja bi znacila logičnu razliku izmedju njegovog motora starog 3 godine i novog motora model 2021 za kojeg mi je Sejo iz Odiseja dao ponudu od 15.700KM dakle 8000eur. A i potajno sam se nadao da ova kupovina neće uspjeti jer su izmjene na modelu 2021 bile prilično značajne. To sam osjetio prilikom preuzimanja motora I prve vožnje po krugu skladišta. Doziranje gasa je kao da milujes pitomog ponija. Dosta različito od prethodnog.

Krajem avgusta uplaćujem avans. Rečeno mi je da će motor doći na jesen jer u BiH nema niti jednog u salonu na stanju. Ok.

Ipak zovem novosadskog dilera Honde (jer beogradski Deltu ne može ni posta dobiti) i čovjek mi kaže da ima na stanju manuelna crna i bela i da za kes može 7500eur.

Malo pretrazim i Njemačku. Tamo se na sajtovima kreću do 7200 bez cjenjkanja.

Shvaćam da prosječni Njemac može da kupi isti motor za c.a.1000 eura manje nego prosječni Hercegovac. Ne bi mi bilo žao da ja imam više para od njega i da bolje živim. Nego je obrnuto.

U međuvremenu Krajem septebmbta javlja se Sergej Petkovsek iz Honda Domzale Slovenija koji nabavljaju motore za BiH. U luku Kopar stigao je kontejner sa 26 Hondi medju kojima i moja crvena.

Ono što nismo znali u tome momentu je da je firma zadužena za dostavu fabricke dokumentacije koja ide brzom poštom iz Japana u luku gdje pristaje brod sa teretom - izgubila papire!!! Neka firma iz Londona. Neki globalni klinac u nekom staklenom uredu zaboravio pritisnuti enter ili nešto slično. Uh...

Problem se rjesavao čitav oktobar. Prolazili su lijepi jesenji dani kao stvoreni za vožnju a ja sam tada otkrio budu u meni. Ljudi kakva je to unutrašnja snaga koja me čuvala da se ne bacim sa Starog mosta. Čak mi je i žena kada je sve prošlo odala priznanje da nije očekivala ovako stoicko izdrzavanje od mene.

Mjesec i po kasnije kratka poruka od Seje: papiri su riješeni honda je na putu za Tuzlu. Kolega mi je dao kombi nađosmo spanere, rampui ostale drangulije pa u srijedu ove sedmice 24.11. u 07:00h sa kolegom po motor.

Epilog imate na fotosima a ja Simply Red u Mostaru oko sedam navečer na pumpi da joj natočim gorivo i pospremim na spavanje. Prvo točenja goriva je prošlo kriminalno zalio sam pištoljem pola sjedišta i sve oko poklopca.

Ali nema sekiracije. Samo osjećaj nečega dobrog koji raste iz sata u sat. Danas, iako sam dobio vakcinu protiv koronavirusa, ne bolujem. Pitam doktora mogu li motori primati vakcine. Da sam ja neko ja bi to dozvolio. Da nam duže žive i još bolje služe.

Nadam se da me primate sa svim mojim budućim glupim pitanjima i komentarima koji na kraju sigurno neće pokvariti vaše dobro društvo.

20211124_194800.thumb.jpg.4101f2ac166bb727ee104b607bbe5c8d.jpg20211124_194753.thumb.jpg.19399d57473a9ee338752f8900c5203e.jpg20211124_194853.thumb.jpg.a6b745ac54e0faf99414fcbf7d541ad2.jpg

Sa pumpe. Zalio ga cijelog gorivom jbg

  • Sviđa mi se 19
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobar si dobar, slatke su to muke kad se iscekuje pa jos novo .... sad uzi srafciger i sa unutrasnje strane zari u plastiku i povuci .... nemoj ti bude zao, to ti radi malera :)

 

Sad taman imas vremena preko zime da kockas gospodju po meri.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Novi nc750x ima recall..

Брзина мотора може на тренутак да се смањи при брзом отварању гаса из потпуно затвореног положаја у благо отворен положај. Као резултат тога, мотор би могао да застане у тренутку покретања или заустављања, повећавајући ризик од несреће.
Производ није усклађен са захтевима прописаним Правилником о одобрењу и надзору тржишта возила на два или три точка и четвороточкаша.

EC.EUROPA.EU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
1 hour ago, godovic said:

Novi nc750x ima recall..

Брзина мотора може на тренутак да се смањи при брзом отварању гаса из потпуно затвореног положаја у благо отворен положај. Као резултат тога, мотор би могао да застане у тренутку покретања или заустављања, повећавајући ризик од несреће.
Производ није усклађен са захтевима прописаним Правилником о одобрењу и надзору тржишта возила на два или три точка и четвороточкаша.
 

EC.EUROPA.EU

Da stvarno nadjoh  nekoliko sajtova iz SAD. Tamo se desava recall i izgleda da pogađa samo DCT modele sa automatskim mjenjacem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 19 sati, Limeni67 je napisao:

Dobar dan fino društvo.

Da se prijavim!

Crvena manuelna, model 2021.  preuzeta u srijedu ove sedmice (23.11.21.) u Tuzli kod Odiseja zastupnika Honde za BiH.

I da Vam se svima zahvalim na 266 stranica strasti, znanja i zezanje koje sam od "korica do korica" pročitao.

Šaljem i par fotki.

Ako vas zanimaju detalji oko cijene, procedura kupovine, mojih muka i na kraju prevoza do Mostara rado ću vam napisati.

20211124_113451.thumb.jpg.3986d7d9e2e6e7a04c456aebc04e8a76.jpg20211124_114717.thumb.jpg.a470d8cc2dceda575b7e9abb15ac36b6.jpg

Sve čestitke, nek je sa srećom. Da te Hondica lepo služi, i uvek da te sretno vrati kući :takoje:

Sad polako pakuj opremu na nju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1883 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nek je sretna prinova ! 

Njoj i priliči da je zaliješ benzinom, to je pokreće, a društvo (i sebe) sa "malo" alkohola, hehe ! 

Baš lepa makina !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Honda, pa jos crvena, moze li bolje? A to sto je jos i nova, ihaaaj... Srecno i bezbrizno je vozio!

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja