Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
1 hour ago, dragan_alumiroi said:

Ili zategneš zadnju s vremena na vreme.

 

20211027_235009.jpg

Dragane. Zategnes hladnu, kači kad je vreo disk. Zategnes na vrelo, ne koci kad se ohladi. Pricam o NE gradskim uslovima i velikim temperaturnim razlikama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
1 hour ago, Satelis said:

Ferty

Bem ti sušu na kojem li si drogama da mi je znati :P

Dodj da ti namestim P kočnicu, kad je naštelirana drži ona i te kako dobro..... nešto tu kod tebe nije kako treba.

Hvala @Satelis stelujem je sam. Jedino nemam aparaturu za kocionu tecnost pa kad budem menjao :takoje:

Nego smesno je nekima koji nisu sisli.van asfalta i nasli se u nekim extremnim situacijama sa 350kg na kosini, a treba masina da stoji na mestu. 

Ne vredi objasnjavati, ali poenta je da treba ozbiljnija rucna i da je ova igracka.

 

Koga interesuju odredjene situacije neka makar isprate na yt neke kanale offroad voznje, adv putovanja i mozda skonta koliko je bitan blokiran zadnji tocak kao kad je u brzini manuelac.

Razlika izmedju polomljenih ili nepolomljenih nogu ili masine. Nekad i kraj avanture.

 

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
4 hours ago, Ferty_ said:

Dragane. Zategnes hladnu, kači kad je vreo disk. Zategnes na vrelo, ne koci kad se ohladi. Pricam o NE gradskim uslovima i velikim temperaturnim razlikama

Ne znam zašto kod tebe ne radi ali kod mene je zatezanje rešavalo problem. A nije da nisam i sa asfalta silazio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

350kg na kosini van asfalta, zar ne kliza guma po podlozi?

Poboljšanje efikasnosti kočenja u ekstremnim situacijama (velika zagrejanost kočionih elementa) rešava se ugradnjom kvalitetnijih delova.

Klin za ručnu kočnicu ne bi bio prihvatljiv iz niza razloga od kojih je prvi bezbednost.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ferty

Imao sam onaj mandrak (dok sam pezolu vozio) sto se stavi na rucku gasa, povuce poluga kocnice i zakaci da drzi. U dve sekunde gotovo, osigurano ali nije bas pametno da stoji dugo tako. Eto mozda bi ti tako nesto pomoglo kad si u 3 lepe negde.

 

Videh dodatni stitnik, svidja mi se izgledom/funkcijom al mi se ne svidja nacin kacenja.

Nigde srafa, samo navuces da zabravi i to je to.

Pitam se sta ce vibracije uciniti, dal ce se rasklackati brzo.... bez srafa mislim da hoce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 10/19/2021 at 3:52 PM, Mr_Wolf said:

Definitivno nije za ovu temu, ali to sa javljanjem je mnogo komplikovano.

 

Vozam se u nedelju, i baš sam na to obraćao pažnju:

- Vozači motora se ne javljaju vozačima skutera

- Vozači GS-ova se ne javljaju nikome, mada se momak na GS-u ispred mene javljao svima, ali ostali ništa

- Od vozača tricikala (MP3, tricity...) svi okreću glavu...

 

Više vremena provedeš razmišljajući kome šta i kako nego u uživanju u vožnji.

Svaki put se smejem tome.

Vozim i skuter i motor.  Skuterom 125cc ove godine lunjao po Vojvodini i Beogradu i okolini... Možda mi se par puta neko javio. Al meni smešno. Ne patim od toga. Ja svakako nisam "Bajker".

Ja sam zaluđenik za motorima. ;)

 

I što više više vozam skuter sve mi je bliža misao o NC-dct... Fenomenalno urađen koncept, a dct mislim da je najbolje nešto što je skoro ušlo u moto svet, nisam imao na motoru, ali već više godina vozim automatike u porodičnom autu, ko jednom kupi automatik mislim da se nerado vraća na manual... Sve mi se čini da je i na motoru tako.

Ja da mi pare nisu stavka ja bi imao 50 motora.... Živote Šumaherova skijo...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
3 hours ago, Satelis said:

Ferty

Imao sam onaj mandrak (dok sam pezolu vozio) sto se stavi na rucku gasa, povuce poluga kocnice i zakaci da drzi. U dve sekunde gotovo, osigurano ali nije bas pametno da stoji dugo tako. Eto mozda bi ti tako nesto pomoglo kad si u 3 lepe negde.

 

Videh dodatni stitnik, svidja mi se izgledom/funkcijom al mi se ne svidja nacin kacenja.

Nigde srafa, samo navuces da zabravi i to je to.

Pitam se sta ce vibracije uciniti, dal ce se rasklackati brzo.... bez srafa mislim da hoce.

Imam isto cicak traku uvek spremnu za prednju kocnicu. Pomagala mi je par puta. 

Funkciija je odlicna jer mene odavno ne zanima.coscenje felne..nema joj spasa od podmazivaca. Za fixiranje ili vezica ili poveca selna ima i sa gumenom podlogom crnom u okovima i slicnim radnjama tako da je resiv taj deo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
5 hours ago, ozn said:

350kg na kosini van asfalta, zar ne kliza guma po podlozi?

Poboljšanje efikasnosti kočenja u ekstremnim situacijama (velika zagrejanost kočionih elementa) rešava se ugradnjom kvalitetnijih delova.

Klin za ručnu kočnicu ne bi bio prihvatljiv iz niza razloga od kojih je prvi bezbednost.

 

Ne kliza kada imas pravu gumu. Ne posedujem road gume vise pogotovo ne za putovanja, a po gradu skoro da ne vozim.

Ugradjeni su kvalitetni fabricki elementi. Ne stavljam ni na jedno vozilo nista manje od top rated delova. 

Ako procitas ceo text videces da je resen problem bezbednosti specificnim materijalima. Kao da utrci grancica izmedju lanca i lancanika sto mi se desavalo i evo ziv ja ziv motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
25 minutes ago, Ferty_ said:

Ne kliza kada imas pravu gumu. Ne posedujem road gume vise pogotovo ne za putovanja, a po gradu skoro da ne vozim.

Ugradjeni su kvalitetni fabricki elementi. Ne stavljam ni na jedno vozilo nista manje od top rated delova. 

Ako procitas ceo text videces da je resen problem bezbednosti specificnim materijalima. Kao da utrci grancica izmedju lanca i lancanika sto mi se desavalo i evo ziv ja ziv motor. 

Ti to teraš u off road?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ne treba ici na offroad da bi to bio razlog menjanja guma. Dovoljno je sa road gumama i natovarenim motorom stati na bilo koju vlaznu livadu, na kosini ode motor, na usponu neces mrdnuti sa mesta ni uz pomoc drugara i guranja. Ako putujes i kampujes taj scenario je svakog jutra, a nekad i uvece jer kampuje se na livadama, priroda, vlaga, jelte. Da ne pricamo o blatu, makadamu, prasini. Prosao tu skolu dovoljno puta da shvatim da za cupanje iz nekih situacija nije potrebno multistradinih 160ks ili gs sa brdom konja vec samo dobra guma i kontrolisan obrtni moment. Puno konja u tim situacijama rade protiv tebe. 

Road guma vise na motor jok osim po gradu. 

Promenio član Ferty_
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...jedan od razloga zašto i planiram da prodajem VFR. Jer je sjajan motor za otići do negde. Ali je problem kad stignem. Tamo ne mogu ništa, nigde. Ili sam na asfaltu ili plakanje. Sve je to lepo, 110ks, V4, fantazija, ali tamo gde bi ja tamo nema autoputeva. Ne treba mi za bespuća, ali bar loš put da može, gde prođe domaćinska golf 2ka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Samo to jos fali da i ovako zaheban aku na dct motorima dodatno opterecuje novi elektricni sklop.


Počeo sam često da sanjam taj aku na DCT...
U Balkanskoj svakako nema mesta ni za motor, bez obzira na nagib i kočnicu ali stvarno nisam imao problema na nizbrdicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
7 minutes ago, X8 Vračar said:

 

 


Počeo sam često da sanjam taj aku na DCT...
U Balkanskoj svakako nema mesta ni za motor, bez obzira na nagib i kočnicu ali stvarno nisam imao problema na nizbrdicama.

 

Isprati gore. Pisem o posebnim.situacijama natovaren, putovanja, na i van puta, dizes oboren motor kada treba najvise. Po gradu prazan motor svuda mozes da naslonis na ivicnjak.

Naravno da i meni lepo radi po gradu, ali ovo je neko moje iskustvo za specificne situacije, a kod mene je vecina takvih jer ne vozim po gradu. 

Vrlo cesto obican kamen mora da radi posao kada uvece parkiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
21 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

...jedan od razloga zašto i planiram da prodajem VFR. Jer je sjajan motor za otići do negde. Ali je problem kad stignem. Tamo ne mogu ništa, nigde. Ili sam na asfaltu ili plakanje. Sve je to lepo, 110ks, V4, fantazija, ali tamo gde bi ja tamo nema autoputeva. Ne treba mi za bespuća, ali bar loš put da može, gde prođe domaćinska golf 2ka...

Doslovce isto. Putujem da bih stigao do nekih tacaka, a te tacke nisu uz magistralu vec sto dalje u planini itd. Koliko puta pozeleh da se negde popnem samo da se slikamo, prenocimo uz jezero, na nekom vidikovcu...predjes hiljade km i da te spreci par stotina metara livade i road gume. Zamenio i taj problem vise nemam. Svuda prodje. Posebni predeli kao naslikani, posebna iskustva :Bandolero:

Promenio član Ferty_
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD
3 hours ago, Ferty_ said:

Ne kliza kada imas pravu gumu. Ne posedujem road gume vise pogotovo ne za putovanja, a po gradu skoro da ne vozim.

Ugradjeni su kvalitetni fabricki elementi. Ne stavljam ni na jedno vozilo nista manje od top rated delova. 

Ako procitas ceo text videces da je resen problem bezbednosti specificnim materijalima. Kao da utrci grancica izmedju lanca i lancanika sto mi se desavalo i evo ziv ja ziv motor. 

Čitao sam dobro zato sam i odgovorio, ali sad shvatam da je bolje da nisam... Kao što si napisao ne vredi objašnjavati...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Pitanje za vlasnike sa DCT:

 

Poklopac prednjeg lancanika (ako se tako zove) se drzi na tri srafa? M8? Samo odsrafim i skinem, nema nekih caka, zabica, uglova za izvlacenje i vracanje itd? Na nesto treba da obratim paznju posebno?

 

Cime cistim prostor oko lancanika i sam poklopac, ako ima naslaga? Petrolej? Sprej za ciscenje lanca? Cetkica i udri?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Kadezi Opaaa, Vlajko, cestitam! Konacno pravi bajker :P Pravi izbor! Dobrodosao u NC zajednicu (doduse, ja sam je izdao prodajom mog NC, ali ko zna, mozda se vratim jednog dana).

 

Da te lepo sluzi, sigurno trenje u krivinama i da supruga i ti uzivate, a siguran sam da hocete!

 

P.S. Javio mi tast da je ovogodisnja berba dobra i da vino obecava. Vec je prodao preko 150L crvenog vina. Jelena i ja dolazimo u decembru, tako da cemo se baviti filtriranjem i degustacijom :) Na vezi smo!

 

Pozdrav od Jelene i mene iz Erlangena!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd / Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC 750 X
Pre 2 sati, Savamalac je napisao:

Pitanje za vlasnike sa DCT:

 

Poklopac prednjeg lancanika (ako se tako zove) se drzi na tri srafa? M8? Samo odsrafim i skinem, nema nekih caka, zabica, uglova za izvlacenje i vracanje itd? Na nesto treba da obratim paznju posebno?

 

Cime cistim prostor oko lancanika i sam poklopac, ako ima naslaga? Petrolej? Sprej za ciscenje lanca? Cetkica i udri?

Odvijes srafove i polugu menjaca, pa onda skines poklopac prednjeg lancanika. Na modelu 2012 i 2016 su nosaci fuzastera isti, pa mozes i levi skinuti, ako zelis, da dobijes bolji prisup. Peres petrolefem i cetkicom, al prvo sa skini naslage prljastine srafcigerom ili cime vec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@saxomofon Hvala, hvala druže. Veliki pozdrav Jeleni i tebi. Nadam se da ste dobro i zdravo i da vam je tamo kao što vam je i vino, extra dobro. Drugarica životna saputnica i ja uživamo koliko nam vreme i obaveze dozvoljavaju i jos se navikavamo. Mada, frau nikako ne može da prežali sedište sa SW-a, tako da ce morati nesto da se uradi po pitanju sedista. Ali otom-potom. Za crveno vino nas obavezno upiši a posebno se radujemo druženju sa vama u decembru.

 

Pozdrav!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Pre 1 sat, Mr_Stefan_Jan je napisao:

Odvijes srafove i polugu menjaca, pa onda skines poklopac prednjeg lancanika. Na modelu 2012 i 2016 su nosaci fuzastera isti, pa mozes i levi skinuti, ako zelis, da dobijes bolji prisup. Peres petrolefem i cetkicom, al prvo sa skini naslage prljastine srafcigerom ili cime vec

Nemam menjac. Bice jos lakse. Hvala! 

Promenio član Savamalac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Dva srafa, grubu prljavstinu skines cime hoces cisto da ne bi trosio puno odmascivaca, takodje i ostatak sta god imas od odmascivaca npr. brake cleaner, cetkica za zube, krpica..sta god. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ekipa,

ima li neko preporuku gde je kupovao ili link za dobru jaku sirenu? Kupio po preporuci nešto u Barellu, a ona slabija od moje originalne. 

Unapred se zahvaljujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Пробај у http://bmbozic.com/, тамо сам узимао раније.

Има 2 врсте, обе су јако гласне, али ми делује да је боља она коју сам први пут узео. Не питај која, да знам, не бих се други пут зезнуо :jee:

Добро, грубо је рећи зезнуо, јер је бар трипут гласнија од наших на моторима, али она прва је била, када засвираш, ови испред имају тикове наредних 3 км. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja