Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Uz svo duzno postovanje, mislim da bi trebali u svakoj temi o ovome jer je problem masovan, sta vise kao ogromna moto zajednica bilo bi izuzetno korisno obratiti se nadleznima (uz strucno sastavljeno pismeno obrazlozenje sa recimo potpisanom peticijom i pozvati se na desetine hiljada clanova) jer MUP ne prepoznaje problem a ABS oseti pare.

 

@aspirinikus kada sam rekao ispitivanje (strucni izraz) mislio sam na atest tj nacin kako je ugradjen deo (kao sto atestiras homologovanu kuku).

Pojedinacno ispitivanje radi dobijanja dozvole za serijsku proizvodnju je to izlaganje silama i ispitivanje (da ne kazem unistavanje) jednog da ostali dobiju "papire" i uz saglasnost Honde Seba moze da proizvodi namenski za NC, ponudi Louisu, Polo ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, bdada je napisao:

Uz svo duzno postovanje, mislim da bi trebali u svakoj temi o ovome jer je problem masovan,

Treba trajno zalepiti posebnu temu, recimo.... "Registracija motocikla, sta sve treba da znamo" i raspaliti u sitna creva od prednjeg do zadnjeg tocka, sve obraditi :)

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 22.9.2021. at 12:29, ljirados je napisao:

Inace postavljen je oglas pre 15-ak dana, pa sada u subotu oznacen kao prodat i skunut sa oglasa, a evo ga od jutros ponovo oglasen... Ko zna sta se tu desava :)

Javio se danas vlasnik, uvoz iz CH 35,6,7K na satu i ima problem.

Malko smo duže razgovarali, ukratko.... pali lampicu motora i abs-a, baguje menjač i nekad neće da zavergla.

Smernice je dobio za početak a za ostalo ćemo videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


je problem masovan, sta vise kao ogromna moto zajednica bilo bi izuzetno korisno obratiti se nadleznima (uz strucno


Što se mene tiče, ti si nadležan, pa ti prepiši pismeno i prosledi dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Vrlo rado ali nisam dovoljno strucno "potkovan", po meni min. jedan inzenjer i jedan pravnik da bi predlog bio ozbiljan i valjan, racunam da ce i sa druge strane slicni razmatrati.

Necemo na misice kao Bojan S. (mada sam i tu tanak :D).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Sr

Dobar dan svima. Prvo zelim da kazem da sam ovu temu procitao od prve do poslednje strane u roku od 2 nedelje iako nisam vlasnik NC-a nego mog malog ljubimca Sr 50 ccm. Jako mi se dopada cela diskusija i sve sto je radjeno/objasnjeno kroz istu. Mislim da najvece zasluge,kao najaktivniji i zacetnik, ima @Satelis :). Razlog zasto sam se bas danas prvi put javio je taj sto sam bas danas,po ovom lepom vremenu, nekome na sivom NC-u klimnuo glavom (pozdravio) na semaforu kod Petosevica u pravcu Genexa i na moje odusevljenje dobio pozdrav nazad iako sam jedan mali non biker :). Eto samo da javim da sam sretan jer je danas puno motociklista na ulici i sto je kolega prihvatio i uzvratio pozdrav. Eto, nista vise. Izvinite za off ali mi je srce puno. Hvala i necu smetati vise. Veliki pozdrav za sve.

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Non A Biker ne znam šta bih ti tačno i rekao, a da ima smisla moj odgovor...nemoj sebe stavljati u "nižu" klasu vozača motocikla / skutera, nema potrebe. Mnogi su i počeli sa tomosima, skuterima da ulaze u svet motocikala. Neki su imali sreću da odmah sednu na "prave" motore... Pre 30 i više godina kada sam počeo da vozim, pored tomosa, bilo je tu i (mojih) MZ 251 i Jawa 350, koje su tada važili za koliko toliko "velike" motore (bila i jedna Kawa 500). Pa evo sada vozim skuter, i to me uopšte ne pogađa, da sam "niža" kategorija bajkera... Kada odeš na moto skup, i uđeš pod šator, ne piše ti na čelu šta voziš...

Na skupu u Trebinju, vozim se sa drugarima tj. vraćamo se iz manastira Tvrdoš, ja prvi u koloni, mimoilazimo se sa oko 6, 7 čopera, sve Harliji, svi mi se javljaju, a i ja njima...lepo je, što kažeš, puno srce. Neki ti ne otpozdrave, nema veze, voziš dalje svoju vožnju.

Nije post za ovu temu, ali ...sorry.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 650 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Definitivno nije za ovu temu, ali to sa javljanjem je mnogo komplikovano.

 

Vozam se u nedelju, i baš sam na to obraćao pažnju:

- Vozači motora se ne javljaju vozačima skutera

- Vozači GS-ova se ne javljaju nikome, mada se momak na GS-u ispred mene javljao svima, ali ostali ništa

- Od vozača tricikala (MP3, tricity...) svi okreću glavu...

 

Više vremena provedeš razmišljajući kome šta i kako nego u uživanju u vožnji.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Evo neke komparacije specifikacija za NT1100 i NC750X 2019
NT1100_Page_1.thumb.jpg.50f39cc0cc9b0e69bed8bd3f8f12649d.jpgNT1100_Page_2.thumb.jpg.b3eb0b1bc5c1262e09329a2650067a9f.jpg

Promenio član godovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

A ne razumijem zasto smanjuju motore... svaki novi motor nizi od prethodnog. Afriku smanjili, novi NC nizi od prethodnog, ovaj NT1100 820mm a NC iz 2019 830mm. Pa koji im je djavo vise *ebo ih mali japanac. Ima nas klipana od 2 metra

Promenio član r_faruk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam, Honda nesto vrti, prevrce, ukrsta i pocinje da lici jendo na drugo sa modelima.

Sa cenom su u pravom ludilu mozga, mnogi zale za period od pre 8 godina kad si mogao za normalne novce kupiti novo.

 

Recimo novi X-ADV gotovo da nema promena tj vrlo su male.

Kod novog NC-a prednji kraj dosta podseca na CB, poklopac za kacigu vracen od starijeg modela uz male izmene.

NT napred sa farovima lici na X-ADV.

Novi Transalp mesavina NC-a i Afrike.

 

za kraj da ostane obelezen Nesin NC

IMG-20211016-120303.jpg

 

IMG-20211016-120323.jpg

 

IMG-20211016-120333.jpg

 

Za sad ostajemo na malom servisu, sledeci ce bit malo veci jer povlaci dosta stavki, amortizere (ispucali prasinari), antifriz, ventili, gume, lanci, damperi, lezajevi mozda ..... 

Nista strasno, redovno al zeznuto kad se nakupi na gomilu.

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
4 hours ago, filipfg said:

Mozda jer ljudi koji su 2metra, cine 2% vozaca a oni koji su 180cm i nize cine 95% vozaca :)

A bilo bi dobro da naprave nesto sa sjedistem da ga mozes podici. Vidio sam da Yamaha ima taj fazon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kako se japanci nisu ovog setili.... genijalno resenje bez obzira dal je automatik ili manuelni menjac.

 

IMG-20211025-111119.jpg

 

IMG-20211025-111131.jpg

 

IMG-20211025-111148.jpg

 

Ovakvim sistemom nema potrebe za polugom na kormanu, samim tim odma mi lepse i prakticnije..... spustis copu i momentalno ukoci zadnji tocak.

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Pozdrav drugari, evo da se i ja upisem kao novi clan NC porodice.  :)

Od danas sam srecan i ponosan vlasnik Honde NC750X dct 2021 od miloste zvanog LoreNCo.

Do sada sam vozio Hondu SW T400, tj. Medu, i trudicu se da i u ovoj grupi dam svoj doprinos kao i do sada u Medinom odeljenju. Sad se, kao i svi, uzdam u sto vise lepih dana, povoljnom kursu evra, trinaestoj plati... i svim tim "malim" radostima koja ce pomoci kako bezbednoj i ugodnoj voznji tako i bezbriznoj otplati kredita. Preko zime planiram da ganjam i ugradjujem neke dodatke tipa zadnjeg kofera, poviseni vizir, itd, itd pa cu kako budem sta radio podeliti svoja iskustva sa vama.

Do tada, zivi bili dragi moji pa se nadam brzom susretu kako na drumu tako i u ugostiteljski objektima, prirodi, pozoristu, Skandinaviji i naravno - Zemunu.

Lorenco.jpg

  • Sviđa mi se 16
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Kako se japanci nisu ovog setili.... genijalno resenje bez obzira dal je automatik ili manuelni menjac.


Japanci će da stave e-brake na motor, kao na automobilima, na dugme ili čim se isključi da ukoči. Ovo sa sajlom je zastarelo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Setili se talijani jos pre skoro 10god na modelu X10. Ako budem dovoljno dokon ima jarice krstim :).

Ovo je mnogo bolje resenje nego sa polugom gore kako je sada jer se copa intezivno koristi.

 

Raskacim sve gore, sajlu spustim dole, drugi duzi sraf i jedan var na sadasnjoj copi sve resava.

 

Deki

Elektricnu P kocnicu na dugme ima Metropolis, u kratkim crtama .... fensi jeste al je tesko sranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
4 hours ago, X8 Vračar said:

 

 


Japanci će da stave e-brake na motor, kao na automobilima, na dugme ili čim se isključi da ukoči. Ovo sa sajlom je zastarelo...

 

Samo to jos fali da i ovako zaheban aku na dct motorima dodatno opterecuje novi elektricni sklop. Mehanika je zlato i sto se tice pouzdanosti, odrzavanja, cene, mase...

Ja da se pitam pre bih nesto slicno sadasnjem sistemu samo ne bih na disk i plocice vec nesto slicno abs disku i pinu koji ce upasti u rupicu i cvrsto ukociti u mestu. Prava rucna kocnica.

Razlog... Iz mog iskustva cesto je sadasnja beskorisna. Nebrojeno puta u Balkanskoj ne mozes stati. Na livadi, u sumi natovaren moras negde, ali ne mozes stati. U Sarandi stanes da jedes, ne mozes stati. Na kosini na livadi, off-u podizes zalegao motor, rucna ne drzi ni blizu...oodeeee do podnozja. Ovo zadnje mi se nije desilo, ali je jako realan scenario za one koji voze van naselja. Obicno jedan dize drugi drzi da ne ode motor u nazad. Ako si sam ili trazi kamen za zadnji tocak ili ti nema spasa. Uzrocnik je neresiv sa sadasnjom kocnocom niti je moguce savrseno podesiti za svake radne i vremenske uslove i to je sto se tela skupljaju i sire u zavisnosti od temperature i dok su hladne hvataju na jedan nacin kad su tople kocnice hvataju drugacije. 

Naravno da bi se eliminisao momenat slucajnog uletanja pina u toku voznje koristila bi se laka meksa legura alu ili plasticna, lako zamenljiva kad se pohaba, koja bi se krivila ili pucala. Dovoljno zilava da drzi motor statican kada to treba, a dovoljno krta da u pokretu pod trecim njutnovim zakonom polomi pin bez delovanja na motor i sigurnost voznje. 

Druga opcija je umesto kao "abs disk sa rupicama" prosto na felni mogu biti urezane, izlivene ili sa gornje strane kao zupcanik u koji ce upasti "klin". Takodje sve lako lomljivo radi bezbednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ferty

Bem ti sušu na kojem li si drogama da mi je znati :P

Dodj da ti namestim P kočnicu, kad je naštelirana drži ona i te kako dobro..... nešto tu kod tebe nije kako treba.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja