Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
1 hour ago, DaliborBP said:

Gotovo svaki 'bubreg' je udarac .... Tako su nas ucili na seminaru. Uglavnom,kad udaris u rupu,sabijes taj deo gume do felne i visak vazduha se negde mora sabiti. U ovom slucaju izmedju platna gume,tj. uvek dijagonalno od udarca. Bubreg na jednoj strani,dijagalno bi trebalo da felna udarena. 

 

Pre bi rekao da je bubreg na mestu udarca tj. na oštećenom delu koji više ne može da drži pritisak jer je oštećena žica gume. Vazduh se širi ravnomerno u svim pravcima, pa ne vidim logiku dijagonalno da izbija ...

 

A ovo na fotki deluje kao fabrička greška gume, ne znam šta bi drugo moglo da bude uzrok. Nadam se da se nije dogodilo u vožnji.

Promenio član X8 Vračar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 3 sati, X8 Vračar je napisao:

 

Pre bi rekao da je bubreg na mestu udarca tj. na oštećenom delu koji više ne može da drži pritisak jer je oštećena žica gume. Vazduh se širi ravnomerno u svim pravcima, pa ne vidim logiku dijagonalno da izbija ...

 

A ovo na fotki deluje kao fabrička greška gume, ne znam šta bi drugo moglo da bude uzrok. Nadam se da se nije dogodilo u vožnji.

Ti ne vidis logiku,ali ljudi rade ispitivanja,tj.komisija za reklamacije.  Gotovo svaka reklamacija gde je bubreg se odbija,jer je mehanicko ostecenje. 

 

Jedno je razmisljanje,drugo su testiranja ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa to kažem, bubreg je tamo gde je udarac, nema veze sa pritiskom vazduha. Vazduh se širi u skladu sa zakonima fizike, mogu da testiraju već testirano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 30 minuta, X8 Vračar je napisao:

Pa to kažem, bubreg je tamo gde je udarac, nema veze sa pritiskom vazduha. Vazduh se širi u skladu sa zakonima fizike, mogu da testiraju već testirano.

Opet nisi razumeo... Ali ok. A koji to zakon fizike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

Kako da razumem, kada ne znaš da objasniš nego mene propituješ emoji6.png

Pa objasni ti meni,posto ja ne znam ili ne razumem. Slucajno sam isao na seminare,edukaciju i 5 godina radio prodaju guma (Vulco,Baki,Michelin). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, MF je napisao:

Dare, moram da pitam...koja je ovo guma, da li je bilo udarca ili ne, kako je došlo do ovakve havarije. Ovo da se desi preko 30km/h moze da napravi pad..

Mitas TF za maxi skutere (razlikuje se za motocikle).

 

Dalibor je vec dao valjan odgovor. AA ima 230kg + vozac oko 130 + imao je suvozaca.

Problem kod maxija je raspodela tezine, nije izbalansirana kao kod motocikla... sve je nazad.

Kad geknes u rupu oce i felna da strada.

Medjutim nisam siguran dal je od udarca u rupu ili je sama guma felericna.

 

evo kako iznutra izgleda

viber-slika-2021-09-20-16-04-57-738.jpg

 

nasli smo na jos dva mesta da je pocela da pusta vazduh izmedju slojeva

viber-slika-2021-09-20-16-05-01-296.jpg

 

Ovo vec vuce da ce pre feler biti nego da je od rupe, felna je Ok.

Continentalke su imale slican problem, bukvalno su se parcici odvaljivali sa gazeceg sloja.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Pa objasni ti meni,posto ja ne znam ili ne razumem. Slucajno sam isao na seminare,edukaciju i 5 godina radio prodaju guma (Vulco,Baki,Michelin). 
Vrlo je jednostavno. Tvoj posao je bio da ne prihvataš reklamacije, zajedno sa seminarima i komisijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 12 minuta, X8 Vračar je napisao:
pre 29 minuta, DaliborBP je napisao:
Pa objasni ti meni,posto ja ne znam ili ne razumem. Slucajno sam isao na seminare,edukaciju i 5 godina radio prodaju guma (Vulco,Baki,Michelin). 

Vrlo je jednostavno. Tvoj posao je bio da ne prihvataš reklamacije, zajedno sa seminarima i komisijom.

Ne, ja sam bio specijalista prodaje. Proizvodjac daje garanciju,a ne firma ili prodavac.  Komisija je ta koja odlucuje. Prvostepena pa drugostepena ako ide zalba... Recimo,za michelin grupaciju(Michelin,BF goodrich ,tigar, riken,kleber) reklamacija se salje za Barselonu,verovao ili ne... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Cuo sam da Miselin vise ne daje garanciju na svoje gume zbog nasih losih puteva. 

 

Pricao sa osobom koja je upravo isla da kupi za svoj A8 pa je uzela neki drugi brend jer joj je profavac rekao da nema garancije. 

 

Da li je jos neko cuo tako nesto?

 

Zar ne bi trebao da se ispostuje onaj deo koji je drzava propisala o nesaobraznosti koji ipak obavezuje postojanje garancije..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
1 hour ago, Ferty_ said:

Zar ne bi trebao da se ispostuje onaj deo koji je drzava propisala o nesaobraznosti koji ipak obavezuje postojanje garancije..?

Taj deo mora da se poštuje, šta god prodavac rekao. Naravno, ako je prodavac registrovano pravno lice. Čak i da je istina, verujem da bi na pomen društva za zaštitu potrošača prodavac odmah promenio pesmu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ma to su priče za malu decu. Ako zbog puteva ne mozes da das garanciju, onda se povučeš sa ovog tržišta.

Drugo, mislim da je broj reklamacija za gume smešan, ako im je i to problem da ispoštuju, onda nema potrebe da prodaju na ovom tržištu.
Zapravo skoro ceo Balkan izuzev SLO i HR ima očajne puteve, pa jel to znaci da ce se povući iz svih zemalja, teško... A bas bih voleo da vidim kako u nekoj članici EU, ne priznaju garanciju koja je osnovana.. Pod mač, odmah!

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, DaliborBP je napisao:

Ne, ja sam bio specijalista prodaje. Proizvodjac daje garanciju,a ne firma ili prodavac.  Komisija je ta koja odlucuje. Prvostepena pa drugostepena ako ide zalba... Recimo,za michelin grupaciju(Michelin,BF goodrich ,tigar, riken,kleber) reklamacija se salje za Barselonu,verovao ili ne... 

Nacuh, ne znam dal je istina.... da ima A i B guma. 

A ide gospodi, one lepe, zdrave, prave...... B (citaj felericne) za smesne novce (3x manje) dolaze kod nas, iste se naplacuju po punoj ceni.

Trac il istina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 7 minuta, Satelis je napisao:

Nacuh, ne znam dal je istina.... da ima A i B guma. 

A ide gospodi, one lepe, zdrave, prave...... B (citaj felericne) za smesne novce (3x manje) dolaze kod nas, iste se naplacuju po punoj ceni.

Trac il istina?

Sve je bilo A ,bar dok sam ja radio. Znas i sam Dare da sam 2 godine van te price zbog preselenja u De. 

 

Sto se tice Michelina i garancije, msm da ta prica ne moze da prodje. Mi smo imali dva slucaja na jefitnijoj gumi,da bukvalno bez gledanja usvoje reklamaciju. Slanje za Barselonu,ovo ono ,kontam da je i njima jeftinije da daju novu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 22 minuta, DaliborBP je napisao:

Sve je bilo A ,bar dok sam ja radio. Znas i sam Dare da sam 2 godine van te price zbog preselenja u De.

Ajd da budem jos precizniji, pored A i B ima i C al reko nek bude samo na A i B varijanti :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Brat mi radi u Miselinu tj Tigru. Ima A i B. 

Pokusali smo da mi nabavi A...nema sanse, sve ide vani. Moto gume takodje moraju da se izvezu npr u Nemacku pa potom kupujemo od njih tj opet uvozimo. Duple takse.

Eto kako svaba sa nekoliko puta boljim standardom kupi jeftinije gumu nego radnik koji je proizvodi i gradjani drzave u kojoj je fabrika.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 28 minuta, Satelis je napisao:

Ajd da budem jos precizniji, pored A i B ima i C al reko nek bude samo na A i B varijanti :)

Odosmo u off. Ali ,jedna anegdota. Dolazi cigo sa bmw,ja mu izneo gumu,gleda ,okrece...Nailazi moj gazda,pita a sta trazite,da vam pomognem? Gde stoji(pise) da je prva klasa?! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja sam letos pricao sa prijateljem koji radi u Pi u Michelin-u, rece da bi trebalo da im odobre oko NG da mogu "za sebe" da kupe po koju gumu (bice odredjena kolicina vremenski) po povoljnijim uslovima.
Nadam se da ce biti tako, spremam se za novi opanci.
Takodje posle mesec dana prijateljica iz juznih krajeva spomenu da joj drug isto radi tamo, isto pitah, isti odgovor dobio.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Ma to su priče za malu decu. Ako zbog puteva ne mozes da das garanciju, onda se povučeš sa ovog tržišta.


Odličan predlog. Pošalji u Barcelonu...
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 8 sati, Ferty_ je napisao:

Brat mi radi u Miselinu tj Tigru. Ima A i B. 

Pokusali smo da mi nabavi A...nema sanse, sve ide vani. Moto gume takodje moraju da se izvezu npr u Nemacku pa potom kupujemo od njih tj opet uvozimo. Duple takse.

Eto kako svaba sa nekoliko puta boljim standardom kupi jeftinije gumu nego radnik koji je proizvodi i gradjani drzave u kojoj je fabrika.

 

Ovo bi trebalo da znači da, bilo koju gumu, bilo koje marke da kupiš u npr. Nemačkoj, će biti bolja od najbolje, najskuplje, brendirane gume, kupljene kod nas. Jer su gore 100 % prva klasa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ko juri da kupi NC, ovo deluje kao sasvim fer ponuda..

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda NC 750, 2016. godište, Touring, vozilo prešlo 37899 km, Beograd. Cena 5.450 € - Motori - Polovni Automobili


2016+, sa oem koferima, DCT...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja