Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White
Nas 3-ca cemo vrlo verovatno u petak put CG, ako nista drugo mozda da ti ponesemo iz BGa jedan aku.
Nisam smislio nista pametnije ako tu nenadjes.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Uzeo sam jutros aku, jedini u Baru koji nadjoh je isti koji sam i imao (Unibat CTZ14S-BS), napravili mi neki popust. Nisam ga jos montirao, uzeo sam danas da premerim napone i potrosnju. Dosao sam do sledecih brojki jutros nakon napunjenog starog aku:
13.2V pre paljenja
12.8V sa datim kontaktom
Pad na 11V tokom verglanja na trenutak
14.6V sa upaljenim motorom

Vozio se nekih 10-15km, palio i gasio par puta sve ok. Razvezao sam sve potrosace i zakacio samo glavne 2 klemne.

Deluje mi to sve manje vise ok i da samo zamenim aku, medjutim potrosnja u stanju mirovanja je 6-13mA ako sam dobro izmerio, moram proveriti jos jednom. Jel to ok?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
On 20.7.2021. at 20:57, Mikec je napisao:

Zna li neko koji bi ovo model alarma mogao biti? Ili @dragan_alumiroiako se seca? Ne uspevam bas da mu pohvatam funkcije i podesavanja pa bi mi znacilo da mogu da izguglam..

 

 

3B471915-5A5B-4269-86BC-260348A51901.jpeg

E656F8DD-F7BD-41A0-A9FA-35D4A2A6BFB3.jpeg

Mene podseca i na Pandoru Moto...svi ti alarmi mogu da se prilagode i za moto potrebe.
Pogledaj samo sta ima Zedex. Kome nije tesko da se odvoji od 300e za vrhunski alarm....
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 59 minuta, Mikec je napisao:

Deluje mi to sve manje vise ok i da samo zamenim aku, medjutim potrosnja u stanju mirovanja je 6-13mA ako sam dobro izmerio, moram proveriti jos jednom. Jel to ok?

To ti je sve Ok jer imas HISS ili ti kod. paljenje pa potrosnja varira, tako treba biti.

Punjenje ti je dobro, cela zavrzlama je u tom autolarmu, satire bateriju.

 

pre 11 minuta, Ivanrsvb je napisao:

Pa kao po uputsvima sve iznad 50tak miliampera nije dobro i negde crpi struju sve ispod je ok...

Ne znam koje uputstvo imas ali znam da napisano nije ispravno.

Za motocikle idealno bi bilo kad bi potrosnja struje bila 0mA ali to retko ko ima jer davno je krenulo sa kod. paljenjem tj zastitom motora.

 

Prihvatljiva potrosnja struje je max 20mA za motocikle, 40mA za automobile, 60-70mA za kombi vozila.

Obicni kineski alarmi vuku 2-4mA, na to dodaj HISS = 15 - 17mA .... taman ispod granice. Svakako nema opustanja, mora se baterija odrzavati da bi trajala.

 

Moto alarm sa pejdzerom vuce ne ispod 10mA + HISS + ako neko ima Joskin regler = ne ispod 30mA sve skupa sto je bas mnogo za bateriju motocikla.

 

Iiiii tako blize i tako dalje ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

U tom slucaju danas popodne formiranje, pa se sutra vozamo nadam se. Jos jednom hvala svima puno, olaksali ste mi odmor mnogo


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd / Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC 750 X

Pozdrav ekipo. Da se i ja priključim zajednici NC motordžija. Dugogodišnji sam vozač, preko 20 godina, a trenutno vozim NC750X iz 2018, sa kojim sam prezadovoljan. Pre toga sam još davne 2012 kupio bio nov NC700X, tako da sam ostao veran ovom modelu. Ako da Bog da me ovaj posluži još godinu-dve, pa da se ponovim najnovijim modelom. Nadam se da ćemo razmenjivati korisna mišljenja i znanja u vezi naših ljubimaca. Nisam majstor za motore (bavim se skroz drugim poslom), ali model NC veoma dobro poznajem, trudio sam se ovih godina da dosta stvari naučim da rešavam sam jer me interesuje to, tako da se nadam da ću dati skromni doprinos zajednici. 

 

Pozdravlja vas Stefan Janković  :jee1:

 

I naravno slika mog lepotana

 

Untitled-1.thumb.jpg.87bb306f1359d6c0448f764fb93ad661.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
Pozdrav ekipo. Da se i ja priključim zajednici NC motordžija. Dugogodišnji sam vozač, preko 20 godina, a trenutno vozim NC750X iz 2018, sa kojim sam prezadovoljan. Pre toga sam još davne 2012 kupio bio nov NC700X, tako da sam ostao veran ovom modelu. Ako da Bog da me ovaj posluži još godinu-dve, pa da se ponovim najnovijim modelom. Nadam se da ćemo razmenjivati korisna mišljenja i znanja u vezi naših ljubimaca. Nisam majstor za motore (bavim se skroz drugim poslom), ali model NC veoma dobro poznajem, trudio sam se ovih godina da dosta stvari naučim da rešavam sam jer me interesuje to, tako da se nadam da ću dati skromni doprinos zajednici. 
 
Pozdravlja vas Stefan Janković  :jee1:
 
I naravno slika mog lepotana
 
Untitled-1.thumb.jpg.87bb306f1359d6c0448f764fb93ad661.jpg
Pozdrav Stefane, da te sluzi kako si zamislio! :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja sam danas resio da budem vredan.
Reko a u persun da vidimo kakvo je stanje kod prednjeg lancanika. Pripremio sta sam imao i krenuo. Tecnost lampe odradilo svoje, posle sklapanje pranje, pravac kuci pa nauljivanjesa SAE90.
Boga mi kod prednjeg lancanika bilo svastarije.
Mozda nesto nisam savrseno ali trudio sam se, procenite sami.
Naradih se muski uz niz preznojavanja.
214bd3d72c2f6fcf4cb7a9926d7bef6f.jpgfe3b64aad71db01a920a226ab1a4dee1.jpg250af3485c8d6e58ff470842d5fec45a.jpg59a8676047d56a513bdf9d4c1f0bb1b9.jpgf10b6ebafbac98b8edfc3e5257d44751.jpg5053ed0fa8f57077529c9c6630620d24.jpg13bdced4e84842257400a98ec36065b7.jpg182691594e20010c52ed74f378c791a4.jpg49226028dc70d34146dcc115c35bdb9a.jpgc9332380274e10f5f7adc7619f22ac3f.jpg556c8824c850490834b52e6760b31adb.jpg

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd / Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC 750 X
Pre 15 sati, Chika Jimi je napisao:

Boga mi kod prednjeg lancanika bilo svastarije

Da li od uvek koristiš SAE90 za podmazivanje, ili si koristio sprej?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Odlicno zapazanje kolega, moped je kod mene od prosle god i prvih par podmazivanja sam i ja trosio neki sprej sto sam imao od ranije, zato resih sada da to pogledam i operem i nauljim sa SAE90.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd / Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC 750 X

Petrolej za pranje, SAE90 za podmazivanje, i necete pogresiti. A i ma cime ga podmazivali, ili uopste ne, manje vise lanac traje isto. NC nije masina koja se siluje pri startovanju i opterecuje lanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Dugo sam član ovog foruma i odavno pratim ovu temu iako sam imao i vozio sam razne druge motore (još uvek imam bandita 650 u garaži), ali od danas evo još jednog NC-a u sekti. UPS, u temi!

Preuzet danas u Stojanovu u Novom Sadu, pre koji sat se upoznali na drumu.

DCT naravno, perla bela (odlično mu stoji)
6534543eabc03096436733681eb6b55e.jpg
f2f4783a2aad14a24f4dba5787f97064.jpg
ffc8982df01749dce06af80d168fcb0c.jpg

E sad, prvi utisci sa moje strane. Primeti se da je niži jer kad sednem oba stopala su mi baš lagano na zemlji (visok sam 180).

A druga razlika: Tvrđi je. Vozio sam 700 manuelca, 750 manuelca i 750 DCT

I ove godine sam vozio jednog novog 750DCT od prvog km do tipa 200 i nekog (navodim zbog toga što kad je novo, sve je kruće)
Ali je ovaj definitivno trvrđi. (Što je i logično jer su 30mm skraćeni hodovi amortizera!)

Dovezao sam ga iz salona u NS-u do Šapca, skroz laganeze, do 100 na sat. (potrošnja po bordu 2.8 L/100 Km)

Ja na tu brojku nisam navikao

Usput gledam onaj poklopac "rezervoara" i pitam se... Kako ću ja ovde da stavim tank torbu? Nema rupa za kaiševe. Nemaju gde da se zakače
Ne mogu da verujem da su to izbacili. Ako je ideja da dve plastične lajsne prodaju posebno kao dodatnu opremu, onda su stvarno bezobrazni.
No, otom potom.

Prva stvar, sutra zovem Sebu da pravimo crash bar i nabaciću bele štitnike za ruke.
Znam da su se ovde razni spominjali, ali ne mogu da čekam AliExpress da ih dostavi. Imam svašta u planu za sledeću sezonu.
Za sad ide crash, štitnici i moram da nađem rešenje za bočne kofere. Pretendujem na Shad, ali videću još.
Što se centralnog kofera tiče, radije bih samo zavrnuo ploču na fabrički nosač jer je lepši od bilo kog aftermarket, ali treba ga naći...

(Ako neko ima da proda, rad sam da kupim). Paše koliko sam video od starog modela. Ali bočni ne. Neko je pisao.

Eto... Za početak da ga registrujem sutra pa ću polako ostatak.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Promenio član eclipse
  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nek je sa srećom nova makina !

Znači, staru da očekujemo u oglasima...:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Nek je sa srećom sa novom mašinom!

Seba radi štitnike za ruke?

 

Pre 1 sat, eclipse je napisao:

Usput gledam onaj poklopac "rezervoara" i pitam se... Kako ću ja ovde da stavim tank torbu? Nema rupa za kaiševe. Nemaju gde da se zakače emoji44.pngemoji44.png
Ne mogu da verujem da su to izbacili. Ako je ideja da dve plastične lajsne prodaju posebno kao dodatnu opremu, onda su stvarno bezobrazni.

Stvarno su vratili poklopac na dizajn pre 2016. godine?

Pa to je uopšte nema smisla, ti prorezi na poklopcu frunka su super stvar, a ne troši se mnogo više materijala za izradu toga (svakako je svaki novi model skuplji od prethodnog pa ne kapiram vraćanje u nazad).

Meni je obućar za burek i jogurt preradio Shad tank torbu tako da imam dugačke čičak trake koje se provlače kroz otvore na poklopcu i kače na dno torbe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

@eclipse Čestitam na kupovini, motor je prelep, bela boja mu je extra. Da te lepo služi i bezbedno vrati kući :takoje:

 

Pre nekoliko dana sam pisao o nosačima bočnih kofera kako sam ugradio GIVI nosače. Originalnih još nema u prodaji. Ako želiš SHAD 3P nosače bočnih kofera, oni imaju za NC 2021 i cena im je 17.800din u Plattneru

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 15 sati, Mr_Stefan_Jan je napisao:

Petrolej za pranje, SAE90 za podmazivanje, i necete pogresiti. A i ma cime ga podmazivali, ili uopste ne, manje vise lanac traje isto. NC nije masina koja se siluje pri startovanju i opterecuje lanac

Nece da bude drug, probaj da ga ne podmazujes i videces tj pre cuces sta se desava posle 2.000km predjena.

 

Jedan nas dugogodisnji clan sa maxi skutera presao je na CTX, znaci slcan koncept.

Kupio je ganc nov motor, odradio prvi servis u Delti na 1.000km da bi se za jos 1.000km predjena obratio Delti jer ima neki cudan zvuk.

Skrenuli su mu paznju da lanac mora odrzavati sto vlasnik stvarno nista nije znao o tome.

Nastavio je da vozi i lanac je otisao vrlo brzo, mislim da je zamenjen na 5 - 6.000km.

 

Lanac sam zamenio na 46.5K sad imam skoro 68.000km, jednom sam dotegao lanac za 1/4 kruga.

Podmazivac pojacan na duplo od proisanog, nekad motorno nekad menjacko ulje sipam u bocu i samo :moto3:

 

Ko podmazuje menjackim ili motornim uljem mora raditi cesce radnju, daleko je 500km, rasusi se do tad ili ti podmazivac je mama :)

 

@eclipse

Bravo drug, bravo, prelepo izgleda u beloj boji, mozda cak i najbolje stoji u toj kombinaciji..... u zdravlju i veselju te sluzila gospodja.

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50
3 hours ago, Yanco said:

@eclipse Čestitam na kupovini, motor je prelep, bela boja mu je extra. Da te lepo služi i bezbedno vrati kući :takoje:

 

Pre nekoliko dana sam pisao o nosačima bočnih kofera kako sam ugradio GIVI nosače. Originalnih još nema u prodaji. Ako želiš SHAD 3P nosače bočnih kofera, oni imaju za NC 2021 i cena im je 17.800din u Plattneru

Hvala za čestitke.
Hvala i @Satelis
Slažem se sa obojicom da mu ova kombinacija boja baš stoji. Viđao sam beli iz prethodnih godina. I 700 i 750 i mogu vam reći da nije ista bela. Ovaj u laku ima baš krupnu perlu i izgleda veoma dobro. Napraviću neku bolju fotografiju i okačiti. Samo da uhvatim vremena.

A ovo za SHAD 3P i Plattner je sjajna informacija. Hvala ti @Yanco

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd / Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC 750 X
pre 59 minuta, Satelis je napisao:

Nece da bude drug, probaj da ga ne podmazujes i videces tj pre cuces sta se desava posle 2.000km predjena.

Drug, ne pišem ovo zato što tako mislim, nego zato što sam tako radio. Na NC700 u prvih nekoliko godina koriscenja sam podmazivao lanac kad se setim, uglavnom par puta u godisnje, a prelazio sam 8-12 hiljada km godišnje. Lanac sam zamenio na 28 hiljada km. Tako da sam za ceo zivotni vek tog lanca ne vise od 5 puta podmazivao

Svakako, ako bi me iko od pocetnika pitao da li treba da se podmazuje lanac, rekao bih obavezno na 500km i redovno ciscenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 58 minuta, eclipse je napisao:

A ovo za SHAD 3P i Plattner je sjajna informacija. Hvala ti @Yanco

Ispod je ponuda koju sam ja dobio od njih, kada sam tražio kofere i nosače. Na kraju sam se ipak odlučio za GIVI TRK set kofera, jer sam nosač za centralni kofer imao od prošlog modela.

 

image.png.7e28ef21bd18d493283cf994a46d2c48.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

Lanac sam zamenio na 46.5K sad imam skoro 68.000km, jednom sam dotegao lanac za 1/4 kruga.

Podmazivac pojacan na duplo od proisanog, nekad motorno nekad menjacko ulje sipam u bocu i samo :moto3:

Sta savetujes Dare, podmazivanje na svakih 250-300km? Pretpostavljam da ne moze da steti ako je cesce?

Promenio član Milllan 83

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, Yanco said:

Ispod je ponuda koju sam ja dobio od njih, kada sam tražio kofere i nosače. Na kraju sam se ipak odlučio za GIVI TRK set kofera, jer sam nosač za centralni kofer imao od prošlog modela.

 

image.png.7e28ef21bd18d493283cf994a46d2c48.png

Vodi računa koliko ti prtljaga treba i u kojoj konfiguraciji. Sam prtljag po sebi sa nosačima dodaje osetnu kilažu a tek da se napune. Lako možeš da se preopteretiš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Moji Givi koferi 40L prazni imaju 5kg komad. Skroz napunjeni 10kg komad.

Unutra staje kompletna kamp oprema, kuhinja, sva odeca + zimski sloj, bude tu jos stosta sto ne stane u TopCase koji je samo za klopu pa uskoci koja limenka, flasa vode itd itd.. bukvalno sve za zivot. 

Znaci koferi puni 30kg. 

Nosaci ne znam koliko su teski, ali sa crash barom neka bude oko 10kg, tako da je klot masa 270kg kad se putuje. Dodaj tu jos neki DryBag na sedistu i neke sitnurije, u Frunku barem jos 5kg...moja masa + full oprema djuture 350kg smo motor i ja. 

Radi poredjenja iskustva, ne videh da se nesto motor muci, agilan je, i vise nego sto treba ubrzanje fino, krajnja brzina ista prazan i sa full koferima (samo isprobano vise puta), na autoputu 120km/h pliva, lanac i lancanici odlicni, zamenih prednji na nepunih 30.000 jer volim da je tiptop, potrosnja odlicna 3.2 do cg pre 15 dana kad sam bio.. suma sumarum NC jako dobro podnosi sve i ozbiljna je putna masina, rasterecena kubikazom i NEnapucan konjazom.  Ko razume shvatice.

Nadam se da sad shvataju neki koji pitaju za 50/50 gume. Pokreni ti 350kg na mokroj livadi gde zakampujes, da ne pricamo o nekom zahtevnijem putu, nagibu itd :moto3: nece da moze osim da zaplese guzica i bupnes na bok.

 

Elem...usavrsio sam polozaj sedenja i generalno udobnost.

Promenio sam nagib sedista i skoro ga izravnao tako sto sam podmetnuo dve vece podloske ispod svakog srafa sa prednje strane gde se bravi sediste. 

Druga stvar su podizaci kormana. Zajedno daju rezultat ogromnog rasterecenja ramena i donjeg dela ledja koji su uvek bili napeti, a zadnjica takodje manje trpi. 

Normalno uvek se prave neke pauzice za klopu, pice, gorivo pa se protegne. Iz CG sam u cugu dosao do Bg bez IKAKVIH tegoba. Jedno zaustavljanje na granici samo da prodjem, jedno sipanje goriva i jedna pauza 15min pred naplatnom rampom na M. Veliki. 

Haugh! :takoje:

 

 

Promenio član Ferty_
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja