Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Mikec je napisao:

Zna li neko koji bi ovo model alarma mogao biti? Ili @dragan_alumiroiako se seca? Ne uspevam bas da mu pohvatam funkcije i podesavanja pa bi mi znacilo da mogu da izguglam..

 

 

3B471915-5A5B-4269-86BC-260348A51901.jpeg

E656F8DD-F7BD-41A0-A9FA-35D4A2A6BFB3.jpeg

Alarm za automobil (pogotovo taj sa pejdzerom) nije pametno staviti na bajk jer takav alarm trosi mnogo vise struje od moto alarma.

To dalje povlaci za sobom akumulator, moze mu prepoloviti vek predvidjenog trajanja ako se ne vozi redovno ili ne koristi pametni punjac.

Uzmi unimer i premeri kolika je potrosnja struje u fazi miroavanja.

Ako je veca od 25mA, izbaci alarm iz motora.

Moto alarmi obicno vuku 2-5mA struje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Primljeno k’ znanju. Ce istestiram pa izbacim ako je to slucaj.

Edit: Sinoc bas primetim da motor malo teze pali (igrao sam se sa alarmom pre toga). Stavim ga na punjac brzo bolje da vidim jel otisao skroz, medjutim nije, naponi su normalni i ponasa se normalno. Momentalno sam iskljucio alarm.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Korisno za vlasnike modela 2021:

 

Pošto još uvek nema u prodaji nosači kofera za nov model, kupio sam u Motolandu nosače sa model 2016-2020

 

20210722-192827.jpg

 

Gore pasuju kako treba, ali razlika je što na novom modelu na nosačima fuzastera ne postoje rupe na koje se zavija nosač

 

20210722-192839.jpg

 

Tako da donji deo nosača visi u vazduhu. Mora da se napravi neki dodatak. Jedino mesto za koje može nešto da se zavije su otvori ispod repa, ima sa ove strane. Dve matice M8, zavarene za ram motora:

 

20210722-192856-2.jpg

 

Detalje oko izrade nosača neću stavljati, bilo je dosta merenje i kartonskih modela. Na kraju kad se izvarilo i ofarbalo, ispade ovako:

 

20210722-194220.jpg

 

Dakle, dva dela, jedan levi i jedan desni simetričan. Na kraju to na motoru izgleda ovako:

 

20210724-122805.jpg

 

Bitno je da nisam upropastio originalne nosače koje mogu da prodam kasnije, pa će da stoji ovako dok ne izadju u prodaju original za 2021.

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT
On 20.7.2021. at 19:07, Milllan 83 je napisao:

Momci nesto mi se oduzila isporuka Nc 750. Vidim da su u Hondi dobili CB 500X novi, ali se malo pise o modelu na forumu, bar ja nisam nasao. Kakav je to motor? Vidim da napred ima 19 cola gume, trebao bi biti udoban? Moze li biti adekvatna alternativa za NC, predjem par hiljada godisnje.

CB500x ima samo manuelni menjac. Malo je kraci od NC (bitno za krupnije vozace) i servis ventila nije kao na NC, malo je slabiji motor, nema prtljag kao NC i vise je top heavy. Od prednosti, jeftiniji je, slicna  potrosnja a veci rezervoar, jeftinija registracija (u CG duplo €140 vs €320), a svakako bulletproof jer je Honda.

 

Inace, sto se isporuke tice, ja sam moj cekao od druge polovine maja (dosao pre neki dan). Valjda su se zajebali sa projekcijama proizvodnje zbog korone, a narod zeljan putovanja navalio kao mutav da kupuje. I po obicaju, prvo se snabdevaju jaka trzista a za nas sirotinju sta ostane. CG nabavlja od Srbije, ali je moj stigao (bar su mi tako rekli) iz Hrvatske, zajedno sa nekoliko motora koje su Hrvati ustupili CG ali i Srbiji dok stigne isporuka koja vec kasni poprilicno. Navodno je brod na kojem su poruceni motori ostao u kvaru u Hong Kongu (mene su tako muntali pre tri nedelje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

I ja sam se dogovorio polovinom maja, bio je kraj juna planiran rok, onda polovina jula i ispasce na kraju polovina avgusta... da se razumemo, nisu ni oni ljudi krivi, kada im stignu motori oni carine pa prodaju, i njima je u interesu da roba sto pre stigne. NC mi je definitivno lepsi, nekako je vise urban. Lepse felne, vise ukrasne plastike, skoro nisam video tako lep motor. 500 X mi je lep, ne toliko kao NC, ali dovoljno da ga kupim. Kada sednes na motor posle par hiljada km i zaboravis kako izgleda spolja, uzivas u samom motoru. Trenutno vozim skuter od 25KS tako da ce mi 48KS biti i vise nego sto mi treba. Slusajuci starije kolege koji godinama voze motore, zbog 19 inca tocka mozda se i lepse vozi nego NC. Neka sud daju iskusniji od mene... u utorak idem da pogledam motor, kapara za NC se moze prebaciti na 500X, sve pohvale za Gorana iz Stojanova, mozes sa ljudima kako god ti odgovara (moje iskustvo). Javim sta sam uradio.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Drugari, treba mi pomoc. Mislim da imam problem sa akumulatorom (pisao sam nedavno i mislio da je sada ok). Naime deluje mi da kada verglam tabla na trenutke malo slabije zasija i mislim da je zreo za menjanje. Takodje za nijansu duze vergla. Problem je sto sam ja u Crnoj Gori, odnosno od sutra u Sutomoru. Da li imate nekog npr. u Baru da preporucite gde bih mogao da uzmem akumulator i/ili ugradim? Da li ima nesto specificno sa ugradnjom u smislu da li mogu sam to uraditi?
Svaka pomoc je dobrodosla..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Izvadim ga svake jeseni i stavim na toplo (za akumulator pishem). Pa ga na prolece vratim.
Nishta komplikovano, obrati pazhnju na redosled.
Prvo iskljuchish minus pa zatim plus.
Kad montirash novi: prvo plus pa minus.

To je da ne bi plus klema, ili shtrafciger naprave spoj u slucaju da dodirnu shasiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Čekaj Dare da se javi...mora i da se formira baterija. A cini mi se da je i spominjano kako se formira i ugrađuje...nađi na metu ako se niko ne javi ovde ili mozda da pitaš u zasebnoj temi za akumulatore, da neko iz CG vidi i uputi te gde treba...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Ujutro se dovucem do Sutomora kako znam i umem, pa cu da vidim sve, u medjuvremenu je svaka informacija dobrodosla


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ako je potrebno da se formira, nije to nikakva mudrost. Tečnost iz bočica, koje su spojene medjusobno na red, samo okreneš naopako i nabodeš na otvore na akumulatoru. Samo ti treba i punjač za tu akciju, da puni akumulator nekih 2 sata. Ako nemaš punjač i uslove da formiraš, kupi gel akumulator i zameni. Zamena je posao za koji ti ne trebaju nikakve majstorske veštine i mudrosti, samo jedan šrafciger, po redosledu koji je Godovic već napisao. Ako si menjao baterije u daljinskom upravljaču, znaćeš i akumulator da promeniš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT
Pre 7 sati, Mikec je napisao:

Drugari, treba mi pomoc. Mislim da imam problem sa akumulatorom (pisao sam nedavno i mislio da je sada ok). Naime deluje mi da kada verglam tabla na trenutke malo slabije zasija i mislim da je zreo za menjanje. Takodje za nijansu duze vergla. Problem je sto sam ja u Crnoj Gori, odnosno od sutra u Sutomoru. Da li imate nekog npr. u Baru da preporucite gde bih mogao da uzmem akumulator i/ili ugradim? Da li ima nesto specificno sa ugradnjom u smislu da li mogu sam to uraditi?
Svaka pomoc je dobrodosla..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Servisi i jace prodavnice su ti uglavnom u Podgorici. Nisam siguran da postoji nesto u Sutomoru, ali bi verovatno trebalo da ima nesto u Baru. Vidi nekog lokalnog koga vidis na motoru pitaj za servis/prodavnicu autodelova. Ako ti ne upali, zovni ove firme:

WWW.MAGNUSMOTO.COM

Od Februara 2015-e Magnus Moto u Podgorici nalazi se na novoj adresi, u većem prostoru u...
GRGAMOTO.ME

Moto oprema "Grga moto" d.o.o, je preduzeće u privatnom vlasništvu, čija se osnovna...

https://m.facebook.com/acimicmoto41/

 

i vidi da li neko od njih ima distributera u Baru ili Sutomoru.

 

Imas kupacki voz Bar-Sutomore-Podgorica (ako ne mozes motorom da ides), proveri samo prethodno ko od pomenutih firmi ima sta ti treba i do kad rade, pa podji, kupi i vrati se i namontiraj, po vec pomenutim uputama kolega.

 

Nadam se da sam pomogao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mikec 

Dragan je ranije imao problema sa motorom zbog akumulatora, isti je promenio i resen problem (ima pisan trag na nekoj od predhodnih strana).

Medjutim malo je vremena proslo, sad bajk opet ima muku.

Ocigledno je da autoalarm kumuje problemu tj akumulatoru, te zbog toga prvremeno crkava.

 

Posto si na putu, probaj naci Banner (YTZ14-BS), Exide (ETZ14-BS), Fulbat (FTZ-14BS) svi su AGM al gledaj da nije formiran jer ako je formiran, moze biti i te kako bajat + ko zna kako je odradjen proces formiranja (obicno na brzaka, ne valja).

Ako nema nista od navedenog, uzmi sta ima jer svakako bolje drugi nego da ti taj ostane u motoru.

 

Pisao sam ranije proces formiranja sa sve slikama.... ponovicu, sta mi tesko, taman da nauce oni koji ne znaju ili oni koji misle da znaju.

 

Udenes kiselinu naopako na otvore od baterije, drzi jednom rukom bocu, drugom rukom zvekni dlanom odozgo ne bi li probio zastitni celofan na boci. Spremi iglu i bocni svih 6 rebara sa gornje strane kako bi kiselina lakse sisla u bateriju.

Nakon sto boca sa kiselinom bude prazna, skini je sa baterije i ostavi tako otvoren akumulator naredna min. 2h-4h.

Ako prislonis uvo na otvore, cuces kako krcka unutra, posle par minuta bice mlak sa strane..... radi proces.

 

Kada se ohladi i kad prestane sa krckanjem, akumulator udeni na pametan punjac, mod za AGM i pusti da se puni do punog kapaciteta (traje nekoliko h).

Kad zavrsi sa punjenjem, raskaci punjac i ostavi ga tako otvorenog jos bar 2h.

Nakon toga proveri napon unimerom, mora biti izmedju 12.6 - 13.3V...ako je ok, mozes montirati tj zameniti stari.

 

Demontaza, skini prvo - pa + klemu, montaza ide obratno.

Pre potpune montaze, unimerom porveri kolika je potrosnja struje u fazi mirovanja, vidi sta kazu mA.

Sraf od kleme pritegni krstak srafcigerom, zategni cevastim ili gedoricom ili T10 kljucem (samo srafcigerom nije dovoljno, moze se popustiti vremenom a ondak.....).

Unimerom proveri punjenje, treba biti 14.2 - 14.5V i to bi ti bilo to.... uzivaj u voznji.

 

E sad, kako ces ovo izvesti na putu.... to vec ne bi znao. AKo uspes, radi popodne kad zavrsis sa voznjom da bi aku za jutro bio full spreman.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 15 sati, Mikec je napisao:

Drugari, treba mi pomoc. Mislim da imam problem sa akumulatorom (pisao sam nedavno i mislio da je sada ok). Naime deluje mi da kada verglam tabla na trenutke malo slabije zasija i mislim da je zreo za menjanje. Takodje za nijansu duze vergla. Problem je sto sam ja u Crnoj Gori, odnosno od sutra u Sutomoru. Da li imate nekog npr. u Baru da preporucite gde bih mogao da uzmem akumulator i/ili ugradim? Da li ima nesto specificno sa ugradnjom u smislu da li mogu sam to uraditi?
Svaka pomoc je dobrodosla..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Imaš u Baru na šetalištu piceriju Ciao, nalazi se kod luke, sa te strane šetališta.

Brat od vlasnika picerije je moto mehaničar, vidi sa njim da li može da ti pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Hvala svima na informacijama, danas sam se dogegao do Sutomora paljenjem na kablove pa malo odmaram, sutra cu u potragu za aku. Ako uspem da nabavim drugi aku odradicu Daretovu detaljno objasnjenu metodu. Mada je malo nezgodno ovde jer sam knap sa alatom i idealno bi bilo da nadjem nekog ko bi odradio veci deo posla. Prvo potrazim u Baru, a ako ne onda Podgorica. Javljam ishod svakako.

Dodatno mi je cudna cinjenica da sam ga jutros vozio 2h, ugasio i nije hteo da upali. Dok kad ga prikacim na punjac i ostavim neko vreme na istom pali bez problema. Koliko je realno da nakon 2h voznje ostane prazan? Inace alarm sam iskljucio jos pre polaska na put.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

To zapravo i mene zanima, al kako nemam unimer tesko cu to utvrditi. Nego sad razmisljam, ja sam pred polazak na put skidao alarm, i video da na jednom kablu ima osigurac (15a valjda), koji kada sam istakao alarm je prestao da funkcionise. Kolike su sanse da taj kabl/osigurac ima veze i sa reglerom/punjenjem? Mislim jel to nesto sto je fabricki ili je ugradjivano? Mogu slikati malo kasnije kako izgleda..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, Mikec je napisao:

Kolike su sanse da taj kabl/osigurac ima veze i sa reglerom/punjenjem? Mislim jel to nesto sto je fabricki ili je ugradjivano?

Sanse su = 0.

Nije fabricki, NC nema opciju ugranje oem alarma ili ti naknadno je ugradjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

@Mikec a do kada si ti dole, kad kreces za SRB?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White
Sanse su = 0.
Nije fabricki, NC nema opciju ugranje oem alarma ili ti naknadno je ugradjen.


Znam to, neho sam mislio da nije taj osigurac vezan za nesto drugo, evo kako izgleda mesto na koje ide (izvadjen je pre puta):
0954b6b6cf9d0f157ce22311c051c005.jpg


@Mikec a do kada si ti dole, kad kreces za SRB?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Krecem u nedelju ujutro, ali planirao sam provozati se malo po primorju. Sta imas na umu?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Nas 3-ca cemo vrlo verovatno u petak put CG, ako nista drugo mozda da ti ponesemo iz BGa jedan aku.
Nisam smislio nista pametnije ako tu nenadjes.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

NC je vezan za utikač. Zavisi od napajanja više nego Tesla. Čudno da konstruktor nije dodao još 500kg baterija (ako ga izmalerišem pa ne upali danas ima da ga startujem čekićem)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja