Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Lep... Lep... Samo neki imaju vazduh pod dupe a nekima nam je dupe utrnulo lepo! :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


BG-Rudnik-UE-ČA-Tara-Perucac-B.Basta-rucak Banja Koviljaca(odlican)-Valjevo-Bg.
Valjda nisam nesto zaboravio, lepa ruta, do Perućca sa Tare oprez obavezan na max, guzve oko Čačka, ostalo je prelepa Srbija i


Niste možda išli Užice-Kosjerić da obiđete ČA? Kakav je taj put?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Nismo tuda. Ne znam kaki je.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
On 7/3/2021 at 9:41 PM, Chika Jimi said:

d09e0a1fef0f06b1e31653838c6b249d.jpg
 

Kako su se pokazale ove maglenke na srednjem NC-u? Naručio sam ih pre dve godine, stoje mi u garaži nemontirane. Jedna maglenka koju imam na motoru mi je crkla, pa se razmišljam da li samo da je zamenim ili da ugradim ove.

Jel Givi crash bar? Najviše me je brinulo kako da ih spakujem pošto su malo šire od ovih koje imam, ali vidim da su tu baš lepo legle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

@sargeras


Ja sam prezadovoljan, odlično su legle. Barovi su Sebini, koji su malo širi od givi-jevih. Nosače sam dobio uz maglinke ali ne odgovaraju pa sam kupio nove po preporuci Dareta i Fertyja.

Ako se dvoumiš, ima jedan ovde koji bi ih kupio

Nemam neku bolju sliku trenutno...739d421d51f19ed5122c6ddf21769710.jpg

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока







  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

@MF Ovo izgleda super, hvala ti.  Jel ima još tih nosača da se nađe negde po BG?

Sad sam prekopavao po garaži i ne mogu uopšte da se setim gde sam stavio ove maglenke kao što su već na motoru, tako da ću verovatno morati da idem na te, hteo-ne hteo. Naleteh i na neke podizače kormana, ali ne mogu nikako da se prisetim što i njih nisam montirao kada sam ih uzeo pre par godina. :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jedan par nosaca maglenki za crash bar mislim da imam, isti kao sto je kod mene.... ako nekom zatreba nek vice.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Merkam krajem meseca da zapalim put mora, pa bih trebao da obezbedim kofer tj top case. Vec duze vreme mi je na pameti Givi TRK46N, medjutim nedavno videh i Kappa KGR46 koji je gotovo identican, a izadje nekih 7000 manje od Givija. Na slikama mi je svaki lep na svoj nacin, a opet zao mi je da mesam brendove jer mi je vecina stvari ja motoru Givi. Dajte neki savet

d980cc1bb3822fdbefcb33d14d009925.jpg

01ec6a1fc1acdafd5e829f08c0977b7b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Uzmi jeftiniji ako je kvalitet zadovoljavajući, dizajn je veoma sličan... za tu razliku ćeš stici do mora i nazad...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 34 minuta, Mikec je napisao:

Merkam krajem meseca da zapalim put mora, pa bih trebao da obezbedim kofer tj top case. Vec duze vreme mi je na pameti Givi TRK46N, medjutim nedavno videh i Kappa KGR46 koji je gotovo identican, a izadje nekih 7000 manje od Givija. Na slikama mi je svaki lep na svoj nacin, a opet zao mi je da mesam brendove jer mi je vecina stvari ja motoru Givi. Dajte neki savet emoji1.png

d980cc1bb3822fdbefcb33d14d009925.jpg

01ec6a1fc1acdafd5e829f08c0977b7b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ja pre neki dan uzeh Givi TRK46 crne boje, bio je 33000din u Motolandu. Morao sam taj, jer vec imam Givi TRK33 bo;ne kofere, pa da mi se slaze sve u kompletu. Dal je bolji od Kappa nemam pojma, ako je cena merilo kvaliteta, onda jeste :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 23 sati, X8 Vračar je napisao:

 

 


Niste možda išli Užice-Kosjerić da obiđete ČA? Kakav je taj put?

 

Užice - Požega Kosjerić pa na Kaonu, negde već bilo pominjanja.. Dobar put, ima saobraćaja dosta, deo Kosjerić - Kaona ume da se zalomi šleper ispred pa je malo mnjah. Ruta Kosjerić - Tometino Polje - Divčibare mi je preferencija, al su radili taj put skoro, bio je zatvoren u maju, ne znam sad kakvo je stanje.
Jako fin pravac ako se ide za Užice i taj kraj, kao što reče, izbegne se Čačak i gužva.
A Požega Ue može preko Lunovog sela, prelepost od prirode, nema saobraćaja..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

@MF @Yanco zvao sam Motoland, 32000 Givi, 25000 Kappa. Taman cu da potrazim Tank torbu za tu razliku u ceni i miran sam. :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Stigla Kappa Garda 46L jutros. Namontirao odmah, provozao, prezadovoljan. Dosta cvrsto stoji, a opet nije suvise kruto. Razmisljam jos hocu li ga voziti daily sa koferom, al za sad hocu zbog privikavanja. Evo kako izgleda (ne zamerite na prljavom bajku, ne stizem od faksa da ga dovedem u red):

96cf38c51a8acb71780437b86b68d09e.jpg

a738027f89d7e81fb4f6fc19827e4495.jpg

PS. Ne znam jesam pisao, ali nabavio sam i Akrapoviča po lepoj ceni, iako sam vijao Leovince. Zvuk bez db mi je brutalan, mozda sam jedino ocekivao da je malo glasniji kao i dublji na leru.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT
On 2.7.2021. at 14:32, Milllan 83 je napisao:

Ja cekam isporuku polovinom jula kod Stojanova, rekli su mi da se moze nabaviti i porucio sam centralni stender, 24000 din (oko 200e). Za crash bar nisam pitao, zvao sam i Motoland nemaju centralne stendere za NC 750X. Vidi sa uvoznikom da ti namontira od prethodnog modela.

Zamolio sam u servisu da probaju sa stenderom sa starog modela, rekose da rupe odgovaraju i da moze da se montira ali da motor stoji nestabilno i da je nizak, tj oba tocka stoje na zemlji. Pitanje za kolege koji su na novi model motora montirali stender od starog modela: ima li neka fora pri montazi, da se nesto ocuka/ispravi/iskrivi da bi motor stojao normalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Rok isporuke za centralni stender je 2-3 nedelje, ako vec hoces originalni ne vidim razlog da budzis sa prethodnog modela. Naravno ako je informacija iz servisa tacna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 2 sati, Jedan_dva je napisao:

Zamolio sam u servisu da probaju sa stenderom sa starog modela, rekose da rupe odgovaraju i da moze da se montira ali da motor stoji nestabilno i da je nizak, tj oba tocka stoje na zemlji. Pitanje za kolege koji su na novi model motora montirali stender od starog modela: ima li neka fora pri montazi, da se nesto ocuka/ispravi/iskrivi da bi motor stojao normalno?

Štender pasuje, motor stoji kako treba da stoji. Jedino što je 2021 motor malo niži, pa se malo teže podiže motor na štender, ali to nije neki problem. Svakako ako već kupuješ nov kupi originalni. Ja sam stavio stari jer sam ga već imao sa predhodnog motora. Takodje i GIVI/KAPPA nosač centralnog kofera odgovara i sa predhodnog modela. Nosači bočnih kofera ne odgovaraju, jer su dugačiji nosači fuzastera za suvozača, ali ću uz neke minimalne ispravke i to namontirati. U Motolandu nema da se kupi, i ne znaju kada će stići, tako mi rekoše pre mesec dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT

Drugari evo da se i ja pohvalim sa prinovom. Uzeh odmah Shadov 59x kofer sa nosacem. Deluje jako dobar jer se smanjuje i uvecava po potrebi u 3 polozaja a i sam motor izgleda veci sa njim. Meni je to sa mojim gabaritima vazno, sto se sa slike da videti.

Motor nisam do sada vozio, odusevljen sam!

20210717_144201.jpg

20210717_144214.jpg

IMG-e4d126a06c9e860674d0b8075f52c2ef-V.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT
Pre 4 sati, Yanco je napisao:

Štender pasuje, motor stoji kako treba da stoji. Jedino što je 2021 motor malo niži, pa se malo teže podiže motor na štender, ali to nije neki problem. Svakako ako već kupuješ nov kupi originalni. Ja sam stavio stari jer sam ga već imao sa predhodnog motora. Takodje i GIVI/KAPPA nosač centralnog kofera odgovara i sa predhodnog modela. Nosači bočnih kofera ne odgovaraju, jer su dugačiji nosači fuzastera za suvozača, ali ću uz neke minimalne ispravke i to namontirati. U Motolandu nema da se kupi, i ne znaju kada će stići, tako mi rekoše pre mesec dana.

Probao sam da im objasnim, kazu nema sanse - motor stoji sa oba tocka na zemlji kada se ispravi na stender i nestabilan je. Ne znam samo da nisu nesto pogresno radili.

 

Novi stender ne moze da stigne u Podgoricu iz pre decembra :(

 

Izgleda da cu morati da se strpim...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja