Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Hvala svima na lepim rečima, nadam se da će se sve realizovati, vezane su to kupovine.

Nije mi ideja da čerupam ako je ikako moguće. Mislim da je to baš lepa kupovina ovako.  @Nemanja NC750XD je večeras video moj motor u klubu i složili smo se da je dobra ponuda. Ja gledam ovako, novi je 8800, a pošto ih nema do augusta, sumnjam da će Dule ići ispod 8500. Da ga opremiš kao ja eto 9500-10000. Plus za prvu godinu korištenja registracija i prvi servis na 1000 km još 400 i eto te preko 10.000. Mislim da je onda cca 2500 uštede super ponuda. 

Dakle, neću čerupati ako baš ne budem morao.

Promenio član Justicije
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Top case nosač odgovara od modela 2016, iako su mi rekli da ne pasuje i da mora nov... <_<

Samo još da proverim da li i nosači bočnih kofera pasuju, to tek moram da kupim 

 

20210616-211005.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




Nije mi ideja da čerupam ako je ikako moguće. Mislim da je to baš lepa kupovina ovako.  @Nemanja NC750XD je večeras video moj motor u klubu i složili smo se da je dobra


Auuuuuu.... Ako neće @Nemanja NC750XD da kupi, onda ti je slaba vajda od foruma
Nemoj izbegavati da postaviš oglas. Čak i ovde na forumu ako kolege postave oglas, onda linkuju pa oglas jer ako nekoga hoću da uputim, a taj neko neće da se bavi sa nekim forumom, najzgodnije je poslati link na pa ili reći to ti je onaj 8000e 8000km na pa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 22 minuta, X8 Vračar je napisao:


 

 


Auuuuuu.... Ako neće @Nemanja NC750XD da kupi, onda ti je slaba vajda od foruma emoji6.png
Nemoj izbegavati da postaviš oglas. Čak i ovde na forumu ako kolege postave oglas, onda linkuju pa oglas jer ako nekoga hoću da uputim, a taj neko neće da se bavi sa nekim forumom, najzgodnije je poslati link na pa ili reći to ti je onaj 8000e 8000km na pa.

 

Ma naravno, postavljam na Polovne automobile.

Nego kao što ranije rekoh, mrzi me to, pa me cimaju neozbiljni, pa objašnjavaš.... Mislio sam, možda neko ovde hoće, znaju ljudi motor, postavljao sam kako sam što radio itd. Nema cimanja ni meni ni kupcu. Ali, idu oglasi pa idu, šta da se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 3 sati, Yanco je napisao:

Top case nosač odgovara od modela 2016, iako su mi rekli da ne pasuje i da mora nov... <_<

Samo još da proverim da li i nosači bočnih kofera pasuju, to tek moram da kupim 

 

20210616-211005.jpg

Gde si kupio nosac za top case?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 6 minuta, Milllan 83 je napisao:

Gde si kupio nosac za top case?

Kupio ga u Motolendu prošle godine

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Motocikl: 2022 Honda SH125i
Pre 4 sati, Justicije je napisao:

Ma naravno, postavljam na Polovne automobile.

Nego kao što ranije rekoh, mrzi me to, pa me cimaju neozbiljni, pa objašnjavaš.... Mislio sam, možda neko ovde hoće, znaju ljudi motor, postavljao sam kako sam što radio itd. Nema cimanja ni meni ni kupcu. Ali, idu oglasi pa idu, šta da se radi.

Oglasi ga na PA, napomeni da je cena fiksna i da te ne zanimaju neozbiljne ponude, okači sve slike pa ako neko krene da te smara lepo uljudno se izvini i prekini vezu, to je barem lako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Nego da pitam ja vas bando...oduvek sam terao kardance pa sad lance i katance valja odrzavati.
Prethodni vlasnik je dobrano zamazao lanac sa nekim belim, lepljivim govancetom.
Mozda jeste kvalitetno resenje ali umesto toga bi mogao da koristim sta? Teflon?

Isto tako bih vas priupitao u vezi ciklusa podmazivanja. nagadjam na svakih 300-400km?:happy:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Auuuu, mnogo je 300-400km, skrati bar na 200 :)

A *ebiga, ima puno škola, podmazuj striktno na 200, na 500, na 700, na kad je suv lanac, kad je merkur retrogradno u veneri... I svi su upravu.
Drugar podmazuje kad se seti, dva puta u sezoni i traje mu lanac već preko 20k km, neće to crći tako, iako mu on svesno skraćuje život. Ja kao početnik sam malko religiozniji, na 500-600 podmažem ili posle vožnje po kiši. Povremeno ga očistim ipone cleanerom i četkom, recimo 2-3 podmazivanje. Vozim po asfaltu, ništa off, pa i to pomaže da se ne prlja mnogo. A sad, neko će reći da ne valja tako, da treba da se skine lanac, da se očisti petrolejem, da se podmazuje SAE90-kom..

 

Bitno je i da je lepo stegnut lanac, tj ni opušten ni pretegnut, to čuva i lanac i lančanike.
 

Promenio član nafetS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Upravo tako. Ja kada spomenuh sprej na forumu (pocetnik sam sa lancem) neki su mi se smejali... par drugara voze velike motore godinama, stromove 1000,.gsx i sl, podmazuju na svaki 500, 600 km sa sprejom, na duge puteve ih ne nose, predju i do 2000 km bez podmazivanja. Na perionicama pre toga toplom vodom ispreru necistoce, prosuse lanac 5 min voznje i onda sprej. Presli su preko 30000 km od zamane lanca i lancanika, niko nikakav problem...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
11 hours ago, nafetS said:

na kad je suv lanac, kad je merkur retrogradno u veneri... 
 

Al nikad na crveno slovo!:D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Motor mi iz Japana, nemaju oni crveno slovo i neradan dan, to paze ovi sa Tomosima, al po katoličkom kalendaru :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
On 17.6.2021. at 18:00, Justicije je napisao:

Ekipa,

načelno sam se dogovorio za Afriku i sad vam iznosim svoja razmišljanja oko mog NCa pa ako je neko raspoložen neka se javi pre nego stavim u oglase. Iskreno, em što bi voleo da neko sa foruma dođe u posed motora, em što me iskreno mrzi baviti se oglasima.

Dakle, moja razmišljanja su ovakva: NC 750X DCT crveni sam u junu prošle god platio 8000 eur (cena je bila 8500 i dobio sam sajamski popust na osnovu sajma koji se nije održao u koroni). Proizvodnja je naravno 2020. U motor je uloženo preko 1500 eur, a za ovu godinu dana sam prešao 8000 i nikad nije sišao sa asfalta jer ja off ne vozim. U oglase ću staviti tih 8000 jer mislim da je uloženo više nego dobra nadoknada za to što sam ga vozio tih godinu dana. Poslednja cena za koju bi ga dao ovde je 7800 da se ne mlatim. Plus na sve uloženo, motor je registrovan do juna 2022 i upravo je u Delti urađen servis na godinu dana jer nisam prešao onih 12k km za drugi servis. Prvi je bio na 1000. Naravno, garancija vredi do juna 2022. Da sada skidam stvari, dam ga za 1000 manje, a onda neko opet potroši sve da ga sredi je stvarno glupo. Evo šta je uloženo do sada i naravno sve ide uz motor:

- štitnik kartera

- štitnik hladnjaka

- štitnici vila

- štitnici za ruke

- zaštitna folija za ekran

- tank stiker

- proširenje ćopave

- proširenje zadnje kočnice

- produžetak prednjeg blatobrana 

- zadnji blatobran

- blatobran zadnjeg točka

- štender

- vozačevi fuzasteri - sw motech

- donji crash bar - seba

- gornji crash bar - seba

- rukohvat za suvozača (zadnji crash bar) - seba

- dodatni fuzaster za suvozača sa leve strane - seba

- nosač centralnog kofera - givi

- kofer 49l - kappa

- nosači bočnih mekih kofera - givi

- bisage - kasppa

- povišeni vizir - givi

- nosač navigacije

- poklopac kočionog cilindra prednje kočnice

- maglenke

- LED migavci - treba Darko da ih ugradi, nismo stigli

- utičnica 12V

- podizači kormana - kupljeni, stigli u Holandiju, u SRB stižu u julu

- novo sedište rađeno kod Srđana u Surčinu

Mislim da je to sve, svakako sve čega se sad mogu setiti. Uglavnom, od stvari samo nisam stavljao grejače ručica jer mi to nikad nije trebalo iskreno jer zimi ne vozim. 

Mislim da je motor sedi i vozi godinu dana, registrovan i u garanciji, pa ako ima zainteresovanih pre oglasa, tu sam, a možda neko i želi da proda svoj stariji i uzme novi.

Neka trka pocne...

Ja oglasih svoje krmce... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre sat vremena, MaxiS je napisao:

Nisu ljubomorne jedna na drugu? :P

Ne zna sadašnja za bivšu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
Pre 16 sati, Savamalac je napisao:

Neka trka pocne...

Ja oglasih svoje krmce... 

Opasno dobar komplet opreme. 
Pitao bih te samo sta si stavio na karter jer ja imam stender Hondin i to u mnogome smeta after market resenjima.

Jesi li stavio negde fotku motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
On 20.6.2021. at 4:44, Milllan 83 je napisao:

Upravo tako. Ja kada spomenuh sprej na forumu (pocetnik sam sa lancem) neki su mi se smejali... par drugara voze velike motore godinama, stromove 1000,.gsx i sl, podmazuju na svaki 500, 600 km sa sprejom, na duge puteve ih ne nose, predju i do 2000 km bez podmazivanja. Na perionicama pre toga toplom vodom ispreru necistoce, prosuse lanac 5 min voznje i onda sprej. Presli su preko 30000 km od zamane lanca i lancanika, niko nikakav problem...

Ovaj beli sprej je toliko ulepio lanac tj.podmazao da msm kako ni posle 1000km nece da se skine. Prasine nemam toliko jer ipak skrenem kraj puta dosta.

Msm da cu ga ipak nakon 400km sad podmazati na 500 ili naravno ranije ako bude suv ali sumnjam jer se vise pribojavam da ce taj beli svrsh od spreja da se nagomila ispod poklopca pa onda skidaj i ribaj shpahtlom.:Joska:

Zato mi treba neki predlog koji 'tecniji' podmazivac da uzmem.
Inace da ostavim eto svoje vidjenje preparata koji ja koristim za odmascivanja DH bajseva i super prljavih lanaca - SGRASO
NE.ZA.JE.BA.VAM.SE to sipam, zavrtim lanac pa sa obicnom cetkom predjem samo i blista za minut, sta god da je bilo na njemu.
Ali moras posle obicnom vodom iz flase da isperes (ne treba mlaz) u roku od sat vremena jer je malo jaca formula.:wacko:
E sad mogao bih da koristim i podmazivace koje koristim i za bajseve sa Teflonom. msm da je sve bolje od ove bele, masne svrshotine.

45657_0_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja