Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 27 minuta, Savamalac je napisao:

Vec si "prerastao" ncx?

Svakako drzi nas informisane. 

Nisam prerastao, a nije mi ni NC prvi motor, imam 53 god. Ali, učili bi Africa i ja zajedno jedno o drugom. Ja sam "lagani" bajker, polako i sa uživanjem. Prvi razlog zašto razmišljam o zameni je komfor kad smo gospođa i ja zajedno na motoru sa naglaskom na manjak snage. Sa druge strane, ja sam 90% vremena sam na motoru i u gradu, a NC je najidealniji motor za grad na svetu. Eto, to su inputi koji me bacaju u dilemu. Plus reče mi Nace sad kad sam preuzimao motor sa servisa da su te 1000arke sjajni agregati. I tako... dilema.

U međuvremenu, pali su personalizovani 3D stikeri. Čika Bane je umetnik. Spojio sam svoje dve strasti, jedrenje i motore.

0-02-0a-51ff09aed9cffef20c83b0edbfdfc1ce55659f1367263fb524f71ba835e16bc6_aceaca9fdb374307.jpg

0-02-0a-c45c3ee66cb2c05b841f67163693e3f315d514e9f14010dc6c568c4c9bc862e9_25b1b8232d2b4c1d.jpg

20210609_124116.jpg

Promenio član Justicije
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Vozio sam oba, NC za grad premca nema, lagan i lako upravljiv, a od svih Afrika bas ta DCT Adventure Sport 2018 mi se najviše dojmila u svakom pogledu. Snage na pretek, visok sam 186 i po meni je na njoj najidealniji položaj sedenja, u vožnji po putu lagana, točak 21 me jebava za vratolomne krivine i zato je kilo Smor prevladao. Ali mi je Afrika Kraljica bila i ostala. Taj DCT menjač su uradili savršeno, iz automatic moda u trenu prelazi u manuelno menjanje, fantazija

poslato preko one stvari

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
pre 11 minuta, Justicije je napisao:

Prvi razlog zašto razmišljam o zameni je komfor kad smo gospođa i ja zajedno na motoru sa naglaskom na manjak snage. Sa druge strane, ja sam 90% vremena sam na motoru i u gradu, a NC je najidealniji motor za grad na svetu. 

To sam zeleo da cujem. 

 

Pratim razvoj dogadjaja sa velikom paznjom. Cuvaj ga i nemoj vise da lepis stikere, ne volim to. :P

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 31 minuta, saxi je napisao:

Vozio sam oba, NC za grad premca nema, lagan i lako upravljiv, a od svih Afrika bas ta DCT Adventure Sport 2018 mi se najviše dojmila u svakom pogledu. Snage na pretek, visok sam 186 i po meni je na njoj najidealniji položaj sedenja, u vožnji po putu lagana, točak 21 me jebava za vratolomne krivine i zato je kilo Smor prevladao. Ali mi je Afrika Kraljica bila i ostala. Taj DCT menjač su uradili savršeno, iz automatic moda u trenu prelazi u manuelno menjanje, fantazija emoji108.png

poslato preko one stvari
 

I ja sam 186 visok i isto mišljenje imam o položaju sedenja.

Promenio član Justicije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 29 minuta, Savamalac je napisao:

To sam zeleo da cujem. 

 

Pratim razvoj dogadjaja sa velikom paznjom. Cuvaj ga i nemoj vise da lepis stikere, ne volim to. :P

Hahahaha, kaže Bane da se mogu 10 puta skidati i stavljati. Ne brini ne ostavljaju tragove.

Promenio član Justicije
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
On 4/17/2020 at 10:58 PM, Nemanja NC750XD said:

Stavio sam onaj moj dodatak na Puig, ludilo, bukvalno 160 bez cepova

Danas sam prvi put izashao van, na autoput, sa puig viziorom koji je montiran na podizace na max i bilo lepo u i gradu i vani do 90km/h i sa otvoreni vizir, nishta ne smeta.
Ali kad sam krenuo preko 105km/h takva je buka bila, kao da me udaraju sa 10 shtapa po kacigi - bilo nepodnosljivo.
Kaciga je inace HJC IS-17. Sa fabrickim vizirom bilo buke od vetra ali za ovaj "buffeting" ja nisam imao pojma pre :(

Moram da uzmem onaj dodatak, pa molim ko je reshio problem neka stavi neki link.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima! Od skoro sam vlasnik Honde Nc700xd 2012 god sa predjenih oko 37000km(bar tako pise na satu) pa bi mi trebala preporuka za dobrog majstora, koji bi ga dobro pregledao i servisirao(malo se cuju ventili kad je zagrejan). 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100
Danas sam prvi put izashao van, na autoput, sa puig viziorom koji je montiran na podizace na max i bilo lepo u i gradu i vani do 90km/h i sa otvoreni vizir, nishta ne smeta.
Ali kad sam krenuo preko 105km/h takva je buka bila, kao da me udaraju sa 10 shtapa po kacigi - bilo nepodnosljivo.
Kaciga je inace HJC IS-17. Sa fabrickim vizirom bilo buke od vetra ali za ovaj "buffeting" ja nisam imao pojma pre

Moram da uzmem onaj dodatak, pa molim ko je reshio problem neka stavi neki link.

Jovice, ja sam uzeo na KP blago tonirani dodatak. Zadovoljan sam. Terao sam preko 130km/h i nemam problem. Da li ima buke, ima...ali mi ne smeta. Kada mi smeta, sednem u kola
Probaj malo da spustiš glavu da vidiš da li je bolje...



Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Hipotetičko pitanje, za koje pare bi mogao prodati moj NC 2020. prešao 6500 sa uloženih preko 1000 evra u njega. Od Sebinih gornjih i donjih barova do motehovih fuzastera. 
Tačno mu je godinu dana, danas registrovan do 9. juna 2022.
Najskuplji koji stoji u oglasima je mislim 7799 ali stoji. Onda je pitanje zašto bi prodavao i šta bi posle, a vidim da si kasnije objasnio (bez da sam ti ja gledao u tanjir ) . Sad ako menjaš uz tvoju doplatu zavisi i šta bi onaj drugi želeo. Afrike stoje za oko 13000 i kusur u oglasima. Tako da verovatno oko 6000 može biti razlika ili ako prodaješ staviš cenu malo nižu od onog najskupljeg pa čekaj ili pogledaj po cenovniku Hondinom ako je drugi u istom stanju kao tvoj jer nije mnogo stariji.

Inače, ne znam da li si video ali ima na forumu i tema o nerealnim cenama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100
Pozdrav svima! Od skoro sam vlasnik Honde Nc700xd 2012 god sa predjenih oko 37000km(bar tako pise na satu) pa bi mi trebala preporuka za dobrog majstora, koji bi ga dobro pregledao i servisirao(malo se cuju ventili kad je zagrejan). 
 
Rade, srećna ti kupovina i da te dugo i sigurno služi

Citam forum sa TT pa ne vidim iz kog si grada, ako si iz BGa, prelistaj malo ovu temu i sve će ti se kasti samo...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
pre 7 minuta, MF je napisao:

Rade, srećna ti kupovina i da te dugo i sigurno služi emoji106.pngemoji106.pngemoji106.png

Citam forum sa TT pa ne vidim iz kog si grada, ako si iz BGa, prelistaj malo ovu temu i sve će ti se kasti samo...emoji6.png

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

Hvala puno! Iz Lazarevca sam, evo prelistavam pa se nadam da cu naci odgovor... 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Darko ili ti Satelis, kako mu je nick ovde, zna NC u najstinije detalje...jedino sto ne zna, ne zna kada ce da ima vremena, od posla

Nije LA daleko

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Kako ste zadovoljni sa fabrickim vizirima do 90, 100km/h, koliko je velika buka? Znam da zavisi i od visine vozaca, ali npr 175, 180 cm visine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
pre 2 minuta, MF je napisao:

Darko ili ti Satelis, kako mu je nick ovde, zna NC u najstinije detalje...jedino sto ne zna, ne zna kada ce da ima vremena, od posla emoji6.png

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

Da vidim da je bas aktivan na forumu, jos kada bih imao njegov kontakt tel to bi bilo super! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
pre 4 minuta, Milllan 83 je napisao:

Kako ste zadovoljni sa fabrickim vizirima do 90, 100km/h, koliko je velika buka? Znam da zavisi i od visine vozaca, ali npr 175, 180 cm visine.

Ne, nema fabricki vizir, vec msm da je Givijev. A posto sam pre njega vozio Kymco xciting sa produzenim vizirom sada se polako navikavam, i razmisljam za soluciju dodatnog vizira... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
5 hours ago, godovic said:

Danas sam prvi put izashao van, na autoput, sa puig viziorom koji je montiran na podizace na max i bilo lepo u i gradu i vani do 90km/h i sa otvoreni vizir, nishta ne smeta.
Ali kad sam krenuo preko 105km/h takva je buka bila, kao da me udaraju sa 10 shtapa po kacigi - bilo nepodnosljivo.
Kaciga je inace HJC IS-17. Sa fabrickim vizirom bilo buke od vetra ali za ovaj "buffeting" ja nisam imao pojma pre :(

Moram da uzmem onaj dodatak, pa molim ko je reshio problem neka stavi neki link.

Dodaj wind deflector i resio si sve. I buku i turbulenciju. Cca 15-20e preko Alije.

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
2 minutes ago, Ferty_ said:

Dodaj wind deflector i resio si sve. I buku i turbulenciju. Cca 15-20e preko Alije.

Meni lično je MRA X-Creen Tour deflektor rešio problem u potpunosti. Prešao sam sa njim dosta kilometara, sve sa dignutim vizirom i sa spuštenim naočarima za Sunce na kacigi.


Košta malo više, i nije zvanično preporučen za Puig vizir za NC, ali radio mi je posao fantastično. Imao sam samo jedan mali incident kada mi je jedna strana skliznula jer nisam hteo da bušim vizir. Valja napomenuti da se ovo desilo posle oko 4 hiljade km voženih u cugu u toku desetak dana, malo većom prosečnom brzinom. Siguran sam da kada bi se kačio sa šrafovima umesto štipaljkama, ne bi bilo nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 20 minuta, Ferty_ je napisao:

Dodaj wind deflector i resio si sve. I buku i turbulenciju. Cca 15-20e preko Alije.

Za sve koji razmišljaju, svaka preporuka ovaj deflector. 

Kačenje pravo masivno, aluminijumsko. Nije ono sa plastičnim žabicama koje popucaju.

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 4 sati, X8 Vračar je napisao:

Najskuplji koji stoji u oglasima je mislim 7799 ali stoji. Onda je pitanje zašto bi prodavao i šta bi posle, a vidim da si kasnije objasnio (bez da sam ti ja gledao u tanjir emoji6.png) . Sad ako menjaš uz tvoju doplatu zavisi i šta bi onaj drugi želeo. Afrike stoje za oko 13000 i kusur u oglasima. Tako da verovatno oko 6000 može biti razlika ili ako prodaješ staviš cenu malo nižu od onog najskupljeg pa čekaj ili pogledaj po cenovniku Hondinom ako je drugi u istom stanju kao tvoj jer nije mnogo stariji.

Inače, ne znam da li si video ali ima na forumu i tema o nerealnim cenama...

Nema šanse da toliko doplatim, ne isplati se za moje potrebe.

Inače, rođak čeka novog Stroma 1050 XT, znači ful oprema i plaćen je oko 12k. Nerealna mi je onda cena polovne Afrike 13 i kusur.

Videćemo iduće nedelje što čovek divani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

 

pre 52 minuta, Milllan 83 je napisao:

Nikada nisam porucivao sa Alija, ima li neko iskustva sa tim? Kakva je procedura?


Treba biti obazriv jer se nas PTT ogresio od Kineze buduci da su mnogo paketa pokrali pa kinezi nisu mogli da postignu refundacije itd.
Samo gledaj koliko je postarine jer te moze izaci 2-7x veca od cene artikla ukoliko ti salju ovde u SRB na adresu.

Ja saljem kod ortaka u SLO pa odem ili on dodje i donese. Nakupi se i stvarno isplati.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Imaš u na KP, a cena je nešto između...možda i bliža Aliji nego Barelu i Motolendu...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Honda NC750X
Imaš u na KP, a cena je nešto između...možda i bliža Aliji nego Barelu i Motolendu...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Kako si nasao? Ja ne vidim na KP?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100


meta_image.png

M.KUPUJEMPRODAJEM.COM
Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!


Ja sam uzeo od ovog dečka ali je bio 30 ili 35 €, i bio je blago zatamnjen...


I ja bih pre izabrao da ima kačenje u dve tačke nego na jednoj. Ne znam da li sam u pravu ali mi ovo deluje bezbednije, sto zbog kačenja, što zbog šnale koja zaklanja vidno polje ako se kači u jednoj tački....
Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja