Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ja gledam takav, eno ga na KP za 50€, a u Motolendu 3.800 rsd...samo ne znam da li ima za NCa...
@Ferty_ gde bi ga ti uzeo?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 7 minuta, Yanco je napisao:

Kako vam se čini ovaj nosač navigacije za NC model 2016+

Jesi ga već uzeo ili tek razmišljaš pa pitaš za mišljenje?

Meni je to sve isto, malo se razlikuju u detaljima, ali realno, svi se kače na šrafove vizira i lepo se uklapaju iznad displeja, a nadasve čine posao.

Ja imam ovaj, ali nema tu neke razlike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Nisam kupio, napravio sam prvi primerak. Pa vas pitam ko je zainteresovan za ovakav?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 50 minuta, Yanco je napisao:

Nisam kupio, napravio sam prvi primerak. Pa vas pitam ko je zainteresovan za ovakav?

Kapa dole, lep rad. Čini mi se precizno isavijan flah, kao iz alata. Pretpostavljam da radiš ručno, da nisi pravio alat jer i da svi u regionu kupe od tebe, bojim se da nije dovoljno da se opravda ulaganje u alate.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Crni lim, a šipka je plastična.

Prvi primerak je izašao preko 2000din, ali kontam da na nekoliko komada ispadne jeftinije. Ovaj prvi sam u jednom primerku laserski rezao i plastificirao, zato je izašlo skuplje.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer

Ja bih uzeo nosač za Integru, ako budeš pravio i ako bude zainteresovanih... Mislim da promer rupa na viziru nije isti, pa ako ti nije cimanje, računaj jedan za mene... :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 6 sati, Mirko015 je napisao:

Ja bih uzeo nosač za Integru, ako budeš pravio i ako bude zainteresovanih... Mislim da promer rupa na viziru nije isti, pa ako ti nije cimanje, računaj jedan za mene... :jee1:

Nije to baš tako prosto... prvo mi treba motor da bih napravio model od kartona. Onda to nacrtam u Corelu. Onda šaljem na lasersko sečenje. I ne ispadne iz prve dobro, mora da se doradi nešto, malo promeni. Onda opet šaljem na sečenje. Tek da može da bude ok. Ali je problem što ja ne znam nikog iz KG ko ima Integru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Nisam kupio, napravio sam prvi primerak. Pa vas pitam ko je zainteresovan za ovakav?

Ja sam zainteresovan, hteo sam iz motolenda ali nemaju na stanju


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 1 sat, Yanco je napisao:

@MF

@dojcha

 

Dvoje za sad. Aj da sacekamo ako bude hteo još neko, jer kao što rekoh, da ne idem za samo dva komada

Računaj i mene, više bi mi odgovarala navigacija iznad table da manje skrećem pogled sa puta ispred sebe.

Mada je, sa druge strane, meni korisnije kada je telefon u vertikalnom položaju jer mi je potrebno da mi prikaže što više puta na koji nailazim, a ne levo i desno od mene.  Ali bezbednost na prvom mestu.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 9 sati, .milke. je napisao:

Računaj i mene, više bi mi odgovarala navigacija iznad table da manje skrećem pogled sa puta ispred sebe.

Mada je, sa druge strane, meni korisnije kada je telefon u vertikalnom položaju jer mi je potrebno da mi prikaže što više puta na koji nailazim, a ne levo i desno od mene.  Ali bezbednost na prvom mestu.  :D

I ja volim da telefon stoji uspravno i pokazuje "dubinu" puta preda mnom pa sam ga montirao na levu stranu nosača. Na levoj strani su manje bitne info na displeju, bord kompjuter, a i to bez problema vidiš ako malo pomeriš glavu u desno što ja baš retko činim. Tu mi je najvažnija info koliko je preostalo kad se uđe rezervu, a to baš i ne dozvoljavam, tako da je bezbednost maksimalna.

Na fotografiji sam jako prišao nosaču da bolje snimim pa se možda dobija utisak da je pokriveno pola displeja. Nije tako u stvarnosti.

20210425_081213.jpg

20210425_081314.jpg

Promenio član Justicije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D

Drugari pitanje - sta vam se pokazalo ok i sta predlazete da uzmem za mazanje/zastitu plastike i gume na rucicama i na centralnoj konzoli..npr Ima zilion proizvoda,pa me zanima vase misljenje. Thnx !

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Od uvek samo kokpit sprej. Osvezava plastiku i daje sjaj, stvara sloj koji odbija prasinu i vodu, stiti od sunca, ugrubo ima funkciju kao kada poliras kola. 

Jako jeftino, lako nanosenje i nikako ne preterivati sa kolicinom jer onda bude masno i ima kontra efekat. Tanak sloj, jos malo utrljas i vozi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D
Od uvek samo kokpit sprej. Osvezava plastiku i daje sjaj, stvara sloj koji odbija prasinu i vodu, stiti od sunca, ugrubo ima funkciju kao kada poliras kola. 
Jako jeftino, lako nanosenje i nikako ne preterivati sa kolicinom jer onda bude masno i ima kontra efekat. Tanak sloj, jos malo utrljas i vozi.
Hvala ti ! Pretpostavljam da su svi isti ili slicni..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 12 sati, Bane V je napisao:

Drugari pitanje - sta vam se pokazalo ok i sta predlazete da uzmem za mazanje/zastitu plastike i gume na rucicama i na centralnoj konzoli..npr Ima zilion proizvoda,pa me zanima vase misljenje. Thnx !

Crn plastike koje nisu fabrbane mozes macnuti sa

IMG_20200908_110322.jpg

 

zaebalo vek sta radi tj kako vraca boju

IMG_20200908_110941.jpg

 

Rucice gumene nemoj nicim mazati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Da, setih se... Kokpit sprej koristim i za stakla na kolima. Najtanji moguci sloj da ne ostaje mastan trag jer prelama svetlo i na brzinama vecim od 60ak km/h ne trebaju ti brisaci. Kapljice same beze. Ista stvar i sa vizirom.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

@Yanco upisuj me za taj nosac, sad tek videh! Moze, moze!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ekipa,

možda sam ovde već pisao, ne znam, pa da podsetim. Maglenke nikako ne mogu bezbedno montirati na bar, a da ne ugrožavam motor, odnosno plastike kojima su maglenke jako blizu. I kod ne daj Bože  bezazlenog prevaljivanja motora, maglenke se naslanjaju na plastiku i oštećuju je. Sećate se da je cena ove ukrasne sive 42k dinara.

POZICIJA MAGLENKI.jpg

 

Zato sam smislio da oko kljuna montiram jednu šipku koja bi se samo naslanjala na bar, ne bi ih spajao varom.  Verovatno znate da je ispod kljuna mesto predviđeno direktno na ramu za hvatanje ovih barova koji idu oko kljuna odnosno vila. Nešto slično kao na ovoj slici na modelu za 2021. Kao i ovde, planirao sam na tu šipku montirati maglenke i tako obezbediti i motor i njih same.

bar oko kljuna.jpg

 

I tako, javim se Sebi, on ima ideju jednu (on bi samo ravnu šipku da ide levo i desno bez savijanja), ja drugu i nema tu nikakvih problema, moj motor i ja odlučujem. Međutim, Sebi je to mali posao za jedan dan i želi ovo moje spojiti sa još dva manja posla i ne uspeva u tome već skoro mesec dana, a ja sam baš nestrpljiv.

Pitanje za sve vas, ima li ko drugi u BG da to može saviti i montirati. Ne bi vario šipku za barove, samo je naslonio, napravio onu poluobujmicu na krajevima da samo legne na bar i kačila bi se ispod kljuna. Tu su predviđena dva šrafa, dovoljno je da nose maglenke. 

Dakle, ko to još to može napraviti ili da čekam Sebu?

Promenio član Justicije
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

@Justicije koji su ti to maglenci?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 4 minuta, Chika Jimi je napisao:

@Justicije koji su ti to maglenci?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Ovi sa alia. Moj rođo ih naručio za svog stroma, ispalo da su odlične i toplo mi ih preporučio. I stvarno su super. Ja kupio pre ovog popusta i pošaljem ih za Hrvatsku kod kolege, bio free shipping. Platio sam i nešto carine jer su otvorili paket pošto je bio teži od 1,5 kg. Stvarno su dobre i masivne. Svaka preporuka.

 

https://www.aliexpress.com/item/4000879663417.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.19fd4c4dI9cqgj

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Hvala. Lomim se vec neko vreme, stavicu ih u uzi izbor. :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja