Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Izvinjavam se za :offtopic:unapred.

 

I meni je Quad Lock bio prvi izbor. Mnooogo mi se dopada. Pa dodatak za vibracije, pa punjac...

 

Ali kako nisam uopste znao sta mi treba i kako i koliko cu koristiti, a narocito da li cu moci da instaliram i koristim, nisam zeleo da dam toliko novca. Kada se kompletira bude i preko 100eur. 

 

Uzeo sam Oxford cliqur, za cini mi se 2000rsd. Za probu. Isti je princip. Mislim da nije toliko robusno kao Quad Lock. Meni je posluzilo odlicno. 

 

U temi o nosacima napisacu komentar na Oxford cliqur i postaviti slike. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
Ja sam poručio ovo sa alia. Na njega sam nakačio to što ti imaš, Lampa iz Maxmomenta i telefon mi je pred očima, ne spoštam pogled.
 
For-Honda-NC750X-2016-2019-2018-2017-NC750-X-NC-750X-Motorcycle-Stand-Holder-Phone-Mobile.jpg WWW.ALIEXPRESS.COM
Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com  
Не свиђа ми се код овог носача што су јако тешке бочне држаће.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 2 sati, godovic je napisao:
Pre 6 sati, Justicije je napisao:
Ja sam poručio ovo sa alia. Na njega sam nakačio to što ti imaš, Lampa iz Maxmomenta i telefon mi je pred očima, ne spoštam pogled.
 
For-Honda-NC750X-2016-2019-2018-2017-NC750-X-NC-750X-Motorcycle-Stand-Holder-Phone-Mobile.jpg WWW.ALIEXPRESS.COM
Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com  

Не свиђа ми се код овог носача што су јако тешке бочне држаће.

Stvarno je masivan, ali računam da ima razloga. Jbg, Kinezi štede na materijalu gde god stignu, pa kad oni nisu štedeli, onda valjda mora tako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, Justicije je napisao:

@Satelis Dare, moram dovesti motor da mi montiraš nove LED migavce i lepo postaviš maglenke čim mi Seba doda šipku oko"kljuna" i tako napravi mesto za njih da su na bezbednoj udaljemnosti od plastika jer sada to ne mogu postići nikako kad ih montiram na bar. Ako se sećaš mog videa gde sam povezao migavce direktno na 12V i oni su "trčali" i reko da bi ja volio da tako rade trčeći.

Tada si mi rekao da migavci imaju automat koji čini da oni migaju i da mi je potreban onaj relej. Ja sad nešto razmišljam, ali molim tebe i sve ostale da mi se ne smeju jer sam analfabeta, da li je moguće da izbacimo taj automat i da ostane samo prekidač za levo i desno i da onda ne treba relej već da samo migavci idu direktno na 12V i "trče". Govorim iz razloga jer ne znam da li ćemo postići isti efekat sa automatom i relejem. Ja sam relej kupiuo, nije problem, samo pitam onako laički razmišljajući.

Vrlo rado Radovane ali truba je da cekas minimum mesec dana za tu intervenciju jer sam bas zatrpan poslom.

Moj ti je savet da se dogovoris sa cika @Arakis , sve ce ti resiti bez da razmisljas sta i kako oko te problematike.

 

Mogu da vam malko pomognem savetom.... oba prednja panela dole zarad zamene migavca.

Da bi se zamenili trebace plasticni adapteri na koje ce se nakaciti migavci.

Na levoj strani pored bobine nalazi se automat migavca.

Za nazad, odviti jedan krstak sraf ispod repa, iskliktati zabice povlacenjem plastike od nazad ka napred (ako se ne varam, davno bese) i moze se dejstvovati.

 

pre 45 minuta, Justicije je napisao:

Stvarno je masivan, ali računam da ima razloga. Jbg, Kinezi štede na materijalu gde god stignu, pa kad oni nisu štedeli, onda valjda mora tako.

Ima razloga,sto je tezi to je manje vibracija na samoj navigaciji.... ista poenta kao sa tegicima kormana.

______________________________________________________________________

 

Sad spremam jedan dug i tuzan post...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

E ovako, pricu nastavljam gde sam stao a to je kod prednjih amortizera.

 

Da bi ista imala smisla, moram krenuti od samog pocetka i moracu se vratiti na post iz 14. Januara prosle godine 129 strana ili ti 12.000km predjenih od kad je Djunta radio amortizere.

 

NC je kupljen nov, amortizeri nikad pipnuti, sve dok nisam kupio oem semeringe i prasinare u Delti, koje sam odneo zajedno sa amortizerima Djunti u ruke.

 

Poslao mi je dosta slika radova, izgleda sve tip top odradjeno i spakovano. Montirao, probao i izneo pozitivne utiske.... u ostalom, sve se da videti i procitati.

To nista nije problem, problem ce tek doci ubrzo.

 

Od prvog dana posle svake voznje bez obzira bila duza ili kraca, levi amortizer je uvek bio musav na niklovanom delu cevke par centima iznad prasinara dok je na desnoj strani bilo suvo.

Rekoh ajde to je zbog zastitne bele masti koja je stavljena na sam semering i prasinar prilikom montaze, isterace visak i prestace.

 

Djuntina slika koju mi je poslao dok je radio, semering

viber-slika-2020-01-17-20-02-11.jpg

 

prasinar, leva strana

viber-slika-2020-01-17-20-02-33.jpg

 

No medjutim mastnoca ne prestaje ni posle 5, 6, 7.000km predjenih na levoj strani dok je desna suva.... nije do bele masti.

Zatim, musavo prelazi u venac ulja i vec pocinje da ga fino izbacuje na levoj strani, 10K proslo.

Na 11K levi dobro izbacuje a poceo je i desni da pusta ulje.

 

moja slika sa 11.000km od servisa, leva strana

viber-slika-2021-02-06-15-51-24.jpg

 

desna strana

viber-slika-2021-02-06-15-51-242.jpg

 

Slike saljem Djunti na viber da vidi i predocim mu stanje uz predjenu km.

Na sta dobijam odgovor:

- Da ne bi smelo tako biti nit pod razno jer su stavljeni originalni delovi ali za sve postoji prvi put. Moguce je da je bio neki udarac pa zakrivljenje, losi semerinzi ili moj neki kiks.

Da smislim i kazem sta da se radi.

 

Ok, nema drame, tako je kako je na sta mu odgovaram sledece:

- Za sada ništa neću dirati, pošto mi se uskoro bliži rad na kočnicama tad ću spremiti nove semeringe i amortizeri idu dole na rasturanje.... javim stanje.

 

Na sta dobijam odgovor:

- Kad budu kocnice, skini da pregledam. To mi se desilo 2 puta na istim stapovima sa Ariete na oko 5.000km, metuo original posle i eno ga motor......... 

Nista, javi se, garancija se vazi.

 

moj odgovor Djunti:

- Nema frke, opušteno.... javim šta i kako kad dođe vreme.

 

Ok pomirio sam se sa time da je nov deo felerican bez obzira sto je iz originala, desi se da cela serija bude losa, svakako nema frke.

Diskutovali smo o tome na nekoj od predhodnih strana gde sam jasno izneo stav gde mislim da je greska (MF i ja smo o tome komentarisali, ne mogu sad da trazim taj post tj prepisku) u delovima, na Djuntu nije bacen gram sumnje.

 

sve do ovog momenta nije bilo problema, problem nastaje za koji minut

Cetvrtak vece, amortizeri pre rasklapanja

IMG-20210415-195116.jpg

 

uzeo sam prvo problematicni levi, odvio cep i odmah me zaparao smrad ulja

evo kakvo je stanje po tom pitanju

IMG-20210415-200532.jpg

 

posle 12K predjenih od servisa amortizera, ulje nema trika da bude ovakvo crno

udara me prvi sok u nos i oci pa potom u mozak

IMG-20210415-200554.jpg

 

ostavljam da se cedi 

IMG-20210415-201159.jpg

 

IMG-20210415-201427.jpg

 

Posto je vec bilo kasno, stigo me je umor, sve ostavljam tako i odlazim kuci da vidim klince pred spavanje.

Ne budem lenj, otvorim laptop, nadjem folder sa slikama kad je Djunta radio tj one sto mi je poslao.

Sve slike cuvam i krenem da listam jednu po jednu vrlo pazljivo snimam svaki detalj jer imam sumnju.

 

od dosta slika koje mi je poslao po redosledu rada, izdvojicu neke bitne

viber-slika-2020-01-15-17-20-15.jpg

 

viber-slika-2020-01-15-17-22-57.jpg

 

viber-slika-2020-01-15-17-23-46.jpg

 

Pitam se ja, da li je ovo staro ulje upravo ono koje sam istocio pre neki minut/sat.... ma nije moguce? Ima li i kolika je slicnost.... velika, mnogo velika, tisina nastaje u glavi!

Cekaj stani, nije moguce, to je Djunta, nije suster neki, gledaj dalje opet sve slike.

 

Onako crno ulje kog prati jaci smrad moze biti kad je predjena dobra km, svakako ne moze biti posle 12K.

Takodjer tamno moze biti ako se ne rasclani detaljno i opere svaki deo unutar amortizera kad se servis istih radi. Posebno na dnu cizme zna da ostane dobar talog, pa kad se sipa novo ulje dodje do mesanja i jako brzo potamni.

 

gledam dalje slike, sve je uredno sredjeno al bas sve na obe strane

nista mi jasno nije

viber-slika-2020-01-16-20-29-36.jpg

 

mix ovih ulja je koriscen

viber-slika-2020-01-17-20-03-06.jpg

 

viber-slika-2020-01-17-20-03-20.jpg

 

viber-slika-2020-01-17-20-03-36.jpg

 

licno Djunta je po recima i delu uradio punjenje

viber-slika-2020-01-17-20-05-37.jpg

 

Paznja jeste posvecena ali iskustvo zatecenog stanja ulja kaze drugacije.

Dolazim do zakljucka da je staro ulje vraceno uz dolivanje novog na zadati nivo, nista ne tvrdim vec samo donosim zakljucak, neverica u glavi.

Sklapam laptop, oci ogormne, lezem na spavanje.

 

evo jedne slike kako izgleda ulje iz istih amortizera (Nemanjin NC)

nikad otvarani ranije, tada na satu je imao 

IMG_20201207_103041.jpg

 

cisto poredjenja radi

IMG_20201209_170345.jpg

 

Petak, crni petak

Standardni jutarnji ritual, deca vrtic-skola, dorucak, kafa i ajd dalje na posao.

 

to dalje je rasklapanje, pregled i ostalo.....

IMG-20210416-104617.jpg

 

drugi sok, obratiti paznju na veliku podlosku (leva problematicna strana)

IMG-20210416-100332.jpg

 

ona je mucenica toliko ubijena, tucena da ja nemam reci

IMG-20210416-100353.jpg

 

totalno je izdeformisana, iskrivljena, mene pocinje bes da obuzima, pritisak raste

IMG-20210416-100339.jpg

 

na drugoj strani je nesto blaza slika

IMG_20210416_181008.jpg

 

vidan deformitet

IMG_20210416_181038.jpg

 

Ovaj problem povlaci jos neke probleme za sobom.

Kad je podloska tako deformisana, ona ne moze da legne ravno u svoje leziste pa samim tim ni semering ne moze da legne kako treba a ni zeger osigurac ili ti sve ode ukrivo.

 

redosled pakovanja, 6 povlaci za sobom 17 i 5

viber_slika_2021-04-16_18-51-35.jpg

 

to ukrivo je dovelo do stradanja semeringa, parce pronadjoh dole u cauri na dnu cizme

IMG-20210416-100806.jpg

 

duzna ostecenja na niklovanoj cevki, vidljivi tragovi

IMG-20210416-101439.jpg

 

Potezem za telefonom Djuntu zvati, treba mi obasnjenje za novonastalu situaciju a ni ulje nisam bacio pa da mi taman lepo i na tenane sve objasni kako, zasto i zbog cega je to tako.

Para mi na usi izlazi od besa, pokusavam se smiriti.

Odustajem za sad od poziva, petak je i moram naci podloske obe, moram resiti problem.

 

Vrtim telefone, saljem slike sa merama, strugar je poslednja opcija, samo bi da nadjem pa cu posle sve lako.

U svoj toj zbrci i besu stize mi poruka "Dodji...." 

 

dobio sam polupane amrtizere od starijeg modela NC-a

necu reci od koga......

IMG-20210416-115402.jpg

 

rasclanjujem i vadim potrebno

IMG_20210416_181102.jpg

 

ovo je ocedjeno ulje iz mojih amortizera

IMG-20210416-121735.jpg

 

ovo je nakon pranja

IMG-20210416-131201.jpg

 

pocinjem sa sredjivanjem, malo vremena imam

IMG-20210416-132941.jpg

 

poliranjem

IMG-20210416-133815.jpg

 

IMG-20210416-143157.jpg

 

deo

IMG-20210416-145126.jpg

 

po deo

IMG-20210416-145131.jpg

 

IMG-20210416-142519.jpg

 

ruke su mi otpale, ovako izgleda pred sklapanje

IMG_20210416_163528.jpg

 

ovako izgleda novo ulje

IMG_20210416_153746.jpg

 

da bi klizni lezaj i podloska legli kako treba na svoje mesto

IMG-20210416-152021.jpg

 

mora se koristiti alat 

IMG-20210416-151634.jpg

 

ne moze se tuci izbijacem il nekim drugim predmetom

IMG_20210416_163505.jpg

 

Uspeo sam spakovati jedan amortizer i morao sam prekinuti posao.

Kupi mladjeg, kupi starijeg iz skole, kupi zenu sa posla da ih ostavim u tazbinu gde koristim priliku da malo dunem sto bi rekli, smirim se i rucam, pauza dobro dodje.

 

Zavrsio, sedam u kola i pravac nazad da dovrsim i drugi, taman usput da pozovem Djuntu.

Pricali smo od Zaklopace do mene, parkirao se i jos koji minut je trajao razgovor.

 

Nista nisam napadao i ako sam bio besan i ako mi je trebalo dati objasnjenje za dosta toga.

Djunta se iscudjavao, nemoguce, kako je to moguce, negirao na sta sam ga zamolio da dodje do mene i licno se uveri u stanje.

 

Dodj, spakovao sam jedan amortizer, dodji da vidis pre nego uradim i drugi.

Odbio je da dodje iz razloga sto ne moze jer odmara.

Ok, ponudio sam da ponesem ulje, delove i da mu donesem kuci na ruke, meni nije tesko?

I to je odbio, nema potrebe kaze.

 

Ok, saljem ti sve slike da vidis i slogiraces se na sta lice amortizeri.

Idem raditi a ti dodji do mene ako hoces jer nemam sta lagati nit kriti i priseti se tacno sta si i kako radio pa se cujemo posle da vidimo kako cemo resiti problem.

Prekidam poziv i odmah sledi slanje fotki Djunti.....

 

18:16min kad je poslednju sliku primio od mene

muk je trajao celih 20min i ako je odmarao, ne znam, mozda zaspao

18:36 dobijam poruku "nemam komentar, refundiracu ti sve"

 

E ovo je ono sto me je posebno cacnulo jer ne moze da bude "nemam komentar", objasnjenje mora postojati al ono ce doci sa dobrim zakasnjenjem (sutradan) sto me je tek izbacilo iz takta. 

Mene je sramota da napisem procitam ovako nesto:

 

Jutro, odlično, biće majstor od tebe. Kad sam video slike, onda mi tek postalo jasno. Naime, angažovao sam čoveka, on očisti sve kod sebe, pošto ja u onoj garaži nisam imao uslove za veća pranja, donese, ja iskontrolišem, pretrljam, tretiram i pripremim sve na stolu i zajedno sklapamo i skoro da polovačimo. Nemam tolet i idem kući, on je metuo ležajeve i zaptivne semeringe dok sam ja bio u wc-u, naravno da nisam vadio da gledam. Nije mi palo na pamet da je mogao da uradi tako nešto a da mi ne kaže i što nije stao ako je zapeo negde. Kad si mi reko pre izvesnog vremena, mislio sam da su u pitanju semerinzi, prvo ugrađeni  traju po desetak godina, dok isti opriginalni, ispucaju posle par godina ko da se luk seckao na njima. Moja je odgovornost u radionici za sve, narvoučenje. Mada, generalno kontrolišem kad god neko nešto prčka kod mene, makar gledam i kad se  steže točak. Žao mi je i izvini za juče, daj ime, prezime i adresu, za svaki slučaj. I, mislim da treba više para jer su bili Hondini semerinzi. Pozdrav.

 

Fokusiracu se na boldovano jer mi novci ne igraju nikakvu ulogu. Ovde vec udara nisko, na inteligenciju i tu ga hvatam u lazi ali cutim i pustam d atako prodje.

 

odale su ga ove slike prilikom sklapanja, nema tu nikakvog drugog angazovanog coveka

viber-slika-2020-01-17-20-02-11.jpg

 

viber-slika-2020-01-17-20-02-33.jpg

 

viber-slika-2020-01-17-20-06-08.jpg

 

viber-slika-2020-01-17-20-06-32.jpg

 

viber-slika-2020-01-17-20-06-46.jpg

 

Djunta sklapao ili se ja mozda varam?

Novci mi ne igraju nikakvu ulogu posle svega i ako me je sva ova zajbancija kostala bas lepo kad podvuces crtu.

Onomad 120e (Djuntin rad) +55e (semerinzi i prasinari iz Delte) + 55e delovi naruceni preko wemoto sad za popravku (klizni, semerinzi i podloske) + 15e ulje + klineri i ceo radni dan ispravljajuci tudju brljotinu, ispravljajuci ozbiljan propust jer je rec o upravljanju, bezbednosti mene kao vozaca.

 

Ovde lezi kljuc.....da mi je rekao odmah u samom startu sto sam crveno boldovano oznacio, "zao mi je i izvini".... ne bi ama bas nikakvog problema bilo.

Kad covek napravi sranje, treba da stane iza njega i da kaze jeste napravio sam, sjebo sam, neide mi... to je fer i posteno.

Ne ovako da se hvata za svaljivanje krivice na drugog il jos grdje za neke izmisljotine kao da sam ja veverica, tu se vec covek tj druga strana pravi opasnom budalom.

Ja jesam mozda mlad, lud al glup, naivan to sigurno nisam, da se uklaviriti situacija.

Da bi me neko zajebao, mora dobro da se potrudi kako to da izvede, sta da mi kaze a da ne primetim.

 

da ovu pricu privedem kraju

IMG_20210416_192410.jpg

 

odradjeni, spakovani

IMG_20210416_194650.jpg

 

ubaceni

IMG_20210416_202850.jpg

 

spusten na tockove u 21:30

IMG_20210416_205053.jpg

 

Subota, privodi se kraj

 

Od cele situacije budim se ko vampir od 6h na svakih sat vremena. Ne vredi, moram ustati, zavrsiti i probati pre kise, nema mira jos uvek u meni. Prosto je jace od mene, licno primam sve k'srcu.

 

cistim lancobrane

IMG_20210417_101133.jpg

 

IMG_20210417_102011.jpg

 

sredjujem oko lancanika

IMG_20210417_101208.jpg

 

IMG_20210417_103040.jpg

 

prelazim na lanac

IMG_20210417_103558.jpg

 

IMG_20210417_105111.jpg

 

IMG_20210417_110224.jpg

 

IMG_20210417_112649.jpg

 

sad je skroz drugi moped :)

IMG_20210417_121147.jpg

 

Svoje sam izneo sta sam imao reci, moze slobodno i Djunta izneti svoje argumente, necu imati nista protiv........

  • Sviđa mi se 17
  • Hvala 3
  • Tužan 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
db1a6d90108b2ebd475288b99989c391.jpg

Nije loša igračka ovaj Quad Lock. Treba se samo navežbati na način kačenja, skidanje je lako. Danas ga probao, malo mi je nisko u ovom položaju, moram spustiti glavu dole više nego što želim da bih video telefon, uprkos širokom viziru na kacigi. Ne daj Bože da otpadne, ko zna kad bih primetio da ga nema.
€ 7,98 30%OFF | Universal Motorcycle Bike Mobile Phone Holder Bicycle Moto Aluminum Quick Mount Stand Mountain Bike Handlebar Bracket for Harley


Čini mi se ista stvar samo za daleko manje para, pa možda nekom pomogne.
@Satelis Svaka čast, što si uprkos svemu imao živaca i snage da sve fino isfotkaš i dokumentujes onako veliku brljotinu i sramotu. Izvanredno je što si podelio sa svima, da znaju ljudi kako mogu da budu izigrani.

poslato preko one stvari

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa katastrofa...

 

Koliko vi u velegradu placate posao od sat vremena.. Drugarima (a i nekima sa foruma), sve ovo oko stapova odradim onako "uz put" dok kafu pijemo... Za gratis (ne naplatim nista).

 

Od stapova koje Darko prezentuje ne postoje jednostavniji, sklop je takav da zahteva baaaas malo alata i vremena ali mora se precizan i pedantan biti... Skoro sam radio stapove od Integre 700, klizaci su gornji nekim sekacem preko podloske nabijani, ovo iznad je malo izudarano... Sklopio sam tako, ne pusta nista. (nije hteo vlasnik da ulaze)

Ona bela montazna mast inace ne ide na mesto gde se nalazi (spoljni deo prasinara) vec na zaptivni/radni semering iznutra, do stapa, da otkloni lepljenje i frikciju... Prasinar mora da bude suv iznutra kako ne bi zadrzavao eventualnu prasinu i peskario klizne delove.

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Društvo, znam da možda nije odgovarajuća tema, ali imam jedno pitanje o modelu iz 2015. godine, DCT model. Da li neko možda zna kolika mu je maksimalna nosivost? Nigde ne uspevam da iskopam taj podatak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Da privedem kraju onu moju sagu. 

 

Posle ucitavanja skftvera za dct obarao mi je br obrtaja..nekoliko voznji, odredjeni br kilometara.

 

Sredilo se samo od sebe iliti leglo je.

 

Isao sam u Hondu da podelim iskustvo gde dobijam info da nisam jedini i da se jos nekoliko istovetnih problema desavalo u zadnje vreme.

 

Zakljucak: Nisu senzori, elektronika i slicno pretpostavljeno.

Iz nekog razloga nov softver nesto lose radi, ali na kraju legne. Samo voziti i proci ce.

Isto kao sto je zbog nogov softvera morao da se natanka do vrha, resetuje board computer i tek tada skonta da treba da mi prikazuje potrosnju.

 

Sto volima fantomske "kvarove" gde izmaltretitam i Deltu i jos ljudi oko sebe, a na kraju sve ispravno tj. Japanac ga pravio :stabre: :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 23.3.2021. at 15:14, Savamalac je napisao:

Svakako napisi recenziju kada se setis. Moze da pomogne u odabiru. Hvala unapred. 

Probao sam na mojim gumam da dignem pritisak sa 2.4b na 2.5 i odradio je za 5-10 sekundi.

Pozadi sa 2.9 na 3b digao je za oko 20sec i ako je stajao tako cele zime u motoru.

Dobra spravica svakako.

 

On 17.3.2021. at 0:40, Satelis je napisao:

Ferty

Daj Nacetu da ti odradi, znace sta i kako u postupcima (nesto je omaseno) treba uraditi.

Kad bi vozio u kontinuitetu par stotina km svaki dan, sam bi se namestio gde treba sa obrtajima.

Znaci Ferty predpostavka ispade tacna, rekoh ti onomad a mozda se moze resiti i uzastopnim davanjem i oduzimanjem kontakta ljucem 10-ak puta uzastopce.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Tako nekako ispade. Samo se nisam nadao da cu posle zvanicnog servisa da se igram uz pomoc stapa i kanapa da peglam njihove brljotine. 

Ne krivim Deltu jer i njima je to bio nov momenat i dali su sve od sebe, nego generalno fabriku sto napravi blesav softver.

 

Svakako sada svi znamo za caku i samo teraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Sta od ova dva?

 

Ovo burence je obicno neka kina po radnjama tehnicke robe, ova kocka je iz originala iz raznih vozila reno, wv, mercedes itd. 

 

Iskustva, mogucnost pumpanja odredjenog pritiska, pregrevanje, brzina pumpanja, dimenzije, tezina i generalno kvalitet tj. radni vek?

IMG_20210418_150127.jpg

IMG_20210418_150157.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@Ferty_imam slican kockasti kompresor.Dobar je kvalitet i dugo me bas sluzi.Ne mogu da se setim iz kog automobila je .....duvao sam gumu nekoliko puta i nije bilo problema.Klinci milion puta duvali gume za bicikle,lopte i sl.Radi odlicno.A verujem i da tu ima kvalitetnijih i manje kvalitetnih.U svakom slucaju verujem da oba zavrsavaju posao kada zatrebaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Da li te mrzi da premeris dimenzije ili uslikas u ruci? Bitna stavka za pakovanje na motor, a nigde da ukradem jedan da pogledam makar.

Hvala za iskustvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 19.1.2020. at 1:10, đunta je napisao:

Kompletan servis je rađen dva produžena radna dana sa večernjim terminom, treći dan je pakovanje već spremljenih svih delova trajalo oko 5 sati samo sa jednom kafe pauzom, potom brisanje. Rezultat je Satelis naveo, F1 / GP standard, vozi Miško, sledeći servis može da bude samo zamena ulja i ispiranje, na 30.000km, ovo sad je bilo predugo čekano, bez obzira što je motor kupljen nov.

Vidis @N.F.S. kako nema pravila koliko nekom treba vremena da se odradi posao + imao je angazovanog coveka kao ispomoc. Koliko je samo sve tuzno i jadno da ja nemam vise ama bas ni jednu rec.

I ako sam ranije cuo sa raznih strana negativne price o Djunti, jednostavno nisam zeleo da verujem u to jer sam ga smatrao za vrlo kvalitetnog coveka/majstora.... kako sam se samo zajebao.

Misljenje menjam iz korena o Djunti i tako ce ostati za na dalje. Zao mi je samo sto je njegova tema zakljucana jer ovi postovi treba tamo da stoje.

 

Za isto vreme koje je Djunta potrosio zajedno sa "covekom pomagacem" pri servisiranju, useo sam odraditi sledece:

 

- skinuo lonac i ocistio sam spoj grane i lonca

- skinuo zadnja kelsta, maknuo plocice, ocistio klip pa sabio, ocistio srafove klizaca i podmazao, vodjicu plocica presmirglao

- skinuo P kocnicu, ocistio srafove

- skinuo oba lancobrana i ocistio, skinuo mazalicu

- skinuo zadnji blatobran, tocak, digao semeringe, sve sredio... bolcne, osovinu, spanere, poklopce, matice, nosac lancanika, nosac zadnjih klesta, dampere, lezista

- skinuo prednji blatobran, povadio caure, gumice i X nosac ispod plastike, srafove.... sve sredio, ocistio, podmazao

- skinuo prednja klesta, ocistio klipove pa sabio

- skinuo prednji tocak, povadio semeringe sredio ispod, caure, osovinu takodjer upicanio

- proverio sve lezajeve

 

Ovde sam stao, spakovao tockove sa novim gumama i pravac kod Pedje na zamenu, balansiranje.

 

- spakovao semeringe zadnjeg tocka, lancanik, bolcne i ubacio u viljusku

- spakovao obe kocnice, vratio izduv, vratio blatobran

- rasturio amortizere, jurio druge polupane, izvadio potrebno

- sredio spakovao amortizere, montirao i sve napred napakovao

- ocistio lanac, vratio lancobrane, namestio hod

- proverio gume i otisao na probnu voznju

 

Gde smo mi a gde je Amerika?

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Ferty_
Imam ja kocku, od Mitsubishija, odličan je.
Brzo pumpa, malo se zagreje, ali ništa strasno. Po meni bolje je uzeti to, nego ovaj koji ima po prodavnicama. Em je kompaktniji,em sigurno kvalitetniji..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 15 minuta, Ferty_ je napisao:

Da li te mrzi da premeris dimenzije ili uslikas u ruci? Bitna stavka za pakovanje na motor, a nigde da ukradem jedan da pogledam makar.

Hvala za iskustvo

@Ferty_Ne mrzi me.Slikam i merim kompresor cim se supruga vrati kolima sa posla...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




 
Jutro, odlično, biće majstor od tebe.


Ahahahahaaaa pa još se i sprda u ovakvoj situaciji

Stavu me na spisak da čekam tih mesec dana za servis, ako ne odem u KG u međuvremenu kod @N.F.S.
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Sve ovo pitam jer u realnom zivotu od ljudi koji koriste i od majstora dobijam samo reci hvale za kompresore iz fabrickih setova uz kola sto idu. 

Na forumu citam da svi nesto budze ili sa nekim novotarijama na baterije ili uzimaju ove kineze pa skidaju sve sto ae skinuti moze da bi bio sto kompaktniji i nekome fino rade nekome ne mogu da dignu pritisak ili se pregrevaju. 

Po slikama (moguce da gresim) sve mislim da su ovi iz kola malkice kabastiji za motor, ali eto sacekacemo sa me razuveris @Eol :takoje:

Inace navijam za tu opciju, a nije skupo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Nećeš imati problema sa tim, jer kablovi i konektori, kao i crevo staju unutar njega..
Iznenadices se dimenzijama, nije kao da može ispod sedišta, ali u koferu ili na dnu onog tanka kod NC-a, skoro se ne oseti, siguran sam..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

Ahahahahaaaa pa još se i sprda u ovakvoj situaciji emoji3.pngemoji3.pngemoji3.png

Stavu me na spisak da čekam tih mesec dana za servis, ako ne odem u KG u međuvremenu kod @N.F.S. emoji6.png

Poslao sam mu sliku spakovanih amortizera, sliku sklopljenog motora i broj racuna u banci zarad refundacije dela para od 250e koliko me je sve kostalo do sad.

Dobro si primetio taj detalj i nije jedini, bese jos niskih udaraca al sam cutao i trpeo i ako je znao da je kriv ko kuca.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja