Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Primecujem da ni priblizno ne znas sta bi :D

Saras i sa kubikazom, konjazom, upotrebljivoscu.

 

Izgled. Samo ti znaa sta ti se dopada. O tome nema rasprave.

Kubikaza/snaga. Izaberi okvirno hoces li nesto kao nc, strom ili 900cc+.

Razumno ili ne. Spomenuo si vise modela za koje je pakao u Srb, a mogu da zamislim u BiH naci ih, a zamisli kako je servisirati ih. Hoces li da se stvarno vozis ili da razmisljas gde da nadjes npr filter, da ne pricam nesto komolikovanije.. :)

Nov ili polovan. S obzirom na iskustva i reputaciju NC-a logican odgovor je nov NC. Da je neki nesigurniji nekompletniji motor razmisljao bih o polovnom..npr Stromu i slicno. 

Sto rece Satelis NC vise nema rezona da se menja sve dok ne naprave nekog transalpa ili afriku malu ili je po mnogima cak bolja zadnja verija NC-a do 2021. Verujem da bi dobio i fin popust ili neku opremu jer je odlazeci model. Za sada debelo stagniraju u osnovi. 

 

"Mozda" je ok ideja jos malo voziti tog sto imas jer sve mirise da ce Honda da izbaci novi model.

 

Mozda nisam pomogao u izboru, ali sam ti sigurno dao zadatak da razmisljas :D

 

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

znam ja sta bi (AT) ali to je svakako izvan mog domasaja novcanog, i realno ne bi se sada u ovoj situaciji kanalio za neke velike pare. Sve koje sam naveo su slicne namjene a to je touring sa mogucnoscu laganog offroada, tj da me ne ogranicava bas (kao to radi NC, posebno 2021. godina), ali tacno razlicitih kupikaza, jer se tu nekako tanka granica. Za sada Tiger 800 vodi u nekom unutrasnjem razmisljanju. Sta god bilo NCu dugujem veliku zahvalnosti i svakako svaku preporuku za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Zna li neko gde se kod nas moze kupiti onaj treci lezaj u zadnjen tocku? Ona dva iste oznake imam. Da ne trazim sad oznake.

 

Za sad je cupavo porucivanje od preko zbog problema sa dostavom, a u hondi da dajem 6-7000 samo za njega nema sanse. 

 

Ako neko ima info bilo gde u srb da ga ima, bio bih jako zahvalan. :care:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 13 sati, Ferty_ je napisao:

Zna li neko gde se kod nas moze kupiti onaj treci lezaj u zadnjen tocku? Ona dva iste oznake imam. Da ne trazim sad oznake.

 

Za sad je cupavo porucivanje od preko zbog problema sa dostavom, a u hondi da dajem 6-7000 samo za njega nema sanse. 

 

Ako neko ima info bilo gde u srb da ga ima, bio bih jako zahvalan. :care:

 

Kod nas ga nigde neces naci u slobodnoj prodaji (bar je tako bilo pre neku godinu kad sam trazio za moj moped) al zato imas opciju A i B i C.

 

A

Astrid, nema u toj dimenziji nit moze nabaviti ali ima za 1mm uzi sto znaci da ce ti trebati podloska koja ce kompezovati nedostatak.

 

B

Wemoto, najjeftinija i najbolja opcija. 

Brzo stigne jer je skoro Mikec narucio (pre njega i Nemanja je uzimao) za njegov NC set prednjih i set zadnjih lezajeva + semerinzi u setu stignu.

 

C

Narucivanje u Delti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
1 hour ago, JevtaNS said:

U NS par prodavnica

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

Jevto jos kad bi bio malo precizniji

 

58 minutes ago, Satelis said:

Kod nas ga nigde neces naci u slobodnoj prodaji (bar je tako bilo pre neku godinu kad sam trazio za moj moped) al zato imas opciju A i B i C.

Na slobodnu prodaju i mislim jer gde god sam pitao nemaju nista slicno niti znaju da postoji. Bas sam iznenadjen da uglavnom ne znaju pa su jedino u opciji A tj Astridu dali neku "mogucu" opciju upravo nesto drugacijih dimenzija. I to inace nemaju, a da poruce nisu sigurni da bi mogli i za koliko bi stiglo. 2x bio i ista prica. Prvi put mogli bi eventualno poruciti, drugi put bio da porucim, ne mogu da poruce. 

 

Opcija B. Ako procitaju te kolege ovo pitanje molim da mi napisu koliko se cekala roba i okvirnu cenu.

Od prosle godine nemam srece sa bilo cim sto sam porucivao, a nije mi se dalo da poruci neko moj preko pa da mi donese kada bude dolazio. Sve na dalekom stapu. 

Ostaje kao trenutna "naj opcija" ako ne uspem naci u prodavnici.

 

Opcija C. Iskljucivo ako moram, a ne moram. 

Nabavljam da imam na lageru jer ce trebati. 

 

Videcemo sta ce biti pa jos jednom ako neko ima konkretne kontakte br tel ili nazive radnji moze da mi napise. 

Ako nista, radice opcija B.

 

Hvala svima

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White
Opcija B. Ako procitaju te kolege ovo pitanje molim da mi napisu koliko se cekala roba i okvirnu cenu.


Sto se tice wemoto 68.8$ taj komplet, a imas gore link Dare je okacio.
Poruceno 23.3. a stiglo 2.4. bez ikakve carine i dodatnih troskova.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ako imaš dimenzije ležajeva,ili oznake probaj ,,Lagerton,, Niš imaju stanicu .Odličan kvalitet ,a ima i manje kvalitetnih što nebih preporučio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Info za lezajeve.

Niko nema 22x50x15 vec samo x14. Idu cene od oko 500 Slovenija, 900 Japan do max 1200 na par mesta Koyo i jos neki brendovi. U pitanju su kuglicni.

 

Ostaje ili budziti sa podloskom ili iz inostranstva poruciti.

 

Satelis znas li da li je kuglicni ili valjkasti?

 

Hvala jos jednom svima na kontaktima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mmmda godine prošle a da se ništa promenilo nije.

Nisam otvarao, mišljenja sam da je kuglični.

Stavi kako fabrika kaže, nije 100 dukata sa sve novim semerinzima.

To bar nije neka stavka s'obzirom da se radi na 50.000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Morace tako biti. Nego vec imam set i za prednji i zadnji tocak iliti 4 lezaja, samo mi fali ovaj blesavi jedan.

Ako neko hoce da kupi Koyo set lezajeva za jednu crvenu neka se javi, da ne cuvam 3 kompleta

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mozes samo taj jedan naruciti......

 

10068799.jpg
WWW.WEMOTO.COM

Online shop for Honda NC750 XD DCT 16 Picture of Honda NC 750 XD DCT 16 Sprocket Carrier Bearing Motorcycle parts and accessories

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
On 4/2/2021 at 12:14 PM, Ferty_ said:

Razumno ili ne. Spomenuo si vise modela za koje je pakao u Srb, a mogu da zamislim u BiH naci ih, a zamisli kako je servisirati ih. Hoces li da se stvarno vozis ili da razmisljas gde da nadjes npr filter, da ne pricam nesto komolikovanije.. :)

 

On 4/4/2021 at 12:32 AM, Ferty_ said:

Od prosle godine nemam srece sa bilo cim sto sam porucivao, a nije mi se dalo da poruci neko moj preko pa da mi donese...

 

 

:D :D ja se izvinjavam, morao sam

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
23 hours ago, Satelis said:

Mmmda godine prošle a da se ništa promenilo nije.

Nisam otvarao, mišljenja sam da je kuglični.

Stavi kako fabrika kaže, nije 100 dukata sa sve novim semerinzima.

To bar nije neka stavka s'obzirom da se radi na 50.000km

Radi se na 50.000 taj jedan ili idu sva tri? 

Po tvom iskustvu koliko cesce odlaze ona dva?

Ako sam dobro razumeo ne menjaju se zajedno jer nailazio sam na primere da nekome odu posle 15k nekome za 50k (mislim na ona dva), ali niko ne definise da li je menjao samo njih ili sva tri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ma mislio sam kako ubedjujes coveka da kupi neki zastupljeniji motor radi lakseg odrzavanja, a onda nema lezaj za Hondu. 
 

Generalno, za sve motore je po neki glup deo veliki problem u Srbiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ne nego sam pricao o narucivanju gedzeta za telefon, motor, kucu, hiking, kampovanje. Sa tim nemam srece jer...korona valjda. Ne kupujem delove na Aliexpresu :)

 

Ima svega za Hondu samo je pitanje hoces li da placas porez za budale ili ces se potruditi da nadjes jeftinije :D

 

A za neke motore em sto nemas predstavnistvo da ga kupis, nemas ni dovoljno strucnog majstora em nemas ni delove pa za svaku sitnicu moras da se dovijas na sto nacina da nadjes, uvezes, budzis.

 

Tek sledeca stavka je kada sa egzotikom putujes pa ti nesto zatreba u nekoj nedodjiji...mecku da rodis. Makar je meni bitno jer uglavnom putujem dok nekome ko vozi po lokalu nije bitno i da mu stane negde. 

Poenta mojih reci je kupiti masinu koja je dovoljno zastupljena, za koju postoji dovoljno iskustva ljudi, dovoljno majstora, delova, ne cekas mesecima iste da dodju i sezona prodje, sve je daleko skuplje jer egzotika je. Licni izbor, izgled, osecaj je na prvom mestu i samo napred jer nekome nije cim ni da ceka ni da plati, a razum je druga strana price pa ko sta vole :rolleyes:

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, Ferty_ je napisao:

Po tvom iskustvu koliko cesce odlaze ona dva?

Moje iskustvo u detalj je napisano na nekoj od predhodnih stranica sa sve slikama kad sam menjao lezajeve, cak sam i na ostecenje naisao  za koje do tad nisam znao da imam.

 

Lezajevi se uvek menjaju u paru jer su istu km presli, manji lezaj ce pre stradati od veceg, tako da ne vazi isto pravilo za sve kad treba menjati.

Kad je sve po PS, lezaj na NC nema trika da strada za 15K... tu mora kumovati pretezanje matica/osovina za pocetak .....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Naravno u paru idu ona dva. Tu nema price. Pitam za ovaj treci da li on pretekne ili si i njega uvek morao da menjas kad i ova dva? Iliti koji pre stradaju, ovaj jedan ili ona dva? 

 

Nailazio sam na iskustva da ovaj jedan nadzivi nekoliko zamena ovih drugih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 1 sat, Ferty_ je napisao:

Naravno u paru idu ona dva. Tu nema price. Pitam za ovaj treci da li on pretekne ili si i njega uvek morao da menjas kad i ova dva? Iliti koji pre stradaju, ovaj jedan ili ona dva? 

 

Nailazio sam na iskustva da ovaj jedan nadzivi nekoliko zamena ovih drugih. 

Momci @Satelis ili @Ferty_, možete li postaviti neki tehnički crtež sa točkom i tim ležajevima? Volio bi videti kako to izgleda, da dobijem sliku o čemu se radi.

Promenio član Justicije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

A3qBrT9.png

 

Nemoj da te plase. Prosta zamena kada prozuje. 

6204UUx2 i 22x50x15, pogledaj na fotki

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja