Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8917 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 27.3.2021. at 18:08, MF je napisao:

Bio danas lep dan, kotrljali se točkovi na sve strane...

Napravili@NemanjaNC750XD i ja skoro 250km...

Ne rece sta se desava sad sa paljenjem, jel sve Ok?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Neću da baksuziram ali pali kao mina, i danas isto...gledaću još malo ali ću možda ipak poslušati pametnijeg od mene...

Gde je ovo slikano@Satelis , na onoj raskrsnici između Ml i Sd, pod krošnjom, na klupici?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D
Momci imate li neku grupu za organizovanje ovakvih turica ili glas ide od coveka do coveka?
Podrzavam ideju :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8917 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, MF je napisao:

Neću da baksuziram ali pali kao mina, i danas isto...gledaću još malo ali ću možda ipak poslušati pametnijeg od mene...emoji6.png

Gde je ovo slikano@Satelis , na onoj raskrsnici između Ml i Sd, pod krošnjom, na klupici?

Dobro je i nek samo tako ostane.

Neverovatno da po zvuku verglanja nista nije ukazivalo na losu bateriju. Medjutim merenje rece drugacije.

 

Bas tu na samoj desnoj krivini kad se iz ML ide za SD.

100m odatle renovira se etno kuca, eto prilike da se popije kafica na ruzi vetrova posto gotovo da uvek pirka vetar.

 

AF1QipPfR4IAed6d-mDGWYSuVj0wbWfANQHYqQXD
WWW.GOOGLE.RS

★★★★★ · Ресторан · Влашка

 

Pre 7 sati, stejer je napisao:

Momci imate li neku grupu za organizovanje ovakvih turica ili glas ide od coveka do coveka? emoji1.png

Ima nas 11 na viber grupi koji se znamo i vozimo poodavno dugo. Retko kad da se svi skupimo, jbg obaveze diktiraju kako ce biti.

Isto tako, ima i da sam odem na voznju. Nista se nismo dogovorili, sutradan ujutru klikne da mi se vozi i tad sama ideja dodje gde otici dok vadim opremu.

 

Bila kako bilo, uvek se moze organizovati NC skup jer nas ima dosta u ovoj temi.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Neki predlozi za vožnju po Srbiji

16486829965fa9216cb7d83400825175_640x381
WWW.B92.NET

U potrazi za najboljim vozaèkim rutama potrebno je �tiklirati nekoliko stavki kako bi do�ivljaj bio potpun. Pored dobrog puta i nezaobilaznog automobila, neophodno i celo iskustvo...

 

20786658035fb8f5954eada699079771_640x408
WWW.B92.NET

Prirodne lepote planine Maljen i Divèibara sa svojim gustim èetinarskim �umama belog i crnog bora, preseèene travnatim livadama, teraju vas da zastanete i upijete taj trenutak.

 

1961572715fd6421c03b82772955878_640x427.
WWW.B92.NET

�uma sa jedne, a livade i polje sa druge strane. Naizmenièno se smenjuju sa razuðenim kuæama pored puta, dok ne uðete u neko naselje gde su zbijenije. Put je smena uspona i...

 

12270159285feda0c81a119114299756_640x397
WWW.B92.NET

Da bismo pravilno razradili motor, potrebno je da ga postepeno optereæujemo. Postoje mi�ljenja da to odmah mo�e "gas patos", ali mi nigde ne �urimo. Paradoksalno...

 

2136889915600870fb69dc9610692896_640x427
WWW.B92.NET

Ruta kojom se vozim skoro od kako sam polo�io vo�nju i koju sam tokom godina pratio kroz sve faze kroz koje je prolazila. Skoro kao dete. Ruta zbog koje vikendom ustajem pre pevaca...

 

1153802185603bdb43be58f777987287_640x427
WWW.B92.NET

Ova prièa zapoèinje na najdosadniji moguæ naèin – autoputem i odvratnim vremenom. Ali se zavr�ava otkrivanjem mo�da najboljeg puta za vo�nju...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
Pre 5 sati, Bane V je napisao:

Podrzavam ideju :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Onda mi da otvorimo neku našu juniorsku grupu. Ako su @Bane V @MF @Nemanja NC750XD za, pošto vidim da se javljate lajkovima. Nemam nekih prevelikih ambicija, apsolutni sam početnik, čisto da se ne ide sam na tu kafu i klopu negde, kad privatno društvo koje vozi ne može. :)

 

Pre 4 sati, Satelis je napisao:

Ima nas 11 na viber grupi koji se znamo i vozimo poodavno dugo. Retko kad da se svi skupimo, jbg obaveze diktiraju kako ce biti.

Isto tako, ima i da sam odem na voznju. Nista se nismo dogovorili, sutradan ujutru klikne da mi se vozi i tad sama ideja dodje gde otici dok vadim opremu.

 

Bila kako bilo, uvek se moze organizovati NC skup jer nas ima dosta u ovoj temi.

Pretpostavih, važi, svakako ne bih da smetam/o negde gde je bliskija ekipa.

Nemam ništa protiv tog NC okupljanja koliko već sledeći vikend, samo vreme da nas posluži. Pišite ovde mesto i vreme. :jee1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

@stejer druže, svi su raspoloženi ovde za vožnju, bez izuzetka samo je problem malo oko organizacije i vremena. Svakako da se u ovoj temi svi dogovaramo i idemo na zajedničke vožnje, što možeš videti u postovim iznad gde nas je bilo i preko 20...

Osim Darka@Satelis , on voli samo da radi

U svakom slučaju, verujem da ćemo se uskoro organizovati za vožnju i "otvaranje sezone"

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока





  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100
E neka sam junior bar negde2: 
Matori, verovatno te video negde pa procenio po izgledu

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Hahaha plakanje. :lol2:

Dobro ja sam to samo tako krstio u poruci, ne zamerite, juče sam i ja prebacio četvrt veka, a čuo sam da odavde sve nizbrdo ide. :moto2: 

 

pre 13 minuta, MF je napisao:

Osim Darka@Satelis , on voli samo da radi emoji1787.png

To je opšte poznato.  emoji1787.png

 

pre 13 minuta, MF je napisao:

@stejer druže, svi su raspoloženi ovde za vožnju, bez izuzetka samo je problem malo oko organizacije i vremena. Svakako da se u ovoj temi svi dogovaramo i idemo na zajedničke vožnje, što možeš videti u postovim iznad gde nas je bilo i preko 20...emoji106.png

Tome se i nadam. :jee1:

Promenio član stejer
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
pre 17 minuta, stejer je napisao:

Dobro ja sam to samo tako krstio u poruci, ne zamerite, juče sam i ja prebacio četvrt veka, a čuo sam da odavde sve nizbrdo ide. 

More mars! Da znas da te lazu! :popovanje:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Završena saga sa koferom, taster se prodaje kao rezervni deo. Nisam iznenađen, slabašno je to, sigurno puca često kao što i bravice odlaze. Mada, čini mi se da je ovaj crveni koji sam kupio mnogo jači. I materijal je nekako drugačiji, više je PVC. Onaj originalni je bio "hromirana" plastika, ali se vidi na mestu loma da je ispod drugačiji sastav, krtiji. Verovatno je takav jer se klasični PVC ne može verovatno hromirati, pogotovo ako je za operaciju potrebno zagrevanje. Bilo kako bilo, problem rešen za 400 din koliko taster košta u Motolandu.

taster.jpg

1738020458_tasterzamenjen.jpg

Promenio član Justicije
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




i to otvorena za sve pare default_1jee1.gif
skoro sladji dorucak nisam jeo, bese svega po redu


Neračunajući čorbu, ovako ti se više isplati da ideš jer si jeo više nego u kafani

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
2 hours ago, Justicije said:

Završena saga sa koferom, taster se prodaje kao rezervni deo. Nisam iznenađen, slabašno je to, sigurno puca često kao što i bravice odlaze. Mada, čini mi se da je ovaj crveni koji sam kupio mnogo jači. I materijal je nekako drugačiji, više je PVC. Onaj originalni je bio "hromirana" plastika, ali se vidi na mestu loma da je ispod drugačiji sastav, krtiji. Verovatno je takav jer se klasični PVC ne može verovatno hromirati, pogotovo ako je za operaciju potrebno zagrevanje. Bilo kako bilo, problem rešen za 400 din koliko taster košta u Motolandu.

taster.jpg

1738020458_tasterzamenjen.jpg

Kako si pokrljao ovo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Kako si pokrljao ovo? 

Ne znam, ostavio sam ga zimus u garaži kao i svake godine. U subotu išao na prvu vožnju, stavim kofer, zaključam, da proverim i imam što videti, skida se bez otključavanja. Nikakvu silu nisam upotrebio, ona lagana provera. Probam nekoliko puta otključati i zaključati, uvek isto. Mislio sam prvo da je nešto sa bravom, nisam imao pojma kako sistem funkcioniše. Čim sam otvorio, komadić ispadne i sve mi je bilo jasno. Kad je puklo, Boga pitaj. Možda je i prošle god, a da nisam primetio. U svakom slučaju nisam primenjivao nikakvu sili, nikad ništa nije zapinjalo da moram ječe cimnuti ili pritisnuti. Nije ni bitno kad se može kupiti i srediti.

Promenio član Justicije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Jel treba nekom nov makedonski stender? Imam jedan visak koji mi ne treba, cena 70e.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750D
Pretpostavih, važi, svakako ne bih da smetam/o negde gde je bliskija ekipa.
Nemam ništa protiv tog NC okupljanja koliko već sledeći vikend, samo vreme da nas posluži. Pišite ovde mesto i vreme. default_2jee1.gif
@stejer .. moze, broj sam ti vec poslao mislim ? Mozes je nazvati juniori u akciji :)default_0a-smiley.gif. Vidimo se, pozzz

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535

Hej drugari pomagajte, slatke muke nova verzija. Razmisljam se o zamijeni svog NC 700X pa su mi cijenovno u kategoriju upala sledeca dva motora: Triumph Tiger 800 XRt (2018, 22 000 na satu, puno dodatne opreme) ili Honda N750X (2021, 0km na satu, manuelac, gola). Dileme su velike. 

Kratko sam gledao Stroma V650 u raznim kombinacijama, ali sam skontao da cu izletiti pare i nista dobbiti necu. Probao sam jedan nov primjerak iz 2019. ili 2020. godine i moj licni osjecaj je bio da su podjonili sve ono sto je NC donio 2012. kada se pojavio. Takodje gledao 1000ku, opet nisam nest obio odusevljen, a i na nekoj gornjoj granici budzeta je. 

 

E sada ja bi volio kardan i zicanu felgu al' ne moze (Triumph Explorer 1200, al daleko od novcanika), Afrika takodje daleko cak i polovna, GSove necu komentarisati, a kada uporedim zelje sa mogucnostima, kontam da ne bacam pare, a za uzvrat ne dobijam mnogo tj. ne primijetim neku osjetnu razliku. Jel ko vozao tog Triumpha? Alternativa je Triumph Tiger 800XC, ali na zalost nema ga trenutno u ponudi sa ove strane drine.

Pored ovoga gledao sam Moto Guzzi V85TT, odlicna cijena za nov, sve sto trazim (malo mi cudno sto su obje gume iste) ali opet podaleko od dzepa i opet nema polovnog meni blizu.

Versys - naaah 

 

Eto ako ima jos ko kakvu ideju :-D 
 

Promenio član msoky

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8917 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 23 sati, msoky je napisao:

Eto ako ima jos ko kakvu ideju :-D 

Imam ideju menjati jednog dana ako uopste dodje do tog dana al to ne zavisi toliko od mene :)

Vec sam lani pisao.... kad povecaju hp na 80, ubace jos jedan disk napred ima rezona preci na bolje.

Drugacije kad sve sagledam, zelje, potrebe, mogucnosti...... druzicemo se moja gospa i ja ohooo dugo sa velkim kezom.

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
More mars! Da znas da te lazu! default_popovanje.gif
Lazu lazu nego sta!
Mada sam ja skoro prebacio 4-ku al sve je ok. ;)


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago XV 535
3 hours ago, Nole Bg said:

Honda crossturer 1200, ima sve sto ti trebaemoji6.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Na žalost, bio i ispao iz igre odmah kako ne postoje polovni primjerci na bih trzistu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja