Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100
Jel neko stavljao neku obicnu sijalicu da nije led a da svetli belo? stavio sam dodatna led pa mi sada malo smeta sto su one bele a far žut. gledao sam neke ali ipak bi voleo da cujem od nekog iz licnog iskustva. 
Moje iskustvo iz kola, svaka sijalice koju hoćeš da staviš jaču od fabričke i više greje od fabričke, a time samo možeš da oštetiš plasike. Stavi led i u far

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@MF ne treba mi jaca samo bi da svetli belo.citao sam da se i led greje i da se preporucuje da stoj "budza" zadnjeg dela sijalice van fara. ja svarno nemam iskustva sa tim nikada nisam stavljao led umesto obicne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Vampa je napisao:

Jel neko stavljao neku obicnu sijalicu da nije led a da svetli belo? stavio sam dodatna led pa mi sada malo smeta sto su one bele a far žut. gledao sam neke ali ipak bi voleo da cujem od nekog iz licnog iskustva. 

Halogena sijalica da svetli tj daje xenon efekat.... jedino PIAA.

 

Ako mislis da stavis na TRX, prvo vidi koliko mesta ima od sijalice do poklopca i preporuka je da ipak stavis led jer ce ti sigurno (vremenom) izgoreti reflektujuca povrsina fara sa fabrickom sijalicom zbog male zapremine i same toplote sijalice.

 

Nexus, Aprilia  SRV, Scarabeo, novi Bev kuburi sa time.... sve jednom pre il kasnije izgori ref. povrsina.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nidza jabuka

IMG-20210312-155638.jpg

 

2017 sa 17K, usao u 4-tu godinu

IMG-20210315-100016.jpg

 

na meniju

IMG-20210315-100901.jpg

 

na svake 3-4 godine trebalo bi promeniti

IMG-20210315-101345.jpg

 

na ispiranju peni ki da je detardzent

IMG-20210315-102046.jpg

 

antifriz gotov, pali radi venitilator, moze ulje i filter

IMG-20210315-103733.jpg

 

lanac cist

IMG-20210315-101145.jpg

 

ali suv ko dren, bucan na okretanje tocka

IMG-20210315-100927.jpg

 

Nidza jabuka za podmazivanje koristio je 

w5-spray-lubrifiant-cu-silicon-200ml-a5c

 

ne biva, nije dobro jer suvo dovodi do stradanja o-ring gumice

pa to kasnije dovede do stradanja samog lanca, mrtav link kako volu da kazu

IMG-20210315-112803.jpg

 

da se podestimo, prvo pranje (petrolej i cetka)

IMG-20210315-112018.jpg

 

brisanje, susenje pa dobro nauljivanje menjackim 75 ili 80W90

IMG-20210315-113449.jpg

 

kocnice Ok, bice i pretisak

IMG-20210315-114208.jpg

 

na red

IMG-20210315-114755.jpg

 

IMG-20210315-114853.jpg

 

IMG-20210315-115147.jpg

 

laka je montaza, samo slediti redosled pakovanja

IMG-20210315-115424.jpg

 

IMG-20210315-115438.jpg

 

na nosac retrovizora nikako lepak za navoj, samo mas

IMG-20210315-115658.jpg

 

kod same rucice popustiti sajle gasa, zarotirati na gore kako bi se udenuo nosac

IMG-20210315-122053.jpg

 

nekad

IMG-20210315-114936.jpg

 

sad

IMG-20210315-123736.jpg

 

vidim blago zakrivljena

IMG-20210315-125936.jpg

 

vidim fino iskrivljena

IMG-20210315-125941.jpg

 

1

IMG-20210315-130234.jpg

 

2 i gotovo

IMG-20210315-130506.jpg

 

Dodjosmo do jednog "problema"....

Nidza se pozali da ne pali kako treba, duze vergla.

 

Kad je dosao do mene, po gasenju ubrzo sam probao paljenje..... istina, duze verglanje kao da je usis pobrljavio tj ne zna gde je sa senzorima.

Zvuk verglanja na uvo, vruc ili hladan posle 2 dana stajanja je dobar, intezivan i ako je bakteriji cetvrta godina.

Medjutim, sta se zapravo desava......

 

IMG-20210315-124728.jpg

 

NC nema dod. potrosace, napon pri datom kontaktu ovih vrednosti ne sme nikako biti

prenizak je, pozeljno je 12.5 - 12.7V ili ne ispod 12.3V

IMG-20210315-125149.jpg

 

pri verglanju situacija je tek losa (ovo je drugo merenje, na prvom bese 8.5V)

IMG-20210315-125411.jpg

 

punjenje odlicno

IMG-20210315-125210.jpg

 

Zakljucak je da treba zameniti akumulator i zakljucak je da se ne treba svaki put osloniti na "dobar" zvuk verglanja/paljenja. Valja povremeno premeriti vrednosti.

Nova bakterija Exide ETZ14-BS trebalo bi da stigne danas. Ide na lagano formiranje, montaza pa opet provere u krug, da vidimo sta se ondak desava.

Nakon ovoga, valjalo bi otici na dijagnostiku zarad cesljanja svih racunara, brisanja i ponovnog ucenja parametara... dobar reset da se uradi i mirna backa.

 

 

  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@Satelis svaki put se odusevim detaljima i pedantnosti tvog servisiranja. svaka cast. znam da ima neka tema oko ciscenja lanca ali hteo bih da pitam da li mu šteti ako se pere brake cleaner-om. 

i sijalice na amazon nisam nasao led tj. ima osram koje su 120€ a to mi se bas i ne daje za sijalice. narucio sam neke obicne philips white vision pa da vidimo 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Dali onaj harness konektor ispod sedishta ima nekakav signal - napon bez osiguraca i releja na glavnoj tabli?
Gde se moze naci taj relej i koja mu je cena?
Oznaka: 08a70-MGS-D30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Prica ide ovako.

 

Slabo je palio ili nije hteo da pali. Stavio nov aku i za svaki slucaj otisao u Hondu da provere ceo motor da negde ne vuce. Kazu sve je skolski osim alarm sto vuce (sto je i normalno). Osim kontrole pobrisu mi greske zbog prethodnog slabog akumulatora i urade mi update softvera za menjac. Razmenimo par ideja i dogovorimo se da skinem alarm. 

Krecem kuci, na svakom zaustsvljanju na semaforu umesto na 1250rpm spusti ga na 1000 i nize, tako radi 5-10s i lagano digne na normalne obrtaje. Tako bese na svakom zaustavljanju maltene do kuce. 

Ok kontam "dok ne legne". Sad je ucitan pa dok iscita obrtaje tocka, gas, usis itd pa usaglasi. U medjuvremenu raskacim alarm (znaci nema vise potrosaca). LED, USB, nova sirena trose samo kada su u upotrebi, a inace nisu. 

Odjednom check engine lampica se pali, gasim motor, palim motor, lampica nestaje, ali odjednom NE prikazuje mi potrosnju goriva. Ceo cajger radi, prikazuje trenutnu potrosnju na Trip A i Trip B, ali prosecnu ne prikazuje ni na A ni na B.

 

Bio u Hondi pocela je ona prica "ko ti je ovo radio"...vec mi skace pritisak. Imas previse... Cega previse? Svetla, uticnica, alarm raskacen, podmazivac, sirena..sve sto ima svaki normalan motor kojim se putuje. Sreca pa nemam i grejace rucki.

Znaci sve samo postoji na motoru, koristi se povremeno led svetlo i sirena po potrebi. Uticnicu, alarm ssmo na putovanjima.

Kada smo presli sa price zasto imam sve ti onda na pitanje zasto mi obara obrtaje posle njihovog servisa i ucitavanja novog softvera onda pocinje prica onda je neki senzor. Koji senzor? Moras da zakazes opet pa da vidimo. 

Ok, a zasto mi pokazuje trenutnu potrosnju, a ne i prosecnu? Nema odgovora.

 

Logika je ako je nesto krepalo, krepalo je i ne radi. Ako je neki senzor koji cita i daje racunaru parametre i racunar uspeva da iscita paramtere potrosnje, zasto ne uspeva i prosecnu da izracuna.. Sumnjam da ima posebwn senzor samo za prosecnu potrosnju.

 

Da li je neki senzor?

Da li je neki nov los softver koji ima bug.

Da li je lose ucitan softver?

 

Dodatak...isto sve je uradjeno u hondi tj ipet ucitan softver i sa raskacenim svim potrosacima (skinute sve kleme, konekcije) ostavljen samo aku i masina. Stvar ostala ista.

 

Neko imao nesto slicno, iskustva, ideje?

 

 

Ehh setih se jos necega.

Da napomenem da osim prvog ucitavanja ostatak tj druga dva je radio neki drugi serviser, nije Nace. Zao mi je sto on nije bio tu.

Elem...naprica mi taj drugi kako ne smem da skidam kleme jer odmah mu resetujem sve, mora da se ucitava menjac opet itd. Rekoh prijatelju godisnje iz ovog ili onog razloga skidam vise puta kleme i aku, a zimi po mesec, nekad i vise jer je zima i nikad nikakav problem ni greska niti je menjac postao glup. Isto to radite i svi vi koji citate i jeste li imali nekad problem?

Po recima servisera to NE SMEM da radim nikako! Ponovio mi je to ne znam ni sam koliko puta. 

Takodje rece da ne treba da prikazuje potrosnju nego samo kad se pokrene motor i predje par metara. A ja od kad sam ga kupio samo na tom modu drzim i gledam u to sto on kaze da ne treba da bude i da sam pogresio... evo ne znam Bogu mi u sta sam gledao :stabre:

 

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Auh... Pretpostavljam da si poludeo.
Ne daj im samo da te otkače. Guraj do kraja, dok ne srede problem.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Idi kod Dareta kad bude nasao malo vremena da ti on ocita stanje motora i obrise greske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Ferty_ -  Jesu li ti prekontrolisali stanje klapne na usisu?
Ukoliko je zaprljana, vrlo lako moze da se desi da nakon reprograma racunara, dodje do ovakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
2 hours ago, Arakis said:

Idi kod Dareta kad bude nasao malo vremena da ti on ocita stanje motora i obrise greske. 

Moracu za koji dan (zbog kise) opet do Honde, ali kod Nacea jer ako je nesto posle njihovog servisa otislo trebali bi to da rese. Ja sam posle kupovine novog akumulatora otisao samo na kontrolu punjenja aku i da vide vuce li negde sto su potvrdili da je sve perfektno, a izasao sam sa padanjem lera i nefunkcionalnim cajgerom tj racunarom.

Naravno Satelis je svakako u planu samo da vidim sta ce ovi da kazu.

 

2 hours ago, ProMaster said:

@Ferty_ -  Jesu li ti prekontrolisali stanje klapne na usisu?
Ukoliko je zaprljana, vrlo lako moze da se desi da nakon reprograma racunara, dodje do ovakvih problema.

Nisu nista dirali. Samo provera greski i ucitavanje menjaca jer su skidane kleme, zamisli. Ma taj drugi decko nije bas vican svom poslu jer sta god sam ga pitao odgovara mmmm bolje da sacekamo pa da pitamo Nacea. Pa cak i na pitanje da li Afrika ima na bokovima dva filtera vazduha ili samo jedan centralni. Ja jednu da sam rasklopio znao bih odgovor.

Da ne bude sve lose, uvek su mi sve odlicno zavrsavali na obostrano zadovoljstvo, samo eto sad ne naidjoh na Nacea koji bi sigurno resio stvar, a ovako ispade bezvezna prica. 

 

Javljam detalje, a ako Satelis ima neki predlog i resenje rado cu ga saslusati pa da vidimo sta se moze uciniti mozda i bez Honde.

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 515 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125
Pre 11 sati, Vampa je napisao:

@Satelis svaki put se odusevim detaljima i pedantnosti tvog servisiranja. svaka cast. znam da ima neka tema oko ciscenja lanca ali hteo bih da pitam da li mu šteti ako se pere brake cleaner-om. 

i sijalice na amazon nisam nasao led tj. ima osram koje su 120€ a to mi se bas i ne daje za sijalice. narucio sam neke obicne philips white vision pa da vidimo 

Za lanac je petrolej/kerozin zakon.

I najnizu cenu ima, a nije nista losiji od fensi sprejeva.

Brake cleaner nije za lanac, verujem da "isusuje" o,x,z, gumice.

 

Pogledaj na YT kanal "Fortnine" (F9).

Mladi Kanadjanin ima odlicnu produkciju i testirao je sredstva za lanac.

Po njemu, Ipon je jedan od boljih za ciscenje lanca.

Neka sredstva nisu pogodna zato sto prodiru izmedju gumica i "ispiraju" fabricku mast.

Verujem da ce i doktor potvrditi za brake cleaner.

Promenio član GAGI74
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Ferty_ - Skapirao sam da cesto vozis off ili blagi off, a ako na leptiru imas talog necistoce, vrlo verovatno on uzrokuje pad broja obrtaja. Ciscenje i kalibracija leptira (ako NC to ima kao opciju), trebala bi da resi problem. 
Softver se ne moze pogresno upisati, motor ne bi ni uplalio, tako da je verovatno zajeb samo u necistoci ili kalibraciji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100


 
Nidza jabuka za podmazivanje koristio je 
w5-spray-lubrifiant-cu-silicon-200ml-a5c32f66b2718c7b43-840-470-2-85-1.png
 
Samo da ne ispadnem totalna neznalice, nisam ovo koristio za lanac, pretera ga Dare @Satelis


Ovo je korišćeno: fffec387826d928ecc8abbcc3f5f4fa6.jpg

Prvi i poslednji put. Dobijene jasne instrukcije za dalje dok, nadam se skoroj nabavci podmazivača...

Dare, hvala


Послато са SM-N975F помоћу Тапатока





  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 13 sati, Vampa je napisao:

@Satelis svaki put se odusevim detaljima i pedantnosti tvog servisiranja. svaka cast. znam da ima neka tema oko ciscenja lanca ali hteo bih da pitam da li mu šteti ako se pere brake cleaner-om. 

i sijalice na amazon nisam nasao led tj. ima osram koje su 120€ a to mi se bas i ne daje za sijalice. narucio sam neke obicne philips white vision pa da vidimo 

Hvala, trudimo se koliko smo u mogucno's :)

Gagi ti je vec dao odgovor.... cetka, cantra, petrolej i pokret pikasa po lancu dok se ne zacakli.

Odmah brisanje/susenje pa nauljivanje menjackim, obrnes koji krug da provrti.

Kad je lanac loseg stanja, nakon detaljnog ciscenja i podmazivanja pa zatim i odvozanog kraceg kruga, valjalo bi isti proveriti jer se gotovo uvek "popusti" tj hod izadje iz tolerancije.

 

Za led sijalice to je mnogo para. Sasvim pristojni kompleti mogu se uzeti za 25-50e.

 

Pre 9 sati, godovic je napisao:

Dali onaj harness konektor ispod sedishta ima nekakav signal - napon bez osiguraca i releja na glavnoj tabli?
Gde se moze naci taj relej i koja mu je cena?
Oznaka: 08a70-MGS-D30

Dok ne turis osigutac i rele u kuciste, konektor ne moze raditi. Rele je specificno mali i tesko da ces ga naci u slobodnoj prodaji a ima i onih koji su porucili kod ovlascenih pa opet dobili standardni koji je vislji.... ili ti prc stativa.

Kad odes u radnju autodelova, trazi rele od klime za Fiat Stila, recnes malo poklopac kucista i zdravo djaci (tako sam kod mene resio).

 

Pre 1 sat, ProMaster je napisao:

@Ferty_ - Skapirao sam da cesto vozis off ili blagi off, a ako na leptiru imas talog necistoce, vrlo verovatno on uzrokuje pad broja obrtaja. Ciscenje i kalibracija leptira (ako NC to ima kao opciju), trebala bi da resi problem. 
Softver se ne moze pogresno upisati, motor ne bi ni uplalio, tako da je verovatno zajeb samo u necistoci ili kalibraciji.

I bre Stefane al ga omasi.... off nema veze sa ne cistocom na klapni a i NC mora biti mnogo los da bi talog tu nastaoo.... prefinjena makina :) 

Nije to problem, nesto drugo je tu u pitanju :aha:

 

Pre 7 sati, Ferty_ je napisao:

Prica ide ovako.

 

Slabo je palio ili nije hteo da pali. Stavio nov aku i za svaki slucaj otisao u Hondu da provere ceo motor da negde ne vuce. Kazu sve je skolski osim alarm sto vuce (sto je i normalno). Osim kontrole pobrisu mi greske zbog prethodnog slabog akumulatora i urade mi update softvera za menjac. Razmenimo par ideja i dogovorimo se da skinem alarm. 

Krecem kuci, na svakom zaustsvljanju na semaforu umesto na 1250rpm spusti ga na 1000 i nize, tako radi 5-10s i lagano digne na normalne obrtaje. Tako bese na svakom zaustavljanju maltene do kuce. 

Ok kontam "dok ne legne". Sad je ucitan pa dok iscita obrtaje tocka, gas, usis itd pa usaglasi. U medjuvremenu raskacim alarm (znaci nema vise potrosaca). LED, USB, nova sirena trose samo kada su u upotrebi, a inace nisu. 

 

Odjednom check engine lampica se pali, gasim motor, palim motor, lampica nestaje, ali odjednom NE prikazuje mi potrosnju goriva. Ceo cajger radi, prikazuje trenutnu potrosnju na Trip A i Trip B, ali prosecnu ne prikazuje ni na A ni na B.

Prvo bi zamoleo nekog od admina, cika @Arakis recimo da obrise tekst koji cu ispod napisati jer ne bi zeleo da me neko shvati pogresno, Naceta smatram za dobrog pre svega coveka, potom i majstora.

 

___________________________

Onomad, lani, odlucim da odem do Delte zarad citanja/brisanja gresaka ako ima, ucitavanje softvera takodjer ako ima, resetovanje parametara. Nisam imao nikakvih problema, cisto cekiranje da se odradi.

 

Sat vremena pred kraj radnog vremena sam otisao, sve odradjeno, krecem iz Delte ka kuci i vidim da mi motor ne radi dobro. Primanje gasa, rad menjaca je Ok, nista ne svetli od upozorenja na tabli ali obrtaji vrlo niski, skoro da hoce da se ugasi na leru. Obrnuo krug i ajd nazad u Deltu da vidi Nace gde boli.

 

Kacenje na dijagnozu, greska za neki senzor, greska za l. sondu.... kaze crklo ovo, crklo ono.

Ja u cudu, kako crklo, nije moguce?

Jos 2 ili 3 puta je radjeno brisanje/resetovanje, proba i bez uspeha, na poslednje sam jedva upalio bajk jer je aku iscrpljen bio od procedura.

Tako sam otisao do kuce uz dogovor da se vidimo sutra i da cemo resiti problem.

Rekoh ajd sad cu na autoban pa ce se mozda popraviti...... jok, nece, smor <_<

 

To "sutra" nikako da dodje, kao na iglama.... eto me opet u Delti.

Kaci Nace, povezuje, resetuje, proba.... stativa. Opet isto.... opet stativa, dolazimo do zakljucka da mi je izgleda stvarno crklo nesto i da ce bajk morat ostati.

 

Zvoni Nacetu telefon, sluzba ga zove da ode na drugu stranu poslom, meni ostavlja dijagnostiku da probam jer on vise ideje nema.

Gledao sam dok je radio, gde je ulazio, sta kliktao, dijagnoza mi nije strana jer sam slicno nesto koristio.

 

Prvi pokusaj, proba.... stativa, ne valja. cekaj, stani, gde se gresi, negde sigurno, nisam sve citao pre izvrsenja koraka, zurim, polako!

Izmedju redova, izmedju radnji..... sitnim slovima videh da pise "zadnji tocak mora biti ukocen"..... pogledam, meni nije ukocen, bajk je na cent. stenderu.

S'osmehom na licu povlacim P kocnicu, prolazim proceduru opet, proba.... radiiii :jee3:

 

Vracam se sa probe, ujedno je i Nace dosao, tu smo ispred, stao pokraj njega i odmah je video da su obrtaji na normali.... sledilo je pitanje u fazonu "jbt sta si mu radio, proradio?"

 

Kazem mu da u postupku pise da se zadnji tocak mora ukociti, taj detalj je promakao i eto loseg rada jer dok se uci, senzor brzine na tocku ne sme videti pomeranje.

Tako, srecan ja sto opravi svoj moped, odo kuci da castim sam sebe jednim ladnim :cirka2:

 

Rajko jos jedared molba da se obrise izmdju crta, sutra u neko doba.....kao sto rekoh, ne bi voleo da se ovo shvati pogresno, nit da blatim nekog nit bilo sta u negativnom smislu.

Samo su iznete cinjenice koje su u tom trenutku mnogo skakale po mozgu, fala.

__________________________

 

Ferty

Daj Nacetu da ti odradi, znace sta i kako u postupcima (nesto je omaseno) treba uraditi.

Kad bi vozio u kontinuitetu par stotina km svaki dan, sam bi se namestio gde treba sa obrtajima.

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, MF je napisao:

Samo da ne ispadnem totalna neznalice, nisam ovo koristio za lanac, pretera ga Dare @Satelis
emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

E sto me zezas sad, juce rece da si podmaziva sa W5 u Lindi kupljen, skoro da si zavrsio recenicu ja ti prstom pokaza iza tebe na ovaj silikonsi sto okacih sliku.... ti pogleda na blic i rece "da taj" :jee:

Ma nebitno skroz dal je taj ili nije, ponesi ga kad budes dolazio da uporedimo kaki su pod prs sto bi rekli :)

 

da zavrsimo pricu, stigla bakterija jutors

Screenshot-2021-03-16-22-48-10.png

 

Screenshot-2021-03-16-22-48-13.png

 

od ovog momenta nazad nema, slicno je i kad se zenis 

sipas, udje, napunjena..... mislim baterija, kiselinom

Screenshot-2021-03-16-22-48-18.png

 

odlican 5

Screenshot-2021-03-16-22-48-26.png

 

stavim mas samo sa donje strane da kockica ne izripi pri ubacivanju u leziste

ako ispadne kojim slucajem sansa da se nadje je veoma mala, ondak pritisak ide na 200

Screenshot-2021-03-16-22-48-30.png

 

napon pri datom kontaktu... nista ja tu diro ne bi

Screenshot-2021-03-16-22-48-36.png

 

Punjenje super, pad napona najnize vrednosti pri samom verglanju je sada 11.5V sto je takodje dobro. Toliko od mene, ostaje pracenje situacije.

 

na mene mi stigli delovi za amorte....bakarne podloske x2, biksne x4, semerinzi x2 

IMG-20210315-124356.jpg

 

Gume sam takodjer narucio, sadasnje skoro 20K od ugradnje. Opet uzeo Mitas TF, prezadovoljan kako radi poso na drumu.

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Upravo ista prica i kod mene, crkao senzor, imas puno potrosaca itd, a dosao zdrav motor na najobicniju kontrolu. 

 

Znaci zakljucak je da opet uradi ucenje i brisanje gresaka, ali sa povucenom rucnom. Hvala Satelis na podeljenom iskustvu pa cu ih podsetiti na taj detalj.

 

Takodje nikakvo blacenje, samo izneto danasnje iskustvo. Naprotiv, kako rekoh uvek je Nace na vrhu i usluznosti i kvaliteta posla pa se rado vracam. Verujem da je ovo bio samo blagi "nesporazum" i nespretnost  koji ide na zivce i njima i meni i Arakisu. Hvala za strpljenje Rajko :care:

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Satelis - Šta ću kad sam vozio samo takve mahine..
Kod mene je to bio problem nemirnog i često niskog ler gasa, 3 od 4 komore sa leptirom su bile doooobrano prljave, jedna je imala blaži oblik.

Jbt, kakva glupost (a opet kad razmislis i nije) to sa zadnjim točkom..


Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

@Satelis, pazljivo sam procitao tvoj post, narocito deo o Hondinom serviseru i ne vidim razlog da se brise taj deo teksta? I ja sam cuo vise pohvalnih iskustava sa Nacetom ali niko nije nepogresiv, ni ti ni ja (nazalost ;)) tako da je najbitnije da svaki dan u svakom pogledu napredujemo! 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Rajce

Otkude znam ko sve cita (a citaju mnogi) pa da ne dodje do nekog problema il prozivke na racun Naceta .... gledam iz ugla njemu nadredjenih. 

Po pravilu ne bi smeo da budem u servisu, tek ne bi smeo da radim sa njihovom dijagnostikom na moped. Meni samo zbog toga, nista vise :neznam:

 

Pre 5 sati, Ferty_ je napisao:

Upravo ista prica i kod mene, crkao senzor, imas puno potrosaca itd, a dosao zdrav motor na najobicniju kontrolu. 

Bez brige, il ce se sam opraviti voznjom il mozes probati rucno ucenje step motora (usis, koje je komplikovano) ili ponovo na dijagnozu. Svakako nema frke, resice se, nije do gedzeta.

 

Sta bi tek rekli za moj NC koji ima :jee::

- led migavce

- maglenke

- alarm

- elektornac podmazivac lanca

- grejace ruku, nogu i sedista

- instalacija navigacije

- USB uticnica i citac napona

- strob stop svetlo

- pistalica za migavce

 

jedan dan bi im trebalo samo zice da rasclane :)

IMG-20191225-152502.jpg

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ljudi,

čitam sve ove muke oko softvera i ostalog. Moj motor je još nov, u garanciji i prešao sam 4000. Kako sam nestručan i bajker po principu sipaj gorivo i vozi, naplašili ste me toliko da sam sad nesiguran i u ono malo što sam savladao. Dare mi je davno objasnio i to sam savladao za pranje lanca, a mom rođaku je jedan diler i serviser suzukija rekao nikako sa petrolejem jer petrolej jede gumice pa iscuri fabrička mast. I sad ti budi pametan, a ne znaš ništa o tome. I sad čitam o softveru, učitavanju i ostalim čudesima, a ja pravnik. Mila moja majko. 

Srećom, ima ko zna, na meni je da prepoznam da se nešto događa. Nadam se da ću toliko znati.

 

P.S.  Dare, ova pištalica za migavce koju imaš, je li joj namena da tebe obavesti da je migavac ostao uključen ili da upozori druge učesnike u saobraćaju na tvoje prisustvo. Ako je ovo drugo, i ja bi ugradio, pa molim za neki link.

Promenio član Justicije
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
12 hours ago, ProMaster said:

@Ferty_ - Skapirao sam da cesto vozis off ili blagi off, a ako na leptiru imas talog necistoce, vrlo verovatno on uzrokuje pad broja obrtaja. Ciscenje i kalibracija leptira (ako NC to ima kao opciju), trebala bi da resi problem. 
Softver se ne moze pogresno upisati, motor ne bi ni uplalio, tako da je verovatno zajeb samo u necistoci ili kalibraciji.

Da ne ispadne jos da krljam motor.. :)

Samo volim off i omiljeni mi je deo putovanja . Putujem kao svi vi drugi i samo sam motor malo bolje opremio da bude sigurnija trakcija na putu van asfalta, a to je lokalni kolski, makadam, eventualno neka livada da se pregazi da se sidje sa glavnog puta radi lepseg kamp mesta ili naidjes na kraj asfalta seoskog puta pa prosto moras da pregazis jedan deo da bi nastavio. Nikakav to off nije da bi toliko smetao bilo cemu na motoru pogotovo sto je uvek sa 3 kofera + dry bag i nema tu divljanja. Sposobnije gume da mi ne bezi guz'ca i zastita motora da ga ne lupam odozdo. Znas kako je kada probas na Zlatiboru samo da okrenes motor na mokroj uredjenoj dvorisnoj livadi, a fabricka guma odbija poslusnost. No o tome mozemo u zasebnoj temi da ne gusimo sad :p  Samo s obzirom na broj kilometara po planinama i broj kampovanja zato se nakupi malo vise silazaka van asfalta u mom iskustvu. Cuvam ja moj moped ;)

Posto je usis ispred frunka on bi se zaprljao kada bi se vozio off duuugo iza nekoga ili u koloni dok guta prasinu.

 

hmmm softver moze i te kako da bude i los i da se lose ucita. Iz mog iskustva sa kolima uvek se ima od vise proizvodjaca pa od jednog nece od drugog hoce. 

Zavisi i cime se radi pa imas smart modul koji nakacis na racunar i stavis ga na krov kola pa na daljinu radis ocitavanja, ucitavanja itd. Jako su osetljivi ako neko proseta izmedju modula i racunara, zna da pobrljavi pa moras opet. Mislim sitnice, retkost, ali cisto da napisemo da ima i toga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
42 minutes ago, Justicije said:

Dare mi je davno objasnio i to sam savladao za pranje lanca, a mom rođaku je jedan diler i serviser suzukija rekao nikako sa petrolejem jer petrolej jede gumice pa iscuri fabrička mast. I sad ti budi pametan, a ne znaš ništa o tome. I

 

Cujem prvi put ovo, svaki put na 1000km kad treba da namazem lanac prvo ga operem petro. i evo ga traje vec 35000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja