Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Прошле сезоне стао сам на аутомате да оперем мотор, па ме је лик који тамо ради упозорио да пређем на последњи аутомат - пушкара јер су након наше инсистирање (мотоциклисти) смањили притисак на пола на тај једен аутомат.
Баш ми било драго :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Poenta je ne gurati pusku blizu ležaja, elektronike, dzekova, mislim i lanca... to sve skakljivo samo iz daleka.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
On 20.2.2021. at 16:37, Justicije je napisao:

Ovo se danas pojavilo na viber grupi moga moto kluba. 

Kažu da je dobar motor, ja ga ne znam.  Možda i neko od vas zna motor i zna čiji je.

Reko da postavim, pa ako nekoga interesuje. 

4905f067707d-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda NC 700X, 2013. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 32000 km, Beograd. Cena 5.000 € - Motori - Polovni Automobili

 

Tek sada primetih. Poznajem vlasnika.

Razlog prodaje je radi preporuke lekara,problemi sa kicmom,vibracije,kako mi je pricao jos jesenas.

Inace zaljubljenik,vozi na 2 tocka preko 20 god,na njegovu preporuku sam verovatno i ja kupio NC.

Mislim da vredi pogledati,pretpostavljam da ga je mazio i pazio. Mislim da je pominjao dosta opreme,ma zaljubljenik.

Pozdrav svima koji prate temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Inace jedan prelepi crveni NC bio parkiran jutros u Belvilu ispred uprave Delhaize..Bas mi se svideo. 

Pozdravljam vlasnika,pozivam da se sledeeci put javi,cesto budem u Belvilu,

u blizini kafea "Lavina".

Mislim da je br.na tablici BG 37-407(ako nisam pogresio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Mislim da sam malopre (oko 16h) video u Ralji dobro nam poznat beli 750X sa drugarom (mislim kolegom) na bordo TRK-u.

Na zalost danas sam samo fizikalisao na placu, nisam stigao provozati se, kolegama masem! :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Lepo lepo, svaka cast, vidimo se neko sledece deljenje! ;)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Tivat/Podgorica
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Dragi clanovi, moguce da je vec do sada bilo price o ovome, ali toliko je tema obimna da bi mi trebalo dva dana da sve procitam i pronadjem sta me konkretno interesuje. U fazi sam kupovine novog motora, pa je jedan od ozbiljnih kandidata i Honda NC750x.
Obzirom na moju visinu od 193cm i tezinu od 110kg, nisam siguran koliko mi motor gabaritima odgovara? Najavljeni novi model za 2021 godinu ima sjediste nize za 3cm, pa me to malo brine. Jos uvijek ga nema u salonima, pa se ne moze probati. Kakva su vasa iskustva po tom pitanju sa prethodnim modelima? Sto se ostalog tice, motor mi se bas svidja.

U razmatranju osim ovog, u igri je i CB500X, mada mislim da je on sto se gabarita tice jos problematicniji od NC-a. Takodje TRK 502X, koji je velicinom savrsen za visoke ljude, ali nekako ne mogu da se opredijelim sto se Benelija tice. Jedni kazu da je dobar, opet drugi ga ne hvale bas puno.

Promenio član đ.b

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zdravo zdravo, piskaralo se u nekoliko tema oko ove "problematike"..... 

 

Sa tom visinom bices u grcu na NC, tek ces biti na novom NC jer je nesto manji, takodjer ces biti u problemu i na CB jer je i on manji od NC.

Sto se Hondi tice, za tebe je Afrika potaman taman kako treba biti i TRX bi ti pogodovao :aha:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
12 hours ago, đ.b said:

Dragi clanovi, moguce da je vec do sada bilo price o ovome, ali toliko je tema obimna da bi mi trebalo dva dana da sve procitam i pronadjem sta me konkretno interesuje. U fazi sam kupovine novog motora, pa je jedan od ozbiljnih kandidata i Honda NC750x.
Obzirom na moju visinu od 193cm i tezinu od 110kg, nisam siguran koliko mi motor gabaritima odgovara? Najavljeni novi model za 2021 godinu ima sjediste nize za 3cm, pa me to malo brine. Jos uvijek ga nema u salonima, pa se ne moze probati. Kakva su vasa iskustva po tom pitanju sa prethodnim modelima? Sto se ostalog tice, motor mi se bas svidja.

U razmatranju osim ovog, u igri je i CB500X, mada mislim da je on sto se gabarita tice jos problematicniji od NC-a. Takodje TRK 502X, koji je velicinom savrsen za visoke ljude, ali nekako ne mogu da se opredijelim sto se Benelija tice. Jedni kazu da je dobar, opet drugi ga ne hvale bas puno.

Ja sam visok 192cm, inseam 36", a tezina 92kg. Imam NC-a iz 2019 i da budem iskren nemam nikakvih problema. Imas negdje na ovoj temi i sliku mene na motoru. Afrika mi je bila strasno udobna, ali je i duplo skuplja :). Sve u svemu, model iz 2019 mi je odlican, nisam mijenjao ni sjediste za koje svi kazu da je neudobno (navikao se). Nemam problema ni sa koljenima, a siguran sam da je malo ko ovako krakat kao ja :)

 

Ako te zanima jos nesto samo javi... ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Faruk ti si jedan srećan čovek kad s'lakoćom goniš tako, super kad nemaš problema.

 

Na mom NC je sedelo (neki i probali) bar 10ak ljudi od preko 1.90 i sve do jednog NC je bio mali.

 

Slično mu dođe kao kad bi rekao da mi je Afrki ili TRX Ok.

Jeste Ok dok sam u pokretu, čim trebam stati ili okrenuti bajk na malom prostoru nastaje smejurija.

 

Hoću reći da sve može ali treba biti realan dal odgovara.

Sve preko 1.90 sebe treba da vidi na Africi, TRX-u, GS, veliki Versys, Multistrada.... ako finansije dozvoljavaju jer tu dolazimo do druge strane medalje.

 

Viđam i malene na velkim motorima, spušteni dogovima max, druga sedišta....meni to baš šmešno izgleda, dal je ego dal je želja ko će ga znati + što tako spušten bajk nema veze sa voznim karakteristikama u odnosu kako treba biti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White
Dragi clanovi, moguce da je vec do sada bilo price o ovome, ali toliko je tema obimna da bi mi trebalo dva dana da sve procitam i pronadjem sta me konkretno interesuje. U fazi sam kupovine novog motora, pa je jedan od ozbiljnih kandidata i Honda NC750x.
Obzirom na moju visinu od 193cm i tezinu od 110kg, nisam siguran koliko mi motor gabaritima odgovara? Najavljeni novi model za 2021 godinu ima sjediste nize za 3cm, pa me to malo brine. Jos uvijek ga nema u salonima, pa se ne moze probati. Kakva su vasa iskustva po tom pitanju sa prethodnim modelima? Sto se ostalog tice, motor mi se bas svidja.
U razmatranju osim ovog, u igri je i CB500X, mada mislim da je on sto se gabarita tice jos problematicniji od NC-a. Takodje TRK 502X, koji je velicinom savrsen za visoke ljude, ali nekako ne mogu da se opredijelim sto se Benelija tice. Jedni kazu da je dobar, opet drugi ga ne hvale bas puno.


Ja sam prošle godine seo na Satelisov i provozao ga baš iz tog razloga (hvala mu još jednom). Tada sam se još dvoumio da bih ove godine ipak prelomio i kupio ga, a inače sam 191cm. Međutim kod mene su stvari drugačije pošto meni motor pored putovanja dosta služi i za vožnju do faksa i generalno kao gradski motor, odnosno zamena za dosadašnji skuter. Svakako ima par modifikacija koje mogu da se odrade kako bi se poboljšala ergonomija a tiču se nogostupa, kormana i sedišta.
Na tvom mestu, ako iole voziš po gradu svakodnevno ne bih se dvoumio i napravio bi kompromis.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Tivat/Podgorica
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Hvala ljudi na odgovorima i savjetima.

NAjbolje cu znati kad stigne u salon...mada nekako vec znam da to nece biti to. Sjedao sam na Versys-a 650 koji mozda cak i malo veci od NC i to nije bilo to. Visinom je odlican, ali nekako kratak, medjuosovinsko rastojanje malo, pa mi noge budu previse savijene.

Faruk, model iz 2019 bi mi mozda odgovarao, jer u odnosu na novi model ima visočije sjedište, ali kod nas u CG vjeruj mi ih nema u ponudi. Skoro je bio jedan model iz 2015 , ali se prodao.

Mikec, ti voziš automatika, pa ti možda zbog toga i ne smeta malo manja visina. Ja bih ipak manuelca.

SAtelis, Afrika je za sada samo san, nemam toliko love, ali jednog dana vrlo rado. Vjerovatno bi se  NC mogao prilagoditi, ali nekako mi se ne da sad sve to raditi. (novi sic, nastavci za korman itd...), a to mi iziskuje i dodatne troškove.

Ostaju mi kao opcije i Benelli TRK502x nov, ili V Strom 650Xa polovan.
CB 500X mi se čak od svih najviše sviđa, izgleda mi mnogo zabavniji od NC-a, ali mislim da bih na njemu baš smiješno izgledao.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

- podizač kormana od 5cm da ide u vis...prijaće rukama

- prerada sedišta da bude višlje i šire.... prijaće guzzci

- fuzasteri drugi koji su niži...prijaće nogama

- dogovi kraći da bi se podigao bajk....super za klirens 

- podizačač vizira+puig vizir+dodatak na vrhu....prijaće glavi

 

Ovo su neke od nadogradnji, poboljšanja za visoke.

Finansiski gledano sve ovo navedeno ^ završavaš za nekih do 300€ što i nije neki izdatak.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Tivat/Podgorica
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Pa ako je tako, to onda i nije neki izdatak. Nesto sam mislio da bi to izaslo mnogo vise.

A sve ovo mislis da se naruci kao dodatna oprema uz motor ili ? Nekako mi nerealno djeluje da bi sve to koštalo cca 300evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Jel može neko da mi kaže kako se otvara sajla za gas. Jel samo ovaj mali šraf na kućištu sajle ili ima još nešto?
2607aa53e32d268cc5b8a62e765e6105.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 51 minuta, đ.b je napisao:

Pa ako je tako, to onda i nije neki izdatak. Nesto sam mislio da bi to izaslo mnogo vise.

A sve ovo mislis da se naruci kao dodatna oprema uz motor ili ? Nekako mi nerealno djeluje da bi sve to koštalo cca 300evra.

Citiracu samog sebe zbog cena delova.....

Pre sat vremena, Satelis je napisao:

- podizač kormana od 5cm da ide u vis........................................... 15e

- prerada sedišta da bude višlje i šire....................................... 80-120e

- fuzasteri drugi koji su niži.......................................................... 15-30e

- dogovi kraći da bi se podigao bajk ................................................ 30e

- podizačač vizira+puig vizir+dodatak na vrhu.... 10e + 80-100e + 25e

Kad uzmes digitron i kucas skuplju varijantu.... dodjes do racunice od 300e a moze i jeftinije od toga.

Recimo Ivan da ti napravi vizir ustedeces 40-50e, ako neces da menjas materijal sedista vec samo ispunu/prosirenje ustedeces nekih 20-30e.

Tako da sve zbirno nije mnogo a puno ce znaciti za bolju udobnost.

Podizac kormana, pod. vizira, dodatak viziru, spustene fuzastere imas na Aliu, dogove ti moze strugar napraviti kao sto sam je meni onomad i to pojacane, jbg samo mi skupljaju prasinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 39 minuta, dojcha je napisao:

Jel može neko da mi kaže kako se otvara sajla za gas.

IMG-20201004-121507.jpg

 

sa zadnje strane 2 srafica

IMG-20201004-121831.jpg

 

razdvojis prekidac i videces sajle

IMG-20201004-124027.jpg

 

Ovako sajle mozes samo raskaciti ako je to cilj, ako pak stavljas fabricke grejace rucica ondak moras svuci posojace sa kormana.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zanimljivo, uporedjujem slike prekidaca i vidim da nisu isti...moguce je da trebas samo odviti taj sraf u rupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Imam neke kyoto grejače. Imaju svoj mehanizam za sajle. Definitvno nije isto. Meni sajle dodju sa strane ručice kočnice, kod tebe su sa donje strane. Hvala u svakom slučaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Tivat/Podgorica
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

Citiracu samog sebe zbog cena delova.....

Kad uzmes digitron i kucas skuplju varijantu.... dodjes do racunice od 300e a moze i jeftinije od toga.

Recimo Ivan da ti napravi vizir ustedeces 40-50e, ako neces da menjas materijal sedista vec samo ispunu/prosirenje ustedeces nekih 20-30e.

Tako da sve zbirno nije mnogo a puno ce znaciti za bolju udobnost.

Podizac kormana, pod. vizira, dodatak viziru, spustene fuzastere imas na Aliu, dogove ti moze strugar napraviti kao sto sam je meni onomad i to pojacane, jbg samo mi skupljaju prasinu.

Hvala Satelis na pomoci. Dragocijene su mi ove informacije. Zivio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
On 1/16/2021 at 5:09 PM, Ferty_ said:

Skoro pa registracija :)

Takodje trazim centralni i podizace kormana. Od Alije nema vajde

 

On 1/16/2021 at 5:12 PM, MF said:

Trazim i ja, poslao sam @godovic poruku ako opet bude moglo da se doveze iz Makedonije...

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

@Ferty_ Shta si uradio za shtender? Jel ti odgovara ovaj Makedonski? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja