Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1667 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Justicije lepo da su ti ga sredili I utegli jer je novo novo i ako se desi kuršlus red je da se to tako napravi da zablista. Žalosno je što u Srbiji sve šljaka ako preko leba uzmu svi pogače. To je posao za velike ribe u lancu prevare.

Ovo me inače podseti na priču od pre neku godinu. Strom uzet u Eurosumaru, pod garancijom, usred leta kreće paljenje da zeza. Motor kod prvog elektricara na pregled, i posle par minuta kaže majstor da je akumulator davno odzviždao svoje Par poziva, malo jurnjave i evo stiže novi akumulator Kad smo izvadili stari u šoku svi. Umesto originalnog Yuasa, neki bajati Banner unutra. Pošto je motor sam, bez nadzora bio isključivo u Eurosumaru na servisu, zakljucak je bio da je majstor lično kumovao ovakvom bezobrazluku što se i ispostavilo kao tačno.

poslato preko one stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

@mf Ja sam samo pomogao oko transporta default_0a-smiley.gif

Dobio tvoju poruku, samo sto tip koji ih pravio mislim da je prodao NC. Zvacu ga da vidim dali je raspolozen i dali bi opet napravio. Koliko shtendera trebamo?

Naravno da cu opet pomoci i naci nacin da ih poshaljem.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ajde pitaj, ako odgovara svima, bilo bi za sada 3 komada @Rašica i @Ferty_ i ja

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Nov na ebay Nemacka je 149e..  

Ako nesto znaci,mozemo proveriti dal ima vise komada pa da dobacimo do Srbije....

Screenshot_20210116-193632_eBay Kleinanzeigen.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija
Skoro pa registracija 
Takodje trazim centralni i podizace kormana. Od Alije nema vajde
Uzeh od Alije podizače kormana sada skoro, stigli za 8-9 dana. Nisam mogao da verujem. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Kolega iz Bitolj mi je upravo pisao da moze da napravi josh i da je cena 70 evra.

 

Evo link do oglasa, mozete ga i vi kontaktirati.

Centralen%2520stender%2520Nc750.jpeg&key=72f05bcb320fd69b811dd56195d2bf1ccf90dbef073b1a837dc660474059f326

 

WWW.PAZAR3.MK
Se prodava centralen stender za Honda NC750. Cena 3950 den so montaza. Dragi Bitola, 075 207 149.

 

 

 

 

 

 

Ja sam moj uzeo iz Grcke

WWW.HONDABIKES.GR
MAINSTAND NC700X / NC750X    

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
59 minutes ago, Rik said:

Uzeh od Alije podizače kormana sada skoro, stigli za 8-9 dana. Nisam mogao da verujem. :D

:staa2: staaa!? Porucio bih, ali mi nista od prosle godine nije stiglo pa se ne usudjujem. A i dostava je tipa 50-100e >:( Kao cekam da popuste malo i sjasu sa slanjem preko dhl-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 3 sati, MF je napisao:

Ajde pitaj, ako odgovara svima, bilo bi za sada 3 komada @Rašica i @Ferty_ i ja

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

I ja se pridruzujem porudžbini 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

Pisao sam ranije al ajd da ponovim.

 

Zamenjene delove ne mozes traziti, nit ih mozes dobiti jer su svojina Osig. kuce.

Takodje ni Delta (bilo koji radnik) nema prava na zamenjene delove narednih 6 meseci vec sve mora cuvati (kutija il vise njih sa datumom) jer se zna cije je vlasnistvo delova i ko sme da dodje i odnese.

 

Sad, nije mi jasno kako je Delta smela da da takvu izjavu Os. kuci da su zvanicno dati delovi na reciklazu, na osnovu cega, porslo svega 3, ne i 6 meseci?

 

Odgovor se svodi na 2 moguca:

1. greska i propust Delte

2. neko se tali 

 

Ruku na srce, ne verujem da Nace ima ikakve veze sa prisvajanjem delova, nije on taj tip.

Da ne ispada da ga branim, poznajem ga dovoljno dugo da slobodno mogu reci da je covek skroz na mestu. 

Pre verujem da je greska Delte..... dal je Nace bacio ili radnik/pomocnik ili neko skroz peti na reciklazu nije toliko bitno.

 

@Satelis

Zamenjene delove ne mozes traziti, nit ih mozes dobiti jer su svojina Osig. kuce.

Ja ih i nisam tražio od Delte, već od osig. kuće.

 

Ruku na srce, ne verujem da Nace ima ikakve veze sa prisvajanjem delova

Ne znam kako si zaključio da sam optužio bilo koga za bilo šta, nije mi palo na pamet. Po obrazovanju sam pravnik i vrlo dobro znam šta su nagađanja, šta osnovane sumnje, a šta dokazi. Dakle, nemam nikakve dokaze da delovi nisu završili na reciklaži, mada nije jasno po čijem nalogu kad već osiguranje to nije uradilo. Samo sam ispričao šta se dogodilo i da opet moram naručiti nalepnicu jer je stara ostala na poklopcu tank kofera.

Promenio član Justicije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 15 sati, Justicije je napisao:

Ekipa,

moram da vam završim priču oko one moje nezgode, osiguranja i popravke motora. 

Osiguranje je bilo korektno, zapisnik i više nego sam očekivao i motor je kao nov. Sećate se da su oštećenja bila estetska, ogrebotine na plastikama, ali ukupna cifra cca 250 hilj samo za delove. Između ostalog, u zapisniku je napisan kofer, ali sam u Delti rekao da ne menjaju moj kofer jer sam ga prebacio sa starog motora i već je bio izgreban sa obe strane, a u nezgodi nije mogao biti oštećen sa obe, a ne verujem da ji i sa one leve dotakoa asfalt prilikom nezgode. Međutim, ja vidim da mi na motoru nema tank pada i po fakturi shvatim da je zamenjen poklopac "tank kofera" koji apsolutno nije dotaknut. Iskoristili su u zapisniku reč kofer i zamenili i poklopac. Da nisam imao nalepnicu, ne bi ni primetio.

Kako mi se nije naručivala nova, traćžim delove, ali mi u Delti kažu "ne možemo vam dati, moramo ih čuvati i osiguranje može zatražiti da pregleda sve, a može ih i uzeti i poslati na reciklažu". Još su mi rekli koliko im aju obavezu da čuvaju, ali sam zaboravio. Pisao sam ovde o tome ako se sećate.

Pali mi se lampica, idem kod devojke koja mi registruje sva vozila i molim je da pokrene to ako pozna nekoga. Ona pokreće, ali bila korona, jedan se lik razboleo i to se otegne do prvih dana januara sad.

 

Pre 3 sati, Justicije je napisao:

@Satelis

...............

Ja ih i nisam tražio od Delte, već od osig. kuće.

Kako nisi kad jesi, ili ja ne znam da procitam napisano ili si ti napisao jedno a mislio drugo?

Jasno sam napisao, da delove ne mozes traziti...... tj pravilnije bi bilo, da mozes traziti al ne bi delove trebao dobiti. To dal si ih trazio od Delte ili Os. kuce ili od devojke gde reg. vozila je skroz nebitno.

 

Pre 3 sati, Justicije je napisao:

"Ruku na srce, ne verujem da Nace ima ikakve veze sa prisvajanjem delova"

 

Ne znam kako si zaključio da sam optužio bilo koga za bilo šta, nije mi palo na pamet. Po obrazovanju sam pravnik i vrlo dobro znam šta su nagađanja, šta osnovane sumnje, a šta dokazi.

Ne znam samo kako si dosao do zakljucka, da sam ja zakljucio, da si ti optuzio bilo koga za bilo sta?

Radovane, molim te da se saberes, procitas ponovo svoj post pa moj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 6 sati, Satelis je napisao:

 

Kako nisi kad jesi, ili ja ne znam da procitam napisano ili si ti napisao jedno a mislio drugo?

Jasno sam napisao, da delove ne mozes traziti...... tj pravilnije bi bilo, da mozes traziti al ne bi delove trebao dobiti. To dal si ih trazio od Delte ili Os. kuce ili od devojke gde reg. vozila je skroz nebitno.

 

Ne znam samo kako si dosao do zakljucka, da sam ja zakljucio, da si ti optuzio bilo koga za bilo sta?

Radovane, molim te da se saberes, procitas ponovo svoj post pa moj.

OK, u prvoj se stvari nismo razumeli. Ja jesam pitao u Delti tada prilikom popravke, ali sam sa tim završio odmah nakon njihovog objašnjenja i to tamo nikad više nisam pomenuo. Obratio sam se vlasnicima, tj osiguranju. Do pokušaja realizacije je došlo isključivo preko osiguranja.

Što se tiče druge stvari,  a što to treba da se saberem? Ja nisam pomenuo ničije ime, ti jesi. Koja potreba da se uvodi bilo čije ime u diskusiju ako ne pomisao da je ta osoba nekako involvirana u priču. Pogotovo ne rečima

"Ruku na srce, ne verujem da Nace ima ikakve veze sa prisvajanjem delova" 

i to u kontekstu da su jedini mogući odgovori za nepostojanje delova u magacinu da je neko pogrešio ili da se neko tali, tvoje reči.

Dakle, za ovakvu rečenicu jedini osnov bi bio da sam ja insinuirao da su delovi otuđeni, a nisam. Naprotiv, rekao sam da mi nije jasno kako su otišli na reciklažu bez naloga vlasnika. A da sam pomislio da je to učinila osoba koju praktično ni ne poznajem, neću ni da komentarišem. Možda jesam omatorio i možda stbvarno treba da se saberem, videću sa ženom i da počnem piti ginko, ali meni je nekako logično da pomislim da je iz mog posta bilo očigledno da sam nekoga optužio između redova kad je bilo neophodno uvesti ga u priču.

U svakom slučaju, diskusiji je sa moje strane kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 16.1.2021. at 9:26, godovic je napisao:

Serviser u Delti ima second hand delove? emoji16.png

 

On 16.1.2021. at 11:34, Ferty_ je napisao:

Javna je tajna i dobro poznat biznis izmedju osiguravajucih kuca, servisera i jos po nekog u lancu. 

@Justicije

 

Da probam da pojasnim......

Radovane, nakon tvog izlaganja slozili smo se da si ipak prvo pitao Deltu na sta si dobio negativan odgovor. Drugi pokusaj da dodjes do nalepnice je preko Os. kuce al to nije bilo moguce jer je Delta poslala delove na reciklazu.

 

Postavlja se pitanje kako je moguce da je Delta poslal delove na reciklazu bez saglasnosti Os. kuce jer su delovi njeni a ne Deltini, proslo je svega 3 a ne 6 meseci?

 

Na to pitanje, krece diskusija jer Forum nam za to i sluzi, pise se slobodno (donekle), razmenjuju se misljenja tj nismo u sudnici, ne optuzujemo nikog!

 

Elem, dalje se ukljucuju kolege godovic i Ferty u pricu, gore okacih napisano.

Njihovo izlaganje je skroz tacno i ta dva posta ne mogu videti kao da su optuzili bilo koga, isto kao sto ne vidim u tvojoj prici da si ti optuzio bilo koga.

 

Na celu pricu ovo je bio moj odgovor......

On 16.1.2021. at 21:52, Justicije je napisao:

Sad, nije mi jasno kako je Delta smela da da takvu izjavu Os. kuci da su zvanicno dati delovi na reciklazu, na osnovu cega, porslo svega 3, ne i 6 meseci?

 

Odgovor se svodi na 2 moguca:

1. greska i propust Delte

2. neko se tali 

 

Ruku na srce, ne verujem da Nace ima ikakve veze sa prisvajanjem delova, nije on taj tip.

Da ne ispada da ga branim, poznajem ga dovoljno dugo da slobodno mogu reci da je covek skroz na mestu. 

Pre verujem da je greska Delte..... dal je Nace bacio ili radnik/pomocnik ili neko skroz peti na reciklazu nije toliko bitno.

Ovde najvise do izrazaja dolazi Ferty-ev post gde je decko100% u pravu.

Dok sam radio u Veranu na Banjici, tadasnji limari su pravili takve kombinacije sa "drugarima" a i "drugari" sa njima iz Osiguravajucih kuca da to nije bilo normalno.

Slobodno mogu reci da su imali svoj magacin delova, sta se proda proda se, kes se deli i opet u krug.

Mogu imena napisati tih majstora al to nista nece znaciti jer ne optuzujem nikog vec samo pricam onako kako jeste bilo i kako je i dan danas na nasu veliku zalost.

 

Naceta sam pomenuo jer je on glavni majstor za dvotockase u Delti i on je taj koji se pita za svaku havariju koja dodje i on je taj koji mora cuvati delove, odgovornost je valjda na njemu.

Zvanican odgovor Delte je da su delovi poslati na reciklazu.... gde se zapitah kako je to moguce(?) jer sam sve to isto i sam nekad prolazio, ma idi sta je havarija bilo.

 

Zato i napisah sta je moguc scenario.... greska Delte je svakako, morali su imati i dati delove na uvid.

Pitanje je samo dal je neko zaista bacio na reciklazu il je neko prisvojio zarad naknadne prodaje ili ih je mrzelo da traze u magacinu, negde u cosku zatureno, lakse je reci nema nego da prevrce kutije.......

Taj neko ko je napravio propust moze biti bilo ko od zaposlenih u Delti, nije na meni da se time bavim nit optuzujem bilo koga za bilo sta!

Pominjanjem Naceta iskljucujem mogucnost da je on umesan u pricu jer ga dovoljno dugo znam da mi ni na kraj pameti ne bi palo tako nesto.

 

Eto toliko od mene, jos jednom da pomenem.... nit koga optuzujem nit kome ubacujem bilo kakave reci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

U konacnom, da smanjimo prebacivanje loptice, dodao bih predlog da pokusas Justicije jos jednom pisanim putem i licno da zahtevas da ti daju pristup tom i tom delu jer i meni nesto to zvuci sbrckano na brzinu i misljenja sam da ako nije kod os kuce da je nekoga u Delti mrzelo da pogleda u magacinu. Iz iskustva tesko im je da pogledaju koliko kosta neki deo ili cena servisa i SVAKI put se natezemo, kao da im iz dzepa uzimam. To traje dan nekad i vise i uz prosek 5+ poziva u danu i mnooogo vole da prebacuju na lokale i druge kolege.

Pritisni ti to i zahtevaj da ti samo nalepnicu vrate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Upravo sam naleteo na najlepsi i najkorisniji ikada. Pokriva celu povrsinu i dooosta siroko u medjunoznom delu. Bolji  je od starog koji svi imamo.

Izvol'te link

s-l400.jpg
WWW.EBAY.COM

Color : Black color with blue lines, adequate for Honda NC750X Blue...

 

Screenshot_2021-01-17-20-03-51-836_com.facebook.katana.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Kolege, pošto sam promenio bočne kofere, treba i nosače da promenim, pa ako neka ima bočne nosače kofera Monokey, ravne, a da želi da proda, nek se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750



Serviser u Delti ima second hand delove?


Ja bi prvo da se izvinim sto sam prosrao za Delti, vishe bilo shale, ali sam posle shvatio da mogu lako uvrediti neko.

Drugo.. oko shtendera, dali ostajemo na 4 komada i bilo bi mi lakshe da jedan od vas preuzme organizaciju jer sam ja u drugoj drzavi. Hvala :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Pročitah sve vezano za makedonski štender, mene samo zanima nekoliko stvari:

1. Za @Satelis da li je moguće da se montira na nc700x?

2. Za sve koji ga koriste kakva su iskustva što se tiče svakodnevne upotrebe,jer sam pročitao teže dizanje i motor hoće da stoji nakrivo,pa me zato zanima jer bih ga koristo svaki dan ispred zgrade gde mi stoji motor tokom sezone, zbog toga ga i uzimam, jer mi deluje nekako bezbednije na njemu nego na ćopavoj, pogtovo što je tu blizu prolaz?

Naravno kapiram da je osetno jeftinije od orginala, ali me zanima koliko vrši posao, estetika nije presudna. 

Najbitnije je da štender funkcionalan i bezbedan po motor.

Promenio član Rašica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 56 minuta, Rašica je napisao:

2. Za sve koji ga koriste kakva su iskustva što se tiče svakodnevne upotrebe,jer sam pročitao teže dizanje i motor hoće da stoji nakrivo,pa me zato zanima jer bih ga koristo svaki dan ispred zgrade gde mi stoji motor tokom sezone, zbog toga ga i uzimam, jer mi deluje nekako bezbednije na njemu nego na ćopavoj, pogtovo što je tu blizu prolaz?

Naravno kapiram da je osetno jeftinije od orginala, ali me zanima koliko vrši posao, estetika nije presudna. 

Najbitnije je da štender funkcionalan i bezbedan po motor.

Kod mene se motor podizao teško i bio malo nakrivljen na desnu stranu. Sredio sam to kod Sebe za neke sitne pare, tako da je sad supet, lako dižem motor i nije više nakrivljen.

Mi smo platili 65 evra, vidim da je sad 70, ali je i dalje mnogo jeftinije. Ako se dobro sećam, tražili su mi 180 za original.

Estetika je kao kod svakog štendera, on izgleda kao i svaki štender. Možda nije onako precizno varen ili savijan kao original, ali to je neprimetno bilo da je motor na štenderu ili ne.

Potpuno je funkcionalan i bezbedan. Bilo je bezbedno i dok je motor bio nakrivljen, ja sam ga sređivao samo iz razloga što sam baš teško podizao motor. To je možda i bilo zato što je leva nogica bila par milimetara duže, ne znam. Seba ne reče što je bio problem.

Promenio član Justicije
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, Rašica je napisao:

1. Za @Satelis da li je moguće da se montira na nc700x?

Trebalo bi da moze, mislim da nema razlike u klirensu.... kako god da je moze se resiti kod Sebe ako zatreba.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

@Justicije hvala puno na info iz "prve ruke", estetika mi bas nije bitna, ali mehanika i upotreba to jeste.

@Satelis pretpostavljao sam da može, jer kada sam gledao po netu uvek izadje da je isti, ali kada sam video tvoju pedanteriju prilikom rada morao sam da pitam da budem siguran da može to da se sredi.

Momci imate piće od mene:)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja