Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To smo obradili sta treba uraditi pre zimskog sna, takodjer ce obradimo sta treba uraditi pocetkom :moto3: sezone.... otom potom, za sve napisano se slazem :aha:

 

U kratkim crtama losa bakterija hebava frajlauf, svu elektornku koja moze biti jako skupa ako gekne, regler, kljuceve (kod) moze izbisati (kao i xenoni) iz racunaljku, rad agregata takodjer zajebava..... mnogo problema moze nastati zvog maloga go*anceta :)

 

Evo sta se desilo pre nekih mesec dana drugaru a i meni u radionici.....

 

Zove me drugar kaze ne mogu da vozim motor

- kako ne mozes, sta se desava?

* upalim najnormalnije, dam gas ali nece da ide, odmah u blokadu udje

- jel se samo od sebe desilo ili si nesto cackao oko motora?

* crkla mi je jedna poz. sijalica, zamenio sam obe za led i od tad nece, probao sam da ih skinem i opet nece

- ok, motor mora na slep

 

Stigao je bajk, stavio na operacioni sto. Probao paljenje, ma nece ni da cuje a njemu je palio, cuo sam preko telefona kako radi dok smo pricali..

Vergla, nije nesto bog zna sta ali trebao bi sastaviti, nece da saradjuje prokletinja plava... hhmm cudno.

 

Skinem bakteriju, stavim moj akumulator, kontak i bam upali, radi al nece da ide.

Cim se da gas odmah kao da je u blokadi, samo seca.

Ugasim, probam ponovo i tad primetim da ne gasi lampicu kod kljuca na tabli.

Zovem drugara da ga pitam dal nije nesto slucajno prespojio dok je menjao sijalice tj prckao oko motora.... kaze da nije, ok kopaj dalje.

 

Nista, skidaj ECU, imobilajzer i kljuc, sve u kesu pa kod Zike elektronicara da mu uzme meru.

Vratio se u garage, gledam stare xenone oborenog i dugog svetla i one led sijalice sto je stavio.... sve sam pocupao napolje, vracam na fabriku.

 

Ubrzo zove Zika, pita jel motor ima xenone.... ima, cupaj napolje.... pocupao pre neki minut :)

Losa bakterija, pad napona, nekoliko davanja kontakta zarad probe novih led poz. sijalica u kombinaciji sa aktivacijom xenon sijalice dovelo je do toga da se kod izbrisao iz ecu-a i imobilajzera a nesto kasnije sam saznao da je upucao i antenu na bravi.

 

Ponovo je sve prekodirano, zamenjena antena, stavljen moj akumulator.... motor pali, radi, ide, problem resen:jee:

Sad dok kucam ovo, setih se da mi drugar nije vratio akumulator :grr:

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Satelis ne otvara ti onaj link.

Da, tacno je to nego upravo sto je NC malo vise "savremen", sto rece ProMaster, ne bih zbog lose struje da nesto drugo zeznem. Ako kupim sad nov aku, podosta ce stajati i praznice se. A opet vozim cele godine samo kad je cisto bez soli, snega i leda, naravno daleko redje, ali isteram. Ko ce cekati prolece za kupovinu aku? :P

 

Svakako kondicioniram ovaj postojeci pa do lepsih dana neka izgura jos par voznji. Cifre punjenja i praznjenja nisu nesto van standarda koliko vidim pa mi je sve to cudno...ili NC ima baaas mali prag tolerancije na losu struju.

Kad smo kod toga ProMaster rekao si 10V, kod mene bude 12.2 do 12.6 najniza tacka i sa tim ne moze da okrene. Bukvalno par min na punjacu, normalan moto mod bez ikakvog gruvanja strujom i upali ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

I jedno kratko..

Kiselinski nikako.

litijum 150e..jok.

AGM je za kola sa start stop sistemom.

Gel standardno sve.

 

Definitivno agm ili gel pa se pitam ima li svrhu kod motora agm? Uvek sam uzimao gel. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 53 minuta, Ferty_ je napisao:

Satelis ne otvara ti onaj link.

Ne znam sto ti nece otvoriti, sad probao i otvorio mi normalno klip.

Na snimku je NC kom blinkaju lampice na inst. tabli uz punjenje do 18.4V koliko pokazuje na USB uticnici. One po pravilu uvek malo lazu tj prikazuju za 0.2-0.3V manju vrednost od realne.

 

pre 48 minuta, Ferty_ je napisao:

I jedno kratko..

Kiselinski nikako.

litijum 150e..jok.

AGM je za kola sa start stop sistemom.

Gel standardno sve.

Pisao sam dal u ovoj temi ili nekoj drugoj kakva je situacija na nasem trzistu sto se akumulatora tice.

Da ne duzim mnogo, nemoj sad nikako uzimati akumulator vec na prolece. Gledaj da bude Banner, Fulbat ili Exide, AGM tehnologija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ok nesto je do mog tel to za link. Jasno je sad.

 

Inace samo Exide koristim, ali na motoru jos nisam.

 

Vidim Unibat je najrasprostranjeniji. Ranije sam citao da radi sasvim korektno. 

 

Hvala za sve info :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900





Kad smo kod toga ProMaster rekao si 10V, kod mene bude 12.2 do 12.6 najniza tacka i sa tim ne moze da okrene. Bukvalno par min na punjacu, normalan moto mod bez ikakvog gruvanja strujom i upali ok. 


To sigurno nije najniža tačka, jer je proverena u mirovanju, pretpostavljam.
Kada zaverglas, ode to dosta ispod, sigurno.
Izguraj tako još ovo kratko vreme, ali ne igraj se previše sa veeglanjem, kao na snimku.

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Naravno ovo je samo jednom zbog snimka. 

 

Da, u mirovanju. Svako naredno davanje kontakta i pokusaj verglanja, ali samo jednom da zakuje spusta za oko 0.2. 

3x pokusas i ode to malo struje. 

 

Zanimljivo mi je sto pumpa goriva radi jako veselo, a dobro znam koliko mrljavi kada je slab aku.

A i cajger ne blinka dok verglam (sto je normalno u ovim.situacijama) vec svetli konstantno kao da je sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Ferty_ kupljen Fulbat u Motolandu avgust 2018. za nesto malo vise od 5000din. Izasao iz garancije pre 4 meseca. Ova sezona ce mu biti treca po redu. Ocekujem da ce da izgura ovu i sledecu bez ikakvih problema. Tokom zimskog sna je na punjacu.

 

Inace, drustvo, ko koristi Eneos Max performance 10w40, i kome nije daleko, neka se proseta do Grocke. 840din/L. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Saxomofon hvala za iskustvo.

 

Moje sledece pitanje :lol: Drizte li aku na punjacu bukvalno nedeljama, mesecima ili prikljicite povremeno npr svakih nedelju dve tri po jedan ciklus?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd
pre 4 minuta, Ferty_ je napisao:

Drizte li aku na punjacu bukvalno nedeljama, mesecima ili prikljicite povremeno npr svakih nedelju dve tri po jedan ciklus?

Ja držim na punjaču skoro stalno, povremeno skinem( na svake 2 nedelje) ili skinem kada treba da prikačim aku od auta.

Koristim pametni punjač odaberem mod za motor i agm aku i pustim da odmara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Aku da bi bio u odlicnoj kondiciji potreban mu je ciklus praznjenja i punjenja.

Ako se samo napuni i ostavi da stoji mesecima van motora.... nije neka kondicija te zato imamo pametne punjace koji ce to raditi umesto nas.

 

Ja recimo imam potrosnju struje od 5 do 28mA koliko se secam i ona je konstantna dok mi je alarm povezan u strujnom kolu (imam skriveni prekidac).

Kliknem prekidac na On i krece praznjenje, bocnem punjac iz Linde, stavim na odrzavanje i ostavim tako da stoji koliko god je potrebno.

Baterija se prazni do 12.8V (zbog potrosnje struje koju imam), cim padne ispod te vrednosti punjac se sam aktivira i deaktivira na 14.5V .... tako u krug, ciklus se okrece, dobra kondicija.

 

Ko ima obican punjac, dovoljno je par dana nakon punjenja da nakaci sijalicu od 3 ili 5w ne bi li dobio praznjenje s'tim da se ne pretera sa obaranjem napona, ici do 12.5V pa vratiti na punjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
1 hour ago, Satelis said:

Aku da bi bio u odlicnoj kondiciji potreban mu je ciklus praznjenja i punjenja.

Ako se samo napuni i ostavi da stoji mesecima van motora.... nije neka kondicija te zato imamo pametne punjace koji ce to raditi umesto nas.

 

 

Naravno ni za jednu bateriju ne valja konstantna full napunjenost. Ne znam na koliko odrzava pametni punjac pa zato skidam kacim povremeno. I meni alarm svakako prazni aku tako da imam prirodan tok praznjenja i svake nedelje ili dve npr nakacim na par sati ili celu noc. Naravno punjac prepametni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja koliko sam skontao voltaza i nije jedini pokazatelj stanja. Opadne mu vremenom amperaza, pa onda za stvari koje zahtevaju jacu struju bude samo klik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Struja deckonje, udarna struja je tu tata i mama kako ce biti na klik start dugmeta ili ti ona cifra u ( sto nam pise ) :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Zato udarna struja varira za isti model aku od 150 do 200 i kusur u zavisnosti od proizvodnaca, ali i cena.

Upravo to sam mislio da mu fali jer je uvek mrvica snage potrebna samo da okrene jos jednom 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ekipa,

moram da vam završim priču oko one moje nezgode, osiguranja i popravke motora. 

Osiguranje je bilo korektno, zapisnik i više nego sam očekivao i motor je kao nov. Sećate se da su oštećenja bila estetska, ogrebotine na plastikama, ali ukupna cifra cca 250 hilj samo za delove. Između ostalog, u zapisniku je napisan kofer, ali sam u Delti rekao da ne menjaju moj kofer jer sam ga prebacio sa starog motora i već je bio izgreban sa obe strane, a u nezgodi nije mogao biti oštećen sa obe, a ne verujem da ji i sa one leve dotakoa asfalt prilikom nezgode. Međutim, ja vidim da mi na motoru nema tank pada i po fakturi shvatim da je zamenjen poklopac "tank kofera" koji apsolutno nije dotaknut. Iskoristili su u zapisniku reč kofer i zamenili i poklopac. Da nisam imao nalepnicu, ne bi ni primetio.

Kako mi se nije naručivala nova, traćžim delove, ali mi u Delti kažu "ne možemo vam dati, moramo ih čuvati i osiguranje može zatražiti da pregleda sve, a može ih i uzeti i poslati na reciklažu". Još su mi rekli koliko im aju obavezu da čuvaju, ali sam zaboravio. Pisao sam ovde o tome ako se sećate.

Pali mi se lampica, idem kod devojke koja mi registruje sva vozila i molim je da pokrene to ako pozna nekoga. Ona pokreće, ali bila korona, jedan se lik razboleo i to se otegne do prvih dana januara sad. Inače, popravak motora je bio poslednjih dana septembra, oko 25og. 

Dakle, prošlo je tri meseca i idu ljudi da uzmu delove i javljaju, ovde je samo neki plavi retrovizor. Umro sam od smeha, niti su retrovizori farbani, niti je moj motor plavi. Kažu im, videćemo u centralnom magacinu, pospremali smo oko NG. Naravno, nije ni u tom magacinu, a nisam ni očekivao, znao sam stanje delova. Zvanično su dati na reciklažu.

E sad, nisam ni pitao, a nije mi ni bitno koliko to serviser mora čuvati delove, a nisam hteo ni maltretirati ove ljude iz osiguranja, ionako mi čine a nemaju nikakvu obavezu. 

I tako, naručio sam novu nalepnicu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Javna je tajna i dobro poznat biznis izmedju osiguravajucih kuca, servisera i jos po nekog u lancu. 

Primer: godinu za godinom sam imao dva istovetna kuckanja kolima, ostecenja ista uz neke sitnice. Jedne godine jedva nategao 100.000 uz dopune moljakanje i pretnje. Druge godine 240.000 glat. 

Razlika je sto sam prve godine donosio sve fiskalne za delove, rad itd i hteo da bude transparentno. Druge godine sam rekao izviolite radite. 

Zakljucak: prve godine im nisam dao lufta za ugradjivanje (citaj malverzacije) i jos sam morao da doplatim oko 100e nekih troskova. Druge godine su imali slobodu, nabavljali delove i ugradjivali se, uzmu zamenske, a prijave original itd. 

Ne kazem da je Delta to uradila, ali je sasvim ocekivano i donkele odobreno jer sta ce mi stari deo. Bitno je da dobijem nov korektnog kvaliteta. Cuj reciklaza...hahhahah u Srbiji :lol2: 

U poslu sam gde za nas cesto rade odredjene kuce koje nam cupaju sto vecu odstetu, servisi i svi pricaju da je to regularan biznis i postoji ogromno trziste za lupane delove.

Sto Godovic rece second hand 

 

A da... Svaki put su mi vracali neke delove koji su skroz skrckani u nepovrat, a one koji su se lako mogli doraditi "morali su da zadrze neko vreme", tipa jedva busnutu posudu da vetrobransko staklo ili napukao jedan nosac fara itd. Zguzvane i prepolovljene delove su rekli izvoli ako hoces. Pa hvala vam :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, Justicije je napisao:

Kako mi se nije naručivala nova, traćžim delove, ali mi u Delti kažu "ne možemo vam dati, moramo ih čuvati i osiguranje može zatražiti da pregleda sve, a može ih i uzeti i poslati na reciklažu". Još su mi rekli koliko im aju obavezu da čuvaju, ali sam zaboravio. Pisao sam ovde o tome ako se sećate.

 

Pali mi se lampica, idem kod devojke koja mi registruje sva vozila i molim je da pokrene to ako pozna nekoga. Ona pokreće, ali bila korona, jedan se lik razboleo i to se otegne do prvih dana januara sad. Inače, popravak motora je bio poslednjih dana septembra, oko 25og. 

Dakle, prošlo je tri meseca i idu ljudi da uzmu delove i javljaju, ovde je samo neki plavi retrovizor. Umro sam od smeha, niti su retrovizori farbani, niti je moj motor plavi. Kažu im, videćemo u centralnom magacinu, pospremali smo oko NG. Naravno, nije ni u tom magacinu, a nisam ni očekivao, znao sam stanje delova. Zvanično su dati na reciklažu.

Pisao sam ranije al ajd da ponovim.

 

Zamenjene delove ne mozes traziti, nit ih mozes dobiti jer su svojina Osig. kuce.

Takodje ni Delta (bilo koji radnik) nema prava na zamenjene delove narednih 6 meseci vec sve mora cuvati (kutija il vise njih sa datumom) jer se zna cije je vlasnistvo delova i ko sme da dodje i odnese.

 

Sad, nije mi jasno kako je Delta smela da da takvu izjavu Os. kuci da su zvanicno dati delovi na reciklazu, na osnovu cega, porslo svega 3, ne i 6 meseci?

 

Odgovor se svodi na 2 moguca:

1. greska i propust Delte

2. neko se tali 

 

Ruku na srce, ne verujem da Nace ima ikakve veze sa prisvajanjem delova, nije on taj tip.

Da ne ispada da ga branim, poznajem ga dovoljno dugo da slobodno mogu reci da je covek skroz na mestu. 

Pre verujem da je greska Delte..... dal je Nace bacio ili radnik/pomocnik ili neko skroz peti na reciklazu nije toliko bitno.

 

takodje postoji mogucnost da se delovi pojave na nekom od oglasa slicno ovom

e ovako nesto vec moze biti sumnjivo al opet ne mora da znaci

3a62b259f71e-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

honda nc 700x , 750 , integra, za: Honda, Motocikli delovi i oprema, Kompletan motor u delovima, Ruma. Cena 10 € - Polovni Automobili

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Da podelim info, ako nekome znači, centralni štender u Delti je 20 000 din, a montaža 2000. Ja i dalje tražim i jurim, ako neko bude prodavao ili nadje negde povoljnije bio bih mu zahvalan da ponudi.

Puno pozdrava za sve i sve najbolje u ovoj godini:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Trazim i ja, poslao sam @godovic poruku ako opet bude moglo da se doveze iz Makedonije...

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja