Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da nastavim di sam stao.... na prvu nisam primetio da zadnje plocice nisu odgovarajuce.

 

sve se gadja sem sirine dela gde naleze na nosac

IMG_20201208_170451.jpg

 

momci iz Motolenda svesni svoje greske, nisu pravili pitanje oko zamene

i ako je Nemanja ne tako skoro kupio plocke kod njih

IMG_20201210_170728.jpg

 

kad je vec lakse prici taman iskoristiti i zameniti

IMG_20201210_184035.jpg

 

na red dolazi

IMG_20201208_160809.jpg

 

kuciste spolj-iznutra ocisceno tako da se moze ugraditi

IMG_20201208_164838.jpg

 

na desnoj strani vidno ostecenje

IMG_20201208_171148.jpg

 

moram ubaciti jos jedan klip od mora klipova kako ne treba raditi

u nastavku cete videti i zasto je to tako

 

ulje je slicne boje kao sa klipa

IMG_20201209_170345.jpg

 

lik je odradio  samo zamenu ulja i misli da je to Ok.... greska

valjalo bi sve rasklopiti, odmastiti, pregledati, zameniti potrebno 

IMG_20201209_172217.jpg

 

evo kako to izgleda unutra

IMG_20201210_114302.jpg

 

novo ulje ne biva sipati u ovu stroku

IMG_20201210_114309.jpg

 

evo kako izgleda kad stroka izadje vani

IMG_20201210_114644.jpg

 

ovo isto (ako ne i gore) je bilo i kod lika sa klipa koji samo zameni ulje

IMG_20201210_120558.jpg

 

kod ribanja treba biti uporan, ne sme nista ostati, malo crno sto se vidi je lepak za navoj

IMG_20201210_114946.jpg

 

sa srafa donje strane cizme

IMG_20201210_113254.jpg

 

druga stvar je u podlosci

IMG_20201210_120741.jpg

 

tj njenoj hrdji

IMG_20201210_120746.jpg

 

Otkud hrdje na podlosci kad je tu ne bi smelo biti.....

Obicno biva kad ispuca ili dodje do ostecenja prasinara, ne zaptiva valjano (posan/istanjen zid), pranje motora puskom uz blizi i usmeren mlaz vode.

 

Ranije sam negde pisao.... ganc nov motor kad izvezes iz salona, odmah ga treba staviti na dizalicu i krenuti redom sa preventivom.

Tockovi dole, dizanje semeringa zarad zastite lezajeva i osovina pre sklapanja (vidjeno nasta lici onomad vise puta).

Amortizeri takodje dole, dizanje prasinara i zastiti ispod njih (mast) da voda ne bi mogla napraviti stetu dok ne dodje vreme za servis istih.

 

IMG_20201209_180610.jpg

 

IMG_20201210_121415.jpg

 

IMG_20201210_123851.jpg

 

punjenje

IMG_20201210_102845.jpg

 

+/- 517mL ulja staje po strani, dodati malo vise da bi vazdusni prostor doveli na tacno 101mm 

IMG_20201210_103040.jpg

 

Kod Nemanje je bilo svega 385mL po strani, nek bude 400mL sa onim sto se zadrzalo unutra al okreni obrni opet fali do 514mL.

Tako da, servis amorta treba raditi na 30k ako se vise pegla Off ili 40 max 50K ako se vozi drum.

 

pakovanje

IMG_20201210_172612.jpg

 

IMG_20201210_180332.jpg

 

uklopljena maska, vise ne strci

IMG_20201210_180336.jpg

 

IMG_20201210_180344.jpg

 

sta radi ovaj covek, upire o rucke, grize gvozdje :P ... sanirace se 

IMG_20201210_181204.jpg

 

podesen lanac, gume na propisan pretisak i ende

ostaje da se proba, iskoce kocnice i toj bi bilo toj

IMG_20201210_200301.jpg

 

stari delovi

IMG_20201210_201146.jpg

 

To bi bilo to, nema vise.... impresije nekad-sad prenece gos'n taxi :)

 

 

 

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Pozdrav društvo. Od skorije sam postao vlasnik nc700xd, pošto nisam našao posebnu temu, ako nije frka pitao bih ovde neke stvari.

 

Mašina je prešla 25000 km, zanima me šta bi trebalo da mu proverim i zamenim na toj nekoj km?

U manualu sam čitao da se ulje menja na 10.000km, meni to deluje dosta, šta vi mislite o tome?

Da li je potrebno kod svake zamene ulja menjati i filter menjača?

Da li imate neke posebne savete na šta obratiti pažnju?

Hvala na pomoći 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750

Pa drugari ja da podelim utisak sa prve vožnje posle servisa amortizera kod Darka, i da ne bih dužio, sto se kočenja tiče, nista blize GS-u nisam probao, kod naglog bukvalno nos pada taman toliko da pod pritiskom guma napravi veci kontakt sa podlogom i zaustavi motor, a kod blagog do umerenog kočenja bukvalno kao GS, preko neravnina cvrsci nego pre značajno, i za prve utiske top, ostaje da sačekam lepo vreme za krivine i malo off ali kapiram da ce utisak isto biti cista desetka. Bukvalno drugi motor 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Nc je i ovako suvise tvrd zbog basic oslanjanja. Kud sad jos tvrdji? Nije ti jos neudobnije?

Ja gledam kako da ga napravim da bude soft, da upija neravnine jer puno km trpi guz'ca. Progresivne opruge za pocetak ili se isprstiti 500e za zadnji amortizer npr, sto mi ne pada na pamet dok ovi mogu da rade. 

Neka ideja za mekse oslanjanje slicno africi i teneri?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Cudi me ovako ulje i toliko prljavstine. Ja sam na Tracer 700 mijenjao ulje i sve cistio nakon 30.000km (ok...kolege u servisu :) ).

Daleko cistije je sve bilo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750

Pa ako ga napraviš da bude soft na svakoj rupi ces da ga sabijes do kraja a ne vidim da je to baš prijatno, inace nije tvrdje, nego čvršće i baš zato bolje koristi hod amortizera, al ja se ne razumem u mehaniku nista tako da samo prenosim utiske, malo bolje od nekog ko ne vozi motor uopste. E sad to je ono sto meni nije jasno a to su rebound & dampening, u sv slučaju subjektivni osećaj: sta je trebalo da bude bolje, bolje je 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Opet ja sa tracerom 700 na temi za nc ali...u ptavu si. Nakon servisa viljuski i sipanja 15 umjesto 10 ulja razlika je velika. Tvrdje je ali daleko ljepse za voziti. Ne tone na kocenju i bolje lezi u krivinama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, mali_veseljak je napisao:

Cudi me ovako ulje i toliko prljavstine. Ja sam na Tracer 700 mijenjao ulje i sve cistio nakon 30.000km (ok...kolege u servisu :) ).

Daleko cistije je sve bilo.

Nije isto zameniti ulje na 30.000km i 54.000km kao sto nije isto da li se vozi samo po asfaltu ili se cesto sidje van, takodjer nije isto kad se vozi 95% po lepom vremenu ili se pegla i kad pada  kisa.

Videli ste po soferci automobila koliko to zna biti prljavo kad se vozi po kisi, ne treba nista dalje pricati jer sve to ide na i po bajku.

Uslovi exploatacije kao i nacin voznje odredjuje koliko ce nam nesto trajati na motoru i tu predjena km ne igra toliko bitnu ulogu.

Banalan primer, neko podere gume za 8K dok neko opusteno predje 18K ili neko podere koc. plocice za 15k dok nekom traju 45K..... nema pravila.

 

Vise sam za cvrsce vesanje jer ne volim da mi propada prednji kraj motora na ostrijem kocenju, tako se gubi na stabilnosti, kao sto ne volim da mi ljulja/zvace kad si u krivini i naidjes na neravninu. Motor krene da se ugiba, takva situacija moze te izbaciti iz krivine.

Opet ne valja kad je ni previse tvrdo vesanje jer tad sve prenosi na vozaca, idealno je da sve sto se desava pod guzicom tamo i ostane ako me razumete sta hocu reci.

Da vozim Off ondak bi me zanimalo mekse vesanje jer je tad potrebna suprotnost od gore pomenutog.

 

Pre 5 sati, Ferty_ je napisao:

Ja gledam kako da ga napravim da bude soft, da upija neravnine jer puno km trpi guz'ca.

Jest tebi vise tako odgovara, mozes se igrati sa uljem, oprugama na OEM amortizerima za pocetak. Takodjer mozes prosiriti rupe na klipu kako bi povecao fluidnost ulja tj smanjio otpor ili odresiti kesu za druge dosta skuplje opcije.

 

Iskren da budem, meni NC nikako nije za Off voznju al bas nikako iz dva jednostavna razloga.

Prvi razlog je tezina, drugi razlog je oslanjanje ili ti amortizacija.... ni jedno a ni drugo se ne uklapa u tu pricu, bar ne sa OEM stanjem.

Zna se koji tip motora je pogodan za djiranje po rizli, blatu, travi pa cak i uz masnu banderu ako treba.

 

iskoristicu sliku naseg clana Marka.... to je to za Off

126327238-10221094724010519-666344169404

 

Jbg jedno su zelje dok su mogucnosti nesto sasvim drugo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Bas tako, shodno nasim potrebama. 

 

Jasno je sta je "tvrdo" oslanjanje i koje su prednosti. Nisam trkac i za moj stil voznje mi je ovo drugo potrebno. Ne za off nego za upijanje neravnina prilikom zdravorazumske voznje, neravnine, rupe, lezeci, sahtovi..regularne stvari. A nije i da se ne sidje sa asfalta kad se obilaze drzave, snimi se neki proplanak, planinski vrh, livada pa valja prici, a da mi ne otpadnu koferi.. Volim vozila koja plivaju i ne razbijaju bubrege (bele) :rolleyes: Skoro sva kilometraza mi je sa putovanja tako da ceo dan truckanja bih rado zamenio malo lepsim osecajem. 

 

Zato spomenuh progresivne opruge koje na sitnim neravninama su sundjer, a sto ih vise sabijas vise i stezu. Mali kompromis negde mora biti.

Da je izvodljivo sa basic oslanjamjem primer je Strom. Imaju isti hod ako se ne varam. A Stromina je preudobna! Takodje vazi za squidy ride iliti gnjecavo, mekano, a koci kad treba da koci i nikoga ne katapultira po krivinama. 

 

To za prosirivanje rupa i owerflow je jedino resenje koje svuda preporucuju. Manje grejanje i razbijanje ulja, duze traje, brze radi svoj posao itd itd..

 

Kad se bude radio servis bice sigurno makar opruge progresivne. Znacice :zvizduk:

 

P.S.

      Uostalom sta se radi sa klikovima na oslanjanju koje ima mogucnost kontrole dampinga.. upravo to da se sa fabrickog srednjeg predoptereti opruga i dobije cvrsce oslanjanje za takve uslove voznje. Kada ne treba hard ostavis na soft da landara i upija. Sve to inace tako radi samo mi to nemamo vec budzimo nekim oprugama, a na Africi kazemo jaaao sto je dobroo, a kada budzimo kazemo da soft nista ne valja. I kosta k'o bubreg :rat1: :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kupi afriku :D

 

Treba naci meru. I kod ostre voznje previse tvrdo vesanje moze da bude problem. Postane mnogo nervozan bajk. Na nekim stazama ok, ali po nasim putevima c. 
Gledao drugar neki dan novu Multistradu. Kaze 8 modova ABS, 8 TC, 8  vesanje, 8 gas... kaze treb ti 20 minuta da krenes iz mesta i da ne mozes da se opustis u voznji razmisljajuci da l si podesio kako treba, mozda bi u nekoj drugoj varijanti bilo bolje. Sviknes to tako kako jeste i gas. Vozis malo pa promenis tip motora, pa opet. Zivot je jedan i kratak :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Upravo to... što više opcija to više glava boli, posebno ručno podešavanje.

8-10 pozicija štelanja oslanjanja....samo na dugmiće tipkanje pa traži u vožnji šta odgovara :)

Što jednostavnija to će manje glava da boli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Problem kod progresivnih opruga jeste što će uvek viljuška biti premekana ili pretvrda. Druga stvar koja je loša jeste sam sistem viljuške. Protok ulja reguliše bukvalno jedan otvor. Kada je protok ulja spor, nema otpora i točak landara. Kada je protok ulja prevelik, količina potisnutog ne može da prođe kroz otvor i rezultat je hidro udar. 

 

Ako već radiš vešanje, ili ga radi kako treba ili nemoj ništa. Osnov svega je opruga koja odgovara tvojoj ukupnoj težini motocikla. Linearna. Na to moraš da dodaš ventile, odnosno emulatore. Kad uradiš prednji deo, ako ne uradiš i zadnji deo imaćeš neizbalansiran motor. 

 

Uglavnom, mnogo košta ta igranka. Kad prerasteš NC gledaj nešto veće i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Aahh isto sam gledao Ducati Multiplu :P smorio sam se samo dok mi je lik nabrajao sta sve ima. 

I za Afriku. Ne zelim server i 5km zica i senzora nego prevozno sredstvo. 

 

Tako je Alekre. Znam za te detalje i ako se radi radice se samo po PS-u sve sto moze. Naravno rade se oba oslanjanja. 

Istina je da mi ne treba nista vece. Sve to vece za moj ukus ima vise mana nego NC.. Npr. previse elektronike, pretezak, ne zelim nikad hiljadarku ili je prosto bmw ili ktm :lol:  Mogao sam kupiti sta sam hteo i NC je sasvim ok za mene, samo mi fali malo te mekoce. Ako ne..zivecu i sa ovim. Ako se nekad pojavi mala Afrika sa basic oslanjanjem i generalno elektronikom ili Tranza i to sa prostim NC agregatom mozda cu razmisliti o zameni, a do tada jok. 

E jesam li pitao danas prodaje li neko podizace kormana i centralni stender? :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Iščitah ovih skoro 200str. Nadjoh i odgovore na pitanja. :kafa:

Mašinu sam stavio u zimski san, sipao gorivo zajedno sa onim stabilizatorom, skinuo aku i stavio na pamenti punjač, oprao mašinu i podmazao lanac. Pokriven sa ćebetom i ceradom.

Ako sam trebao jos nešto da uradimo ili drugacije da uradim slobodno recite.:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, Rašica je napisao:

Iščitah ovih skoro 200str. Nadjoh i odgovore na pitanja. :kafa:

Mašinu sam stavio u zimski san, sipao gorivo zajedno sa onim stabilizatorom, skinuo aku i stavio na pamenti punjač, oprao mašinu i podmazao lanac. Pokriven sa ćebetom i ceradom.

Ako sam trebao jos nešto da uradimo ili drugacije da uradim slobodno recite.:)

Ako je nisi na kraju pomazio, nisi ništa uradio... barem potapšao:)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

 

Pre sat vremena, shoyyka je napisao:

Ako je nisi na kraju pomazio, nisi ništa uradio... barem potapšao:)

Zagrlio i ususkao:ljubav:

Ne pitah, da li da u ovoj temi nastavim da pišem, jer se tema zove po nasledniku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pisi bate gde ti volja, smao nemoj o polit'ci i kovidu, posebno ne ovo drugo. Baci neku sliku makine, to je uvek lepo videti.

 

Sinoc sanjao....

Budim se, pogledam kroz prozor sunce sija. Uhh miline gle sto je toplo, bar 25'C vani, taman.

Dorucak na brzinu, kljucevi u ruke i eto me pred granicom sa RO.

Prepeglam deo Nac. parka Semenic, pijem pivo u Resici i trazim smestaj na Transfagarasanu....

 

........ J*bes budalu :lud:  

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd
pre 7 minuta, Satelis je napisao:

Pisi bate gde ti volja, smao nemoj o polit'ci i kovidu, posebno ne ovo drugo.

Video sam u ranijim postovima da su pisali ljudi i sa 700, ali mi glupo da pišem dok ne pitam. Nema brige oko ove 2 teme. Prvu ne diram kao i struju, a duge mi preko glave(medicinar sam).

pre 10 minuta, Satelis je napisao:

Baci neku sliku makine, to je uvek lepo videti.

 

20201208_134912.jpg

20201208_134903.jpg

20201125_133820.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ne znam da li sam vec rekao ali bela boja je

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja