Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 5 sati, Ferty_ je napisao:

Gde su ona dobra stara vremena kada je skoro svako imao rucnu T pumpu u gepeku.. dignes ruku i neko stane. Kakve baterije i bakraci. Samo mehanika koja je trajala i po nekoliko decenija. A i zene vole bicepse :aha:

Vole bicepse vole ali ne od pumpanja guma no od skupih automobila :) a i novi automobili nemaju T pumpu jer se voze runflat gume pa ih "pumpas" pur penom :)  a da neko stane kad si nedaj Boze u nevolji, staje samo kolega koji je u tom momentu za volanom automobila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kada se desi nešto na putu, svi usporavaju ili stanu da bi fotografisali udes ili vozilo zaustavljeno kraj puta, niko da bi ponudio pomoć.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

Ekipa,

ostavio sam danas motor kod Sebe da sredi onaj centralni štender. Ne toliko što motor malo naginje u desnu stranu, nego više zato što ide zima, motor ide u garažu, pa ga svako malo treba izvesti ispred, upaliti da malo proradi, razbaca ulje po motoru. To znači skidanje i ponovno dizanje na štender, a kod mene to ide baš baš teško. Moram se ćitavom težinom popeti na štender i vući i cimati da uspem.

Druga stvar koju vam želim reći je da sam nešto vrtio net zbog opreme i dođem do majica u Pontisu sa logom Honde.

Honda%20siva%20nova.jpg
WWW.PONTISMOTORI.COM

Garantujemo za kvalitet pamuka, izrade i štampe.

 

I dođem na ideju da pišem čoveku i pitam da li bi hteo na leđima da odštampa logo NCa. Odgovorio mi je da mu se ne isplati ispod 20 komada majica. Poslao sam mu i ovaj logo koji sam našao na netu. Gornji je kao na motoru, ali mi se strašno sviđa i donji i mislim da bi super ispalo kad bi ono veliko X dominiralo leđima.

nc logo.png

Moje pitanje za sve forumaše je, možemo li sakupiti porudžbinu od 20 majica. Računam da je dovoljno nas 10 da poruči po dve. Ja recimo želim sivu i plavu. On sigurno ne bi pravio u više od ove dve boje, pa je crna van priče. Ostaju siva, bela i plava.

Ako ste zainteresovani, ja bi na sebe preuzeo organizaciju.

Inače majice su baš kvalitetne, 100% pamuk. Njihovi proizvodi su inače super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
2 hours ago, Justicije said:

 

 Ne toliko što motor malo naginje u desnu stranu, nego više zato što ide zima, motor ide u garažu, pa ga svako malo treba izvesti ispred, upaliti da malo proradi, razbaca ulje po motoru.

 

Po ko zna koji put na tu temu. Ne pali motor ako neces da ga vozis. Zameni ulje, napuni rezervoar (metalni najpre), skini aku ili prikaci punjac s vremena na vreme i to je to.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovo oko rezervoara je zanimljivo pitanje.
Zašto na NC rezervoar nije od plastike? Obzirom da je u ramu i nije strukturni element, ne znam koji su razlozi da ostave metalni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Rezervoar je jako tankog bocnog profila. Oslanja se napred i nazad na dve tacke (ne znam ispod lezi li na nekoj cevki u sta sumnjam). Da je plastican lako bi se presavio, od vibracija, toplote i tezine bi popustili bocni savovi, curilo bi gorivo. Metalni nosi sam sebe i ne treba mu dodatno ojacanje. Dodaj na to da je ususkan u ramu gde dolazi temperatura od motora, sa asfalta, slab protok vazduha i hladjenje. Pumpa se hladi gorivom i pozeljno je da ne bude bas previse vruce. 

 

Drugi klasican rezervoar zbog oblika ima jacu strukturnu podrsku i cesto lezi centrom na ramu. Vise ga przi sunce, ali je izlozen vetru. 

 

To je neko od razmisljanja, a ima li jos neki tehnicki razlog...samo konstruktori Honde znaju :takoje:

 

IMG_20201125_002629.jpg

IMG_20201125_002648.jpg

 

IMG_20201125_004205.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mogao se komotno smestiti plastican rezervoar, nista ne bi falilo cak naprotiv bilo bi bolje.

Kamara maxia nema nikakve precke ispod rezervoara pa ni jedan nema problema u vidu pucanja/curenja goriva i ako su tu negde po litrazi tankovanja.

E sad, zasto nije na NC plastican rezervoar kad je vec izmedju cevki rama i ispod plastika..... to samo njini inzinerosi znaju..... razumeo bi da je na klasicnom mestu, ovako i ne bas.

 

Prednost plasticnog je sto ne moze zardjati kao sto rdja rezervoar od metala tako da ne moras mnogo brigati u hladnim danima koliko L imas i da li si sipao aditiv za stabilizaciju ili nisi.

Ajd sto rdja, nego sto ti sjebe pumpu tj napraviti problem negde na drumu.... op izgubis gas.

Plastican skines, operes, ostavis da se dobro osusi i to je to.... kod metalnog vodi racuna kad skidas jer ako padne eto sranja u najavi + ako je poceo da propada tad sanacija ili zamena ne gine.

 

Jos jedna stvar, kod plasticnog rezervoara el. pumpu osigurava veliki plasticni prsten koji se odvije vrlo lako.

Kod metalnog pumpu osiguravaju srafovi gde je brezon (ako ide matica) ili navoj (ako ide sraf) svega par mm, tanki pa jos ako ima korozije, zapekne..... zurka je odviti.

Na kraju krajeva sve prednosti ima plastican rezervoar za razliku od mentalnog.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 17 sati, muljaz je napisao:

Po ko zna koji put na tu temu. Ne pali motor ako neces da ga vozis. Zameni ulje, napuni rezervoar (metalni najpre), skini aku ili prikaci punjac s vremena na vreme i to je to.

Zašto? Koje su štetne posledice ako motor radi 10min?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Kondenz. Toplo hladno, vazduh jako vlazan, ne zagreje se na radnu temp da bi isusilo vec ostane delimicna vlaga. Udje u cilindre, u izduvni sistem. Rezultat korozija. 

Unistavanje akumukatora. Postoje matematicki proracuni, zaboravio sam cifre, npr jedno paljenje vozila uzima struje koja se nadoknadi sa tek 20 min voznje. Ne znam koliko je u amperima, voltima itd, ima ko se razume u to. Znaci svake nedelje upalis, aku ne stigne da se dopuni, a vec je svaki put slabiji zbog stajanja i hladnoce i za mesec dana imas crkavela. 

Ono prvo, kondenz su dugorocne posledice. Nece prve zime.

Zimi hladnije, gusce ulje, vise naprezanja kod paljenja, jaca smesa goriva, vise goriva u smesi=lakse spiranje zida cilindra=losije podmazivanje. Trpi cilindar trpe karike. Degradira ulje. Nepostignuta radna temp, sve ostane tako na pola, nepodmazano, sa vlagom.. dalje je sve jasno valjda.  

Eto jos jednon ponovismo pa neka doda jos neko cega se seti. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Sve to zavisi gde vam stoji motor...ako je na  'ladnom možda je i bolje ne paliti ga mada ja bi ga vrv palio... Ja svaki moj motor sam palio tokom zime na otprilike 10-15 dana... 15-ak minuta radi, da osuši kondez, mali, zato što je meni na toplom motor, nikad nije ispod 16-17 stepeni... podrumče! Ja i volim da se prazni baterija da bi je dopunio... Interesantno dok sam vozio TDM-a bateriju nikad nisam skidao, samo otkačim minus klemu, palio ga povremeno, 15-ak min, otprilike svako paljenje-15-ak min. punjenje... Na pola zime ajd da ga dopunim,on pun... Par puta tako... posumnjam u punjač, ma jok ispravan... Baterija BS-France, oduševljen njome... A motor vozio treću godinu, šteta što ih nema kod nas... 

Naravno ako je instalacija ok, ne odvlači bespotrebno... A i svetla se palila posebno, na ovom sad Banditu pale se odma', to mi stalno bode oči... odvojiću ih, ne zvao se ja Billy:) 

Izvinjavam se na podužem postu! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Ja bi rekao da je u redu 2 puta mesecno izvoziti lagano kad je sunce. Nije samo mashina i akumulator u pitanju vec i lageri, gume i sve sto je napravljeno da se pomera.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
6 hours ago, Yanco said:

Zašto? Koje su štetne posledice ako motor radi 10min?

Odgovorio Ferty post ispod tvog. 
Dosta puta ste culi za neki auto kako je “presao 700.000 i to u taksiju.”

Pa bas zato je i presao toliko. Vrlo mali broj hladnih startova. Hladan start pravi najvecu eroziju u motoru. Ako vozis motor godinu-dve-tri tebi nebitno. Dugorocno mogu da se vide posledice.

Otud i putni motori koji se bas koriste kao putni budu cesto sa velikim kilometrazama , a rade kao novi. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, Ferty_ je napisao:

Skidao si sigurno rezervoar. Sta je ispod, oko njega? Osim zastitne plastike na repu ima li neka elektronika izmedju njih?

Na NC nisam skidao rezervoar, ne znam zasto je bitno sta je ispod ili oko rezervoara?

Na takvoj je poziciji da moze biti plastican bez ikakvog problema.

 

rezervoar od Malaguti Spidermaxa500, 15L stane, bez precke i bez zastite u vidu plastike

IMG-20201125-191051.jpg

 

Vidjao i skidao na mnogim modelima maxia, retki su metalni tj uglavnom su plasticni rezervoari.

Recimo Aprilia Atlantic Classic takodjer ima plastican rezervoar koji je jako blizu izduvne grane. 

Grana se usija posle 3min drzanja na 6Krpm i nikad nikakv problem bez obzira imao termo (fabricku) zastitu ili ne u slucaju da je spala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
On 24.11.2020. at 22:20, muljaz je napisao:

Po ko zna koji put na tu temu. Ne pali motor ako neces da ga vozis. Zameni ulje, napuni rezervoar (metalni najpre), skini aku ili prikaci punjac s vremena na vreme i to je to.

 

Pre 16 sati, Ferty_ je napisao:

Kondenz. Toplo hladno, vazduh jako vlazan, ne zagreje se na radnu temp da bi isusilo vec ostane delimicna vlaga. Udje u cilindre, u izduvni sistem. Rezultat korozija. 

Unistavanje akumukatora. Postoje matematicki proracuni, zaboravio sam cifre, npr jedno paljenje vozila uzima struje koja se nadoknadi sa tek 20 min voznje. Ne znam koliko je u amperima, voltima itd, ima ko se razume u to. Znaci svake nedelje upalis, aku ne stigne da se dopuni, a vec je svaki put slabiji zbog stajanja i hladnoce i za mesec dana imas crkavela. 

Ono prvo, kondenz su dugorocne posledice. Nece prve zime.

Zimi hladnije, gusce ulje, vise naprezanja kod paljenja, jaca smesa goriva, vise goriva u smesi=lakse spiranje zida cilindra=losije podmazivanje. Trpi cilindar trpe karike. Degradira ulje. Nepostignuta radna temp, sve ostane tako na pola, nepodmazano, sa vlagom.. dalje je sve jasno valjda.  

Eto jos jednon ponovismo pa neka doda jos neko cega se seti. 

Hvala svima na odgovoru, ovo su stvari koje ja kao običan korisnik po sistemuz "siupaj gorivo i vozi" uglavnom ne znam. 

Meni je motor u garaži koja je u sklopu kuće. Ne greje se, ali nije ni hladno, segmentna izolovana rolo vrata, iz grejanog stepeništa se direktno ulazi u garažu, pa ne znam oko kondeza, ali svakako ću slediti preporuke jer ne vozim zimi. Za koji dan pakujem, i povremeno ću na punjač akumulatror baš kako je rečeno ovde.

Inače. seba sredio štender, sad dižem motor normalno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako je, nema paljenja motora tokom zimskog sna bez obzira dal je topla ili hladna garaza. 

Pre toga pozeljno je zameniti ulje u motoru ako je blizu ser. interval tj crno ulje izbaciti iz masine.

Kome bajk boravi napolju, tu bi trebalo premeriti tacku smrzavanja rashladnog sistema da ne bi doslo do iznenadjenja na prolece.

 

- rezervoar pun (zbog rdje)

- gume podici za 0.3b veci pritisak (hoce da pusti od stajanja, ujedno vizuelno pogledati da nije utrcao neki predmet) motor na cent. stender (zbog guma)

- srediti/nauljiti lanac (da ne bi rdjao ako ima vlage)

- skinuti - klemu sa akumulatora ili izvaditi akumulator ili nakaciti pametan punjac

- prekriti ciradom

- pomaziti malu i ugasiti svetlo :)

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 21 minuta, Satelis je napisao:

Tako je, nema paljenja motora tokom zimskog sna bez obzira dal je topla ili hladna garaza. 

Pre toga pozeljno je zameniti ulje u motoru ako je blizu ser. interval tj crno ulje izbaciti iz masine.

 

Ja sam menjao ulje na prvom servisu u julu, posle toga prešao cca 4000. Trebam li sad zameniti ulje?

Kupio sam punjač u Okovu, kaže da je za puznjenje i održavanje, a piše i da je za 6V i 12V i da sam prepoznaje na koliko puni. Sad, da li je tako, valjda jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pozeljno je, da preko zime bude novo. Samim tim kad krene sezona, on je vec spreman za voznju ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 26.11.2020. at 9:29, Justicije je napisao:

Ja sam menjao ulje na prvom servisu u julu, posle toga prešao cca 4000. Trebam li sad zameniti ulje?

Da je maxi sigurno bi trebalo zameniti al posto je NC ondak ne jer nije razbijeno.

 

sto se punjaca tice, testirao sam i prepravio Lindin inace odlican punjac

IMG-20190316-140110.jpg

 

poprilicno tacno prikazuje izmeren napon na displeju

IMG-20190316-140121.jpg

 

prepravka na brze spojke

viber-slika-2020-11-26-11-48-151.jpg

 

parce kabla, na jedan kraj 2 okrugle buksne M6 koje idu direkt na kleme akumulatora

na drugi kraj dzek sa muzjacima pa provuci gde je zgodno

viber-slika-2020-11-26-11-48-15.jpg

 

klik dzek, boc u 220V i to je to

viber-slika-2020-11-26-11-48-152.jpg

 

takodjer se mogu vratiti stipaljke ako treba nesto drugo puniti

viber-slika-2020-11-26-11-48-47.jpg

 

Dzekove i kabal kupio u Kelcu, zenka na strani punjaca da se ne bi kopca slomila, muzjaci na strani motora, avtomobila i samo klik, gotov poso sto bi rekli.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Odvikla se kicma, isto tako i guzzca.... sasvim slucajno, ubismo danas nesto preko 200km

 

:jee:terapija :jee:

PSX-20201205-215816.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja