Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 19.11.2020. at 20:59, Justicije je napisao:

Montirane maglenke. 

 

Ovako izgleda bez njih.

BEZ_MAGLENKI.jpg

 

Ovako je sa upaljenim maglenkama. Rupa ispred prednjeg točka se popunila. Nisam imao vremena da fino podešavam, ali nameravam snop još malo spustiti dole. Levi bi možda malo povukao udesno da ne smeta vozačima iz suprotnog pravca, a desni takođe malo udesno da osvetli kraj puta i eventualnog pešaka. Možda taj desni i ne spustim. 

SA_MAGLENKAMA.jpg

 

Moćno izgleda an face.

SPREDA.jpg

 

Prekidač lepo svetli dok su maglenke upaljene.

PREKIDAČ.jpg

Moze li info gde si kupio switch? Bas je sexy ova plava boja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 14 sati, Satelis je napisao:

Ovim putem javno mu se zahvaljujem :care: 

 

:ljubav::cirka1: jos cu i da se postidim :D

 

Ja sam napumpao gumu sa 0.4 na 2.5 bara za nekih 6-10min (ne znam tacno merio sam al sam zaboravio), nisam isao na pumpu da proverim da li je tacno, ali se nadam da ce testovi kod Darka proci pozitivno :) cekamo rezultate

 

Ono sto sam citao na netu i gledao na YT (a kolege koje uvoze su nahvalile uredjaj) sa jednim punjenjem baterije moze da se napumpa 5 automobilskih guma. Koliko je tacno ne znam aj da im verujemo za sad. Moje neko razmisljanje, nek uspem da nampumpam samo jednom gumu sa baterijom, zavrsio sam veliki posao :). Jedinu manu za sad koju bi mu stavio (a mozda i nije mana) ne moze da bude prikljucen na USB da se puni i da radi.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 38 minuta, mrmiki je napisao:

:ljubav::cirka1: jos cu i da se postidim :D

 

Ja sam napumpao gumu sa 0.4 na 2.5 bara za nekih 6-10min (ne znam tacno merio sam al sam zaboravio), nisam isao na pumpu da proverim da li je tacno, ali se nadam da ce testovi kod Darka proci pozitivno :) cekamo rezultate

 

Ono sto sam citao na netu i gledao na YT (a kolege koje uvoze su nahvalile uredjaj) sa jednim punjenjem baterije moze da se napumpa 5 automobilskih guma. Koliko je tacno ne znam aj da im verujemo za sad. Moje neko razmisljanje, nek uspem da nampumpam samo jednom gumu sa baterijom, zavrsio sam veliki posao :). Jedinu manu za sad koju bi mu stavio (a mozda i nije mana) ne moze da bude prikljucen na USB da se puni i da radi.

 

 

 

 

Je li to to?

 

Koliko košta kod nas, isplati li se poručivati sa Alia. Vidim da isporučuju iz Poljske i Španije. Slao bi za Holandiju, mali je shipping.

Inače, gde se može kupiti običan 12V kompresor da je baš minijaturnih dimenzija, a da je proverena stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre sat vremena, Bratislav 1973 je napisao:

Moze li info gde si kupio switch? Bas je sexy ova plava boja :)

Samo ti zajebavaj.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
pre 32 minuta, Justicije je napisao:

Koliko košta kod nas, isplati li se poručivati sa Alia. Vidim da isporučuju iz Poljske i Španije. Slao bi za Holandiju, mali je shipping.

Inače, gde se može kupiti običan 12V kompresor da je baš minijaturnih dimenzija, a da je proverena stvar.

Kod nas po maloprodajam se krecu cene oko 5-6k din. Mozda se naleti i na nesto jeftinije ako se nabode neka akcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 1 sat, Justicije je napisao:

Je li to to?

 

Koliko košta kod nas, isplati li se poručivati sa Alia. Vidim da isporučuju iz Poljske i Španije. Slao bi za Holandiju, mali je shipping.

Inače, gde se može kupiti običan 12V kompresor da je baš minijaturnih dimenzija, a da je proverena stvar.

Moze u " Uradi Sam" 

https://uradi-sam.rs/oprema/kompresor-sa-usb-i-lcd-displejom-mchelin.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 1 sat, Justicije je napisao:

Samo ti zajebavaj.

Molim vas, kakav je to recnik :) haaahahah. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 3 minuta, Bratislav 1973 je napisao:

Idem ga sutra videti uživo, ne mogu oceniti koliko je velik. Ovaj Xiaomi staje u ruku što je čudno kad pored samog kompresora mora imati i dobru bateriju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Baterija 2000mah i napumpa 5 guma?? :stabre:skoro uzeh powerbank 20.000mah, znaci pokrecem biznis, pumpam gume :)

 

Evo ko je bese hteo foliju za cajger. Reseno bez alije za sitne novce. 

 

IMG_20201121_144435.jpg

IMG_20201121_144409.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovo kompresorce je spas kad se ode na more sa familiju.

Svako jutro pumpaj bazence (nesto pluca, nesto rucna pumpa) za Relju jer je mali, Veljku misice, slauf i neki camac + dusek za izlezavanje.

Ovo sitno ispumpavao nisam, moze stati u gepek Astre (karavan) al ovo drugo kabasto morao sam... popodne ajd jovo nanovo i tako svaki dan :)

 

Na dizalici mi je jedan Kimco Downtown, sutra ispumpam gumu skroz, nakacim MI da napumpa na 2b pa javim koliko je vremena potrebno i koliko je tacan pritisak.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Dobra sprava. Samo sto je mana svih elektricnih kompresora sto ne mogu dugo da rade bez odmora. Makar vecina istakne u uputstvu da radi max 7min pa odmara 12. Otprilike taj odnos minutaze.

Za spas u nedodjiji je super, za ucestale radnje treba pripaziti da se ne pregreje. 

 

Gore sto je napisano ko koristi na upaljac, nikad ne treba to da radi ako masina ne radi pa cak i na kolima. Kao sto se ni ne daje infuzija sa aku na aku ako je motor ugasen.. i to sam gledao nebrojeno puta. Uvek masina mora da radi kada se ukljucuju dodatni potrosaci. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, Ferty_ je napisao:

Kao sto se ni ne daje infuzija sa aku na aku ako je motor ugasen.. i to sam gledao nebrojeno puta.

Nazalost 99% radi upravo tako. 

Radi automobil (ili motocikl), digne se hauba, prespoji kablovima drugi automobil i start paljenje.... onaj prvi koji radi cak i da mali gas.

Sve ovo napisano je pogresno, tako ne treba raditi!

 

Ispravna radnja prespajanja kablovima je sledeca... gasis vozilo, dignes haubu i skines - klemu sa akumulatora, prespojis drugo vozilo pa tek onda start.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 6 sati, Ferty_ je napisao:

Baterija 2000mah i napumpa 5 guma?? :stabre:skoro uzeh powerbank 20.000mah, znaci pokrecem biznis, pumpam gume :)

 

To i meni nema logike, ali YT kaze da moze, sad videcemo sta je tacno :)

 

Pre 5 sati, Ferty_ je napisao:

Dobra sprava. Samo sto je mana svih elektricnih kompresora sto ne mogu dugo da rade bez odmora. Makar vecina istakne u uputstvu da radi max 7min pa odmara 12. Otprilike taj odnos minutaze.

 

Nisam citao upustvo, naravno (ko to jos radi, sem kad nesto ne radi :lol2:). Ovo sto sam ja pumpao i nije se nesto previse grejao, da li se stvarno ne greje ili zato sto je napolju bilo hladno, za sad ce samo da nagadjamo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Tacno tako Satelis. Nego napisah da ne verujem kad vidim da neko pali svoja prespojena kola bez upaljenog donorskog motora. Ludilo. Ovaj drugi posrce prvi i ostadose oba.

Ima ljudi sa problemom oko ubrizgavanja, dizne, pusta vazduh, slab pritisak pumpe pa verglaju do iznemoglosti. 

Nailazio sam na one "sve mi je u redu sa kolima", ali ne dajem struju dok ne proverim neke stvari pa otkrijem da nema goriva. Prijatelju, flajka prazna i setaj.. :)

Ovako bismo izverglali i moj i spalili kablove jer je neko lencuga da isprati makar gorivo u svom vozilu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
5 minutes ago, mrmiki said:

Nisam citao upustvo, naravno (ko to jos radi, sem kad nesto ne radi :lol2:). Ovo sto sam ja pumpao i nije se nesto previse grejao, da li se stvarno ne greje ili zato sto je napolju bilo hladno, za sad ce samo da nagadjamo :)

Znas kako...nekad dok se sedelo na solji citale su se etikete kucne hemije. Danas je to malo digitalizovano pa se citaju razna uputstva i gledaju recenzije :lol3:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
pre 1 minut, Ferty_ je napisao:

Znas kako...nekad dok se sedelo na solji citale su se etikete kucne hemije. Danas je to malo digitalizovano pa se citaju razna uputstva i gledaju recenzije :lol3:

Onda ti jos zaostajes u digitali, ja sam presao na igrice, pa ne izlazim iz kupatila po pola sata :lol2::lol2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Nemam jos opciju da pisem u "Sta vas je danas iznerviralo" pa da podelim ovde sa vama, s obzirom da imam NC.

 

Polozio sam za A u subotu 14.11. na Integri. Otisao u Ljermontovu da predam papire. Pruzam papire kroz salter i krajnje finim tonom napominjem, jer sam cuo razne slucajeve, da obrate paznju i upisu mi sve kategorije od AM do A. Na to mi se salterska sluzbenica izdire kako ne mogu ja da zahtevam sta meni padne na pamet vec da cu da dobijem sta mi sleduje po zakonu i da cutim tu. Onda se ta mladja, koja mene usluzuje, i starija koja se svrcka tuda okolo, raspravljaju da li treba da dobijem samo A1 i A2, da li treba da dobijem probnu, i neke slicne nebuloze... Na sta se ja malo bunim i one kao izjavljuju da shvataju moje zahteve i u fazonu su da cu dobiti sta treba.

 

Dolazim u cetvrtak 19.11. da podignem dozvolu i kroz salter vidim da fale datumi u prvom redu za AM, i da su upisani samo A1, A2 i A. Pruzaju mi dozvolu, ja im je vracam. Nakon toga se salterska sluzbenica konsultuje sa starijom koleginicom na sta ona govori da je trebalo da bude sve upisano od AM do A i da ne zna sta su njihove koleginice od pre koji dan radile kad su slale zahtev.

 

Rekle su mi da dodjem za koji dan kad stignem opet po novu, a da do tada da koristim ovu izdatu bez AM. Da l' da se smejes il da se nerviras. Da nisam napomenuo pa ajde, ali ni tada ne bih razumeo jer procedura i logika ne mogu biti jednostavniji. Al sta zna klinac od 24 godine, ne moze on da dobije sta on hoce, nego sta mu zakon nalaze...

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Dolazim na produzetak vozacke jos dok su bile stare roze sa pecatima. Imam SVE kategorije. Corav bi video celu stranu ispecatiranu. 

Preuzimam, vidim samo B. Vracaj nazad. Izvinjava se, uzima da radi ponovo. 

 

Drugi slucaj isto sam nesto radio sa novom menjao, produzavao, ne secam se vise, vrti onu dozvolu u rukama, pita me gospoja "Zelite li da Vam upisemo sve ove kategorije?"

:zbunjen: :grr: :stabre:

Shvatila je iz mog cutanja i specijalnog pogleda za takve dijabole kroz ono staklo sta treba da uradi i uradila je kako treba. Ne, nije dobila cokoladu koju sam spremio. Pojeo sam je sam :ooo:

 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
Dolazim na produzetak vozacke jos dok su bile stare roze sa pecatima. Imam SVE kategorije. Corav bi video celu stranu ispecatiranu. 
Preuzimam, vidim samo B. Vracaj nazad. Izvinjava se, uzima da radi ponovo. 
 
Drugi slucaj isto sam nesto radio sa novom menjao, produzavao, ne secam se vise, vrti onu dozvolu u rukama, pita me gospoja "Zelite li da Vam upisemo sve ove kategorije?"
:zbunjen: :grr: :stabre:
Shvatila je iz mog cutanja i specijalnog pogleda za takve dijabole kroz ono staklo sta treba da uradi i uradila je kako treba. Ne, nije dobila cokoladu koju sam spremio. Pojeo sam je sam :ooo:
 
Hahaha... Ova je samo pokusala da bude "Mica ubica...". :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 19 sati, Justicije je napisao:

Idem ga sutra videti uživo, ne mogu oceniti koliko je velik. Ovaj Xiaomi staje u ruku što je čudno kad pored samog kompresora mora imati i dobru bateriju.

 

Ima i u Maxmoment-u

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 21 sati, mrmiki je napisao:

:ljubav::cirka1: jos cu i da se postidim :D

 

Ja sam napumpao gumu sa 0.4 na 2.5 bara za nekih 6-10min (ne znam tacno merio sam al sam zaboravio), nisam isao na pumpu da proverim da li je tacno, ali se nadam da ce testovi kod Darka proci pozitivno :) cekamo rezultate

 

Ono sto sam citao na netu i gledao na YT (a kolege koje uvoze su nahvalile uredjaj) sa jednim punjenjem baterije moze da se napumpa 5 automobilskih guma. Koliko je tacno ne znam aj da im verujemo za sad. Moje neko razmisljanje, nek uspem da nampumpam samo jednom gumu sa baterijom, zavrsio sam veliki posao :). Jedinu manu za sad koju bi mu stavio (a mozda i nije mana) ne moze da bude prikljucen na USB da se puni i da radi.

 

 

 

 

Dobra zanimljiva stvar, zgodan mali ALI se mora voditi racuna o bateriji tj. da li je dovoljno napunjena pa mislis jeste a ono nije pa onda kad ti zatreba j...... majku kinesku i sve ostalo redno :). Koliko punjenja i praznjena ciklusa ? Moje misljenje je da je bolje kompresor na uticnjicu upaljaca , imao sam dilemu da li na baterije ili na uticnicu upaljaca. Kod nas u Maxmoment-u ima na baterije, ima garancija i sve dok sa Aliexpress u uslovima garantnog roka garantnog treba slati nazad u Kinu i bla bla bla.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
Nazalost 99% radi upravo tako. 
Radi automobil (ili motocikl), digne se hauba, prespoji kablovima drugi automobil i start paljenje.... onaj prvi koji radi cak i da mali gas.
Sve ovo napisano je pogresno, tako ne treba raditi!
 
Ispravna radnja prespajanja kablovima je sledeca... gasis vozilo, dignes haubu i skines - klemu sa akumulatora, prespojis drugo vozilo pa tek onda start.
 
I onda nosim moj auto na servsis za sve one izbrisane kodove :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD
1 hour ago, Bratislav 1973 said:

Dobra zanimljiva stvar, zgodan mali ALI se mora voditi racuna o bateriji tj. da li je dovoljno napunjena pa mislis jeste a ono nije pa onda kad ti zatreba j...... majku kinesku i sve ostalo redno :). Koliko punjenja i praznjena ciklusa ? Moje misljenje je da je bolje kompresor na uticnjicu upaljaca , imao sam dilemu da li na baterije ili na uticnicu upaljaca. Kod nas u Maxmoment-u ima na baterije, ima garancija i sve dok sa Aliexpress u uslovima garantnog roka garantnog treba slati nazad u Kinu i bla bla bla.

Gde su ona dobra stara vremena kada je skoro svako imao rucnu T pumpu u gepeku.. dignes ruku i neko stane. Kakve baterije i bakraci. Samo mehanika koja je trajala i po nekoliko decenija. A i zene vole bicepse :aha:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, godovic je napisao:

I onda nosim moj auto na servsis za sve one izbrisane kodove :)

Da ne offujem temu, gadni problemi mogu nastati, sve zavisi od slucaja do slucaja.... tako da, samo kako sam gore opisao treba uvek raditi i nema problema.

Bolje ostati bez manjka V u akumulatoru nego bez manjka nekog racunara na vozilu.

 

Pre 1 sat, Ferty_ je napisao:

Gde su ona dobra stara vremena kada je skoro svako imao rucnu T pumpu u gepeku.. dignes ruku i neko stane.

Eeee bese nekad, ta vremena su tacno tamo gde je prestao ljudski rod vrednovati, postovati, razgovarati normalno, razmisljati racionalno.

Danas ti rod najrodjeniji okrene glavu, zabode noz u ledja iz nekog razloga, obicno imovinskog. Sta ocekivati od drugih....jedno nista, takve su i duse... prazne.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Na zalost toga ima i sve ga je vise, sve je manje obraza ali jos ga ima!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja